Leśnicy będą się tłumaczyć

  • 15.07.2021, 09:31
  • Beata Perzanowska
Leśnicy będą się tłumaczyć
Już w najbliższy czwartek, 15 lipca w Nadleśnictwie Augustów odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Augustowskiej Akademii Leśnej. Tym razem formuła spotkania będzie zupełnie inna. Leśnicy zaproszą uczestników na dydaktyczny spacer.

Przypomnijmy, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych, takich jak pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach akademii leśnicy przygotowali 10 spotkań podczas, których poruszana będzie różna tematyka. Leśnicy są otwarci na różne pytania, dyskusje, nawet trudne zagadnienia. Forma spotkań jest luźna i z humorem. Dlatego akademię zakończy egzamin i przyznanie tytułu „Za Puszczonego”, czyli osoby której bliska jest puszcza i to co się z nią dzieje. Zachęcamy wszystkich do udziału w akademii. Tym bardziej, że leśnicy zamierzają nie tylko wykładać, ale zabrać uczestników akademii w plener i pokazać naprawdę interesujące miejsca. Trzecie spotkanie w ramach Augustowskiej Akademii Leśnej będzie nosiło tytuł „Co ten leśnik wyrabia w Puszczy i jak się wytłumaczy?”. Formuła spotkania będzie inna od dotychczasowych spotkań. Po krótkiej prezentacji uczestnicy udadzą się na trasę „Z życia lasu”. Trasa biegnie od siedziby nadleśnictwa w kierunku jeziora Białego i okolice Dąbka. Prowadzący przedstawią fazy rozwojowe lasu i zabiegi hodowlano – ochronne wykonywane w Puszczy. Poznać też będzie można wiele innych aspektów pracy leśników. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 pod wiatą przy siedzibie Nadleśnictwa Augustów, ul. Turystyczna 19. Spotkania objęte zostały honorowym patronatem medialnym przez „Przegląd Powiatowy”.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe