Tempo szczepień zwalnia. Rząd apeluje o pomoc do ważnej instytucji

  • 05.07.2021, 11:18 (aktualizacja 05.07.2021, 13:46)
  • News4Media
Tempo szczepień zwalnia. Rząd apeluje o pomoc do ważnej instytucji iStock
„Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc." – mówi minister zdrowia i prosi i wsparcia przy zachęcaniu do szczepień.

Konsekwentnie prowadzimy akcję Szczepimy Się; wykonaliśmy już 30 milionów szczepień. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten ważny proces.” – napisał na Facebooku premier, Mateusz Morawiecki. Rząd jednak nie jest zadowolony ani z tempa szczepień, ani z tego, że grono osób chętnych do przyjęcia preparatu ochronnego się nie powiększa. Niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski mówił wręcz, że dotykamy „szklanego sufitu”, którego władze nie mogą przebić.

Dlatego właśnie Niedzielski zaapelował do kościelnych hierarchów o wsparcie w promocji szczepień przeciw COVID-19. Na konferencji na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, w której uczestniczył razem z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem powiedział: „Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc." – i dodał: „Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi kwestie szczepień".

W ocenie ministra, aby znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, potrzebny jest „nowy impuls".

Polski Kościół generalnie nie neguje szczepień, chociaż w połowie kwietnia bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wydał stanowisko, w którym ocenia, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson „budzi poważny sprzeciw moralny”. Dodał jednak, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi, mogą  z nich korzystać.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe