Koncertowa demoralizacja

  • 15.07.2021, 17:00
  • Krzysztof Przekop
Koncertowa demoralizacja Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na pierwszym planie: Filip Chodkiewicz
Na rozpoczęcie wakacji miasto zorganizowało imprezę, na którą zapraszano młodzież z augustowskich szkół, także podstawowych. W promocję wydarzenia mocno angażował się zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, który osobiście zapowiedział występ ze sceny. Na koncercie finansowanym publicznymi pieniędzmi „bawiły się” nawet kilkunastoletnie dzieci. Ze sceny dobiegały przekleństwa oraz teksty o paleniu marihuany i zażywaniu kokainy.

Krzysztof Przekop by Koty2

Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności

W całej sprawie najważniejszy jest jej kontekst. Nie chodzi o wprowadzanie cenzury, krytykę gatunku muzycznego, kwestionowanie prawa organizowania koncertów i festiwali z udziałem dowolnych artystów. Sytuacją zdumiewającą jest jednak, że miasto organizuje wydarzenie za publiczne pieniądze, na którym promowane są treści i zachowania demoralizujące młodzież. Trudno uwierzyć, ale władze miasta zachęcają młodych ludzi do udziału w koncercie, podczas którego wykonawcy posługują się wulgarnym słownictwem, a w prezentowanych utworach aż roi się od patologicznych zachowań, takich jak zażywanie narkotyków czy przemocy względem policji. Najbardziej druzgocący jest aktywny udział w wydarzeniu zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza, który w minionym roku tyle mówił o walce z przemocą, patologią w szkołach i o konieczności zapewnienia dodatkowych etatów psychologa w placówkach oświatowych. Chodkiewicz wystawił najniższą ocenę pracy byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i bardzo emocjonalnie mówił o nierozwiązanym problemie przemocy. To niebywała wręcz niekonsekwencja lub hipokryzja.

Chodkiewicz promuje przemoc

Marcin Kleczkowski wysłał oficjalną skargę do podlaskiego kuratorium oświaty z informacją do Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Zwrócił się do kuratora o interwencję i wezwanie burmistrza Augustowa do zaprzestania działań propagujących wśród dzieci i młodzieży augustowskich szkół postaw patologicznych, takich jak zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu czy przemocy wobec policji. Radny Kleczkowski bardzo szczegółowo relacjonował budzące kontrowersje sytuacje.

-24 czerwca na portalu internetowym prowadzonym przez urząd miasta zostało opublikowane ogłoszenie zapraszające dzieci i młodzież na koncert gwiazd rapu z okazji rozpoczynających się wakacji. Na wspomniane wydarzenie zapraszano w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego w augustowskich placówkach oświatowych. Uczynił to między innymi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz na zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2. Wieczorem, 25 czerwca na placu przy plaży miejskiej odbył się koncert Tede i Wac Toja, który osobiście zapowiedział ze sceny zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Bezpośrednio po nim na scenę wszedł Wac Toja, wykonujący utwór „Kapitan”. Jego treść rozpoczyna się od następujących słów: „Jaramy jointa zielonego lolka, dwie białe kreski pierdolić niebieskich. I tylko spontan od początku do końca, liczy się prestiż i te niunie sexy”. Wiele utworów wykonawców przesyconych było agresją, seksualizmem oraz pochwałą takich patologii jak narkomania. Jeden z wykonawców podczas koncertu i w trakcie rozdawania autografów ostentacyjnie pił alkohol. W koncercie zgodnie z zaproszeniem władz miasta uczestniczyły nawet kilkunastoletnie dzieci. Impreza była zorganizowana ze złamaniem zasad sanitarnych, bo liczba uczestników koncertu przekraczała dopuszczalny limit –mówi Marcin Kleczkowski.

Kleczkowski przypomina, że na sesji rady miejskiej 29 czerwca, radni opozycyjni poprosili o szczegółowe wyjaśnienia przywołanych zdarzeń. Prośba nie została wysłuchana, a burmistrz niefrasobliwie określił wniosek opozycji mianem hucpy. Kleczkowski uważa, że hucpą w tej sprawie są działania burmistrza, a postawa zastępcy burmistrza jest wręcz patologią. Radny twierdzi, że Filip Chodkiewicz oskarżał dyrektor Wiesławę Chrulską o tolerowanie przemocy, a sam krzewi przemoc wśród dzieci i młodzieży. Kleczkowski chciałby też poznać rolę oraz stanowiska do opisanej historii przewodniczącego komisji społeczno-oświatowej Mirosława Zawadzkiego, a także członka komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Dariusza Ostapowicza. Radny PiS przekonuje, że nie można usprawiedliwić bulwersujących wydarzeń tym, że młodzież była zadowolona z wyboru wykonawców oraz zaprezentowanych treści na koncercie. Osoby dorosłe w tym wypadku ponoszą bezsprzecznie pełną odpowiedzialność.

Zaprezentowano system antywartości

Informacja o formule koncertu z 25 czerwca zszokowała Andrzeja Zarzeckiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zarzecki podkreśla, że sama organizacja wydarzeń okolicznościowych dla młodzieży to dobra inicjatywa. Natomiast dobór artystów na koncert i zaangażowanie w promocję niedawnej imprezy władz miasta budzi jego zdumienie, bo tego typu koncerty odbywają się zwykle w klubach ze ściśle określoną widownią. Dyrektor PCPR uważa, że doszło do sytuacji bezprecedensowej. Zarzecki przypomina, że młodzież po blisko roku izolacji domowej potrzebuje pozytywnych emocji i wzorców. Mnożą się problemy emocjonalne młodych ludzi, gabinety psychoterapeutyczne są oblegane. Dyrektor mówi, że w takich realiach należy wsłuchać się w głos ekspertów psychologów i psychiatrów dziecięcych.

-Odbyła się impreza pogłębiająca negatywne emocje wśród dzieci i młodzieży, kreująca w swoich treściach najgorsze wzorce. Zastępca burmistrza odpowiadający za edukację miejską bierze udział w promowaniu wydarzenia, w którym treści utworów są w totalnej sprzeczności z zasadami kształtowania postaw młodych ludzi. Rodzi się pytanie, jak później szkoła, nauczyciele i dyrektorzy szkół mają przekazywać właściwe wzorce, kiedy ich zwierzchnik zachowuje się w taki sposób? Warto zestawić dwie imprezy, które odbyły się w Augustowie w drugiej połowie czerwca, skierowanie do dzieci i młodzieży. Pierwszą był turniej sportowy, zorganizowany przez akademię piłkarską. Uczestniczyło w nim kilkuset młodych adeptów piłkarskich, gdzie dobra energia była wszechobecna. Miasto na to wydarzenie przekazało 500 zł i żaden przedstawiciel miasta nie był na nim obecny. Po tygodniu odbył się koncert degradujący wszystkie pozytywne wartości, na który miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych środków publicznych za niecałe dwie godziny „zabawy”, promowany osobiście ze sceny przez zastępcę burmistrza. Jaki jest to wzorzec postępowania i jakie priorytety są ważne naszym władzom? –zastanawia się Andrzej Zarzecki, aktualny dyrektor PCPR w Augustowie.

-Nie wyobrażam sobie, żeby prezydenci Suwałk, Ełku, Białegostoku albo Lublina promowali autorytetem swojego urzędu takie przedsięwzięcie wiedząc, jakie treści będą przedstawiane. Wystarczyło sprawdzić w internecie utwory prezentowane przez artystów, chcąc dowiedzieć się, czy powinni zostać zakontraktowani. Co więcej, 25 czerwca epidemia się nie skończyła, a gromadzenie tak dużej liczby osób w jednym miejscu bez zachowania dystansu, co widać na publicznie umieszczanych zdjęciach, raczej odbiegało od obowiązujących norm i wytycznych. Przypomnę, że nieco ponad miesiąc wcześniej w Augustowie ze względu na obostrzenia pandemiczne odwołano zaplanowany bieg charytatywny –twierdzi dyrektor Andrzej Zarzecki.

Nasz rozmówca od dwóch lat kieruje jednostką zajmującą się udzielaniem pomocy dzieciom, doświadczającym niepożądanych zjawisk w rodzinach. Ich problemy nie wzięły się z niczego.

-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nieprzerwanie zajmuje się dziećmi skrzywdzonymi przez los, a tak naprawdę przez dorosłych. Wspomniane osoby dorosłe, które dzisiaj nie są w stanie być dobrym rodzicem, w swoim dorastaniu kierowały się dokładnie tymi wzorcami, o których śpiewano na koncercie. Piętno na ich życiu odcisnęły narkotyki, alkohol i przemoc, które znalazły się w przekazie repertuaru zaprezentowanego młodym ludziom w Augustowie. Nie mogę zrozumieć udziału władz miasta w tym przedsięwzięciu. Czy pan Filip Chodkiewicz chciałby, żeby w przyszłości jego dziecko brało udział w takim koncercie, kierowało się w życiu takim przesłaniem? Myślę, że nie. Nie akceptuję podejmowanych prób usprawiedliwiania zaistniałej sytuacji tym, że młodzież słucha na co dzień takiej muzyki. Po pierwsze słucha jej prywatnie, po drugie robi to za przyzwoleniem rodziców. Natomiast, jeśli w promocję tych treści angażuje się urząd miejski i zastępca burmistrza, to nie jest już jedynie prywatna sprawa rodziców. Trzeba zrozumieć, że młodzi ludzie nie zawsze potrafią odróżnić ekspresję artystyczną od realnej rzeczywistości –komentuje dyrektor PCPR Andrzej Zarzecki.

Czy rodzice mieli pełną świadomość?

W internecie można znaleźć informacje o innych koncertach rapera o pseudonimie Wac Toja. Czytelnicy podesłali do naszej redakcji oświadczenie, które musieli podpisać rodzice w związku z udziałem dziecka w koncercie tego wykonawcy w jednym z warszawskich klubów. Dziecko musiało mieć ukończone 16 lat, a rodzic zobowiązany był potwierdzić znajomość repertuaru rapera i pełną świadomość, że na koncercie mogą pojawiać się wulgaryzmy oraz zachowania niestosowne dla osób niepełnoletnich. Każdy rodzic musiał przekazać też numer kontaktowy.

*Artykuł ukazał się w 27/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (113)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CBA
CBA 17.07.2021, 21:41
Korupcja, korupcja koruocja.
Módlmy się do niego
Módlmy się do niego 17.07.2021, 21:39
Słońce Augustowa Chodkiewicz
Koncesja Dobkowskiego
Koncesja Dobkowskiego 17.07.2021, 20:32
Filip jest cieniasem. Dostał od Doba koncesję na koncert i musiał wyjąć ile wlezie. To wyjął
Zastępca z małolatami
Zastępca z małolatami 16.07.2021, 22:41
Jak tam Filipku tańce z małolatami w Jarocinie? *** lecą jak lubisz?
34f
34f 18.07.2021, 11:42
Miasto turystyczne, uzdrowiskowe, szczyt sezonu a ten na urlop sobie pojechał. Włodarz odpowiedzialny to w pażdzierniku lub listopadzie powinien opuszczać pokład. Ale widac takie wspaniałości w naszym mieście, że nie ma co do roboty.
Seba i spółka
Seba i spółka 18.07.2021, 16:18
Ma od tego pracowników. Jak widać wielce nieudolnych, bo syf jak był tak jest
Malolata
Malolata 17.07.2021, 09:49
Jak stary facet 40 letni bawi się z nieletnimi 12-15 lat, to jak to się nazywa ?
JKD
JKD 17.07.2021, 14:41
Nie znam go osobiście ale jak go widzę na mieście to pierwsze skojarzenie ze jest coś nie halo
Parafianin
Parafianin 17.07.2021, 10:55
Na księdza się szykuje
Ryży
Ryży 17.07.2021, 08:57
Z tej radości oczy mu jeszcze bardziej wyszły na wierzch.
przeliczycie się
przeliczycie się 16.07.2021, 15:11
Ulalala , pani Ani też jest niewygodna dla obecnej władzuni tak jak Walulik
Patointeligencja górą
Patointeligencja górą 18.07.2021, 17:30
Ta "prawdziwa yntelygencya" łode pługa łoderwana aby się dowartościować musi wykosić tą właściwą , ale to wam się nie uda bo słomy nie schowacie.
Kto
Kto 18.07.2021, 18:14
Brak precyzji w wypowiedzi,kto wedlug autora wypowiedzi jest patointeligencją,a kto prawdziwą ynteligencją....
Łona z jabłonek
Łona z jabłonek 18.07.2021, 19:31
Poczytaj wpisy pod tym artykułem a rozkminisz , kto , kogo nazwał patointeligencją https://www.dziennikpowiatowy.…
pytam??
pytam?? 16.07.2021, 14:46
Dlaczego nie ma na łączach transmisji z wczorajszej sesji rady waszego miasta.
Miki  Miklas
Miki Miklas 16.07.2021, 14:18
Ogladalem sesje Panie Zawadzki o tych pszczolach i muchach jest Pa zwyklym g........em
Kiedyś musiał wyleźć
Kiedyś musiał wyleźć 16.07.2021, 15:03
Z Mirka wylazł koncertowy cham. Pracownicy dawno to wiedzą, teraz dowiedzą się także mieszkańcy.
bogobojny_kłamca
bogobojny_kłamca 17.07.2021, 12:32
I jeszcze z głupim uśmieszkiem wmawiał, że co innego miał na myśli.
Nikt tego nie kupił.
To jest ta szlachetność i uczciwość?
"Strzeżcie się fałszywych proroków"!
Ministrant
Ministrant 17.07.2021, 14:03
Dziwię się Panu zawadzkiemu, że tak pazurami trzyma się rady. Czyzby osiągnął już poziom spaliniarza? Wstyd
.... a diabeł pod skórą
.... a diabeł pod skórą 16.07.2021, 16:55
Hipokryta czy zakłamany ?
Figielek
Figielek 16.07.2021, 14:09
Filip wkręcił Sieńkę jak Pan Zagłoba Rocha Kowalskiego. I pomyśleć, że ten gość startował na Burmistrza.
rodzic
rodzic 16.07.2021, 13:41
Czytam komentarze pod triumfalnym postem Chodkiewicza na fb i myślę, że jeśli taka młodzież ma współrządzić miastem to strach się bać. Bo nie chcę, aby w imieniu młodych wypowiadały się osoby, które tak łatwo dają sobą manipulować, nie myślą i z tego powodu można je okręcić wokół palca jak małe dzieci.
Dały sobie wmówić, że protest opozycji dotyczył organizacji koncertu dla młodzieży i hamowania obywatelskiego rozwoju miasta. A przecież nie tego dotyczył, tylko TREŚCI PŁYNĄCYCH ZE SCENY.
W apelu nie ma krytyki idei takich imprez, nie ma też oburzenia na włączanie młodych w procesy decyzyjne. Wręcz przeciwnie. Taka narracja została narzucona przez Chodkiewicza a młodzi łyknęli to jak pelikany, bo wyłączyli myślenie. Jeśli ludzie, którzy dają sobą tak łatwo manipulować, chcą decydować, to ja dziękuję.
A jeśli jeszcze podobały im się teksty płynące ze sceny, to tym gorzej dla nich.
Bez sennik
Bez sennik 17.07.2021, 09:03
Większość osób myślących i ambitnych wyjechało z tego miasta po ukończeniu szkoły średniej. Są jeszcze u nas ludzie sensowni ale są w mniejszości. Się szerzy chamota i cwaniactwo. Takich ludzi tanio można kupić wystarczy trochę prostej muzyki i alkoholu. Chodkiewicz dobrze o tym wie
Karol
Karol 17.07.2021, 09:42
Masz rację. Wystarczy popytać, jakie postępy w nauce i zachowaniu miała w szkole średniej większość naszych decydentów w radzie i urzędników miejskich. To byli słabeusze. Ich zdolniejsi koledzy i koleżanki robią kariery i kasę gdzie indziej. Śmieją się, gdy czytają, kto tu się wybił. I współczują nam.
Ubaw po pachy
Ubaw po pachy 16.07.2021, 13:13
Lepszego komentarza z wczorajszej sesji nie znalazłem i pozwolę sobie zacytować ... "Filip to dobry koleś. Mówią mu: deprawujesz dzieci, on na to: jestem harcerzem. Mówią mu: przepłaciłeś 5 razy za koncert, on na to: Jastrzębska jest doświadczona. Mówią mu chodzisz pijany po plaży, on na to: jesteście przeciwko młodzieży...." brawo @ Geniusz, Filip
APK
APK 16.07.2021, 10:56
Filip Chodkiewicz marnuje się w naszym grajdołku. Przyłapany na deprawacji dzieci, broni się medialnie jako przyjaciel młodzieży. Trochę jak nasi biskupi pedofile, ale skutecznie. Przyłapany na przepłaceniu 5 razy za koncert, składa winę na APK. Musimy przyznać, że sesję wygrał, być może nawet zyskał sobie zwolenników. Złodziejką okazała się Piasecka, a Filip Chodkiewicz praktycznie jest świętym Jerzym. A najlepsze jak Sieńkę Filip wkręcił w głosowanie przeciw. Brawo, brawo, brawo.
Garkumpel
Garkumpel 16.07.2021, 13:35
Totalsi dali się koncertowo rozegrać. Są jak dzieci we mgle. Filip ich po prostu zmiażdżył. Pewnie jeszcze zachodzą w głowę jak to się stało.
nty
nty 17.07.2021, 09:47
Niby jak ich zmiażdżył??? Wynikiem głosowania??? A mogło być inaczej? Głową betonu nie przebijesz.
Chodzi tylko o to, aby krytyka wybrzmiała i mieszkańcy poznali prawdę, nie byli manipulowani PRem.
Wici
Wici 16.07.2021, 09:38
Dziś uwaga od turystów opuszczających kwaterę.
Miasto jest zaniedbane i brudne !
Do roboty świętoszki !
Baran
Baran 16.07.2021, 09:03
Bielawska z Dobkusiem na tej sesji byli najarani jak nic. Czy jest możliwość ,by były robione jakies testy przed sesją ? Nie do pomyslenia ,żeby w radzie miasta decydowali o nas ćpuny .
Dobry chumor
Dobry chumor 16.07.2021, 12:25
Po czym poznałeś? Może byli zadowoleni?
Patosylwia
Patosylwia 16.07.2021, 19:36
Jak poznać głupiego? Po śmiechu jego
Patobarmanka
Patobarmanka 16.07.2021, 07:56
Oj, niektórym bardzo uwiera temat wywalenia prawie 100 tysięcy z kasy miejskiej za koncert i kontraktu w agencji z tygodniowym stażem. Od razu pojawiają się wpisy przykrywające. Jednak coś jest na rzeczy?
będzie donosik
będzie donosik 16.07.2021, 13:42
Sprawa dla CBA.
trzeba to sprawdzić
trzeba to sprawdzić 16.07.2021, 15:10
Nie tylko ta sprawa, mam nadzieję że sąd zleci kontrolę i oczyści wojewodę z insynuacji , które pod jego adresem wczoraj padały
Pełna zgoda z Chodkiewiczem
Pełna zgoda z Chodkiewiczem 16.07.2021, 07:36
Chodkiewicz ma rację. Gdzie były APK, gdy młodzież wybrała sobie bluzgi, gdzie były APK, gdy negocjowano koszt koncertu. Od tego nie jest burmistrz, od tego jest dyrektor i pracownicy APK. Zgadzam się z Filipem
nielubiany
nielubiany 16.07.2021, 10:24
Augustowskie Placówki Kultury NIE BYŁY organizatorem tego koncertu. Nikt z placówkami ani przez moment nie konsultował kwoty honorarium, wyboru artystów, przebiegu koncertu ani nic innego.
wd
wd 16.07.2021, 08:48
Zapominasz, że APK jest pracownikiem burmistrza i to on odpowiada.
Taka prawda
Taka prawda 16.07.2021, 07:47
Będzie konkurs na dyrektora APK? Po takim blamażu to chyba nieuniknione. Sesja powinna dotyczyć odwołania Jastrzębskiej a nie Chodkiewicza. To jasne. Dzuadersi jak zwykle wszystko pomylili.
Hgggb
Hgggb 16.07.2021, 08:58
Zgadzam się z Filipem. Gdzie był dyrektor apk?
Arogancja władzy
Arogancja władzy 16.07.2021, 09:44
O znalazł się kozioł ofiarny ....a filipek harcerzyk wręcz odradzał dobór artystów .....😁😁
Chodkiewicz i Kotarski
Chodkiewicz i Kotarski 16.07.2021, 07:28
Proszę o wyjaśnienie, bo nie znam człowieka. Ten Kotarski od schadzek na plaży z Chodkiewiczem to ten sam co sprzedał miastu koncert za cenę 4 razy większą niż miasto samo mogło kupić?
Leśniczy
Leśniczy 16.07.2021, 11:26
W zielonym geju ptaszki śpiewają ptaszki śpiewają pod jaworem.....
Lubię gejów
Lubię gejów 16.07.2021, 13:42
Chodzi Ci o zielony gaj czy zielony gej?
Zulu
Zulu 16.07.2021, 07:18
Jak zwykle nasz wesoły Totalny Ciamajdan dał się pięknie zaorać. Dziadersi i Hipokryci vs Zastępca Burmistrza i Przyjaciele 0:10.
obrzydzenie
obrzydzenie 16.07.2021, 13:48
Chyba nikt nie spodziewał się innego wyniku głosowania w tym układzie politycznym. Ekipa niszcząca miasto trzyma się koryta zębami i nie otrzymała od Boga daru refleksji. To są zdolności wyższe, nieosiągalne dla nich.
Bogobojni hipokryci i katoliczki, które kradną, stały się autorytetami moralnymi w mieście.
hę
16.07.2021, 14:15
"Strzeżcie się fałszywych proroków" (Biblia).
Patobarmanka
Patobarmanka 16.07.2021, 07:09
Bardzo sprytnie Chodkiewicz uciekł od tematu płatności za koncert i zakontraktowania go w agencji, która zarejestrowała się 7 czerwca, tuż przed koncertem. Przypadek?? Jak widać, teraz będzie próbował umoczyć dyrektorkę APK. Mam nadzieję, że w końcu radni opozycyjni i może inne slużby tego nie odpuszczą.
Patologicznabarmanka
Patologicznabarmanka 16.07.2021, 09:00
O co chodzi z tą firmą? I co ma wspólnego z koncertem?
Przewalka na hama
Przewalka na hama 16.07.2021, 13:44
Firma Kotarskiego. Bardzo ciekawa sprawa
tutejszy
tutejszy 16.07.2021, 14:54
Więc firma Kotarskiego sprzedaje usługi dla UM?
No,no, w takim razie z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
Zachłanny
Zachłanny 16.07.2021, 22:12
Nic nie rozumiem.... Kotarski jest kierownikiem tak w um? Kotarski jest stróżem na plaży miejskiej stąd nocne obchody osyfionego miasta? Kotarski jest właścicielem firmy????? Jakiej???? Tak można 🤔?
Banda
Banda 16.07.2021, 08:44
Czyli APK zapłaciło za koncert ze swego budżetu ? burmistrz nie podpisał przelewu ? O niczym nie wiedział ? harcerzyk nie informował i nie zapraszał na koncert dzieci ?
Na wymioty bierze jak słucham tych ohydnych manipulacji jak również ten sam odruch się pojawia gdy Zawadzki mówi że nic nie ma sobie do zarzucenia.
Ludzie wstydu nie macie !
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 16.07.2021, 09:53
Zawadzki i Dobkowski tłumaczą się jak małe dzieci . Czy naprawdę nie rozumieją zaistniałej sytuacji? Wierzę zawadzkiemu że uczciwie współpracyje z gminą, sprzedaje produkty i usługi po takiej samej cenie jak innym klientom. Ale nie w tym problem, bedąc radnym nie może sprzedawać usług gminie !
Czy to aż tak trudno zrozumieć ?
MO
MO 16.07.2021, 13:54
Żenująca była ta narracja, jaki to uczciwy i zasłużony człowiek, któremu opozycja ze zwykłej zemsty chce zrobić okrutne kuku.

Skoro taki uczciwy i szlachetny, to czemu głosował za wygaszeniem mandatu Harasimowi i Piaseckiej? Kierował się literą prawa? A w jego własnym przypadku litera prawa już przestała mieć znaczenie?

Brzydzi mnie taka hipokryzja. Molier opisał ją w "Świętoszku".
Zulu
Zulu 16.07.2021, 07:48
Anka może pakować biurko
zapytanie
zapytanie 16.07.2021, 13:56
Czyli rzekoma współpraca z młodzieżą była pretekstem do pozbycia się dyrektora APK?
Flip
Flip 16.07.2021, 11:45
Pa pa
Zakupy
Zakupy 16.07.2021, 07:00
Radny Miklas próbował wczoraj wyjaśnić temat zakupów i faktur i tego,że pracownicy spółek powinni mieć wiedzę,gdzie moga dokonywać zakupy.Pracownicy nie mogą sami decydować o zakupach,pracodawca ma prawo wyznaczyć punkty do zakupów.Moj pracodawca wyznaczył do tankowania paliwa do damochodu sluzbowego Orlen i jesli zatankuję gdzieś indziej to po prostu na swój koszt.uwagi przewodniczacej,ze wypowiedzi Pana Miklasa są nie na temat,dotyczą spraw pracowniczych i są na wolne wnioski,są niezrozieniem tematu.
Filip uczciwy
Filip uczciwy 16.07.2021, 00:32
Filip miał na sesji strasznie bordową twarz, a za chwilę bladą. Problemy z ciśnieniem, czy sumieniem?
Co to jest sumienie
Co to jest sumienie 16.07.2021, 09:01
Jakie sumienie?????? 🤔 🤔 🤔 🤔

Pozostałe