Sprawdź, co w puszczy piszczy i wyje

  • 30.06.2021, 11:00 (aktualizacja 30.06.2021, 11:04)
  • Beata Perzanowska
Sprawdź, co w puszczy piszczy i wyje
Augustowska Akademia Leśna w czwartek, 1 lipca, o godz. 17.00 zaprasza na kolejne ciekawe spotkanie. Tym razem tematem będzie „Co w Puszczy rośnie, piszczy, wyje i inne osobliwości świata żywego”. Spotkanie odbędzie się pod wiatą, przy siedzibie Nadleśnictwa Augustów.

Przypomnijmy, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych takich jak pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach tej akademii leśnicy przygotowali 10 spotkań podczas których poruszana będzie różna tematyka. Leśnicy są otwarci na różne pytania, dyskusje, nawet trudne zagadnienia. Forma spotkań jest luźna i z humorem. Dlatego akademię zakończy egzamin i przyznanie tytułu „Za Puszczonego”, czyli osoby, której bliska jest puszcza i to co się z nią dzieje. Zachęcamy wszystkich do udziału w akademii. Tym bardziej, że leśnicy zamierzają nie tylko wykładać, ale zabrać uczestników akademii w plener i pokazać naprawdę interesujące miejsca. Kolejne spotkanie zaplanowano na 1 lipca, na godzinę 17.00 pod wiatą przy siedzibie nadleśnictwa przy ulicy Turystycznej 19 w Augustowie. Tematem spotkania będzie „Co w Puszczy rośnie, piszczy, wyje i inne osobliwości świata żywego”. Poprowadzi je dr inż. Joanna Harmuszkiewicz, której wielką pasją są wilki i Adam Kolator, bardzo dobrze znający życie żubrów. Warto podkreślić, że w akademii może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich, także najmłodszych. „Przegląd Powiatowy” jest patronem medialnym tej inicjatywy, która jest naprawdę cenna. Warto skorzystać z propozycji leśników, bo naprawdę z tych spotkań można wyjść wzbogaconym o bezcenną wiedzę.

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe