Miejska impreza z jointami i wciąganiem kreski

  • 30.06.2021, 12:57
  • Krzysztof Przekop
Miejska impreza z jointami i wciąganiem kreski Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: radni koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS, którzy kolejny raz obronili Tomasza Dobkowskiego przed wygaszeniem mandatu
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1151 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w wersji premium naszego portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Lipiec pełną gębą

Lepiej obeznani z meteorologią wiedzą, że lipiec jest najbardziej deszczowym miesiącem na półkuli północnej. I w tym roku będziemy mieli tego dowód. Najbliższe dwa tygodnie nie będą nam skąpić deszczu. Na pocieszenie dodam, że słońca też nie zabraknie. Temperatury w dzień poniżej 30 stopni Celsjusza.

Wyjeb…na miejska impreza

Filip Chodkiewicz od wielu dni zapowiadał, że miasto szykuje młodzieży imprezę na koniec roku szkolnego. Miało być wiele niespodzianek. Nikt się chyba nie spodziewał, jakiego typu atrakcje przygotuje nastolatkom ekipa burmistrza Karolczuka. Oj działo się. Alkohol, być może coś więcej, tysiąc młodych ludzi, a do tego bluzgi ze sceny, zadymy, krążące karetki pogotowia. Pełen serwis. Portale opłacane przez burmistrza o tym oczywiście milczą, ale my zbieramy relacje świadków i wyłania się większy Armagedon niż po ostatnich burzach. Wielkie gratulacje składam Filipowi Chodkiewiczowi, głównemu organizatorowi niezwykłego eventu za zapowiedziany ze sceny tekst utworu, w którym padają słowa o jaraniu jointa*, o dwóch białych kreskach**, o pierdoleniu niebieskich, że liczy się tylko spontan, prestiż i o niuniach sexi.

Oceniam, że miastu udało się stworzyć za publiczne pieniądze znakomity przekaz edukacyjny i wychowawczy do kilkunastoletniej młodzieży. Dzieciaki wiedzą teraz, co robić w wakacje.

O tej miejskiej aferze obyczajowo-alkoholowo-narkotykowo-seksualnej piszemy za tydzień.

Biznes z miastem jednak nielegalny

A w tym numerze „Przeglądu Powiatowego” tematem okładkowym jest Tomasz Dobkowski i jego problemy z przepisami antykorupcyjnymi. Kilka tygodni temu rada miejska bezskutecznie głosowała uchwałę o uchyleniu mandatu Tomaszowi Dobkowskiemu. Brak decyzji w tej sprawie nie spodobał się wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu, który dał radnym czas do 14 lipca na uchylenie mandatu zgodnie z przepisami antykorupcyjnymi. Wojewoda uznał, że prowadzenie przez Dobkowskiego działalności gospodarczej w wielkiej skali z podmiotami miejskimi i samym miastem zagraża lokalnej demokracji, jest nielegalne, źle wpływa na wizerunek rady miejskiej i innych władz miejskich. We wtorek, 29 czerwca, w dniu składania niniejszego numeru do druku radni obradowali w tej sprawie na nadzwyczajnej sesji. Piszemy o tym w artykule okładkowym „Dobkowski jednak na wozie”.

Tajemnice piłki nożnej

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wchodzą w decydujący moment. Niedługo poznamy finalistów, a potem zwycięzcę. Wielu Czytelników zauważyło, że w kluczowych momentach wielu meczów sędziowie rysują w powietrzu kwadrat, a potem zmieniają niedawną decyzję, na przykład nie uznając zdobytej bramki. Za tymi gestami stoi nowy system VAR, który staramy się Państwu wyjaśnić. Zapraszam do przeczytania tekstu „VAR, czyli boiskowa sprawiedliwość”.

Samosierra Dobrowolskiej

Tadeusz Jaworski, społecznik który nie chce zostać radnym, został postawiony do pionu. Wykonawcą procesu edukacyjnego była Alicja Dobrowolska, przewodnicząca augustowskiej rady miejskiej. Pan Tadeusz po kilku godzinach oczekiwania próbował zadać pytanie prezesowi spółki Necko. Pani przewodnicząca użyła wszystkich swoich zdolności, talentów, siły charakteru, systemów elektronicznych, by powstrzymać bezczelne zapędy publiczności w osobie Tadeusza Jaworskiego. O tym, czy pani Dobrowolskiej powiodła się heroiczna szarża na pytanie społecznika można przeczytać w artykule „Mieszkaniec do protokołu”.

Borowina z kupy psa

Do grona radnych, którzy pretendują do mistrza najbardziej szokujących wypowiedzi przystąpił Mieczysław Szczerbakow. Oskarżył Kleczkowskiego i Miklasa, że są naćpani. Wcześniej przyznał się, że nie sprząta w miejscu publicznym po swoim psie. Okazało się, że pies radnego Szczerbakowa jest źródłem augustowskiej borowiny. Mam dwa psy, ale nigdy bym nie wpadł by robić sobie okłady z ich kup. No cóż, są różne metody lecznicze i różne, jak widać, upodobania.

Zapraszam do zwrócenia uwagi na test „Prymitywne dywagacje”.

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Powiatowego” piszemy także o powrocie milicji do Augustowa, o wielkich inwestycjach Wód Polskich, o wspaniałym turnieju piłkarskim, o drugiej edycji „Akademii Leśnej” organizowanej przez Nadleśnictwo Augustów.

Poniżej publikujemy nagranie z sesji nadzwyczajnej 29 czerwca 2021 związanej z decyzją wojewody:

loadingŁaduję odtwarzacz...

A oto wersja z Tomaszem Dobkowskim w roli głównej, którą przesłał nam Czytelnik:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

 

*jarać jointa to nic innego jak palić marihuanę

**dwie białe kreski oznaczają dwie porcje kokainy

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kijanka
Kijanka 06.07.2021, 20:48
Ciekawa jestem czy mirosław bądź filp pozwoliłoby bawić się swoim dzieciom przy takich tekstach?
Fan Filipa
Fan Filipa 06.07.2021, 16:51
Popcorn już mam i piwo bezalkoholowe. Czekam na artykuł o imprezie miejskiej z alkoholem i wciąganiem kreski. Dzisiaj coś nowego miało być
Tfu
Tfu 06.07.2021, 20:49
Nazywaj siebie po imieniu. Przydu.... s
Dżojnt
Dżojnt 02.07.2021, 22:15
Jaką gwiazdą jest żaba, że wlazła na scenę i się gamga? Coś tam gawirzy do mikrofonu, a oczy coraz większe i większe. 🤔👌🤞💪👍👀👀👽💀🦾🦿🤒
ROMA
ROMA 03.07.2021, 08:02
Proponuję chodkiewiczowi następnym razem zorganizować za miejskie pieniądze imprezę pod tytułem IM GŁUPIEJ TYM LEPIEJ. , Mam również nadzieję że głos tam zabiorą zaproszeni radni NM, banici i oczywiście dwójka z solidarności. Wszak trzeba iść z duchem postępu i pokazać młodzieży i reszcie mieszkańców jacy jesteśmy luzaccy. Zagrać może Tymon Tymiański a przy okazji może ktoś wybiegnie na scenę w habicie pokazując to i owo a ktoś na pewno z radością zaklaszcze.
Najgorszy burmistrz
Najgorszy burmistrz 02.07.2021, 08:07
A co na to nasz milczący Karolczuk. Już mu Filip powiedział, co ma myśleć?
hehe
hehe 03.07.2021, 10:45
Zdjęcia wkleił. Ponad sto.
Zapomniał tylko, że w burdelu też można zrobić ładne zdjęcia.
Mistrz wychowania młodzieży
Mistrz wychowania młodzieży 02.07.2021, 07:16
Impreza *** super. Niebiescy niech się boją, Filip po nich już idzie. Wcześniej tylko wciągnie kreskę i zapali jointa. No i setka czystej. Tak naładowany rozwali komendę a pomoże mu młodzież z imprezy.
Meloman
Meloman 01.07.2021, 18:50
W normalnym mieście, odpowiedzialny za organizację takiego koncertu dla dzieci i młodzieży za publiczne pieniądze, następnego dnia zostałby wywalony z roboty, a sprawa skierowana do odpowiednich służb. W NM, odpowiedzialny za edukację, wręcz promuje i zaprasza uczniów ze szkół podstawowych do udziału w tym koncercie. Gdzie są granice przyzwoitosci, PR i manipulacji. A podobno harcerz...
Kupę mogę?
Kupę mogę? 01.07.2021, 19:21
A kto Filipa ma z pracy wywalić? Filip? Bo Kto to Karolczuk to może zapytać Filipa, czy ten pozwoli mu kupę zrobić. Nawet siku musi pytać.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.07.2021, 17:22
Widziałem ogłoszenie o naborze na stanowisko radcy prawnego w Urzedzie Miejskim. Czyzby Pani Mecenas zrezygnowala z pracy?
mgr
mgr 01.07.2021, 00:08
Już sobie wyobrażam, jakie święte słowa oburzenia, szoku, zdumienia, wstrząsu itp. itd. popłynęłyby w ust NM i banitów, gdyby koncert z takimi tekstami i w konsekwencji z takimi wydarzeniami zorganizował ktokolwiek inny. Ile osób poleciałoby ze stanowisk za demoralizację młodzieży? Tymczasem z ust banity słyszymy, że wszystko było świetnie i tylko oklaskiwać kreatywne władze miasta. Jak myślicie, co powiedzą radni ekipy rządzącej? Ci, którzy byli, jak wyżej. Ci, którzy nie byli, że nie widzieli, a Przekopowi nie wierzą. Macie nadzieję, że ktoś się oburzy i skrytykuje? Ja nie. No doprawdy, pożałowania godne.

Nic tylko klękać przed włodarzami, którzy młodzieży na zakończenie roku szkolnego dali wzorzec moralny i zaserwowali przepis na życie: kokaina, marihuana i dziwki.

Najważniejsze, że radnym z koalicji SIĘ PODOBAŁO.
Ropuch krótkonogi
Ropuch krótkonogi 30.06.2021, 18:05
Czy to możliwe że i żaba coś tego z tymi kreskami? 🤔
Kolejny sukces Naszego Miasta
Kolejny sukces Naszego Miasta 30.06.2021, 13:52
Widzialam miny pracowników MDK. Piękny widok, gdy że sceny leciały joby i gorzała lała się strumieniami. Ile za to zapłacił augustowski podatnik?
leśny ludek
leśny ludek 30.06.2021, 08:57
Rozpoczęcie obrad od półgodzinnej przerwy, aby radni mogli się zaznajomić z wnioskiem burmistrza o rozszerzenie obrad? Przecież to jakiś kabaret! A potem jeszcze żale na fejsbuku, że to upolitycznianie rady. Naprawdę wstyd i mydlenie oczu, niestety.
Żaba walczy na fb
Żaba walczy na fb 30.06.2021, 08:50
A w czasie sesji wielkooka żaba siedzi i tworzy długaśne posty na fb o tym jak to opozycja głosuje przeciw harcerzom.....a potem się okazuje że 19 osób było za.
Czyżby chciał przekonać kogoś że za ten niedorozwój, brud i bylejakość odpowiada ktoś inny niż on i jego koledzy?
bleee
bleee 30.06.2021, 11:40
Tworzy posty od ręki, bo od początku wszystko było ukartowane, żeby tak to rozegrać. Stworzyć sytuację do kolejnego kompromitowania opozycji. Naprawdę lepiej wykorzystać tę energię na dobrą i skuteczną pracę niż pozoranctwo. Jak się nie ma sukcesów to ataki na opozycję tego nie zasłonią.
Farsa
Farsa 30.06.2021, 08:48
Radny ostrzega innych radnych że jak przegra apelację z Panem Marianem Dyczewskim to będą biedni .....Jeżeli się nie mylę to do tej pory nik z mandatem radnego nie rzucał zmiendoloną kartką w społecznika, osobę starszą .
chcesz prawić morały ?
lex
lex 30.06.2021, 11:59
Bardzo go ktoś wprowadził w błąd, obiecując wygraną w sądzie. Choć nie wykluczam, że #jestempieniaczem i #zawszemamrację też mogło do tej decyzji doprowadzić. A tu taki psikus.
Zanim zacznie się straszyć radnych, trzeba wiedzieć, że sądy rozpatrują takie sprawy przede wszystkim w kategorii prawda - fałsz.
Dobkowski ma stację paliw na trasie planowanej obwodnicy - PRAWDA.
Dobkowski opowiada się za wariantem obwodnicy biegnącej przy jego stacji? - PRAWDA.
W którym zdaniu Dyczewski naruszył dobre imię? Bo sugerował intencję odniesienia korzyści materialnych przy forsowaniu takiego przebiegu obwodnicy, a tymczasem intencje były kryształowo czyste? Czy zatem Dobkowski w odpowiedzi Dyczewskiemu zadeklarował, że zamknie/sprzeda swoją stację w tym miejscu, gdy tylko ten wariant wygra? Nie, wściekł się i poleciał do sądu. A sąd odsłuchał nagranie.
Apelacja nic tu nie da. Nawet jeśli sąd dopatrzy jakichś uchybień w procedowaniu i odeśle sprawę znów do okręgu, to kolejna sentencja i tak będzie identyczna.

A w ogóle to bieganie po sądach z takimi dooperelami jest żenujące, choć obywatel ma prawo, a jakże.
set lex
set lex 30.06.2021, 21:32
Na ugodę nie pójdzie , czyli przegra
Kompromitacja
Kompromitacja 30.06.2021, 08:22
....całkowita kompromitacja wojewody ....słowa p. Dobkowskiego na sesji RM !
Może należy odwołać wojewodę ? Wprowadził p. Dobkowskiego w błąd i biedak nie wystartował w wyborach do rady powiatu .......chyba bez komentarza...
PUW
PUW 30.06.2021, 11:51
oczywiście że kompromitacja... sprawa śmierdzi z daleka
Praworządność
Praworządność 01.07.2021, 00:02
Nie ważne co ktoś powiedział, czy napisał, trzeba przestrzegać prawa ! Przepisy jasno określają że p. Dobkowski nie może być radnym ! Nie rozumiem nad czym ten lament? Jak się jest radnym trzeba przestrzegać przepisów prawa i tyle...czy aż tyle!
A nie jakiś bełkot o spiskach i niesprawiedliwości już naprawdę nie chce się tego słuchać! Cała ta koalicja rządząca Augustowem nie myśląca! No i radca prawny nie umie zinterpretować przepisów prawa ....o przepraszam doskonale te przepisy zastosował do radnych opozycji !
tutejszy
tutejszy 30.06.2021, 10:16
Jak ciężko oderwać go od koryta...
Tłuścioch
Tłuścioch 30.06.2021, 18:07
To stąd ta gęba nalaba i obwisła?????
plastuś
plastuś 30.06.2021, 10:36
Jak się tyle , nomen omen "wpompowało "
zło wcielone
zło wcielone 30.06.2021, 09:25
Też odnoszę wrażenie że tym popaprańcom wydaje się że rządzą nie tylko w Augustowie ale w całym województwie, kraju a może i we wszechświecie. Mam nadzieję, że szybko zostaną sprowadzeni na ziemię i że będzie bardzo bolało. Życzę im bolesnego upadku i niechciałbym wiecej oglądać żadnej z tych paskudnych, załganych gęb.
Obserwator.
Obserwator. 30.06.2021, 08:37
Tak się rozbuchali że nie długo zechcą odwołać Premiera lub Prezydenta RP. Z drugiej strony bardzo dobrze że pokazali swoją arogancję w tym temacie . Życzę powodzenia w dalszych zabiegach w pozyskiwaniu środków po za budżetowych. Mam nadzieję że to wszystko do nich wróci z nawiązką.
Modlę się za jego nawrócenie
Modlę się za jego nawrócenie 30.06.2021, 00:20
Widzę w tych filmach niewyobrażalny poziom agresji że strony Dobkowskiego. Niech Bóg ma go w swojej łasce.
Lili
Lili 30.06.2021, 12:00
a ja maskowanej bezradności
Żadne modły nie pomogą
Żadne modły nie pomogą 30.06.2021, 07:59
Miejmy nadzieję że wojewoda to obejrzy i wyciągnie kolejne wnioski
Może będzie drugi sezon
Może będzie drugi sezon 29.06.2021, 23:56
Tomek to taki nasz Wilhemii. Super gra twarzą, dykcja jak Holubka, polszczyzna wspaniałą. Do tego budowanie nastroju, thriller, no piękne. Szkoda że go posuną.
Rejs NM
Rejs NM 30.06.2021, 07:10
Raczej Himilsbach w scenie na ławeczce w filmie Rejs. "Pan płaci, pani płaci,...społeczeństwo" itd.
Ja
Ja 29.06.2021, 23:52
Filipie dziękuję za wspaniałe występy. Bawiłam się super
Przepraszam Filipa
Przepraszam Filipa 30.06.2021, 13:57
Przepraszam tylko za obrzygane krzaki. Jako pietnastolatka mam jeszcze małe doświadczenie z alko.
Agresja na koszt podatnika
Agresja na koszt podatnika 29.06.2021, 23:49
W sprawie tego burdelu powinna wypowiedzieć się komisja oświaty, komisja promocji i problemów alkoholowych. Może też rodzice oraz pogotowie. I kogut no to jaja były
Miernik ale wierni.
Miernik ale wierni. 30.06.2021, 06:30
Wypowiedzi jakiej kolejek komisji jest zbędna. Wystarczy tylko że burmistrz lub skarbnik coś zechcą to 11 wiernych w trybie natychmiastowym to przegłosują bijąc pokłony w ich stronę wyrażając przy tym swe uwielbienie.
Agresja Miejska
Agresja Miejska 29.06.2021, 23:45
Mojego sąsiada dziecko wylądowało na pogotowiu. Agresja nieprawdopodobna. Brawo Karolczuk
Hipokryta
Hipokryta 29.06.2021, 23:27
Jak to było z przemocą w szkole? Może osoba prawdomówna mogłaby przypomnieć? A przepraszam. Przecież rok szkolny się skończył. Teraz jest już inna polityka.

Pozostałe