Burmistrz Karolczuk przeszkadzał

  • 14.07.2021, 15:57
  • Krzysztof Przekop
Burmistrz Karolczuk przeszkadzał Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz (w środku) w otoczeniu radnych opozycji, którzy apelują o jego odwołanie
Obserwuję dyskusję w mediach społecznościowych na temat słynnego koncertu rapowego dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem słynnego już na całą Polskę wydarzenia był zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Osobiście zapraszał dzieci i młodzież na widowisko, obiecując wielką niespodziankę. Chyba się udało.

Krzysztof Przekop by Koty2

Ciepło i ciepło

Mój znajomy lubi pogodę chłodną, nawet zimą jeździ rowerem. Upalne lato daje mu powód do częstszego wypowiadania niezbyt pochlebnych opinii na temat pogody. Musi on uzbroić się w cierpliwość, gdyż upały jeszcze u nas zostaną. Przez kilka najbliższych dni słupki rtęci będą sięgały 30 stopni, pod koniec tygodnia trochę popada. Upały nieco odpuszczą w przyszły wtorek lub środę. Ale tylko nieco.

Jednak disco polo…

Obserwuję dyskusję w mediach społecznościowych na temat słynnego koncertu rapowego dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem słynnego już na całą Polskę wydarzenia był zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Osobiście zapraszał dzieci i młodzież na widowisko, obiecując wielką niespodziankę. W dyskusji najbardziej aktywni są obrońcy Filipa Chodkiewicza. Przeciwnikom koncertu zarzucają działanie przeciwko młodzieży, brak znajomości współczesnych mód muzycznych, zaściankowość, brak nowoczesności, nieusprawiedliwiony konserwatyzm obyczajowy, wstecznictwo kulturowe. Analizując sprawę z logicznego punktu widzenia, nie da się obronić tego koncertu. Powodem jest fakt zaproszenia dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich. Wygląda to wręcz na prowokację, która ma na celu polaryzację opinii publicznej, co zresztą się odbywa. W dyskusji giną argumenty, pozostają emocje. Liczę na to, że radni staną na wysokości zadania i na najbliższej sesji będą umieli rzetelnie ocenić całą sytuację. Zapraszam do lektury artykułu „Chcą odwołać Chodkiewicza”.

Jarzębinowe śmieci

„Miasto to jego mieszkańcy” słyszeliśmy w czasie wyborów z ust funkcjonariuszy ugrupowania Nasze Miasto. Powtarzali to jak mantrę, jak litanię. Dwa i pół roku po wyborach mieszkańcy Jarzębinowej nie są już tak ważni obecnej władzy. Wskutek działań burmistrza Karolczuka i jego urzędników ulica Jarzębinowa została pozbawiona miejsca do wyrzucania śmieci. Miasto zwleka z odpowiedzią, jak zorganizować składowanie i odbiór domowych odpadków. Mieszkańcy są bezradni. Nikodem Dyzma twierdził, że skuteczna władza opiera się na szybkim podejmowaniu decyzji. Dedykuję ten bon mot Mirkowi Karolczukowi. Brak decyzji w tej sprawie zamieni się w bardzo śmierdzący problem. Artykuł o Jarzębinowej zatytułowaliśmy „Wotum nieufności za śmieci?”

Trudne dni Chodkiewicza

Filip Chodkiewicz ma trudne dni. Ledwo Augustów rozgrzał się koncertem drugoligowego rapera, zastępca burmistrza w środku lipcowej nocy postanowił z Michałem Kotarskim podjąć interwencję i uświadomić turystów z Pomorza, że augustowska władza dniem i nocą wizytuje, kontroluje, fotografuje, dyskutuje. Turyści twierdzą, że Filip Chodkiewicz był podczas incydentu nietrzeźwy, zastępca burmistrza zaprzecza. Słowo przeciw słowu. Jednak to nie trzeźwość burmistrza jest w tym wypadku najważniejsza. Jak nisko upadliśmy jako miasto, że zamiast straży miejskiej lub policji, dwaj ważni urzędnicy muszą w środku nocy osobiście pilnować porządku w mieście. „Niepotrzebny incydent” to tekst o tym dziwnym wydarzeniu.

Turecki skandal

Dom Turka, augustowskie kazamaty, przeszły z rąk prywatnych w ręce państwowego Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Oficjalne przekazanie budynku miało charakter uroczystości państwowych z wicepremierem na czele. Władze państwowe zapowiadają utworzenie muzeum poświęconego Obławie Augustowskiej. Z całą pewnością przybędzie nam ważne miejsce pamięci i spora atrakcja turystyczna. Przy okazji władze miasta nie uniknęły sporego skandalu. Burmistrz Karolczuk w mediach społecznościowych ogłosił, że jest autorem sukcesu, jakim jest powrót Domu Turka w nasze ręce. Wydrukował nawet ulotki, z których możemy się dowiedzieć, że to Karolczuk doprowadził do kupienia budynku. Osobiście zrozumiałem, że to miasto zakupiło Dom Turka. Pomyślałem sobie, że to niezbyt dobra wiadomość, gdyż miasto zupełnie sobie nie radzi z takim majątkiem. Przykładem może być popadający w ruinę dworzec PKP, czy remontowany latami budynek magistratu, podobno w tajemnicy zagospodarowywany już przez urzędników. Okazuje się, że burmistrz Karolczuk w żaden sposób nie przyczynił się do tej transakcji, a z dokumentów wynika, że był jej bardzo przeciwny i robił sporo, by do zakupu nie doszło. Osoby związane z projektem przejęcia Domu Turka z rąk prywatnych mówią wręcz, że burmistrz Karolczuk przeszkadzał. Dziwi mnie zatem akcja propagandowa, jak się wydaje całkowicie kłamliwa, której efektem będzie odcięcie Mirosława Karolczuka od jakichkolwiek inicjatyw politycznych i gospodarczych, które wychodzą poza urząd miejski. Miasto z pewnością na tym nie skorzysta. Ktoś źle burmistrzowi doradził, bardzo źle. Zachęcam do zapoznania się z artykułem „W Domu Turka będzie muzeum”.

Kolejny raz Zawadzki

Radni Naszego Miasta i banici z PiS są monolitem. Udowadniają to w wielu głosowaniach, w dyskusjach. Widać to szczególnie, gdy ktoś zaatakuje jednego z nich. Tak było podczas obu debat i głosowań nad wygaszeniem mandatu Tomaszowi Dobkowskiemu, tak było podczas pierwszej debaty i głosowania nad wygaszeniem mandatu Mirosławowi Zawadzkiemu. W najbliższych dniach będziemy mogli obserwować kolejne zmagania radnych opozycji z rządzącą większością. Dyskusja będzie dotyczyć wniosku o odwołanie Filipa Chodkiewicza z funkcji zastępcy burmistrza i wniosku wojewody o wygaszenie mandatu radnemu Zawadzkiemu.

Nie muszę być Kasandrą, by przewidzieć przebieg dyskusji i głosowania. Radni koalicji obronią obu panów, chyba że któryś z nich sam zrezygnuje. Usłyszymy o ich bohaterstwie, o wielu cnotach, o pracowitości, wielkich kompetencjach, o wspaniałym charakterze, niezwykłej inteligencji. Wszystkie te przymioty są solą w oku opozycji i źle poinformowanego wojewody. Być może kolejny raz dowiem się, że opłacam radnych opozycji, a społecznicy miejscy chodzą na moim sznurku. Zapraszam do przeczytania tekstu „Wojewoda zdecydował w sprawie Zawadzkiego”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OLEJEK
OLEJEK 17.07.2021, 12:11
czy trwa jakieś postępowanie w sprawie określenia powiązań niektórych radnych z organizacjami pozarządowymi dotowanymi z budżetu miasta?
Urzędnik
Urzędnik 17.07.2021, 12:18
Najbardziej ewidentne są powiązania radnej Śleszyńskiej, ale wiadomo też o radnej Bielawskiej
Fcvbbbnn
Fcvbbbnn 17.07.2021, 17:21
Proszę rozszerzyć temat. Mieszkańcy są zainteresowani, a szczegółów brak.
Urlop jest i co mi zrobicie?
Urlop jest i co mi zrobicie? 16.07.2021, 22:33
Kotarski pojechał Filipem do Jarocina. Musi być trochę brudno. Urlop.
Mieszko
Mieszko 16.07.2021, 14:48
Nasi włodarze przenieśli się do urzęduu za miliony,a w mieście smród,brud,kiła i mogiła.Najważniejsze,że tam wszystko jest nowe,czyste i pachnie nowością.Tak trzymać.
Brudasy
Brudasy 16.07.2021, 22:16
Jeszcze nie było tak brudnego miasta za żadnego wlodarz. Drzewa wywalone na końcu ulicy przy budowlanych. Niech flapy biorą się do roboty!!
Wybitni stróże pprządku te nasze służby miejskie
Wybitni stróże pprządku te nasze służby miejskie 16.07.2021, 22:48
Plaże są obrzydliwie brudne. Resztki jedzenia, butelki rozbite, pozoatawione brudne ubrania.. To obraz mola radiowej trojki i postivu.
Urlopy są
Urlopy są 16.07.2021, 22:28
O co te nerwy? Karolczuk ma wolne, Chodkiewicz w Jarocinie, Śmieci muszą nieco poczekać. Jesienny deszcz zmyje
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.07.2021, 09:03
Czy tyło oni pracują? Gdzie pracownicy? Co na to kierownik? Gdzie służby? Nadzór? O co tu chodzi, że wszystkim wisi ten syf?
wt
wt 17.07.2021, 09:54
Chodzi o to, że na tym właśnie polega rozwój miasta, o którym trąbią dookoła. Nic nie rozumiecie :))))
Syfiarze
Syfiarze 17.07.2021, 13:59
Aaaaa. Im brudniej tym lepiej. Teraz rozumiemy
Patobielawska
Patobielawska 15.07.2021, 23:48
Przed chwilą zakończyła się sesja w sprawie Zawadzkiego i Chodkiewicza. Apogeum chamstwa ze strony radnych NM. Bielawska nazwała opozycyjnych radnych PATOINTELIGENCJĄ! Pogardą i bezczelnością przegoniła samego Dobkowskiego...
To ja ten jej znajomy
To ja ten jej znajomy 17.07.2021, 16:50
Do końca lipca muszą być opublikowane oświadczenia majątkowe. Zobaczymy jak pani Bielawska rozliczyła się z 7000 funtów grantów jakie otrzymała od rządu UK za 2020. Abolicja podatkowa się skończyła. Jak nie będzie wykazu od razu zgłaszam do UP. Pieniądze dostała za darmo, jestem ciekaw czy odprowadziła podatek. Trzeba walczyć z tym PATOBIZNESEM.
Bareja.
Bareja. 17.07.2021, 23:31
Patojabłonkowym skrytożercom mówimy-nie!
brak słów
brak słów 17.07.2021, 12:27
Poważnie ??? , tak nazwała swoje koleżanki i kolegów z Rady Miasta ? .To jak nazwie nas , wyborców którzy na nich głosowali ? To świadczy o tym jak przedmiotowo, z buta , traktuje ludzi , czyżby to była norma w tej grupie ? A może to ten "wyjątek" który nadaje ton wszelkim dyskusjom. Nie daleko pada jabłko od jabłoni
Lidka
Lidka 17.07.2021, 10:29
Kiedyś ludzi przed zabraniem głosu powstrzymywał wstyd, że mogą powiedzieć coś głupiego i ośmieszyć się.
Obecnie chamstwo i buractwo doszło do głosu i ochoczo przemawia a wstyd to pojęcie obce.
obiecane- niewykonane
obiecane- niewykonane 15.07.2021, 17:29
Panie Karolczuk,a gdzie obiecana w kampanii wyborczej ścieżka rowerowa,od ul.Słowackiego do Białobrzeg?
Jeżdżący na ROD pamiętają.
A może przyjrzy się Pan dziurom na Słowackiego?
Parę firm tam istnieje i przydałoby się żebyś chociaż parkować miały gdzie.
Ale czekaj-tam nie mieszka nikt z radnych...
Kicia
Kicia 15.07.2021, 12:44
W ząb czesany kasę puszcza
Dość kosztowna jest ta tłuszcza,
Wielkie czolo jest w rozterce
Bo dla Szreka oddał serce
Żabogłowy już miętowy
Po godzinach sprawdza rowy.
Koty
Koty 15.07.2021, 16:28
Padam 🤣🤣🤣🤣🤣 że śmiechu 😂 😂 😂
Oburzony
Oburzony 15.07.2021, 08:10
Dzisiejsza sesja znów ma być zdalna. Przecież doskonale pamiętamy deklaracje o tym, że radni wrócą na salę po przeprowadzce nowego urzędu do Gimnazjum nr 1. Mówiła o tym sama przewodnicząca. Mimo to dalej mają być sesje zdalne? Może po to, by radni mogli w godzinach obrad obsługiwać klientów w miejscach pracy, jechać samochodem i jednocześnie głosować, pokazać się na kamerce przez 5 sekund i zniknąć do końca obrad, oddając się tylko sobie znanym czynnościom i wziąć kasę w formie diety, na którą przeciętny mieszkaniec musiałby bardzo ciężko zapracować?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.07.2021, 12:50
panie Zawadzki nie daleko pana firmy zauważyłem dziś że montują drogowcy duże lustro . Po dzisiejszej sesji będzie mógł pan skorzystać to naprawdę nie daleko.
Agnieszka
Agnieszka 15.07.2021, 16:31
A na lipowcu na niebezpiecznym rogu robotniczej i lesnej jak lustra nie było tak i nie ma. Chodkiewiczu, w dyskusji na fb ludzie ci pisali, że dojdzie tam kiedyś do tragedii. Wiesz o tym. Nie reagujesz. Na co czekasz?
I. G
I. G 17.07.2021, 09:04
Pojechał na urlopie i w du..... Ma lipowiec i jego bezpieczeństwo.
Pytania panie Dobkowski?
Pytania panie Dobkowski? 14.07.2021, 15:38
Sąd właśnie uniewinnił demonstranta, który krzyczał, że Kaczyński to ch..... A Dobkowski podał redaktora Przekopa do sądu za stwierdzenie, że Dobkowski hamuje rozwój Augustowa. Jeśli Przekop przegra powinien wywiesić plakat Dobkowski ch.
haha
haha 14.07.2021, 18:48
hahahahahahhaha
Błazen
Błazen 14.07.2021, 15:09
Szanowni mieszkańcy Augustowa, apeluję o odrobinę wyrozumiałości dla burmistrza, jego z-cy oraz ich sposobu zarządzania miastem Augustów. Obecni włodarze nie mają żadnego pojęcia, kompetencji i doświadczenia w kwestii zarządzania miastem, a pewnikiem także odnośnie zasad funkcjonowania większej wioski. Panowie właśnie uczą się na żywym organizmie i robią wielkie oczy na efekt ich działań tzn.: "operacja udała się tylko pacjent nie przeżył" ... ;)
Olejek
Olejek 14.07.2021, 14:50
Kiedy sesja?
Bip
Bip 14.07.2021, 21:27
15 lipca (czwartek) godzina 17 oczywiście zdalnie.
efe
efe 15.07.2021, 09:01
A co tak późno sesja? Wiceburmistrz po nocnym obchodzie musi się wyspać?
mieszkaniec
mieszkaniec 14.07.2021, 23:14
Oni tak do końca kadencji chcą ciągnąć, żeby móc wyłączać mikrofon?
Wszystko otwarte, obostrzeń prawie nie ma, a w Augustowie organizuje się obrady zdalne tylko po to, aby zamykać usta opozycji.
Niech przewodnicząca pozamyka lepiej dzioby urzędnikom miejskim i swoim radnym, którzy zakłócają obrady nieograniczonym pustosłowiem i wtrącają się bez żadnego trybu.
Taka wspaniała i prężna władza a sali na normalne obrady nie potrafi zorganizować???
mieszkaniec
mieszkaniec 14.07.2021, 13:00
To pajace dorwały się do władzy w mieście.
Piar, pic, wielkie plany i w realizacji nic.
Poza ulicami na które zrzucają sie mieszkający przy niej ludzie nic konkretnego i pro rozwojowego w Augustowie nie powstało.
Nasze Miasto - bajki dla łatwowiernych i metoda na wygodne życie.
100_głosów-za
100_głosów-za 14.07.2021, 15:09
dzięki internetowi teraz widać jakie to pajace rządziły wcześniej , nic nie robiły i teraz próbują znowu dojść do władzy.. a kysz
Frustracja do łba uderzyła?
Frustracja do łba uderzyła? 14.07.2021, 16:23
Socjopato z rana pisałeś, że nie będziesz tu więcej zabierać głosu, dlaczego nadal tu jesteś i piszesz dalej?
Ty_czubku
Ty_czubku 14.07.2021, 16:43
ktoś musi prawdę głosić....
Taka jest prawda
Taka jest prawda 14.07.2021, 17:13
Prawda? ty (celowo z małej litery) nie wiesz co to słowo znaczy.
nie męcz innych
nie męcz innych 14.07.2021, 16:10
Do garów ..
Będę zdziwiony
Będę zdziwiony 14.07.2021, 10:54
Jestem już tak znieczulony, że chyba nic mnie nie zaskoczy w wykonaniu tej ekipy. Nawet opublikowanie zdjęć pijanego , najaranego i nagiego Karolczuka lub Chodkiewicza w centrum miasta mnie nie zdziwi. Mogą sobie nawet używać na ławeczce w parku. Za dużo już tych afer, poszli na ilość. Jedno jednak mnie zdziwi. Poczuję się zdumiony, gdy oni wygrają kolejne wybory.
sołtys
sołtys 14.07.2021, 12:22
To ostatnie jest na szczęście niemożliwe.
🤢🐸🤢👽
🤢🐸🤢👽 14.07.2021, 12:17
Flip i flap nadzy????? Nie, nie, tego się nawet nie da wyobrazić.
Mirek co lubi niunie sexi
Mirek co lubi niunie sexi 14.07.2021, 08:40
Mirek ***ic Niebieskich to prawdziwy budowniczy. Cudzymi ręcami.
Karolczuk nie jest debilem
Karolczuk nie jest debilem 14.07.2021, 08:39
Karolczuk dał ognia. Jak się szybko pochwalisz cudzymi osiągnięciami to i tak spora część durniów w to uwierzy. Karolczuk nie jest imbecylem, on swoich wyborców uważa za ***ow, debili, imbecylow
Wstyd
Wstyd 14.07.2021, 06:55
A ile kosztowało bizancjum, czyli urząd miasta? Skórzana kanapa, dywan, biurko przy którym siedzi ten nocny komendant? O ile został przekroczony planowany budżet? Jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć, jak ta budowa wpływa na rozwój Augustowa?
MC
MC 13.07.2021, 23:40
Jeżeli słynny już koncert w Augustowie nie powinien budzić żadnych zastrzeżeń, choć zapraszano na niego dziatwę szkolną, proponuję stworzyć autorską piosenkę raperską o naszym mieście, proponuję, aby każdy dopisał wers. Ja zaczynam: "Bo Ich Miasto i banici to ekipa pełna gwiazd. Jest tu Platon, jest Sześć Złotych, jest tu nawet Szapapaż".
Poeta, tylko głowa nie ta
Poeta, tylko głowa nie ta 14.07.2021, 00:24
Podbijam: "Pijar, fejsbuk i instagram, kciuki, buźki i muskuły, kiedy tę piosenkę nagram, nasze miasto pęknie z dumy".
Kargul
Kargul 14.07.2021, 14:08
Słuchajcie państwo jestem zdumiona, jestesteśmy na łączach siostro i bracie. Każda obietnica została spełniona, zwłaszcza ta o polityce w oświacie.
Rymopis
Rymopis 14.07.2021, 13:21
Ale szarpie Marcin srogi
Miro asfaltuje drogi
Dobek wszystkich straszy sądem
Niech spływają z rzeki prądem
Wierszokletka
Wierszokletka 14.07.2021, 07:25
Brud i kosze pełne śmieci . Nocne burdy z turystami . Hejt, deprawowanie dzieci . Niech to będzie już za nami
Rappppp
Rappppp 14.07.2021, 15:05
Żaba tapla się w kałuży
Misiek zabie wiernie służy
Kaczka kwacze, miro skacze
A to wszystko dla ziomali
Dawać duzi, dawać mali
hreh
hreh 13.07.2021, 23:15
Władza oparta na kłamstwach.
Karolczuk podsumuje to jednym słowem: hucpa. A zastępca doda: zagrywki polityczne.
Ależ to obrzydliwe.
Miro
Miro 14.07.2021, 10:27
Jeżeli to wszystko prawda o czym pisze Pan redaktor , a w moim mniemaniu nie ma podstaw aby było inaczej to fakt ta kadencja zostanie zapisana w historii miasta i pamięci mieszkańców jako :pełna manipulacji informacją przesiąknięta interesem wąskiej grupy, nie fachowością lub jej całkowicie braku ludzi pełniących ważne funkcje w mieście,brakiem poszanowania organów zwierzchnich
Dorota
Dorota 13.07.2021, 21:44
Wreszcie ktoś napisał o Domu Turka i „zasługach” Burmistrza..dyrektor instytutu podobno znalazł pomoc w Powiecie, bo w mieście został odprawiony z kwitkiem.... potem te wpisy jak to odzyskał... czego to nie zrobił i komu nie pomógł.... potem ta nieszczęsna ulotka... a wisienka na torcie jest foto jak sobie rękę ściska z Ministrem i wyglada na niej jakby Minister mu gratulował... Przyznać mu można jedynie to, ze pijar ma najlepszy w województwie.... szkoda, ze tak fałszywy.
Wiesław
Wiesław 14.07.2021, 08:26
oj Dorotko... kłamstwo powtarzane wiele razy nie stanie się prawdą.... rola powiatu to tylko przecięcie wstęgi na uroczystości.... ale już nie będę więcej zabierał tutaj głosu bo chyba lubicie się pławić w swoich kłamstwach...
AUG
AUG 14.07.2021, 20:53
Skoro to kłamstwo to niech karolczuk zwoła konferencje i niech opowie mieszkańcom jak to było.
Ić stond Wieśku!
Ić stond Wieśku! 14.07.2021, 10:22
Faktycznie. Kłamstwa NM nadal pozostają kłamstwami xD
Towarzysz Wiesław
Towarzysz Wiesław 14.07.2021, 09:06
Spadaj, nikt nie będzie płakał jak opuścisz forum, chociaż tego nie zrobisz i dalej będziesz pisał pod innymi pseudonimami.
Żartowniś
Żartowniś 13.07.2021, 22:54
Niedługo przeczytamy na fejsbuku, że Ich Miasto wstrzymało słońce i ruszyło ziemię oraz, że byli pierwszymi ludźmi na księżycu i dokonali pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. A co, bo jak szaleć to szaleć i gra gitara.
Gump
Gump 15.07.2021, 15:39
Forest Gump też miał zdjęcia z różnymi ważnymi personami. Nie zrobił się od tego mądrzejszy
Samochwała
Samochwała 13.07.2021, 23:08
I proch wynaleźli i pokojowa nagrodę Nobla dostali i papież jest z Naszego Miasta i pobili rekord Guinnessa w ilości kłamstw na minutę i jeden z filmików Filipa został nominowany do Oskara .....
Gccbbbn
Gccbbbn 13.07.2021, 21:42
Ktotokarolczuk?
Czytelnik
Czytelnik 13.07.2021, 20:26
A to numer z karolczukiem następny odleciał ? Mówisz Pan że Czytelnik że to jego zasługi w odkupieniu Domu Turka ?
Myślałem że tylko mały ma takie zapędy a tu proszę.
Tylko żal jest miasta bo o pozyskaniu zewnętrznych funduszy mogą zapomnieć ale tak to jest jak
prowincjonalni biznesmeni biorą się za rządzenie mając siebie za omnibusów
Brawo Panie redaktorze

Pozostałe