Kłamliwa propaganda Karolczuka

  • 22.07.2021, 14:00
  • Krzysztof Przekop
Kłamliwa propaganda Karolczuka Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Mirosław Karolczuk, w tle Dom Turka
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1154 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Ciepło i ciepło

Do końca tygodnia upały nie powrócą. Dopiero w niedzielę temperatura może osiągnąć 27 stopni Celsjusza. Pocieszeniem niech będzie, że temperatura nocą spadnie nawet do 12 stopni.

Wstyd mi za burmistrza

Najniżej upadają ludzie, którzy przez los zostają usadzeni na zbyt wysokich stołkach. Może pasować wykształcenie, może być nawet jakieś doświadczenie na stanowisku kierowniczym, ale może zabraknąć tego czegoś. Bywa, że firma, której szef sobie nie radzi z zarządzaniem, upada. Zamyka się fryzjer, sklepik, zakład kosmetyczny. Jest to wielka trauma dla właściciela i jego rodziny, ale w skali globalnej nic nie znaczy. Gorzej gdy dotyczy to większych organizacji. Ich dogorywanie i upadek ma wpływ na wielu ludzi. Dlatego stare i duże organizacje tak wiele uwagi poświęcają doborowi kadry kierowniczej. Muszą to być ludzie kompetentni w wymaganym przez organizację zakresie. Dotyczy to wykształcenia, zdolności psychofizycznych, psychologicznych, umiejętności współpracy, tworzenia zespołu. Prezes organizacji musi mieć zdolności zarządcze, musi być kreatywny, odporny na stres, musi umieć się komunikować z otoczeniem, nawet nieprzyjaznym. Z całą pewnością dobrą cechą jest umiejętność osiągania kompromisów i tłumienia emocji. Często od kandydata oczekuje się spełnienia sprzecznych oczekiwań, jak na przykład bycia konsekwentnym i elastycznym. Rzadko kiedy od kandydata na najwyższe stanowiska oczekuje się sprawnego okłamywania inwestorów, manipulowania faktami, krzywdzenia podwładnych. Cechy takie okazują się bardzo użyteczne na stanowiskach wybieralnych w wyborach powszechnych. Politykom wydaje się, że droga kariery to droga manipulacji, zemsty, zaspokajania ego kosztem innych, odwracania kota ogonem, pustych obietnic i diabli wiedzą jakich jeszcze niegodziwości.

Wstyd mi, że Mirosław Karolczuk zdecydował się na taką drogę. Jestem przekonany, że na stanowisku burmistrza można być osobą prawdomówną, koncyliacyjną, kulturalną, komunikatywną i kompetentną i cechy te nie przeszkadzają pełnić tej funkcji. Dorzuciłbym jeszcze dbałość o porządek, dobry gust, ale to deser.

Przez wiele dni bazując na przekazach Mirosława Karolczuka byłem przekonany, że wreszcie coś mu się udało. Doprowadził do powrotu „w nasze ręce” Domu Turka, który niszczeje na ulicy 3 Maja. Pomyślałem, że dworzec PKP i Dom Turka to może trochę zbyt wiele jak na tę nieporadną ekipę, ale w sumie się ucieszyłem. O mało nie spadłem z krzesła, gdy dowiedziałem się o prawdziwej roli Karolczuka w procesie tworzenia Muzeum Obławy Augustowskiej. Mirosław Karolczuk swoją postawą zapisuje najczarniejsze karty kłamliwej propagandy, szerzenia nieprawd, uprawiania lansu. Wstyd mi, że robi to burmistrz miasta Augustowa.

Podpowiadam, że dużo skuteczniej zadziałałoby posprzątanie nieprawdopodobnego brudu w mieście.

Zapraszam do lektury artykułu „Karolczuk działał na szkodę”.

Boję się znieczulenia opinii publicznej

Mam wrażenie, że coraz mniej przeszkadzają nam afery obecnej ekipy rządzącej Augustowem. Wydaje się nam wspólnie, że to nic złego, że tak już jest. Żona radnego Dobkowskiego inkasuje z miasta kilka tysięcy miesięcznie, Dobkowski kilkaset tysięcy rocznie, Zawadzki 450 tysięcy w kilkanaście miesięcy. Awanturujący się z turystami po nocy zastępca burmistrza, koncert dla dzieci z bluzgami. E tam, czepianie się. Stracona szansa na pozyskanie Funduszy Norweskich, co mogłoby się przełożyć na inwestycje w wysokości nawet 200 mln zł. E tam, czepianie się. Stracone pieniądze z funduszy rządowych. E tam, czepianie się. Pozywanie do sądu wolnej prasy, społeczników. E tam, czepianie się. Gdybyśmy nie byli znieczuleni ilością afer wywoływanych przez obecną ekipę, każda z nich pojedynczo mogłaby przewrócić układ. Ale my jesteśmy już przyzwyczajeni i uważamy, że tak być musi. Ja twierdzę, że nie musi.

Przypominamy znieczulenie władzy miejskiej na objawy przemocy w Augustowie, przy jednocześnie skrajnie innej postawie w sytuacji dla siebie niewygodnej. Polecam tekst: „Dyrektor, skatepark i koncert”.

Wojewoda solą w oku rządzących

Na ostatniej sesji radni koalicji rządzącej kolejny raz sprzeciwili się wezwaniu wojewody. Uchwała o wygaszeniu mandatu radnego Mirosława Zawadzkiego z ugrupowania Nasze Miasto nie została podjęta, tak samo jak kilka tygodni temu stało się to w przypadku Tomasza Dobkowskiego. Ponownie usłyszeliśmy niewybredne i niepoparte żadnymi dowodami insynuacje, że jakieś bliżej nieokreślone osoby mogły wywierać wpływ na wojewodę. Czy koalicja rządząca zdaje sobie sprawę z powagi wypowiadanych słów i decyzji? Ostra, publiczna krytyka działań przedstawiciela rządu w województwie oraz lekceważenie jego postanowień to prosta droga do skonfliktowania miasta z organami państwowymi. Czy w takiej rzeczywistości wnioski o dofinansowanie inwestycji składane przez Augustów będą mogły liczyć na większą przychylność? Wkrótce radni Dobkowski i Zawadzki najprawdopodobniej otrzymają zarządzenie wojewody o wygaszeniu mandatów. W kwietniu rządząca większość w radzie miejskiej wygasiła mandat Izabeli Piaseckiej, która bezskutecznie odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Teraz pozostało jej odwołanie do NSA. Jeśli Piasecka ostatecznie straci mandat, nie będzie to korzystne dla rady i miasta. Mówimy w końcu o jednym z najaktywniejszych samorządowców, który nie odcina kuponów od diet i podczas zdalnych obrad nie pokazuje się na ekranie tylko na przysłowiowe pięć sekund, aby potwierdzić obecność. Podczas wyborów 2018 uzyskała jeden z najlepszych wyników wśród obecnych radnych, dużo lepszy od większości osób, które twardo sprawują i manifestują sprawowaną władzę. Sprawę opisujemy w artykule: „Sąd oddalił skargę radnej”.

Ułani napędzili rozwój Augustowa

Zasługi 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w rozwoju Augustowa są niepodważalne, a być może dziś niedoceniane. Słynny Pułk przyczynił się do tego, że nasze miasto stało się perłą turystyczną, rozsławioną w całym kraju. W najbliższy weekend odbędą się uroczystości. O „Święcie Krechowieckim w Augustowie”, atrakcjach towarzyszących i historii znakomitego Pułku opowiedział nam wieloletni organizator wydarzenia starosta Jarosław Szlaszyński.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brudasy
Brudasy 24.07.2021, 10:18
Miasto posorzatahcue5razem z flipem. Nad bystrym syf. Nad neckiem syf
Koszmar
Koszmar 23.07.2021, 09:25
Myśleli że można wciskać kit do woli , manipulować , odwracać kota ogonem . Wciągnęli w swoje zachłanne zagrywki gościa który za obiecanki i pensję urzędniczą i może jeszcze coś stracił szacunek u większości mieszkańców o czym się przekona w następnych wyborach, aby wszystko podpisywał i również uprawiał piar na rzecz sponsorów własnej kampanii wyborczej. Koniec jest bliski gdy się widzi tylko czubek swego nosa.
Ktoś coś wie?
Ktoś coś wie? 23.07.2021, 09:03
Czy wiadomo coś o odwołaniu Dąbkowskiego?
Dziadyga
Dziadyga 22.07.2021, 20:48
A co taki skrzywiony jak du.... Do sra....? Zęby bolą?
donosiciel
donosiciel 22.07.2021, 17:03
Uprzejmie donoszę, że syn pana Zawadzkiego zbiera śmieci z zakładu tatusia. Co miesiąc ok. 60 worków jest przywożonych na ul. Młodości i wywożonych jako śmieci syna, a nie zakładu ojca.
JKD
JKD 23.07.2021, 06:50
Ja proponuję podjechać wieczorem i swoje worki mu podrzucić
kulfon
kulfon 22.07.2021, 18:31
No to brawo !
Zaradny ten nasz radny.
Płaczka
Płaczka 22.07.2021, 21:02
pan radny głosował za podwyższeniem opłat za wywóz śmieci.
Zawad
Zawad 22.07.2021, 20:49
Prawdziwy katolik
Mirka
Mirka 22.07.2021, 14:28
Brzydki człowiek!
żałosne
żałosne 22.07.2021, 12:44
Oj, nie ładnie. Osoba na takim stanowisku????
Ontamtylkosprzata
Ontamtylkosprzata 22.07.2021, 20:50
A kto to? 🤔
Czereśniak
Czereśniak 22.07.2021, 07:31
Jedyny pozytyw z lekceważenia przez rządzących decyzji wojewody jest taki, że pan wojewoda przekonał się dokumentnie z kim ma do czynienia, co jest dobrą lekcją na przyszłość.
cytat
cytat 21.07.2021, 18:52
Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty.
(Mark Twain)
Propagandzista
Propagandzista 21.07.2021, 17:21
Propaganda jest łatwiejsza i tańsza niż prawdziwe działania. Dlatego Mirek woli propagandę.
Żałosny
Żałosny 21.07.2021, 17:49
Ten gość wprowadza celowo w błąd mieszkańców ? Ja chyba śnię. Dla mnie jest skończony na wieki.
Kto jest za?
Kto jest za? 21.07.2021, 17:19
Chyba niedługo pojawi się ustawa, która umożliwi podniesienie wynagrodzenia m.in. burmistrzom.
Czy nasz tak zwany burmistrz zasługuje na wyższą pensję za to wszystko co robi dla miasta i jego mieszkańców?
Czy 11K to za mało?


Mali ludzie na urzędach
Mali ludzie na urzędach 21.07.2021, 09:46
Cieszę się, że Pan Redaktor napisał: "Jestem przekonany, że na stanowisku burmistrza można być osobą prawdomówną".
Czekałam na to od dawna.
Polityka wcale nie musi być łączona z kłamstwem, balansowaniem na granicy prawdy i kłamstwa, półprawdą, dezinformowaniem.
Ja napiszę "Jestem przekonana, że na stanowisku burmistrza trzeba być osobą prawdomówną"

tragedia nie władza
tragedia nie władza 21.07.2021, 08:10
Nikt nie powie, że Nasze Miasto nie dba o rozwój Augustowa.
Po kilku latach totalnego olewania Plaży Bielnik władze miasta w końcu ucywilizowały i unowocześniły ją montując 2 tabliczki "Kąpielisko niestrzeżone"!
Ten fakt musi zostać odnotowany i Pan redaktor powinien zamieścić cały artykuł o tym jak to prężnie rozwija się Augustów.
Tak,tak
Tak,tak 21.07.2021, 12:55
Słuszna racja. Przecież karolczuk nie jest anonimowy wystarczy zapytać sąsiadów, znajomych i mamy wiedzę kim był , gdzie mieszka, co robił wcześniej .....Zastanawia mnie jedno , jak w tak małym mieście można robić takie rzeczy ? Jakim człowiekiem trzeba być aby lekceważyć głosy współmieszkańców ? Reprezentować jedyne ,,słuszne"poglądy koleżanek i kolegów. Z pewnością ta osoba i ta kadencja utkwi na długo w pamięci mieszkańców.
Wodzirej
Wodzirej 20.07.2021, 23:32
UWAGA QUIZ, Dokończ zdanie: "Ugrupowanie Nasze Miasto to...".
oj
oj 22.07.2021, 17:07
Ludzie na "haju", którzy dbają tylko o swoje "byznesy"
prawda czystsza
prawda czystsza 21.07.2021, 08:57
To ugrupowanie, które bawiąc się w połączenie polityki i biznesu, doprowadziło miasto do kompletnej ruiny i zaściankowości oraz do takiego zastoju i zaniedbania, że mieszkańcom jest po prostu wstyd, że są z Augustowa. Dzięki nim Augustów nie brzmi dumnie.
odp.
odp. 21.07.2021, 01:34
... to patointeligencja
korekta
korekta 21.07.2021, 12:20
Błąd logiczny. Ktoś, kto w ogóle nie jest inteligentem, nie może być patointeligentem.
Czysta prawda
Czysta prawda 21.07.2021, 00:14
Bardzo dobre ugrupowanie, które nie wiedząc czemu stało się celem nagonki politycznej, ugrupowanie popychające Augustów w kierunku nowoczesnego miasta, będącego dumą jego mieszkańców, które kruszy lokalny beton i daje perspektywę do osiedlenia się tu na stałe.
Mieszkanka
Mieszkanka 21.07.2021, 18:11
Z tym kruszeniem betonu to trochę się zagalopowałaś/eś. Oni kładą beton wszędzie gdzie się da. I na tym się kończy ich zacna perspektywa.
,,obiecane wykonane"
,,obiecane wykonane" 21.07.2021, 08:52
Nagonki politycznej ? Buhahahaha😅😅😅👍✌️🤘🦾
Przypomnij kto poleciał do posła Jurgiela o poparcie karolczuka o tym drugim szkoda pisać a później wypiął się na PiS ?
Kto nie wykonuje decyzji Pana Wojewody ?
Nowa wymówka jest do bani 😅. To nie nagonka polityczną tylko rzetelna ocena ludzi zamieszkujących to miasto, społeczników .
W jakiej dziedzinie miasto jest nowoczesne ? Możemy w sralni dla psów , nowym ratuszu za miliony czy w sprzedaży nieruchomości dla biznesmenów ?
Ile powstało zakładów na strefie aktywności gospodarczej ? Ilu ludzi zamieszkiwało Augustów przed objęciem rządów tej ekipy a ilu obecnie ?
A tak nawiasem to już mało kto używa słowa burmistrz w tym mieście. Życzę dalszego powodzenia w pijarowskim manipulowaniu rzeczywistością i obronie kolegów.
Mielton_Friedman
Mielton_Friedman 22.07.2021, 13:50
Ile powstało zakładów na strefie aktywności gospodarczej ? jakby strefa powstała wcześniej to byłoby więcej.. teraz sytuacja ekonomiczna jest jaka jest... ukłony do byłych burmistrzów co nie mieli pojęcia o rozwoju miasta...
Goooooo Augustów
Goooooo Augustów 22.07.2021, 16:22
Przypomnę Ci że nasze miasto rządzi 7 lat . Może się cofniesz do epoki Gierka ? Oczywiście mam nadzieję że pamiętasz kto to był. Wy oczywiście macie taki styl aby mówić to oni nie my, to nagonka polityczna, miasto "kwitnie " ( chyba w maju). Wasz karolczuk mówił że strefa będzie zagospodarowana a wy wychwalaliście jego i mówiliście wokoło że to jego zasługa. Teraz już wina poprzednich burmistrzów a nadal sukces karolczuka . Żałosne !
Są trzy prawdy , twoja ostatnia
Są trzy prawdy , twoja ostatnia 21.07.2021, 08:49
Harcerzu , przestań bo sie popłaczę
blebleble
blebleble 21.07.2021, 01:30
z powodu koncertów?
Mieszkanka zawiedziona
Mieszkanka zawiedziona 21.07.2021, 01:27
Nie jestem dumna z Augustowa pod rządami NM !
Mów za siebie! Takiego cyrku nigdy nie było jakie zaserwowało nam NM! Nowoczesne miasto ma normalną radę miasta i przewodniczącego tej rady! Obrady nawet burzliwe są na poziomie! W Augustowie każde posiedzenie to teatrzyk z marnymi aktorami ! A to tylko wierzchołek góry lodowej ...nie chce mi się pisać!
Zainteresowany
Zainteresowany 20.07.2021, 23:02
Panie Krzysztofie, może tak wzorem innych spraw udostępni pan skany dokumentów pokazujących zasługi pana burmistrza?
Kłamczuch ten burmistrz
Kłamczuch ten burmistrz 20.07.2021, 23:42
Krzysztof NIGDY nie publikuje nie sprawdzonych informacji. Niech teraz zaprzeczy Karolczuk. Bedzie ciekawiej
Obolały
Obolały 20.07.2021, 22:03
Widać, że ten pan kocha ludzi. Ta życzliwa, uśmiechnięta mina . Wcale nie zaciśnięte zęby, wcale nie wykrzywione wargi. Z oczu płynie spokój, miłość i łagodność. Tylko to czoło coraz większe i większe
hehe
hehe 21.07.2021, 01:31
...i nos coraz dłuuuuższy
Błazen
Błazen 20.07.2021, 21:00
Jestem ciekaw jak w 2023 roku mieszkańcy Augustowa ocenią "pasmo sukcesów" obecnego burmistrza i jego ekipy. Czy wielkość banerów oraz ilość plakatów wyborczych, czy jednak niezależność, powaga urzędu, umiejętności, wiedza, doświadczenie i kompetencje kandydata zadecydują o decyzji wyborców? Pożyjemy, zobaczymy ...
Stańczyk
Stańczyk 21.07.2021, 12:49
po prostu wygramy z przewagą 75:25.. .. mogę się założyć że tak będzie.. nie chcemy już .... lepiej żebym nie pisał.. jak dojdzie do wyborów to wszystko wyjdzie na jaw.. także panowie burmistrzowie z lat poprzednich... są dowody i będzie wszystko wykazane..
ooloo
ooloo 21.07.2021, 18:58
Takie dowody jak interpretacja prawa na łączach. Myślę, że niebawem będziecie s...... jak szczury z okrętu.
służalczyk, nie stańczyk
służalczyk, nie stańczyk 21.07.2021, 18:50
tak jak faksymile??? buahahahaha
Mieszkanka
Mieszkanka 21.07.2021, 18:07
Taaa będzie wykazane i nie będzie niczego. Powiało Kononowiczem... jeśli rzeczywiście jesteś z NM, a raczej IM i piszesz w taki sposób to zaczynam się bać, co się jeszcze wydarzy do czasu wyborów...
Przegrata
Przegrata 21.07.2021, 17:47
Z Marianem też mieliście wygrać w sądzie i jak to się wam skończyło? Tak samo, jak skończy się przy okazji wyborów, pycha kroczy przed upadkiem.
Pycha kroczy przed upadkiem
Pycha kroczy przed upadkiem 21.07.2021, 15:05
A przypomnij mi ilu radnych mieliście w poprzedniej kadencji ? Coś chyba 16 ? A ilu teraz macie chyba 4 ?
To w następnej jak będzie dwóch to będzie sukces.
Kto wam karze lub pisze takie głupoty ? Specjaliści od piar ? Czy po prostu sami ?
Mama z Tatą nie mówili że na kłamstwie daleko nie zajedziesz ?
Prawda nas wyzwoli
Prawda nas wyzwoli 21.07.2021, 13:14
Mam pytanie. Czy ty masz coś z głową, bo to że jesteś z wiadomej opcji jest oczywiste. Przecież ty sam nie wierzysz w te bzdury, które napisałeś. Przegracje i to nokautująco. Zostało wam zakłamywać rzeczywistość.
staryaugustowiak
staryaugustowiak 21.07.2021, 08:52
Prawda niestety jest taka, że jacy mieszkańcy, taka też władza. Wzorem jednej z radnych jestem zdumiony, że koncert, który odbył się na koniec roku, w którym "artyści" w sposób otwarty nawoływali do patologi i agresji augustowskie dzieci i młodzież, zorganizowany przez burmistrzów nie spotkał się z twardym sprzeciwem, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, organizacji kultury, władz kościelnych. Jedynie garstka radnych stanęła w obronie wartości. Czekam od trzech tygodni na reakcję tych środowisk i niestety się nie doczekałem.Przecież nie chodzi o to, że część młodzieży słucha w słuchawkach takich patologicznych utworów, lecz o to, że władze w Augustowie promują poprzez koncert takie postawy wśród dzieci i młodzieży. To ciche przyzwolenie mieszkańców władzom Augustowa sprawi, że coraz ciężej będzie się żyło w w mieście a chamstwo, nienawiść, głupota, bezmyślność,i brak poszanowania dla drugiego człowieka na dobre w nim zagości.
Urlop
Urlop 20.07.2021, 20:26
Syf, brud, smród z koszy i śmietników. Zarośnięte chodniki, połamane drzewa, pety, brudny brzeg jeziora, tony szyszek zeszłorocznych...... Oto miasto turystyczne!
,,Porządek musi być"
,,Porządek musi być" 23.07.2021, 21:41
A to akurat prawda .
Nich się karolczuk przejedzie Alejami JP II to zobaczy jak miasto wita przyjezdnych tak jak wyżej trawa po pas , zielsko na chodnikach buja zresztą nie tylko tam również przy rondzie Obławy Augustowskiej i innych miejscach których specjalnie nie trzeba szukać. Rozumiem zapracowany człowiek nie ma czasu w takim razie może nocny patrol pieszy z aparatem fotograficznym lub chociaż telefonem komórkowym ?

Pozostałe