Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 listopada 2025 13:37
Reklama
Reklama

Jak dobrać makijaż do typu urody? Rozmowa z makijażystką Agatą Marciniak

Podziel się
Oceń

Kobiety lubią wyglądać doskonale w każdej sytuacji. Dzięki temu czują się pewne siebie. Pomóc może makijaż dopasowany do typu urody. Z makijażystką Agatą Marciniak rozmawiamy o tym, jak za pomocą kosmetyków i domowej pielęgnacji podkreślić to, co w nas najpiękniejsze.
Jak dobrać makijaż do typu urody? Rozmowa z makijażystką Agatą Marciniak
Agata Marciniak

Autor: Archiwum prywatne makijażystki

Nel Cybulska: Jak prawidłowo dobierać kosmetyki do typu urody?

Agata Marciniak: Typy urody w dzisiejszych czasach mogą przeplatać się ze sobą na nieskończenie wiele sposobów. Aby zrozumieć zasady kolorymetrii, warto skupić się przede wszystkim na kręgu kolorów widocznym poniżej. Barwy leżące naprzeciwko siebie, wzajemnie się podbijają. Co z tego wynika? Że oczy niebieskie, podbiją wszelkie cienie w kolorze pomarańczy, brzoskwini. Działa to również w druga stronę, oczy piwne/brązowe pięknie podkreślą cienie z domieszką niebieskiego i granatu, oczy zielone czerwień. Pamiętajmy również kolejną bardzo ważną zasadę, że kolory przeciwstawne wzajemnie się podbiją, nałożone jednak jeden na drugi będą się neutralizować.


Graf.: iStock

Co to oznacza w praktyce?

Mając zaczerwienioną skórę wybierajmy kosmetyki w podtonach oliwkowych, lub użyjmy zielonego neutralizatora przed aplikacją podkładu. Mając zielone cienie pod oczami przed nałożeniem korektora, możemy zaaplikować sobie czerwoną pomadkę. Jeśli jednak nasze cienie pod oczami mają kolor fioletowy, sięgnijmy po żółty korektor, a problem sam się rozwiąże. Natura nie bez powodu stworzyła paletę barw. Musimy jedynie nauczyć się umiejętnie z niej korzystać.

Naturalne, domowe sposoby na pielęgnację twarzy?

Temat niewyczerpany i jakże na czasie! Zacznijmy od picia dużej ilości wody, bo to ona w dużej mierze jest odpowiedzialna za nawilżenie naszej skóry, a zatem i jej wygląd. Większość z nas posiada w swojej kuchni sodę oczyszczoną, więc jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, możesz wykonać sobie zabieg oczyszczający z jej zastosowaniem. Pamiętaj, że twarz musi być czysta (bez makijażu). Wysyp na dłonie trochę sody i połącz to z niewielką ilością wody, następnie okrężnymi ruchami wykonaj masaż twarzy! Zmyj, i gotowe! Soda prowadzi sobie również świetnie z zaskórnikami! Nie polecam jej jednak do cery suchej, ponieważ może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Jasną karnację dodatkowo warto zabezpieczać filtrem SPF 50. Opóźni to ryzyko powstania oparzeń oraz fotostarzenia się skóry.

Podobno miód ma dobroczynne właściwości.

Większość z nas posiada w swojej kuchni rumianek, którego napar świetnie sprawdzi się łagodzeniu stanów zapalnych skóry. A skoro jesteśmy już przy herbatach… Niektórym z nas zdarza się słodzić je miodem. To tzw. płynne złoto, które sprawdzi się świetnie przy peelingu ust. Wystarczy odrobina brązowego cukru, miodu i oleju kokosowego. Wymieszane ze sobą należy delikatnie wcierać je w usta. Regularne stosowanie takiego zabiegu sprawi, że będą jędrne i nawilżone. Pamiętajmy również, że olejem kokosowym możemy zastąpić kosmetyki do demakijażu. To zdrowa alternatywa dla chemii kosmetycznej, która poradzi sobie również z makijażem wodoodpornym. Warto pozwolić sobie na odrobinę fantazji i samodzielnie, intuicyjnie testować różne składniki, które posiadamy w swoim domu.

Jaki makijaż wybrać na co dzień i od święta?

Makijaż dzienny to taki, którego wykonanie zajmie nam kilka minut i będzie wyglądał niczym „make up - no make up”. Zakryje niedoskonałości, podkreśli walory, jednak nie będzie rzucał się w oczy. Natomiast bardziej pracochłonny makijaż okolicznościowy, który - jak sama nazwa wskazuje – warto wykonywać w wyjątkowych okolicznościach, jak wesele, urodziny czy sylwester.

Czy kobieta musi się malować, aby wyglądać pięknie?

Nie jako wizażystka, ale po prostu jako kobieta uważam, że powinnyśmy robić to, na co mamy ochotę i w czym dobrze się czujemy. Pamiętajmy, że to, jak postrzegają nas inni, zależy nie od makijażu, ale od tego jak same się ze sobą czujemy. Chodźmy w makijażu lub bez. Róbmy to, co sprawia, że czujemy się swobodnie. Jesteśmy piękne, powinnyśmy powtarzać to sobie patrząc codziennie w lustro.

Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych makijażystek?

Osobiście uważam, jako osoba zawodowo zajmująca się upiększaniem innych kobiet, że w życiu bardzo ważny jest life balance [równowaga – przyp. red.]. Zadbana mama to szczęśliwa mama; zadbana partnerka to szczęśliwa partnerka. Wizyty u profesjonalistów to luksus, który pozwala nam poczuć się wyjątkowo i pięknie, poprawia nastrój. W tych zwariowanych czasach, w których wszystko odbywa się w biegu, zwolnijmy na chwilę, usiądźmy wygodnie i pomyślmy tylko o sobie. Z pewnością przyczyni się to do naszej postawy, którą zauważą inne osoby przebywające w naszym otoczeniu.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 9 z dnia 29 wrze - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TitanicTreść komentarza: To czemu powiat nie dofinansuje remontu? A nie, nie ma czasu się tym zająć, bo baluje na potęgę. Impreza, dżampreza, śniadania, obiady, pogadanki, konferencje......co by tu jeszcze wymyślić, gdzie się najeść za nie swoje pieniądze.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 09:03Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: Kolega .Treść komentarza: Do wyborcy .Nie tylko Pan starosta czysta z kartki , Waldemar Jedliński też, na dodatek jeszcze się,,pulta,,i większości nie na temat.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 06:28Źródło komentarza: Radni narzekają na brak zaproszeńAutor komentarza: Retrospekcja, czyli standardy wierchuszki PZPR uskteczniane w AugustowieTreść komentarza: Działalność trójcy augustowskich burmistrzów Karolczuka, Chodkiewicza i Sieczkowskiego jest ewidentnie powinowata dla wysokich funkcyją aparatczyków PZPR z czasów głębokiej komuny. Naszomiastowe kacyki uwili sobie przytulne gniazdko z mega pokaźnymi uposażeniami w monumentalnym ratuszu, nomen omen po zlikwidowanej szkole w "rozwijającym" się wstecznie od dekady Augustowie. Natomiast mieszkańcom Augustowa serwują spacerowanie po zaniedbanym, zbutwiałym molo Radiowej Trójki, wysokie opłaty za energię cieplną, wodę, ścieki i wywóz odpadów oraz "warszawskie" ceny biletów za korzystanie z basenu, który z zewnątrz nie wygląda dużo lepiej, niż molo Radiowej Trójki. Na dokładkę mieszkańcy Augustowa korzystający z tegoż komunalnego basenu z drogimi wejściówkami w ubiegłym roku zostali potraktowani płatnym parkingiem. Wyliczając dalej, ratuszowi gamonie kilka lat temu fundując sobie za kilkanaście milionów złotych z publicznych pieniędzy megalomański ratusz, bez większych skrupułów pracowników MOPS i interesantów (mieszkańców Augustowa) przenieśli do niewyremontowanego budynku po byłym "Domu Partii", z którego sami czym prędzej dali drapaka do nowego magistratu. Naprawdę te lamusy mają tupet nie od parady. Ciekawe, kiedy mieszkańcy Augustowa otrząsną się wreszcie z populistycznego fetoru, którym zostali otumanieni deklamacjami wierchuszki naszomiastowych arywistów: żałosnego kabotyna, makiawelistycznego kuglarza i zakapućkanego pieniacza lubującego się swego czasu w żenująco infantylnym bełkocie podczas atakowania byłego starosty oraz kompulsywnym wypinaniu się do fotek przy okazji wszelkiej maści miejskich imprez?Data dodania komentarza: 23.11.2025, 23:12Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: 🤡👺👹📉🛖🏚🙊🙉🙈Treść komentarza: 4 in 1, czyli są cztery kąpieliska widmo na jednym zbutwiałym molo Radiowej Trójki. Coś w podobie dzieje się w miejskim ratuszu, tylko że tam jest trzech dyletantów, kompulsywnie markierantujących burmistrzów, którzy robią dla rozwoju Augustowa i w interesie lokalnej społeczności dużo mniej, niż gdyby burmistrzem był jeden, ale kompetentny i skuteczny samorządowiec z krwi i kości, chociażby emerytowany Leszek Stanisław Cieślik.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 20:18Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: bierzecie pieniądze i nic nie robicieTreść komentarza: Czy pan Poskrobko wiezie dziurawe skarpety do Nowinki? Proszę go o to zapytać. A radni? bo jakoś nikogo nie interesuje ten temat (może poza panią Przekop) gdzie wyrzucają podarte gacie i dziurawe skarpety? Do ścieci czy do pieca? Może wreszcie weźmiecie się do roboty!!!!!Data dodania komentarza: 23.11.2025, 18:59Źródło komentarza: Z Augustowa do Nowinki. Dlaczego?Autor komentarza: Kto nami rządziTreść komentarza: Kolejki gondolowe powinny łączyć poszczególne dzielnice tej metropolii. Śródmieście z BATem, Wypusty z ulicą Derak. Zróbcie tak to będzie hit.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 18:52Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: i to podświetlane kąpieliskaTreść komentarza: tam są aż 4 kąpieliska podobnoData dodania komentarza: 23.11.2025, 18:46Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: "Beautiful" pier Radio Three in Augustow invites you!!!🤡👺👹🙈🙉🙊Treść komentarza: Trójca ratuszowych niewydarzonych gamoni zaprasza wszystkich mieszkańców Augustowa i odwiedzających wyludniający się w szybkim tempie królewski gród nad Nettą do odwiedzenia głównej atrakcji Augustowa i jednocześnie jednego z największych molo w Polsce, czyli na "beautiful" molo Radiowej Trójki, na którym poza niezapomnianymi wrażeniami estetycznymi implikowanymi zmysłem wzroku intensywnie podrażnionym "wyszukaną" strukturą molekularną powłoki zewnętrznej tej dogłębnie zmurszałej budowli, nomen omen komunalnego obiektu użyteczności publicznej, można dodatkowo poczuć się niczym linoskoczek chyboczący na cienkiej linie nad przepaścią.Data dodania komentarza: 23.11.2025, 10:58Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: AugustTreść komentarza: A w jaki niby sposób Walulik uporządkował Mostową i RZAData dodania komentarza: 22.11.2025, 18:41Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Chcieć, a zrobić to ogromna różnica. Cieślik, Walulik zrobili, a ten nic. Drugą kadencję "króluje" i tylko obciach, prywata i ZERO sukcesów. To tak w myśl budowy CPK. Nie ośmieszaj się..Data dodania komentarza: 22.11.2025, 18:04Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: Lipowiec czeka na realne inwestycje, a nie tylko populistyczne picowanieTreść komentarza: Zastępca Chodkiewicz nie jest przypadkiem z Lipowca? Dzielnica Lipowiec poza swego czasu kołtuńskim, bezmyślnym laniem asfaltu na ulicach bez uwzględnienia w tym asfaltowaniu rewitalizacji i modernizacji ciągów pieszo-rowerowych oraz poza odhaczeniem wykonania żenującego quasi-pumptracku jest zupełnie zaniedbana przez ratuszowych gazetkowo-fejśbukowych kabotynów markierantujących ultrapopulizmem od ponad dekady.Data dodania komentarza: 22.11.2025, 17:13Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: Jacek PlacekTreść komentarza: Cieślik był niedobry bo ucywilizował bulwary , Walulik niedobry bo uporządkował Mostową i RZA, Karolczuk beee bo chce zrobić kładkę nad Nettą ... czego wy ludziska chcecie ? . Najlepiej , według zasady Kononowicza ...jakby nic nie było. Nie dziwicie się później że młodzi uciekają z Augustowa bo nie chcą mieć nic wspólnego z takimi stetryczałymi malkontentami .Data dodania komentarza: 22.11.2025, 16:54Źródło komentarza: Kolejka linowa nad Nettą (Video)Autor komentarza: Augustów wyludnia się, a burmistrzów dziwnym trafem przybywaTreść komentarza: Może zamiast kolejnego mostku nad Nettą lepiej ożywić zaniedbaną część miasta, jaką niewątpliwie jest dzielnica Lipowiec. Budowa kładki lub kolejki linowej łączącej półwysep Grzybek i przy okazji Lipowiec z polami namiotowymi, a w przyszłości z powstałymi nowoczesnymi kempingami położonymi na przeciwległym brzegu jeziora Białe oraz budowa ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż brzegu jeziora poprowadzonych od dzielnicy Lipowiec do półwyspu Grzybek na pewno uatrakcyjnią nie tylko Lipowiec, ale cały Augustów jako miejsce wyjątkowo przyjazne do życia. Augustów ma duży potencjał wypoczynkowo-turystyczny. Niestety dla jego mieszkańców horyzonty rozwoju miasta zaściankowych gamoni, niestety kończą się na tworzeniu dodatkowych etatów zastępców burmistrza Karolczuka, wylewaniu asfaltu na ulicach bez chodników, budowaniu przewymiarowanych hal sportowych przy szkołach, w których za kilkanaście lat będzie kilkadziesiąt procent mniej uczniów, niż ma to miejsce obecnie itp. festyniarskich wodotrysków, wskutek których frywolnie przepalane są setki milionów złotych z publicznych źródeł finansowania oraz pozyskiwanych z unijnych funduszy.Data dodania komentarza: 22.11.2025, 16:36Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: Art. 231 par. 2Treść komentarza: Nad jeziorem Białym na terenie dzielnicy Lipowiec powstaje osiedle oraz jest duży na ten moment nie funkcjonujący hotel, nomen omen położony w najpiękniejszym miejscu w Augustowie. Tamtejszy właściciel hotelu, deweloper budujący osiedle i lokatorzy osiedla Villa Park na pewno też chcieliby mieć kładkę, kolejkę linową i marinę. Dlaczego włodarze Augustowa chcą inwestować publiczne pieniądze akurat na końcu ul. Zarzecze i na końcu ul. Nadrzecznej przy apartamentowcach, a nie nad jeziorem Białym? Czyżby istniały jakieś "czynniki", które odpowiednio sugestywnie mobilizują burmistrza Karolczuka i ekipę Nasze Miasto-PiS do realizowania komunalnych inwestycji z unijnych funduszy na rzecz konkretnych, uprzywilejowanych przez nich beneficjentów? Może ktoś z "ekipy" ma tam swoje działki do zagospodarowania lub apartamenty do sprzedania?Data dodania komentarza: 22.11.2025, 13:04Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: Ochódzcy & Apartaments Nadrzeczna Co.Treść komentarza: Rzeczywiście, kładka pieszo-rowerowa nad Nettą skorelowana z budową mariny zamiast mola jak najbardziej wpisują się w realizację wielomilionowych inwestycji z publicznych pieniędzy na rzecz różnego rodzaju Ochódzkich lobbujacych za tym pomysłem. Niby nic w tym złego, żeby uatrakcyjniać turystycznie i wizerunkowo Augustów, ale czy inni przedsiębiorcy z branży HoReCa funkcjonujący w Augustowie mogą liczyć na taką drogocenną przychylność ratuszowych decydentów? Nie wydaje mi się.Data dodania komentarza: 22.11.2025, 01:22Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Ja to mam pytanie , czy pan polonista wreszcie nauczył naszego starostę przemowy ? , czy dalej wszystko z kartki czyta co u pracownicę napisząData dodania komentarza: 22.11.2025, 00:41Źródło komentarza: Radni narzekają na brak zaproszeńAutor komentarza: Ryszard OchódzkiTreść komentarza: Zapewne chodzi po głowie komuś rozbiórka molo i zrobienie mariny w tym miejscu. Potem będą się tłumaczyć, że tyle pomostów na innych kąpieliskach a marina będzie "symbolem rozwoju Augustowa". To będzie taki miś do spółki z kładką nad Nettą.Data dodania komentarza: 21.11.2025, 22:02Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: JKDTreść komentarza: Jest taki pasztet rusiecki...Data dodania komentarza: 21.11.2025, 17:55Źródło komentarza: Radni narzekają na brak zaproszeńAutor komentarza: JKDTreść komentarza: To zobaczcie nabrzeże przy CKT na wprost schodów, przy wodomierzu. Chodnik spada już do rzekiData dodania komentarza: 21.11.2025, 17:48Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)Autor komentarza: oolooTreść komentarza: O molo był już artykuł w marcu tego roku, o kablach w wodzie, zgniliźnie drewna. Potem kolejne i co? Ano nic. Za to mamy chęć budowy kładki. Kurde. Obudźcie się wreszcie w tej opozycji i zacznijcie działać, bo nas niebawem korniki zeżrą na chwałę naszo-miastowych pisowców. Pokażcie, że też macie cohones. Macie teraz okazję udowodnić, że warto na Was głosować. Bajać wszyscy potrafią, ale tylko nieliczni, to późniejsze AUTORYTETY..Data dodania komentarza: 21.11.2025, 17:11Źródło komentarza: Molo coraz gorzej wygląda (zdjęcia)
Reklama