Pomogli kajakarzom

  • 28.07.2021, 14:09
  • Beata Perzanowska
Pomogli kajakarzom KPP Augustów
Augustowscy wodniacy pomogli turystom na jeziorze Necko. Silna fala wywróciła kajak 43-latka i jego 11-letniej córki. Oboje wpadli do wody, a ich łódź natychmiast nabrała wody. Po szybkiej i sprawnej akcji mundurowych kajakarze z powiatu białostockiego bezpiecznie trafili na brzeg.

Codziennie augustowscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym jak bardzo ich obecność jest potrzebna przekonali się tym razem kajakarze z powiatu białostockiego. Policjanci w niedzielne popołudnie patrolowali jezioro Necko. W pewnym momencie patrząc przez lornetkę dostrzegli w trzcinach wywrócony kajak. Natychmiast popłynęli w jego kierunku sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że obok kajaka pływa mężczyzna, który trzymał na powierzchni wody przestraszone dziecko w kamizelce asekuracyjnej. Policyjni wodniacy od razu wciągnęli 43-latka i jego 11-letnią córkę na swoją łódź i bezpiecznie przetransportowali do brzegu. Mundurowi pozbierali również pływające rzeczy turystów i odholowali ich kajak. Jak się okazało z powodu silnej fali ojciec z córką wpadli do wody, a ich kajak szybko nabrał wody. Sytuacja była poważna, bo dziewczynka nie umiała pływać. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że pomoc przyszła w samą porę, bo już resztkami sił trzymał dziecko na wodzie.

Woda to żywioł i nie można jej lekceważyć. Apelujemy więc o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

KPP Augustów

Beata Perzanowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe