Leśnicy uchylą rąbka tajemnicy

  • 28.07.2021, 12:09 (aktualizacja 28.07.2021, 12:13)
  • Beata Perzanowska
Leśnicy uchylą rąbka tajemnicy
Nadleśnictwo Augustów zaprasza na kolejne spotkanie Augustowskiej Akademii Leśnej. Spotkanie pod hasłem „Co ten leśnik wyrabia w Puszczy i jak się wytłumaczy?” odbędzie w czwartek, 29 lipca.

Przypomnijmy, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych, takich jak pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach akademii leśnicy odbywają się spotkania podczas, których poruszana jest różna tematyka. Leśnicy odpowiadają na różne pytania, nawet trudne. Forma spotkań jest luźna i z humorem. Dlatego akademię zakończy egzamin i przyznanie tytułu „Za Puszczonego”, czyli osoby której bliska jest puszcza i to co się z nią dzieje. Zachęcamy wszystkich do udziału w akademii. Tym bardziej, że leśnicy zamierzają nie tylko wykładać, ale zabrać uczestników akademii w plener i pokazać naprawdę interesujące miejsca. Trzecie spotkanie w ramach Augustowskiej Akademii Leśnej będzie nosiło tytuł „Co ten leśnik wyrabia w Puszczy i jak się wytłumaczy?”. Formuła spotkania będzie inna od dotychczasowych. Po krótkiej prezentacji uczestnicy udadzą się na trasę „Z życia lasu”. Trasa biegnie od siedziby nadleśnictwa w kierunku jeziora Białego i okolice Dąbka. Prowadzący przedstawią fazy rozwojowe lasu i zabiegi hodowlano – ochronne wykonywane w puszczy. Poznać też będzie można wiele innych aspektów pracy leśników. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 29 lipca, o godzinie 17.00 pod wiatą przy siedzibie Nadleśnictwa Augustów, ul. Turystyczna 19. Spotkania objęte zostały patronatem medialnym przez „Przegląd Powiatowy”.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe