Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 07:30
Reklama

Młodzi pływacy bez wsparcia włodarzy

Podziel się
Oceń

Felieton radnej miejskiej Aleksandry Sigillewskiej.
Młodzi pływacy bez wsparcia włodarzy
Aleksandra Sigillewska

Felieton radnej miejskiej Aleksandry Sigillewskiej:

Młodzi pływacy bez wsparcia włodarzy

Młodzi augustowianie z klubu UKS „Pływacy” nadal nie mogą trenować na augustowskiej pływalni, chociaż baseny są już od dawna otwarte i praktycznie nic nie powinno stać temu na przeszkodzie. Młodzież, rodzice i trener zastanawiają się, dlaczego przez wiele lat mogli trenować bez przeszkód kilka razy w tygodniu a teraz stało się to niemożliwe z powodu wprowadzonych drastycznych podwyżek za korzystanie z obiektu pływalni?

Pandemia koronawirusa oraz prace modernizacyjne spowodowały, że pływalnia w Augustowie była zamknięta ponad rok. W tym czasie mieszkańcy korzystali z obiektów w innych miastach m.in. w Suwałkach, Ełku, Olecku. Również pływacy trenujący wyczynowo w klubie UKS „Pływacy” Augustów zmuszeni byli dojeżdżać kilka razy w tygodniu na treningi do Suwałk. Kiedy jednak rząd zniósł obostrzenia okazało się, że treningi w Augustowie nadal nie mogą się odbywać.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zarządzeniem nr 80/2021 z dnia 11 marca 2021 roku podniósł opłaty za wynajem toru z 15 zł/godz. na 55 zł/godz. oraz co gorsza zlikwidował ulgę (w wysokości 75%) dla uczniowskich klubów korzystających z obiektu pływalni. W związku z tym koszty, które obecnie zmuszeni byliby ponosić rodzice trenującego dziecka to kwota ok 400-500 złotych miesięcznie. Ulgi te zostały jednak zachowane dla dzieci i młodzieży korzystających z innych miejskich obiektów tj. kortów tenisowych, stadionu, płyty piłkarskiej ze sztuczną nawierzchnią, wyciągu nart wodnych, pomieszczeń i siłowni w bazie kajakarzy. Wychodzi na to, że trener idąc z pływakami na obiekt pływalni nie ma ulgi, natomiast jeśli pójdzie na kajaki lub na stadion to ulgę w wysokości 75% ma. Czy dyrektor CSiR-u Paweł Głowacki mógłby to logicznie uzasadnić?

Dlaczego ulgi zlikwidowano na pływalni? Z czego wynika ta jawna dyskryminacja? Przez całe lata funkcjonowały one dla klubów sportowych na pływalni, a teraz Miasto chce zarobić na 35 młodych, ambitnych ludziach, również zawodnikach startujących na mistrzostwach Polski, którzy są mieszkańcami Augustowa, a ich rodzice pracują tu i płacą podatki. Dlaczego burmistrz podjął decyzję o dyskryminacji pływaków na pływalni CSiR Augustów ustalając opłaty, których rodzice nie są w stanie ponieść?

Na komisji społeczno-oświatowej RM w Augustowie w dniu 27 kwietnia 2021 padło zapewnienie zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza, że zostaną podjęte rozmowy z trenerem Arturem Paczyńskim i dyrektorem CSiR-u. Pan Chodkiewicz powiedział: „Ustalimy dogodny termin i może jeszcze jakieś rozwiązania ułatwiające przygotujemy. Na to liczę, bo chciałbym żeby UKS „Pływacy” tak jak inne kluby sportowe w Augustowie się rozwijał i żeby też członkowie klubu mieli poczucie, że są traktowani w sposób taki sam jak inni sportowcy, bo o to też w tym wszystkim chodzi.”

Minęły prawie dwa miesiące i niestety żadnych rozwiązań nie wypracowano. Czas płynie, młodzież nie trenuje, rodzice się denerwują, wypracowana z trudem forma zanika. Kto poniesie za to odpowiedzialność?

Chciałabym zapytać, komu ma służyć ten basen, jeśli nie mieszkańcom? Po co infrastruktura sportowa na którą wydajemy miliony skoro nie można na niej uprawiać sportu?

Czy wysokie wyniki osiągane przez tych młodych, utalentowanych ludzi na zawodach nie są dla nas dumą i satysfakcją, czy nie są promocją Augustowa?

Dlaczego więc nasze augustowskie dzieci dalej zmuszone są do treningów w Suwałkach?

Czy dzięki tym drastycznym opłatom basen poprawi swoją kondycję finansową? Śmiem wątpić.

Symboliczne opłaty za miejskie obiekty dla chcących trenować młodych ludzi są w naszym wspólnym interesie. Sport to przeciwdziałanie agresji, to sposób na zapobieganie uzależnieniom. Np. w Austrii, w celu przeciwdziałania agresji miejskie obiekty są udostępniane klubom sportowym nieodpłatnie.

To bardzo przykre i smutne, ale na dzień dzisiejszy dyrektor CSiR Paweł Głowacki zlikwidował pływanie wyczynowe w Augustowie. Czy jest na to nasza zgoda?

Aleksandra Sigillewska


Napisz komentarz

Komentarze

Zenek 20.07.2021 09:50
Jakie kąpielisko i plażę ma Białystok a jakie ma Augustów........czas się u nas zatrzymał. Czy to ma być atrakcja turystyczna? Miasteczko z lat 70-tych? Może to i pomysł.

Co jeszcze nas czeka 30.06.2021 09:03
Sądząc po słowach które padły na wczorajszej sesji o kąpieliskach i ratownikach......to można domniemywać, że za rok latem basen będzie zamknięty z powodu braku obsady. Pływalnia jak widać przeżywa obecnie okres rozkwitu.

Swoj 30.06.2021 10:36
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

Wiocha 06.08.2021 12:28
Faktycznie. Pożyjemy, zobaczymy. Basen dalej otwarty od 13-tej?

Brawo zróbcie jeszcze drożej 30.06.2021 08:56
Podrożało na basenie. Godzina rodzic z dzieckiem szkoła podstawowa to 21 złotych, w sobotę 24 złote. To 2 godziny wychodzą 42 złote...........szok w tygodniu a w weekend 48 złotych. Bardzo drogo. Widać że Augustów to jego mieszkańcy.

trzeba chcieć 29.06.2021 13:39
Ja nie rozumiem, jak rozmowy dotyczące dzieci i młodzieży mogą toczyć się 2 m-ce. Przecież to jest czas stracony. Trzeba usiąść i rozmawiać do skutku..........oczywiście trzeba chcieć a chyba w tym tkwi problem. Tracą oczywiście mieszkańcy Augustowa, po raz kolejny.

***i 29.06.2021 12:48
"Pobożny" nie rozumie prostej sprawy. Miasto miało obniżyć karnety trenującym dzieciom (tak robi wiele innych miast), a nie płacić pensje trenerom! Trenerom płacą rodzice, tak jak było dotychczas. Przez obniżenie karnetu dla dzieci, obniży się ogólny koszt dla rodziców!!! Obecnych zaporowych cen niezamożni rodzice zdolnych dzieci nie są w stanie pokryć. Czy władzom zależy na udoopieniu sportu dla najmłodszych??? To jest skandal.

Karnetowicz 29.06.2021 08:23
To jest fenomen ekonomii , zwiększyć karnety i skrócić działanie basenu, no mistrz ! I super zasady, płacisz 600 zł a zabierają Ci jak za wejście na bilet, no super poprostu ulga dla karnetowiczow....

Tylko pijar 29.06.2021 06:43
Miszcz Głowacki. W Ełku za podobne numery mi podziękowali. Nasi przyjęli, bo nikt nie chce u nich pracować.

Ciekawe 29.06.2021 13:09
W Elblągu też chyba podziękowali? Podobno do Grajewa miał iść? Trochę jest informacji na jego temat w necie.

Błazen 28.06.2021 23:08
Ceny biletów jednorazowych za korzystanie z pływalni zostały zmniejszone o kilkanaście procent natomiast ceny wejść na karnetach podrożały o kilkaset procent, przeliczając cenę za jedną godzinę korzystania z pływalni. Wydaje mi się, że w znacznej większości karnety kupują mieszkańcy Augustowa i mieszkańcy okolicznych gmin, a bilety jednorazowe kupują przede wszystkim turyści i osoby okazjonalnie korzystające z augustowskiego basenu. Jeśli tak ma wyglądać "rozwój turystyki" w Augustowie oraz "podwyższanie jakości życia" jego mieszkańców to niestety, ale obecni włodarze Augustowa źle zrozumieli znaczenie tych dwóch pojęć.

Paker 29.06.2021 08:15
Ludzie nie są jeszcze świadomi co im na basenie zgotowali, ja mam karnet na siłownię bo mam na popołudnia i chciałem rano uczęszczać , ale zrobiono basen od 13...i co teraz basen odda mi połowę cenę za karnet???

polarisy 28.06.2021 23:02
Pani Aleksandro,potrafi Pani trafić w czułe miejsce. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.

polarisy 28.06.2021 17:30
Plebs to może sobie popływać Mostową lub przy Białym Domku po obfitych opadach deszczu.

obiecane-popływane 28.06.2021 18:22
P.S.-ewentualnie można zorganizować coroczne "Pływanie na byle czym" tylko trzeba załatwić deszcz.

Fajny gość 28.06.2021 14:43
Zgody na to nie będzie nigdy, żeby segregować mieszkańców. Wszyscy płacą podatki i mają prawo oczekiwać równego traktowania. W jakim tonie odzywał się dyrektor CSiR do trenera to warto zobaczyć............ https://esesja.tv/transmisja/15236/xxix-komisja-spoleczno-oswiatowa-rady-miejskiej-w-augustowie-27-kwietnia-2021-napisy-wkrotce.htm godzina 1:33:38 Czy Augustów to jego mieszkańcy?

Słabiutko 28.06.2021 14:33
A w wakacje podobno ma być otwarty od 13-tej do 21-ej? Strategia pozyskania ratowników chyba nie wypaliła. No ale co się dziwić, oferta zamieszczona na csir nie zachęcała.

Augustowiak 28.06.2021 16:31
I do tego blokują sekcje pływania... Skąd później brać tych ratowników? Z tego co się orientuje w aktualnym kursie ratownika brało udział dwóch zawodników klubu, więc zamiast wspierać żeby pozyskiwać później ratowników to dołki dla dzieciaków kopią. Wstyd

Prosta sprawa 28.06.2021 18:30
Jak blokują sekcje pływania? Przecież to w naszym interesie jest żeby szkolić ratowników. Jak nie będzie ratowników to i basen nie będzie działał.

zło złem rządzi 28.06.2021 12:39
Wywalić Karolczuka i bandę wzajemnych interesów z ratusza na zbity pysk! Radnym dało się powylewać asfalty, parkingi czy wykosić konkurencje. Co to ma być? Równiejsi mieszkańcy?

Tomek 28.06.2021 12:13
Czy to prawda, że basen został uszkodzony podczas ostatniej burzy?

obiecanki_cacanki 28.06.2021 11:40
nie wiem jak odnieść się do porównania Austrii do Augustowa... trzeba coś brać albo być niespełna rozumu, ale .... dlatego na panią będę głosować jak pani zrobi tutaj Austrię. daję słowo. ps. a może zrobiłaby pani z Augustowa Monako? będzie jeszcze lepiej

Basia 28.06.2021 16:31
Przynajmniej Pani się stara i chce coś zrobić. Wielkie brawa za podjęcie tematu, jeszcze niech zapyta o karnety

Chyba coś nie tak 28.06.2021 18:28
Skoro baza kajakarzy za podobno za około 6,5 mln służy kilku - kilkunastu osobom a roczne koszty utrzymana to ok 180 tysięcy złotych to dlaczego rodzice pływaków trenujących pływanie wyczynowo mają płacić ok 400-500 złotych miesięcznie? Gdzie w tym sprawiedliwość? Gdzie logika? Widać ile miasto dopłaca do kajakarzy, a gdzie w tym pływacy?

Paker 28.06.2021 20:57
A dajcie spokój, może ktoś by pomyślał żeby odpalić siłownie w tej bazie dla wszystkich chętnych? Najlepszy sprzęt w mieście a korzystać mogą jak zwykle wybrańcy...

Basenowicz 28.06.2021 11:32
I te ceny karnetów... Nie tylko zawodnicy będą uciekać do Suwałk

Temperatura: 19°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama