Pierwsza odsłona akademii za nami

  • 29.06.2021, 10:13 (aktualizacja 29.06.2021, 15:45)
  • Beata Perzanowska
Pierwsza odsłona akademii za nami
Augustowska Akademia Leśna w czwartek, 17 czerwca oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Pod wiatą przy siedzibie Nadleśnictwa Augustów odbyło się pierwsze spotkanie w ramach tej nowej inicjatywy leśników, mającej na celu przybliżenie w przystępny sposób działalności nadleśnictwa w naszych lasach.

Przypomnijmy, że Augustowska Akademia Leśna to inicjatywa nadleśnictwa mająca na celu przekazanie informacji o nadleśnictwie, wykonywanych działaniach gospodarczych takich jak pozyskanie drewna, ochrona lasu i przyrody, hodowla lasu, udostępnianie terenów leśnych. W ramach tej akademii leśnicy przygotowali 10 spotkań podczas których poruszana będzie różna tematyka. Do tego leśnicy są otwarci na różne pytania, dyskusje, nawet poruszające trudne zagadnienia. Forma spotkań jest luźna i z humorem. Dlatego akademię zakończy egzamin i przyznanie tytułu „Za Puszczonego”, czyli osoby, której bliska jest puszcza i to co się z nią dzieje.

Pierwsze spotkanie, które zainaugurowało akademię dotyczyło podstawowych informacji o nadleśnictwie. Nadleśniczy Wojciech Szostak przedstawił zebranym prezentację multimedialną, z której można było dowiedzieć naprawdę wielu ciekawych rzeczy. Szkoda tylko, że tak mało osób zdecydowało się przyjść na to spotkanie. Naprawdę wiele można było się dowiedzieć, a i uzyskać odpowiedzi na różne pytania. Podczas czwartkowego spotkania pytania dotyczyły głównie tematyki związanej z pozyskaniem drewna. Zachęcamy wszystkich do udziału w akademii. Tym bardziej, że leśnicy zamierzają nie tylko wykładać, ale zabrać uczestników akademii w plener i pokazać naprawdę interesujące miejsca. Kolejne spotkanie zaplanowano na 1 lipca, na godzinę 17.00 pod wiatą przy siedzibie nadleśnictwa przy ulicy Turystycznej 19 w Augustowie. Tematem spotkania będzie „Co w Puszczy rośnie, piszczy, wyje i inne osobliwości świata żywego”. Poprowadzi je dr inż. Joanna Harmuszkiewicz i Adam Kolator. Warto podkreślić, że w akademii może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich, także najmłodszych. „Przegląd Powiatowy” jest patronem medialnym tej inicjatywy, która jest naprawdę cenna. Warto skorzystać z propozycji leśników, bo naprawdę z tych spotkań można wyjść wzbogaconym o bezcenną wiedzę.

Link do prezentacji:

Augustowska Akademia Leśna prezentacja

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe