Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu Dobkowskiego

  • 30.07.2021, 15:57
  • Bartosz Lipiński
Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu Dobkowskiego Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu radnego Tomasza Dobkowskiego, szefa ugrupowania Nasze Miasto. Powodem tej decyzji jest naruszenie art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, poprzez naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, w której uzyskał mandat. Dobkowskiemu przysługuje prawo odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. Poniżej publikujemy link PDF do zarządzenia wojewody podlaskiego z 28 lipca 2021 roku dotyczącego w/w sprawy.

Bartosz Lipiński

Kilka tygodni temu wojewoda podlaski wezwał radnych rady miejskiej w Augustowie do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Tomasza Dobkowskiego. Bohdan Paszkowski wskazał na naruszenie zapisów ustawy o samorządzie gminnym. Podczas nadzwyczajnej sesji z końca czerwca Tomasz Dobkowski określił decyzję wojewody mianem całkowitej kompromitacji. Wbrew jasnemu i niezwykle skrupulatnie uargumentowanemu wezwaniu przedstawiciela rady ministrów w województwie, radni koalicji rządzącej w augustowskiej radzie miejskiej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS zagłosowali przeciwko wymaganej przez wojewodę uchwale. Podobnie zachowali się też w analogicznym przypadku mandatu radnego Mirosława Zawadzkiego z ugrupowania Nasze Miasto. W tej sytuacji również spodziewane jest niebawem zarządzenie zastępcze wojewody.  Treść zarządzenia z 28 lipca 2021 roku dotyczącego Dobkowskiego można przeczytać: tutaj.

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Precz
Precz 02.08.2021, 07:35
Jak odejdzie ten szkodnik może miasto przestanie się zwijać
Już po wojewodzie.
Już po wojewodzie. 31.07.2021, 07:01
Czy pismo do wojewody z żądanie odszczekania już poszło? Bo inaczej Tomek do sądu poda wojewodę i do prokuratury. Murem za Tomkiem.
A na imię miała właśnie
A na imię miała właśnie 31.07.2021, 06:58
Podobno pani mecenas ma jakieś postępowanie. Może Przegląd o tym napisze, żeby się nie rozmyło wodą z jeziora.
Pani mecenas z wielkimi warami
Pani mecenas z wielkimi warami 01.08.2021, 11:16
Prosimy o nagłośnienie tematu. Mieszkańcy chcą wiedzieć. Wszędzie swój krzywy dziob pchała.
Jesteśmy na łączach pani mecenas?
Jesteśmy na łączach pani mecenas? 31.07.2021, 12:50
A cóż to się stało?
Troth
Troth 30.07.2021, 22:05
Wolne sądy , Wolne sądy .
Kto tak krzyczał?
Żabi skrzek
Żabi skrzek 01.08.2021, 11:16
🐸🐸🐸🐸🐸
Mądrość Solomona
Mądrość Solomona 30.07.2021, 18:25
Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.....
Darek
Darek 30.07.2021, 16:14
I co teraz zrobi kolejarka z Sokolki
polarisy
polarisy 06.08.2021, 06:18
Puści temat innym torem...
ooloo
ooloo 30.07.2021, 18:45
Myślę że im niebawem nie tylko łącza puszczą. Melepeta będzie bardzo zdumiona.
Błazen
Błazen 30.07.2021, 13:28
Oj, chyba dla Tomka funkcyja augustowskiego radnego miejskiego dokumentnie zawirowała w głowie z tym "pojechaniem" po wojewodzie. I tym razem nie ziści się powiedzenie "radny na zagrodzie równy wojewodzie". Żal d..ę ściska, że w tych sądach nie można głosować tak jak w radzie miejskiej z radnymi "naszego miasta" na czele! Cóż za niesprawiedliwość zawyją hurem Mirek z Filipem i reszta ich przy***sów! Chciałoby się niepokornego urzędnika usunąć ze stanowiska, ale za wysokie progi, heheh! ;)
brawo
brawo 30.07.2021, 13:01
Kolejna odsłona spisku przeciw "młodziakom", co chcą dobrze, ale zaliczają same klęski hahahahahahaaaa

MIT UPADA Z HUKIEM.
Dobre wieści
Dobre wieści 30.07.2021, 12:34
Kolejna znakomita pozytywna wiadomość. Kolejny krok do rozbicua sitwy zrobiony. Weekend dobrze się zaczął

Pozostałe