Niepotrzebny incydent

  • 09.07.2021, 15:24
  • Beata Perzanowska
Niepotrzebny incydent
Zostaliśmy powiadomieni o niemiłym incydencie do jakiego doszło dwa dni temu (w nocy z 7 na 8 lipca) na miejskiej plaży przy molo Radiowej Trójki w Augustowie. Turyści z Pomorza, który rozbili przy molo namioty i parkowali tam auta są oburzeni zachowaniem zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza. Jak nam z kolei zrelacjonowali Filip Chodkiewicz przed 1 w nocy wraz z innym urzędnikiem chciał zrobić zdjęcia rejestracji auta na co turyści uznali, że chyba są to jacyś złodzieje i wywiązała się między nimi rozmowa. Turyści mówią, że od zastępcy czuć było alkohol. Filip Chodkiewicz zaś podkreśla, że to ci panowie zachowywali się nie w porządku i zaprzecza jakoby był pod wpływem alkoholu.

Turyści, z którymi rozmawialiśmy (imiona i nazwiska znane redakcji), są mocno oburzeni całą sytuacją. Jak nam powiedzieli przyjeżdżają do Augustowa od czterech lat, w to samo miejsce i do tej pory nie mieli żadnych problemów. Zrelacjonowali nam przebieg tego zdarzenia.

-Było około w pół do pierwszej w nocy. Siedzieliśmy na łodzi, a w namiocie spały nasze dzieci. Zobaczyliśmy dwóch młodych spacerujących panów. Jeden z nich zaczął fotografować dziecięce zabawki  leżące w piasku i rejestracje auta. Podeszliśmy do nich w obawie, że są to jacyś  złodzieje, którzy zwietrzyli okazję widząc obce rejestracje. Baliśmy, że może coś zrobią, a przecież w namiocie spały dzieci. Zapytaliśmy ich, czego tu szukają i że nie życzymy sobie by robili zdjęcia. Wywiązała się rozmowa. Na początku nie wiedzieliśmy, kim ci panowie są. Prosiłem żeby się przedstawili. Tego nie zrobili i wtedy powiedzieliśmy, że chyba będziemy musieli użyć siły, bo zwyczajnie boimy się o swoje rodziny.

Jeden z mężczyzn miał powiedzieć do Filipa Chodkiewicza, że czuje od niego alkohol, a on na początku rzekomo zaprzeczył, a potem to potwierdził. Z relacji turystów wynika, że zastępca burmistrza powiedział, iż drugi kolega jest trzeźwy.

-Nie był on mocno pijany, można określić, że podpity. Ten człowiek mówił też, ze mu grozimy, ale my tego nie zrobiliśmy. Tylko zasugerowaliśmy, że podejmiemy działanie, jak sobie nie pójdą i jeżeli oni podejmą interwencje, to my też tak zrobimy. Zanim poprosiliśmy ich o przedstawienie się, jeden z nich zaczął mówić, że może robić co chce, a ja odparłem, że jak może wszystko, to niech się przedstawi. On dalej się nie przedstawiał. –mówi jeden z turystów. –W tym momencie kolega zasłonił telefon jednego z nich ręką. Cała sytuacja się zakończyła. Panowie zaczęli się wycofywać. Mówiłem też jest, że jestem ratownikiem WOPR, zresztą na łodzi jest emblemat.

Turyści na drugi dzień poszukiwali informacji, kim mogli być ci ludzie. Dowiedzieli się, że jeden z nich jest zastępcą burmistrza.

-Doszło do interwencji telefonicznej jednego pana i podczas rozmowy z zastępcą ten zaprzeczył całej sytuacji. Po dwóch godzinach jednak się przyznał, że był tu w nocy no i brzydko mówiąc kazał nam wy…. . Dalej nie dokończę. Dostaliśmy też zawiadomienia, że mamy stawić na policji celem wyjaśnień, nie pamiętamy już z jakiego artykułu. Wszystko sprawdziliśmy i naszym zdaniem nie popełniliśmy żadnego wykroczenia. Przyjechaliśmy dwoma samochodami, jeden stał przy amfiteatrze, a drugi na plaży. Nie ma żadnej tablicy informacyjnej, na której widniałby zakaz. Zapytaliśmy o zgodę pana, który dzierżawi teren i on się na to zgodził. Teraz ten człowiek ma problemy, a tego bardzo nie chcemy. To nie jego wina –podkreślali.

Turyści dodali, że zastępca burmistrza podczas całej tej nocnej sytuacji nie był agresywny i widać było, że się wycofuje nie mając argumentów prawnych.

-Jak się dowiedzieliśmy, że to  wysoki urzędnik to byliśmy zszokowani. Takie osoby powinni chyba inaczej się zachowywać. My tego tak nie zostawimy. Zamierzamy złożyć wniosek o nachodzenie nas i nękanie. Mieliśmy wyjechać w niedzielę, a w związku z ta sytuacją opuszczamy Augustów już dzisiaj –powiedzieli nam na koniec rozmowy.

O skomentowanie tej sytuacji poprosiliśmy Filipa Chodkiewicza, zastępcę burmistrza.

-Dwa dni temu, wieczorem wraz kierownikiem wydziału spraw społeczno -administracyjnych wybraliśmy się na obchód bulwarów plaży miejskiej i Postiwu, żeby sprawdzić, czy nasze służby miejskie wprowadziły pewne udogodnienia, które miały wprowadzić. Chodzi o to, że na Postiwie miał się pojawić stróż nocny, który pilnowałby porządku, a też i Centrum Sportu i Rekreacji ma egzekwować to, żeby auta nie parkowały na plażach, które są przeznaczone do wypoczynku –tłumaczy Filip Chodkiewicz. -Miejsce na plaży nie jest po to, żeby parkować tam auta, tylko po to żeby mogli tam wejść plażowicze, rozłożyć kocyk i korzystać z uroków Augustowa. Faktycznie wraz z panem kierownikiem napotkaliśmy na plaży miejskiej przy molo Radiowej Trójki dwa samochody zaparkowane na plaży no i w momencie kiedy pan kierownik chciał zrobić zdjęcie rejestracji jednego z samochodów, to wtedy znaleźli się tam dwaj panowie. Nie wiem skąd byli, nie byli mili, nie byli grzeczni, nie zachowali się kulturalnie. Rościli sobie pretensje do tego miejsca twierdząc, że to teren prywatny, że komuś tam za to zapłacili, a przypomnę że jest to plaża miejska. My z panem kierownikiem nie kontynuowaliśmy dyskusji z ludźmi w takim stanie. Zawiadomiliśmy CSiR o tym, żeby podjął interwencję. Tak samo na plaży miejskiej, jak w innych miejscach, powinni być plażowicze a nie samochody.

Na zarzuty turystów, że miał być pod wpływem alkoholu Filip Chodkiewicza powiedział krótko: „Trudno mi komentować podobne bzdury” i dodał, że nie pije alkoholu od bardzo wielu lat, gdyż na poważnie wziął bycie harcerzem.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
!!!
!!! 19.07.2021, 12:55
Czy w tym mieście musi być tak brudno? Zielsko między płytami chodnikowymi buja, śmieci porozrzucane, kosze przepełnione, ukwiecenie prawie żadne. Czy jest to obraz miasta turystycznego, miasta, które ma przyciągać turystów? Nie dość, że nie zapewnia prawie żadnych atrakcji, to bród, smród i ubóstwo. Może ci patrolujący nocą ulice mogliby przy okazji zadbać o czystość i posprzątać!
Filip i Misiek
Filip i Misiek 13.07.2021, 16:34
Dwóch urzędników miejskich urządza sobie schadzkę w środku nocy nad jeziorem. Są po alkoholu. Wywołują incydent z przypadkowo spotkanymi ludźmi. Budzą dzieci w namiocie. Udowadniają w pyskówce, że w tym mieście oni rządzą. Pięknie! Opisanie tego w prasie to bardzo mała konwekcja głupoty i nieodpowiedzialności. Mogło się skończyć bójką, nawet czymś gorszym. Czy normalny człowiek o pierwszej w nocy na bulwarach zaczepia obcych ludzi, by udowodnić im swoją wyższość? To proszenie się o kłopoty. Nazwiska tych panów to Chodkiewicz i Kotarski. Symbole nieodpowiedzialności.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.07.2021, 10:14
jestes debilem i dajesz tego swiadectwo na pismie - brawo. nastenym razem sie podpisuj, zeby wszyscy wiedzieli z kim maja do cznienia. A moze jestes ta osobą która popełniła wykroczenie?
ervger
ervger 13.07.2021, 17:01
Oj tam, oj tam. A pamiętasz przedstawiciela rady i mordobicie pod Aldoną? Albo szermierkę w BEPIsie?
Miłośnik konferencji prasowych
Miłośnik konferencji prasowych 13.07.2021, 08:10
Konferencję prasową trzeba zwołać i niech sie Panowie Burmistrzowie wypowiedzą na ten temat.
rvtbt
rvtbt 13.07.2021, 17:03
O właśnie. Jak bluzgi na sesji były to konfa była, a teraz tak skromnie konfermistrz siedzi cicho?
Transparentność
Transparentność 11.07.2021, 22:14
Chyba jakieś konsekwencje bedą wyciągnięte z nocnych zachowań urzedników?
Cyrk
Cyrk 11.07.2021, 21:11
Filip, ulice zamieć z harcerską uczciwością. Cyrk
Wstyd
Wstyd 11.07.2021, 21:08
Flip i Flap na tropie. Na pewno nadgodziny wzięli. Kabaret. Wstydzę się, że tu mieszkam.
Butch Cassidy i Sundance Kid
Butch Cassidy i Sundance Kid 11.07.2021, 07:49
Burmistrz powinien zakupić chłopakom kapelusze, gwiazdy i pistolety na wodę i wtedy puścić w miasto. Postawiliby turystów do pionu i w końcu skutecznie uporządkowali miasto. P.S kompromitacja goni kompromitację...
Zuchy
Zuchy 11.07.2021, 21:59
I jeszcze foremki i łopatki do piaskownicy.
Błazen
Błazen 11.07.2021, 01:56
O co taki rwetes? Z-ca i jego kamrat zaliczają praktykę zawodową, dzielnie patrolując w czynie społecznym bulwary, plaże i parkingi miejskie. Za niecałe dwa i pół roku fucha jak znalazł dla tych "jegomościów"... ;)
Dzicinada
Dzicinada 11.07.2021, 22:00
Ale po alkoholu???
JKD
JKD 11.07.2021, 11:01
heh jak widać i to ich przerosło
Bardzo prosimy
Bardzo prosimy 10.07.2021, 21:37
Czy moglibyśmy prosić patrol na Partyzantów i Konopnickiej.
Błagam
Błagam 11.07.2021, 22:01
I na Śródmieściu?
Co tu się wyprawia
Co tu się wyprawia 10.07.2021, 13:03
Pan wiceburmistrz powinien zorganizować kompletne dyżury nocne - urzędników, harcerzy, straży sąsiedzkiej, młodzieży, psów tropiących. Najwyższa pora na krucjaty na turystów! W końcu to NASZE miasto
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.07.2021, 11:26
Jeden fakt jest niezaprzeczalny-Dlaczego z trawnika właściciel budy na molo i jego żoneczka zrobili sobie prywatny parking? Tak ciężko się przejść kilka metrów? To trwa od wielu lat i nikt z tym nic nie robi. No oczywiście są równi i równiejsi.
efef
efef 11.07.2021, 20:25
Ludzie są leniwi i ..... Jest parking przy cmentarzu, ale po co zajmować parking jak można stawać po obu stronach ul. Szpitalnej i utrudniać innym przejazd. 200-300 m to podróż w kosmos. Parkingi przy szpitalu to aż 50 metrów. To stest stanowczo za daleko, więc można stanąć na zakazie. A karetka? Jakos przejedzie, miejsca starczy. Parkingi nad Neckiem? Jam wielki byznesmen płacę dzierzawe wiec moje i mogę niszczyć i nikomu nic do tego, że znajomi samochodami zjeżdząją na plażę i robimiy grila. Slip przy wyciągu? Za daleko. Mogę przejechać ścieżką pieszo-rowerową, bo słupki wyłamane, a chodnik wytrzyma. Wjadę lawetą do jeziora, wypakuję co trzeba. Ja pan, place i wymagam. A jak płace to jakby moje własne było! Tego jest naprawdę dużo. Czas z tym skończyć i na takie zachowania nie pozwalać.
gbtbtb
gbtbtb 11.07.2021, 08:25
Większości bizmesmenów nad Neckiem przejście 50-100 m jest dla nich nieosiągalne. Muszą wjeżdżać na sam brzeg. Często jeżdzą nie tylko po trawie ale i po chodniku niszcząc go. My za to płacimy, a ci ludzie z uroków Augustowa mają pieniądze i oni w pierwszej kolejności powinni dbać o mienie miejskie i przyrodę, bo z tego mają pieniądze. Poza tym jaka to przyjemność leżeć obok samochodu? Gdyby to było fajne to ludzie leżeliby na parkingach pod biedronkai i kauflandami.
Xyz
Xyz 11.07.2021, 12:07
Właśnie o to chodzi! Oczywiście policja na to nie reaguje a powinna. Chyba, że właściciele lokali uważają, że należy się szczycić np starym audi! No i jeszcze obawa, że może zgubi się parę deko ze skrupulatnie hodowanego tłuszczyku.
Mila
Mila 11.07.2021, 22:11
Wczoraj Nadrzeczna od Mostowej obstawiona była autami po obydwu stronach, mimo zakazu. Policji nie widziałam. Pewno zabezpieczała miesięcznicę pod schodami na Placu Piłsudskiego.
Się nie liczy
Się nie liczy 10.07.2021, 08:27
Przestańcie się czepiać. To było raz i po pijaku.
hgt
hgt 10.07.2021, 08:22
Panie wiceburmistrzu, Panu w takich sprawach wolno mniej, a jak już to tylko z fasonem. No chyba, że to element strategii na promocję Augustowa. Jak to to wielce przepraszam za uwagę. W takiej sytuacji wzywa się Policję, a jak nie to można im zgłoszenie ze zdjęciem i opisem wrzucić na krajową mapę zagrożeń https://mapy.geoportal.gov.pl/…
Wdzięczny wyborca
Wdzięczny wyborca 10.07.2021, 08:12
Turystów jak rozumiem wyproszono skutecznie i nigdy tu nie przyjadą . Mam taką prośbę na Śródmieściu pod sklepem pełno pijaków wrzeszczących po nocy i niedających spać . Proszę naszego dzielnego szeryfa i jego kierownika o interwencję . Potraktujmy to jako zapłatę za mój głos w wyborach oddany na NM ostatni już raz
Ja
Ja 10.07.2021, 21:20
Rybacka rownież nie może się doczekać dzielnego, zaangażowanego harcerza. Zapraszamy o każdej porze.
Popieram
Popieram 10.07.2021, 11:19
Hahahaha...Popieram....na Wojska Polskiego również zapraszam
Olo
Olo 10.07.2021, 07:17
Takimi sprawami powinna się zajmować Straż Miejska, którą rozwiązano bo ponoć była za droga. Za to wydać pół bańki na zapachy samochodowe już drogo nie jest. I tak to zamiast Straży mamy stróża i nocne patrole urzędników. Proponuję jeszcze powołać grupę interwencyjną złożoną z harcerzy - taniej będzie.
Bogdan
Bogdan 10.07.2021, 12:34
Straż miejska pracowała od 7 do 15 więc i tak by nic nie zrobiła
drogi były pracowniku tej formacji
Ojciec sukcesu
Ojciec sukcesu 10.07.2021, 08:24
Obiecane wykonane plaże skontrolowane.👍👍👍👍. Daliśmy radę 💪💪💪💪💪 . Dzięki naszej interwencji ci ludzie już nigdy tu nie wrócą. To prawdziwy sukces 💪💪💪💪 🖖🌜🌜🌜⛄⛄⛄🛠️🛠️🛠️❓❓❓❓❓❓❓❓❓❓
Historia jak z Barei
Historia jak z Barei 10.07.2021, 00:14
Zastępca burmistrza chodzi po nocach i sprawdza porządek na plaży. Piszę ten komentarz, jednocześnie ledwie trzymam się ze śmiechu spoglądając na kalendarz i sprawdzam czy nie jest dziś przypadkiem 1 kwietnia, bo podobnego kabaretu, parodii i koncertu pomyłek nie pamiętam.
Dżordann
Dżordann 09.07.2021, 23:21
Hehe... coraz bardziej pokretne tlumczenia wice. Tylko co tam robil akurat ten kierownik wydzialu? Co kierownik wydzialu ds. spraw spolecznych i administracyjnych niby mial na plazy kontrolowac? Nie rozumiem???? Meldunek osob przyjezdnych? Obywatelstwo? Ewidencje ludnosci? Zadania MOPSu? Punkty sprzddazy alkoholu? Oooo tutaj znajdziecie pelen zakres dzialania wydziału kiero. Kotarskiego i zadania.... no powiem ze nijak sie ma do kontroli stroza na plazy czy czego tam innego wacpany szukali po nocy : https://bip.um.augustow.pl/urz…
To moze juz lepiej zeby urzad nie komentowal sprawy.
Ja
Ja 10.07.2021, 08:14
A może romantyczny spacer przy blasku księżyca ach
Ty
Ty 10.07.2021, 13:39
Za rączkę ?
waldi
waldi 19.07.2021, 08:49
Coś jest na rzeczy. Dawno już ropuch wyglądał mi na tęczowego.
Ale cyrk
Ale cyrk 09.07.2021, 21:10
Jajca jak berety, dawno się tak nie uśmiałem.
ooloo
ooloo 09.07.2021, 20:52
Normalnie Sheriff z Dzikiego Wschodu. Dobrze, że nie Strażnik Teksasu Chuck Norris. Mogłoby być strasznie.
Kierownik ochroniarzy
Kierownik ochroniarzy 09.07.2021, 20:11
No i sprawa się wyjaśniła. Burmistrz nie może dbać o miasto, o rozwój bo nocą musi doglądać stróżów. Taki los
wstyd
wstyd 09.07.2021, 21:59
Chodzą i sprawdzają kogo by tu znowu zwolnić. Zdjęcia jako dowód.

Pozostałe