Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 2021r.

  • 20.07.2021, 18:32
  • Beata Perzanowska
Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę 2021r.
28 lipca z Ełku wyrusza 29. Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Z powodu różnych uwarunkowań prawnych i nieustannie zmieniającej się sytuacji pandemicznej Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę została podzielona na dwie niezależne grupy. Grupa Augustów na czele z przewodnikiem- księdzem Erykiem została włączona do Pielgrzymki pt.: „Otoczmy troską każde życie”. W jej skład wchodzą pielgrzymi z grup: Suwałki–Augustów–Jaćwingowie Ełk.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze. Cechuje je duch pokuty, modlitwy i miłości chrześcijańskiej. To okazja do tego, aby lepiej poznać Kościół, ale przede wszystkim wzmocnić swoją wiarę. To szansa na zmianę swojego życia i nawrócenie. To możliwość przezwyciężania swoich słabości zarówno fizycznych, jak i duchowych. To sposobność do zawierania przyjaźni, które często trwają latami.


Przed pielgrzymami ponad 500 km drogi pełnej trudów, ale także radości i satysfakcji. To jedna z najdłuższych tras pielgrzymkowych w Polsce.
Symbolem grupy Augustów jest kolor żółty, a oryginalnym okrzykiem są tzw. słoneczka. Podczas 15 dni wędrowania każdy pielgrzym spotyka na swojej drodze ludzi dobrego serca, wyciągających pomocną dłoń, oferujących noclegi, posiłki, wodę do picia.


Może również Ty droga Siostro, drogi Bracie, masz intencję, w której chciałbyś pielgrzymować razem z grupą Augustów? Może chciałabyś/chciałbyś podziękować lub o coś prosić Matkę Bożą? Jeszcze nie jest zbyt późno.
Więcej informacji można uzyskać u przewodnika grupy Księdza Eryka.
Ks. Eryk Szamatowicz, wikariusz parafii w Janówce 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe