TANECZNE WAKACJE Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”

  • 01.09.2021, 09:06
  • Beata Perzanowska
TANECZNE WAKACJE Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”
W tym roku, w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Taneczne wakacje ZTL „Bystry”, Zespół Tańca Ludowego „Bystry” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, Chórów i Tańca „BAR FEEST” w Barze w Czarnogórze.

List do redakcji 

Celem przedsięwzięcia było stworzenie młodzieży możliwości właściwego zagospodarowania wakacyjnego czasu wolnego z jednoczesnym rozwojem osobistym połączonym z aktywnym wypoczynkiem. Z pełną odpowiedzialnością należy stwierdzić, że założony cel został osiągnięty w 100 procentach.

Udział w wymienionym festiwalu był tylko częścią wyjazdu, młodzi tancerze zespołu korzystali z wakacyjnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem urokliwego krajobrazu Czarnogóry, a szczególnie okolic Baru i nadmorskich miejscowości Morza Adriatyckiego, tj. Kotor, Budwa, Bar i Stary Bar. W drodze do miejsca docelowego tancerze zwiedzili stolicę Serbii -Belgrad, natomiast w drodze powrotnej odpoczywali w Szeged na Węgrzech.

Program festiwalu zapewnił młodzieży szeroki wachlarz zwiedzania Czarnogóry, rejs statkiem po Morzu Adriatyckim, koncerty przed publicznością skupioną na festiwalu, wiele zajęć integracyjnych z zespołami uczestniczącymi w imprezie artystycznej oraz plażowanie.

Zespół „Bystry” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, Chórów i Tańca „BAR FEEST” w Czarnogórze reprezentował nasze miasto Augustów, województwo podlaskie z wiązanką tańców augustowsko-suwalskich, ale przede wszystkim był żywą reklamą naszego miasta na arenie międzynarodowej. Występ zespołu spotkał się z wielkim aplauzem publiczności, co utwierdziło młodych tancerzy w przekonaniu, że to co robią, robią to bardzo dobrze. W festiwalu wzięły udział zespoły z Łotwy, Bośni i Hercegowiny, Polski i Węgier.

Należy zaznaczyć, że przed wyjazdem członkowie Bystrego przez 10 godzin doskonalili swoje umiejętności taneczne pod okiem instruktora zespołu Haliny Poźniakowskiej.

Udział Zespołu „Bystry” w Międzynarodowym Festiwalu nie doszedłby do skutku, gdyby nie Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki” z Brańska oraz Towarzystwo Młodego Krechowiaka, które to zorganizowało wymienione przedsięwzięcie.

Organizator oraz uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują za dofinasowanie wyjazdu Burmistrzowi Miasta Augustowa Mirosławowi Karolczukowi, Podlaskiej Kurator Oświaty Beacie Pietruszce oraz Towarzystwu Młodego Krechowiaka z Prezesem na czele Ewie Młodzianowskiej. Podziękowania należą się także instruktorowi Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ,,SKOWRONKI" z Brańska Mirosławowi Szymańskiemu, który to koordynował cały wyjazd grup tanecznych z Augustowa i Brańska.

Koordynator projektu

Halina Poźniakowska

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe