Zatrzymany na lotnisku po powrocie z wakacji. Nie spodziewał się powodu

  • 10.08.2021, 13:29 (aktualizacja 10.08.2021, 14:41)
  • News4Media
Zatrzymany na lotnisku po powrocie z wakacji. Nie spodziewał się powodu policja
Było kilka minut po godzinie 5 rano, kiedy na stołecznym lotnisku wylądował samolot z Turcji. Na pokładzie był 38-latek, który nie spodziewał się takiego przywitania.

Zaskoczenie 38-latka, który zapewne w żadnej mierze nie spodziewał się, że urlop w Turcji zakończy w policyjnej celi, było ogromne. Początkowo próbował nawet udawać, że nie ma pojęcia z jakiego powodu interesują się nim policjanci.” – opisują sytuację funkcjonariusze, którzy na płycie portu im. Chopina czekali już od 4 rano. Godzinę później miała lądować maszyna z Turcji i właśnie nią byli zainteresowani mundurowi.

Kiedy tylko z samolotu wysiadł poszukiwany pasażer, pojawili się przy nim policjanci. „Operacyjni po błyskawicznym zatrzymaniu mężczyzny dokładnie wyjaśnili i przypomnieli mu zdarzenia z ostatniego kwartału ubiegłego roku, w których jak wynika ze zgromadzonych dowodów, brał czynny udział. Chodziło o kradzieże katalizatorów. Policjanci wydziału mienia dzięki pozyskanym informacjom operacyjnym i dokonanym sprawdzeniom oraz ustaleniom dowiedli, że 38-latek ma na swoim koncie 9 takich przestępstw." – informuje policja.

Zaczęło się w lutym

Dodaje, że podejrzany w większości przypadków nie działał sam, bo to zatrzymanie jest ciągiem dalszym sprawy, która rozpoczęła się na Wawrze pod koniec lutego. Wówczas policja zatrzymała dwóch mężczyzn, w których samochodzie znajdował się wycięty właśnie  katalizator. Szybko wyszło na jaw, że sprawcy mają na koncie więcej takich przestępstw popełnionych w Warszawie i jej okolicy.

Ta akcja doprowadziła policjantów operacyjnych na następne tropy. „Pozyskiwali kolejne informacje, które na bieżąco weryfikowali, na tej podstawie wytypowali też kolejnego podejrzanego.” – informują służby, wskazując na pasażera samolotu z Turcji. „Całość zgromadzonego materiału dowodowego stała się podstawą do przedstawienia 38-letniemu mężczyźnie 9 zarzutów kradzieży. Za przestępstwo z art. 278 kodeksu karnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności”.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe