Konferencja prasowa radnych Koalicji Obywatelskiej (Relacja video/audio)

  • 20.08.2021, 10:39
  • Bartosz Lipiński
Konferencja prasowa radnych Koalicji Obywatelskiej (Relacja video/audio) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Od lewej: Rafał Harasim, Adam Sieńko i Leszek Cieślik
Augustowscy radni miejscy Adam Sieńko, Leszek Cieślik oraz Rafał Harasim z Koalicji Obywatelskiej zwołali konferencję prasową przed bazą sportów wodnych w Augustowie. Powodem spotkania był przygotowany niedawno raport zespołu badającego wątpliwości, jakie narosły wokół obiektu sportowego wybudowanego nad rzeką Nettą, m.in. bardzo wysokich kosztów budowy bazy użytkowanej przez augustowskich kajakarzy, kwot różniących się wyraźnie od pierwotnych założeń, coraz mocniej widocznego "sinienia" elewacji bazy i jej konserwacji. Przypomnijmy, że w składzie zespołu znaleźli się przewodniczący Tomasz Dobkowski, Jolanta Oneta Roszkowska i Adam Sieńko. Nietrudno zgadnąć, że konkluzje radnego Sieńko są inne niż wnioski, do których doszli radni koalicji rządzącej Dobkowski i Roszkowska. Poniżej opublikowaliśmy relację video oraz audio z konferencji.

Bartosz Lipiński

Relacja video:

Cz. 1:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 2:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relacja audio:

Cz. 1:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cz. 2:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartosz Lipiński

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławeczek
Sławeczek 10.09.2021, 12:30
Frustraci z totalnej opozycji jak zwykle w "wysokiej" formie. Sami potrafili wybudować tylko takie paskudztwo jak Atol. Jak pykniemy kładeczkę za 50 baniek, to im niejedna żyłka pęknie.
Z ławeczek
Z ławeczek 10.09.2021, 15:41
Nie pykniecie kładeczki bo jabłoneczka nie pozwoli
Michałek
Michałek 10.09.2021, 14:35
Tylko Atol? Uważasz, że jedynie on został po Cieśliku? To, co po nim zostało, jest nieosiągalne dla obecnych władz miasta. Może mogliby więcej, ale tracą milionowe dotacje wskutek własnej niekompetencji. W sumie to może nawet i dobrze, bo i te miliony poszłyby na marne.
ciekaw
ciekaw 10.09.2021, 04:15
To ci co za uchodżcami tęsknią???
chłop to chłop
chłop to chłop 10.09.2021, 15:42
A ty za gumofilcami na co dzień
23r23
23r23 08.09.2021, 15:58
Biało-żółte kątowniki przepiękne. :-))))))))))))))))))
Amon
Amon 09.09.2021, 08:18
Projektant błysnął inwencją. Przy takiej kubaturze budynku ciekawe ile% stanowi część użytkowa. To miała być baza a nie sarkofag
szpak
szpak 09.09.2021, 15:02
Sam projekt jest zły. Wybrano najdroższy projekt aby prowizje były najwyższe. Jego futurystyczny wygląd mógł być magnesem marketingowym. Natomiast zawsze takie projekty są mało funkcjonalne.
Moim zdaniem jak przechodzę to jest to bardzo mały i dla czego takie obiekty zamykają się na wąską grupę mieszkańców. Budując taki obiekt w takim miejscu miasto powinno uwzględnić jego funkcję ogólnomiejską.
szymon_tezewski
leśny ludek 10.09.2021, 09:29
I ta funkcja mogłaby być zupełnie poboczna, np. mogłaby baza być jednocześnie "punktem widokowym", że możnaby wejśc na ten dach i pooglądać rzekę, etc.
BAU
BAU 12.09.2021, 11:16
Zobacz to : Przystań wodna na Wiśle im. Jerzego Bojańczyka we Włocławku zwyciężyła w Plebiscycie Programu 1 Polskiego Radia oraz Totalizatora Sportowego na "Najatrakcyjniejsze ośrodki sportowe".

U nas-wiadomo-do malowania dech nawet ni ma kto wziąć siem do roboty.

https://kujawsko-pomorskie.travel/sites/default/files/aktualnosci/2021/wloclawek_cw_150720_12.jpg

doskonale rozwinięta infrastruktura w jedym miescu-dla wielu użytkowników-a nie jak w Naszym Mieśćie-dla nielicznych.

Precz!
Kasa, kasa, kasa
Kasa, kasa, kasa 06.09.2021, 13:12
Co wam się nie podoba w tej ruderze? Ważne, że chłopakom z NM kasa się zgadza i własne biznesy naszym kosztem pompowane. Alleluja i do przodu!!!!
Jerzy
Jerzy 12.09.2021, 00:18
Przywróćmy w tym miejscu stary Dworzec Autobusowy.
Zamiast Domu Kultury trzeba było tu zlokalizować Ratusz (tradycyjnie w Rynku) a Dom Kultury i przy okazji Muzeum ulokować na ul. Młyńskiej. Kajakarze też mieli by blisko swoje pomieszczenia i parę milionów miasto mogło zaoszczędzić.
A tak są podejrzenia o niegospodarność i wydawanie naszych pieniędzy bez "tołku" jak mówili nasi ojcowie.
Jerry
Jerry 13.09.2021, 09:46
a parking dla petentów UM w miejsce parku... bez komentarza...
money, money, money
money, money, money 10.09.2021, 15:39
wiesz ile i kto na Atolu zarobił? olabogaaaaa......
Ciekawy
Ciekawy 10.09.2021, 17:52
Nie wiem ! Napisz tutaj kto ? I ile?
Kasa, kasa, kasa
Kasa, kasa, kasa 13.09.2021, 14:48
to się dowiesz podczas wyborów.. tylko głupi teraz karty odkrywa...
Masakra
Masakra 20.08.2021, 20:11
Brawo, Panowie. Powinni siedzieć flip i flap za tę szopę za 6 milionów.
Żenada
Żenada 13.09.2021, 17:19
a kto za polną dróżkę rowerową na ślepsk? też za 6 mln?
ooloo
ooloo 20.08.2021, 18:36
NIE TANKUJĘ U OBAJTKA I DOBKUSIA.
jest git
jest git 10.09.2021, 15:47
Nie tankuję u Obajtka ale Inees ma już paliwo bardziej zachodnie niż wschodnie gdyby nie ta cena
szkodliwy ciamajdan
szkodliwy ciamajdan 20.08.2021, 16:37
Jedno jest pewne - rządzi nami ciamajdan. Pytanie tylko czy wynika to z tego, że przypadkowo zebrała się grupa nieudaczników i niekompetentnych niedojd, czy to celowe działanie na szkodę miasta? Coś mi się wydaje, że to drugie, bo nie raz już pokazali jak pięknie potrafią łączyć - publiczny grosz z prywatną kieszenią. Tak czy owak rządy te muszą się jak najszybciej zakończyć, bo miastu grozi zapaść, której nie da się nadrobić przez długie lata.
Błazen
Błazen 20.08.2021, 12:28
Obiekt bazy kajakarzy został wybudowany za wymiernie duże środki finansowe, pozyskane w znacznej części z kieszeni wszystkich mieszkańców Augustowa, a służy wyłącznie dla kilkunastu, no może dla kilkudziesięciu osób. Skala ilości użytkowników jest nieporównywalna np. do pływalni, stadionu, lodowiska, skatepark'u. Budowanie obiektów sportowo-rekreacyjnych powinno skutkować podwyższeniem jakości życia wszystkich mieszkańców oraz zwiększeniem atrakcyjnosci miasta dla turystów. Czekam na budowę i modernizację innych obiektow sportowych i rekreacyjnych, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Augustowa. Można zacząć od stadionu, pływalni, placów zabaw, boisk wielofunkcyjnych, pumptrack'ów, lodowiska itd. Lodowisko i boiska plażowe są super, ale gdyby nie budżet obywatelski to prawdopodobnie obiekty niepowstałby. Liczę, że wydział odpowiedzialny za inwestycje w naszym mieście, wykaże się wreszcie odrobiną inwencji w realizacji inwestycji związanych z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w Augustowie.
dokładnie - #augustówwruinie
dokładnie - #augustówwruinie 20.08.2021, 11:25
Spalarnia "bioodpadów" kolejny gniot
#augustówwruinie
#augustówwruinie 20.08.2021, 09:42
Augustów w ruinie powinno być wspólną mantrą wszystkich ludzi kochających Augustów. Proponuję zamiast "dzień dobry" lub "pochwalony" mówić 'Augustów w ruinie". W ten sposób poznamy porządnych ludzi.
Dumny
Dumny 20.08.2021, 08:57
Ta baza to nasza duma, nasza Statua Wolności, naża Wieża Eiffla. Powinniśmy być zachwyceni, że coś takiego powstało w Augustowie i dzięki temu napisała o nas międzynarodowa prasa.
Nasze misie
Nasze misie 20.08.2021, 09:40
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.
Nasze misie 2
Nasze misie 2 20.08.2021, 10:38
I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś spoleczny, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia
Mi sie to nie podoba
Mi sie to nie podoba 09.09.2021, 14:46
Każda epoka ma swoje misie
Turysta
Turysta 20.08.2021, 08:46
Kolejne osiągnięcie Karolczuka. Wybudował ruinę. Należy wystąpić do konserwatora zabytków o objęcie ścisłą ochroną.
Mela
Mela 20.08.2021, 01:55
Mam widzenie: jest nowa kadencja, oczywiście nowy burmistrz - stoi w oknie urzędu z lornetką i obserwuje jak stara władza z kierowniczką od "notatki" i z klakierami, ręcznie z dentystyczną precyzją odnawia bazę kajakarzy.
Magda lena
Magda lena 20.08.2021, 17:10
Tą os notatki wyjątkowo wybitna. Ale, ale czy to nie ta co załatwiała się w męskim kiblu??
Gabi
Gabi 10.09.2021, 08:40
Już dajcie spokój z tym kiblem. A gdzie niby miała się załatwiać? Z tego całego towarzystwa to jedynie Magda ma cojones.
Wykatkowa z tytulu o prace
Wykatkowa z tytulu o prace 20.08.2021, 19:30
Z tytulu o prace z UM Pani Mahdalena wyciaga najwiecej w urzedzie. Wiecej niz burmiszcz, wice i skarbnik. Mozna se porownac. W oswiadczeniu Pani Mahdalena z tytulu o prace wpisala kwote 159 tys rocznie. Teraz sobie podziel na miesiace i zadaj pytanie o warunki zatrudnienia.
Link tutaj: https://bip.um.augustow.pl/osw…
karwaszwódka
karwaszwódka 08.09.2021, 13:26
Czy aby Pani Magdalena nie startowała w ostatnich wyborach z listy PiSu? Czy aby Pan Marcin Kleczkowski nie był jej promotorem wyborczym? Tak, tak to kolejny sukces wyborczy Pana Kleczkowskiego( okręg wyborczy nr. 3 poz. nr. 2).
wyborca
wyborca 09.09.2021, 08:14
Panie Kleczkowski Promował Pan Magdalenę Sokołowską na radną powiatową?Nigdy już nie zagłosuję na Pana i Pańskich wybrańców!
Szkoda?
Szkoda? 09.09.2021, 16:08
Na drugim miejscu na liście. Nieźle. Miała szansę się dostać. Oj to by z Michałem tam pogrywali.
Magda lena 2
Magda lena 2 21.08.2021, 11:36
Czyli człowiek do zadań specjalnych, minn. Notatki, przetargi, za chwilę oświetlenie nas olśni półmrokiem. Ktoś na klatę to musi brać. I dlatego taka kasa. Na emeryturkę trzeba uzbierać. Bo jak zaczną sprawdzać to stołek urzędniczy może palić w tyłek.
Ślepak
Ślepak 21.08.2021, 12:38
To ta co wywalił ją ww? Ta, która dostała odszkodowanie z miasta i ponownie wielki łeb ją zatrudnił? Dobrze kojarzę?
Zakompleksieni pijarowcy
Zakompleksieni pijarowcy 19.08.2021, 23:10
11 minuta 30 sekunda pierwszej części nagrania, pan Leszek Cieślik mówi o kompleksie obecnej ekipy rządzącej do jego osoby. Najlepszy moment konferencji, bo jak porównać tę bazę do basenu wybudowanego za czasów Cieślika, który przez tyle lat dostarczał i nadal dostarcza radość kolejnym pokoleniom augustowian, a przez pewien okres był wręcz najnowocześniejszym obiektem tego typu w całym regionie.
#augustówwruinie
#augustówwruinie 20.08.2021, 09:37
Już czekam na aferę z latarniami. Jeszcze nie wiem jaką, ale przy tej ekipie mam 100% pewność, że będzie jakaś bomba.
#augustówwruinie
Patofil
Patofil 20.08.2021, 12:28
Bomba może będzie, może nie, ale nastrojowy półmrok na pewno
Augustów w ruinie
Augustów w ruinie 20.08.2021, 08:48
Basen Cieślika też Karolczuk doprowadzi do ruiny. Już niedługo. Atol już doprowadził, zaraz się zawali.
Błazen
Błazen 20.08.2021, 19:15
Inwestycje zrealizowane w czasach kiedy burmistrzem był Cieślik to chyba sól w oku obecnej władzy. Można bylo więcej? Być może tak. Natomiast przeinwestowana baza, ratusz ze zlikwidowanej szkoły i stracone miliony na inwestycje to jest wielki sukces. Każdy mierzy swoją miarą...
Augustów w ruinie
Augustów w ruinie 20.08.2021, 09:01
Augustów w ruinie to jest szyld Dobkowskiego i spółki. Tak to zaczyna wyglądać. Gdzie się nie ruszyć smród, brud, zaniedbania, niespełnione obietnice, stracone setki milionów złotych. A na fb mleko i miód płynące ulicami.
Augustów w ruinie
Augustów w ruinie 20.08.2021, 11:06
I gazetka wydana przez burmistrza za pieniądze podatników, (za nasze pieniądze) wrzucona do skrzynek wszystkich mieszkańców bez ich zgody wychwala samego siebie na zasadzie "Chwalą nas! Kto? Ja ciebia a ty nas!"
Brawo Panie Leszku
Brawo Panie Leszku 19.08.2021, 23:23
"To co zostało wykonane za mojej kadencji jeszcze im sto lat zabierze" - Cieślik mistrz!
Bardzo proszę o odpowiedź
Bardzo proszę o odpowiedź 19.08.2021, 22:27
Czy na konferencji był obecny Augustowski Reporter?
żartujesz?
żartujesz? 19.08.2021, 22:37
A to coś bywa na konferencjach? Umie samo sklecić dwa zdania? Czy tylko publikuje to, co dostanie lub kopiuje z gotowego?
Ela
Ela 19.08.2021, 23:02
No właśnie, ani reporter ani 24 chyba nie posiada żadnych reporterów .Jak zagladam na te portale od czasu do czasu ,to widzę same kopiowane treści .24 kopiuje zywcem z Radia Białystok a reporter trochę modyfikuje i podpisuję zawsze jakimis inicjałami. Najczęściej KR ale bywa ,że i inne inicjaly występują . Może chcą wywilac wtazenie,ze tam pracuje cala armia dziennikarzy ha ha ha .
Gdzie poszła ta kasa ?
Gdzie poszła ta kasa ? 19.08.2021, 22:17
Jprdl, jeden urzędnik zwykłą notatką , bez kontrasygnaty burmistrza zadecydował o zaniechaniu zabezpieczenia drewnianego poszycia bazy. Za coś takiego powinien co najmniej finansowo odpowiedzieć .
Błazen
Błazen 20.08.2021, 14:25
Podobno karolczuk ustnie zatwierdza swoje decyzje. Przyznaję, że jest to dość oyginalny sposób zarządzania miastem, niechybnie świadczący o poziomie i kompetencjach obecnego burmistrza.
Ferdek
Ferdek 20.08.2021, 16:32
Ustnie to może poprosić sekretarkę o kawę
Popychadło
Popychadło 22.08.2021, 12:20
Jeszcze czego. Sam sobie niech robi,
błazen2
błazen2 20.08.2021, 15:08
widać uznał, że ustne lepsze niż faksymile
karma wraca
karma wraca 20.08.2021, 16:34
Boi się stosować faksymile? bo nie ufa współpracownikom ?
hreh
hreh 20.08.2021, 22:14
Człowiek od zawsze boi się czegoś, czego nie rozumie. Z tego strachu aż leci do prokuratora jak do pani na skargę, która to następnie wyśmiewa.
Współpracownikom zaś ufa do tego stopnia, że robią, co chcą, nie pytając go o zdanie, bo wiedzą, że i tak na niczym się nie zna.
Transparentność
Transparentność 19.08.2021, 21:49
A kiedy przeprosiny Pani Chrulskiej?
przejrzystość
przejrzystość 20.08.2021, 22:58
Najpierw apelacja, potem Sąd Najwyższy, a na końcu Trybunał Sprawiedliwości UE. Lata to potrwa. Nie odpuszczą.
🐯🐗🐯🐗
🐯🐗🐯🐗 19.08.2021, 21:41
Pan Leszek Cieślik i Pan Adam Sieńko byli moimi pracodawcami. Klasa sama w sobie, kompetencja, wysoka kultura osobista, wiedza i życiowa mądrość.
Patofil
Patofil 19.08.2021, 21:35
Czy patokłamca już zaatakował na fb, czy jeszcze się naradzają?
Wsza
Wsza 22.08.2021, 12:22
Obmyśla animacje 🤑🤮🥵🥶✌️👌🦵🦿🦾💪👃👀👀👁️🦶🦵
Podpowiedzi dla FIlipa
Podpowiedzi dla FIlipa 20.08.2021, 08:57
ja bym proponował temat okularów Adama Sieńko. Co on ukrywa za ciemnymi okularami?
Dawaj Filip jest temat.
No i Harasim nic nie mówił, znaczy popiera Karolczuka.
Poza tym baza nie całkiem zgniła, bo Sieńko pokazywał miejsce gdzie nie zgniła.
Poza tym Przegląd kłamie, to i konferencja jest przekłamana.
Karolczuk pochyla się nad wszystkimi problemami, Dobkowski i Zawadzki to bohatery.
Nikt nie rozpędzi tej machiny inwestycyjnej, nie pozwolimy - jak mówi Sokołowska. -Nikt nas nie zatrzyma w rujnowaniu Augustowa.
Bizon
Bizon 19.08.2021, 22:53
Myślę, że temat zastępczy jest już opracowywany.
nowy post
nowy post 22.08.2021, 16:39
Będzie post #obiecanewykonane?
Vicemisss Polski z Augustowa!
Kolejny sukces NM. Młodzież z radości nie będzie wyjeżdżać z miasta i ogólnie Augustów wypięknieje.
Miodek
Miodek 19.08.2021, 21:46
Jeszcze myślo. Jak wymyślo to napiszo. Jak napiszo to szumnie ogłoszo
Jestem za!
Jestem za! 19.08.2021, 21:32
Marcin Kleczkowski na burmistrza! Myślę, że po dojściu do władzy zrobiłby niezwykle skrupulatny audyt. Dlaczego popieram pana Kleczkowskiego? Ponieważ uważam, że po wyborach będzie potrzeba dokonać drobiazgowej kontroli tego, co się wydarzyło przez ostatnie lata. Moim zdaniem nikt nie będzie bardziej zdeterminowany od niego, by takie kontrole zostały przeprowadzone i nie interesuje mnie jego przynależność partyjna.
never
never 19.08.2021, 22:42
Mnie przynależność partyjna też by nie interesowała, gdyby to była inna partia :))
Ale nie zagłosuję na Kleczkowskiego też z tego powodu, że wprowadził do RM sześć kompletnie nieodpowiednich osób. Czyżby z łapanki? W dodatku do dziś nie przeprosił za tę kompromitację. Jeśli on podejmuje takie decyzje personalne, to nie budzi mojego zaufania i boję się, kogo wprowadzi do UM.
coś źle liczysz
coś źle liczysz 20.08.2021, 10:36
Dlaczego sześć? Mi się wydaje, że pięć. Co i tak nie zmienia faktu, że o 5 za dużo.

Pozostałe