Dobkowski złamał prawo antykorupcyjne

  • 21.06.2021, 16:26
  • Krzysztof Przekop
Dobkowski złamał prawo antykorupcyjne
W piątek, 18 czerwca wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski skierował do rady miejskiej w Augustowie pismo nakazujące wygaszenie mandatu Tomasza Dobkowskiego. Wojewoda wskazuje, że radny Dobkowski złamał prawo antykorupcyjne.

Wojewoda uważa, że zaangażowanie Dobkowskiego w biznes z miastem i spółkami miejskimi implikuje sytuacje i uwikłania mogące nie tylko poddawać w wątpliwość osobistą bezstronność czy uczciwość, ale także podważać autorytet konstytucyjnych organów państwa oraz osłabiać zaufanie wyborców i opinii publicznej do ich prawidłowego funkcjonowania.

Wojewoda zwraca uwagę na dużą skalę prowadzonych interesów z miastem, co  negatywnie rzutuje na działalność rady miejskiej w Augustowie.

Całą sprawę opiszemy w najbliższym wydaniu „Przeglądu Powiatowego”.

Tutaj mamy pełne uzasadnienie decyzji wojewody:

Pismo Wojewody Podlaskiego

 

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
popis
popis 29.06.2021, 16:22
Kiedy oglądam ten filmik mam nieodparte wrażenie, że oglądam jedną z naszych radnych haha
https://www.youtube.com/watch?…
Kibic
Kibic 29.06.2021, 12:44
Mam już popcorn, napoje i czekam na sesję. Mecze ME przy tym, co robi Nasze Miasto to pikuś
kibic
kibic 29.06.2021, 15:35
Jeszcze się na dobre nie zaczęło a już półgodzinna przerwa na narady wojenne i ustalenie przekazu dnia :))))))))) Gdzie jest sędzia?
Prawdziwy_kibic
Prawdziwy_kibic 29.06.2021, 13:42
i wiadomo jaki z ciebie kibic... masz w ogóle pojęcie o piłce nożnej?
Właściciel czoła o powierzchni stołu do ping ponga
Właściciel czoła o powierzchni stołu do ping ponga 23.06.2021, 16:16
Wszystkie porażki i ich skutki bedą miały swego adresata. On jeszcze sobie z tego nie zdaje sprawy, głowę nosi wysoko.
Ryży kudła
Ryży kudła 23.06.2021, 18:32
Nie tak wysoko, czoło mu przeszkadza
Bielawski na radnego!!!!!
Bielawski na radnego!!!!! 23.06.2021, 11:22
Po ustąpieniu Dobkowskiego mandat może objąć Julia Pietkiewicz, bo otrzymała 2 głosy mniej od Dobkowskiego, albo Paweł Bielawski, który otrzymał trzy głosy mniej od swojego szefa. Julia Pietkiewicz jest mało znana i może ustąpić na rzecz Bielasia. Ale wtedy to by się działo, te wszystkie imprezy miejskie w Jabłonkach, darmowe parkingi przy knajpie, dotacje do dziwnych organizacji. WoW. Już widzę tytuły w niektórych gazetach
W oczekiwaniu na normalność
W oczekiwaniu na normalność 23.06.2021, 11:01
Nareszcie coś ruszyło w rozbiciu tego cyrku jakim jest obecna koalicja rządząca w Radzie Miasta ! Proszę o więcej ! Po słynnej sesji z teatrzykiem na której radni NM i banici bili brawo biednemu Tomkowi który płaczliwym głosem dukał żelazny list od wojewody zwątpiłam w praworządność ! Co na to pani mecenas z UM ? Myślałam że nikt nie jest w stanie ruszyć tego bezprawia ! Teraz powinny wejść służby kontrolujące do UM. No i najważniejsze pognać banitów to oni doprowadzili do tej szopki! Augustów zasługuje na przewodnicząc/ą/ego RM które/j/go nie będzie wstyd słychać !
mieszkaniec
mieszkaniec 23.06.2021, 11:55
Słuszna uwaga, po wygaszeniu mandatów pracowitym przedsiębiorcom uzyskującym korzyść na mieniu miejskim, pogonić jak najszybciej przewodniczącą i przegłosować mądrego i roztropnego przewodniczącego( tylko nie Kleczkowskiego) z opozycji.
Dobkowski hamuje rozwój na amen
Dobkowski hamuje rozwój na amen 23.06.2021, 10:58
Dobkowski przejdzie do historii jako jeden z większych szkodników, jako ten który cofnął miasto o wiele lat w rozwoju. Widać już jak jego pomysły na blokowanie inwestycji w wodociągach czy w MPEC odbiją się na wiele lat na budżecie miasta. To ten człowiek i jego poplecznicy z Karolczukiem na czele doprowadzili do tragedii finansowej w wodociągach, a być może nawet większej w MPEC. Mówimy tu o sumach, które porażają. Jak czytam i słyszę wodociągi mogą zapłacić nawet 20 mln kar za przekroczenia ścieków, nienormatywny pobór wody i nielegalne składowanie odpadów. Nieprawidłowości odkrył NIK, a Karolczuk i prezes ukryli to przed radnymi i mieszkańcami. W MPEC może być jeszcze ciekawiej, jeśli chodzi o wydawane dodatkowo miliony. Brawo my, którzy za to wszytko zapłacimy w niezwykle wysokich rachunkach za wodę, ścieki i ogrzewanie. Mam nadzieję, że "Przegląd" zajmie się także śmieciami w blokach, bo już jest bardzo śmierdząco, a od sierpnia miasto będzie śmieci wywoziło 2-3 razy rzadziej. Pamiętacie okładkę "Radni hamują rozwój Augustowa". To ci sami radni fundują nam cyrk ze śmieciami, ciepłem, wodą i ściekami.
https://www.dziennikpowiatowy.…
Florian
Florian 23.06.2021, 16:12
Proszę szerzej wyjasnić za co są te kary w spółkach?
Grupa
Grupa 23.06.2021, 08:52
Może Karolczuk zabierze głos ? Coś powie w tej sprawie ? Przecież wygrał wybory startując z NM które sponsorowało jego kampanię . Chętnie wysłucham jak to było i jest jak mniemam z tymi wszystkimi interesami miasta i spółek miejskich z biznesami panów radnych. Jak się domyślam mogę oczywiście się mylić ale bez zgody burmistrza nie może być wykonany przelew pieniążków ?
Prośba do Pana redaktora aby przypomniał mieszkańcom ile to wiadome firmy lub państwo radni wpłacili pieniążków na kampanię pana Karolczuka.
trzymająca władzę
trzymająca władzę 23.06.2021, 13:40
Dobrze napisane cyt. " NM które sponsorowało jego kampanię " i dlatego stał się ich zakładnikiem
Prosimy o wyjaśnienie
Prosimy o wyjaśnienie 23.06.2021, 13:11
Wydaje mi się że teraz powinna być zwołana konferencja prasowa przez burmistrza! Dzieją się bardzo niepokojące rzeczy w mieście! Mieszkańcy powinni wiedzieć żeby trzeci raz nie popełnili błędu w wyborach ! Skoro pan burmistrz zwoływał konferencję jak był wystawiany kosz w kształcie serca na nakrętki od butelek i słynna o podpisy byłego burmistrza tzw faxymile to teraz tym bardziej należy zwołać!
płaszcza nie ma i co mu zrobicie
płaszcza nie ma i co mu zrobicie 23.06.2021, 13:57
Zwoła i powie że to wina opozycji tak jak to robi PiS
Opis faktyczny.
Opis faktyczny. 23.06.2021, 07:54
Na plaży postiv panuje syf. W piasku gdzie bawią sie dzieci są psie kupy, pety, butelki zuzyte prezerwatywy. Pod pomostami jest pelno butekek resztek jedzenia, puszek. Jak dlugo jeszcze taki stan rzeczy potrwa? W częściowo skoszonej traeie znajdują się wrośnięte śmieci i szyszki. Pomosty są oblepione kupami ptaków wodnych i leży na nich zużyta opona samochodowa.
Jak w krajach trzeciego świata
Jak w krajach trzeciego świata 23.06.2021, 10:57
Przebieralnie tez powinny być. No chyba że sprzyja się pedofilom i innym zboczeńcom w podglądaniu.
to jest chore
to jest chore 23.06.2021, 10:40
To, że w Augustowie nie ma żadnej porządnej plaży z prawdziwego zdarzenia to jedna wielka kompromitacja tej władzy. Wstyd przed mieszkańcami i turystami. A oni wywalają miliony z naszych podatków na budowę uliczek dla nowobogackich, których przeciętny mieszkaniec miasta w życiu na oczy nie widział i nie zobaczy. Jedno ciągłe pasmo porażek i brak jakiejkolwiek wizji rozwoju.
i czasopisma
i czasopisma 23.06.2021, 13:41
Będzie prywatna , tam gdzie wymieniane jest dno
Augustów to jego mieszkańcy i obiecane wykonane
Augustów to jego mieszkańcy i obiecane wykonane 23.06.2021, 11:09
Przypomnę: kilka lat temu jak przy plaży postiv stał budenek i przedsiębiorca prowadził działalność gospodarczą. Wowczas plaża codziennie byla wygrabiona i dno wyczyszczone. Można bylo zjeść posilek, kupić lody. Budynek został wyburzony a wzamian mieszkańcy mają ohydne zaniedbane brudne miejsce do wypoczynku. Koszy na śmieci nie ma.
leśny ludek
leśny ludek 23.06.2021, 09:30
Wiadomo przecież o co chodzi - wypłoszyć ludzi z najfajniejszej plaży w Augustowie, żeby rozpisać przetarg na miejsce po Postivie i ktoś sobie tam wybuduje hotel z prywatną plażą.
Spółka i miro
Spółka i miro 23.06.2021, 11:03
W całe bym się nie zdziwił gdyby obecna władza przy wsparciu banitów i solidarnościowców tak uczyniła. Gdy powstanie coś na podobieństwo Mariny Borki z ogrodzonym terenem i plażą znajdą się również pieniądze na kładkę łączącą Borki z Zarzeczem.
jkfhfr
jkfhfr 23.06.2021, 10:14
Kiedyś można było przejść przy samym brzegu Necka od POSTIWu do Budowlanych. Obecnie ścieżka jest zarośnięta, powalone drzewa, obsunięta skarpa, plaża hotelu Warszawa stworzona przez zasypanie części Necka. Trzciny i drzewa przy schodach pierwszych przy POSTIWie, a kiedyś można było tam pływać. Dno było piaszczyste. Coraz mniej miejsca nad Neckiem.
black future
black future 23.06.2021, 09:01
To jest augustowskie "future" jakie już dzisiaj serwuje nam NM
O litosci
O litosci 22.06.2021, 22:01
Skoro zostalo zlamane prawo to pewnie beda jakies dalsze konsekwencje? Pytanie zasadnicze do rzadzacych naszym miastem-co zamierzaja zrobic w sprawie nie tyle radnego co w sprawie wygranych przez niego przetargow .Bo zwykla uczciwosc nakazuje te przetargi uniewaznic(skoro byloo lamane prawo) i zrobic je ponownie.
Kontrola konieczna.
Kontrola konieczna. 23.06.2021, 06:59
To jest bardzo dobre pytanie , lecz winne być skierowane do Wojewody . Skoro stwierdził uchybienia to powinien nakazać Regionalnej Izbie Obrachunkowej przeprowadzenie kontroli w UM .Dodatkowo śledztwo powinna przeprowadzić Centralne Biuro Antykorupcyjne.
nie potom szlim po władze
nie potom szlim po władze 23.06.2021, 09:13
Czas na pozwanie wojewody przez cpn , przecież słyszeliśmy odczytane pozytywne opinie wojewody i wykładnie prawne radcy UM z konkluzją iż sprzedaż paliwa spółkom miejskim odbywa się na ogólnych zasadach i nie ma żadnego konfliktu interesów bo paliwo może kupować każdy oby nie z kartaczami.
Tragediaiżenadatomałopowiedziane
Tragediaiżenadatomałopowiedziane 22.06.2021, 18:02
Cytuję naszą najwspanialszą, najmądrzejszą przewodniczącą Rady: Cóż się stało, kto wpłynął bądź jakie argumenty wpłynęły na wojewodę? Dla mnie zastanawiające jest to, że on w ciągu miesiąca radykalnie zmienił zdanie. Wtedy, czy teraz się myli? Ja bym zwróciła się do ustawodawcy, by wyjaśnił, jakie warunki ma spełnić radny, by stwierdzić, czy łamie prawo, czy nie. Teraz nie jest to precyzyjnie podane.
klaudiusz
klaudiusz 23.06.2021, 12:11
Zapewne ktoś pomógł wojewodzie w zrozumieniu oczywistej oczywistości . Wiem ale nie powiem. Ha,ha,ha.
tutejszy
tutejszy 22.06.2021, 20:52
Wojewodę do sądu!!!
Tragifarsa
Tragifarsa 22.06.2021, 18:43
Ale,że do Sejmu?????
ZS
ZS 22.06.2021, 18:13
Jest wyraźnie napisane że RM ma czas do 18 lipca wygasić mandat Dobkowskiemu. Jeśli tego nie zrobi to wojewoda z urzędu sam wygasi . W pouczeniu pod decyzją nie ma opcji że może odwołać się od decyzji.
P. Dobrowolska niech nauczy się czytać, piastując takie stanowisko wypadało by umieć !
Ala
Ala 23.06.2021, 12:32
Ale ja nic nie wiem i nic nie umiem
Miernik ale wierni
Miernik ale wierni 23.06.2021, 08:33
Czytać i samodzielnie myśleć a nie zwracać się do pani mecenas bo jak widać interpretacja przepisów prawa służy tylko nielicznym co uwidoczniła to decyzja Wojewody Nie można rządzić przy użyciu takich zjawisk jak arogancja, buta, lekceważenie głosów mieszkańców ( 1 min) sądząc że jest się nie o mylnym, czytając przygotowane teksty, głosując w brew woli mieszkańców ale za interesem wąskiej grupy . Miasto to nie prywatna firma ale jak widać dodatkowe gratyfikację za piastowanie stanowisk i bycie radnym wystarczą aby było jak jest Taka sytuacja która zaistniała podważyła wiarę mieszkańców a zarazem wyborców w praworządność , bezstronność , fachowość i inne wartości demokratycznego państwa którego nieodzownym składnikiem jest samorząd.
Augustowianin
Augustowianin 22.06.2021, 17:55
Najgorzej na wizerunku stracila Pani Mecenas na wlasne zyczenie
Hello kity
Hello kity 23.06.2021, 08:38
Czy to prawda że w dużych kancelariach prawnych po za Augustowem stworzone zostały zespoły prawników które analizują i zajmują się wyłącznie spływającymi sprawami z tego miasta ?
Sopot
Sopot 23.06.2021, 20:58
Jakoś na wybrzeżu???
Augustowianin
Augustowianin 22.06.2021, 17:45
No coz czas Dobkowskiego minal banitow tez dobro Augustowa przedewszystkim czas nowa koalicje zawiazac
taki żart
taki żart 22.06.2021, 13:26
Raczej na pewno wojewodzie catering z Jabłonek na Rodmanie 44 nie smakował.
A można było podać kartacze z Krechowiaka.
Teraz to tylko tak wstyd i hańba.
pamiętaj
pamiętaj 22.06.2021, 12:59
Zaraz na FB awatar Karolczuka i Filip Chodkiewicz wydadzą oświadczenie że nigdy nie znali Tomasza Dobkowskiego, nie należeli do Naszego Miasta a burmistrz że mieszka w wynajętym mieszkaniu przez dewelopera dowiedzieć się miał z artykułów w Dzienniku Powiatowym. Ogólnie Panowie nie znają się na niczym, nic nie wiedzą i zarobieni są po uszy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.06.2021, 15:15
Ciekawy jestem czy w nowym apartamentowcu budowanym w miejscu dawnego Tartaku deweloper też przewidział mieszkanko dla bezdomnego ? Może ktoś wie ?
Ciekawska
Ciekawska 23.06.2021, 11:27
O jakim bezdomnym szczęściarzu piszesz? Kto otrzymał już takie mieszkanko? Czy na pewno był bezdomny? Śmiało z imienia i nazwiska!
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 23.06.2021, 12:53
Tak to jest jak o transparętności mówi się tylko podczas prowadzonych kampanii wyborczych.
A tak nawiasem to znany jest przypadek byłego Prezydenta RP który jeszcze po zakończonej kadencji wynajmował własne mieszkanie a sam mieszkał w mieszkaniu służbowym na koszt państwa.
Ale to chyba nie on
Ale to chyba nie on 23.06.2021, 11:37
Karolczuk miał problem z wytłumaczeniem się, w czyim mieszkaniu mieszka.
Pawlak
Pawlak 22.06.2021, 11:48
W sądzie przegrał,mandat stracił,a taki był fajny,amerykański-szkoda hihihi..
Kargul
Kargul 22.06.2021, 13:01
Mandat stracił? a niby czemu ? mandat jeszcze będzie miał ze dwa lata...w sądzie są inne instancje te które mają w du.. niejakiego posła z suwalszczyzny.. głupiś Pawlak
Witia
Witia 23.06.2021, 09:27
Tatko , a Kargulowa krowa po naszym polu chodzi wysadzim ją
janek
janek 23.06.2021, 08:53
Brawo posłowi z suwalszczyzny za skuteczność w sprawie Dobkowskiego.
Zwykły mieszkaniec
Zwykły mieszkaniec 23.06.2021, 07:44
Nawet jak by dokonał kradzieży, rozboju .....to on "musi" sprawować władzę ....."musi" bo ma taki kaprys......"musi" bo płaci ......nie ważne są ustawy !
Nie bądź śmieszny ....może by przeprosił mieszkańców (to oni mu napędzają biznes) i zachował resztki honoru i ta cała koalicja rządząca co go czci jak bóstwo też!
Pawlak
Pawlak 22.06.2021, 20:08
Do 18-tego i finito Kargul.Czytaj jeszcze raz ze zrozumieniem pismo wojewody- o ile potrafisz dokonać tak wymagającej czynności.
Nie pozdrawiam.
Lol
Lol 22.06.2021, 10:43
W reporterze ani słowa
polarisy
polarisy 22.06.2021, 11:50
W reporterze teraz żałobę mają.
Paluch
Paluch 22.06.2021, 17:49
Nic tylko pić.
prawda zwycięży
prawda zwycięży 22.06.2021, 10:26
W kontekście tego co się wydarzyło bardzo polecam odświeżenie sobie wypowiedzi pewnej pani z zawodu prawnik (świadomie nie używam słowa pani mecenas, przez szacunek dla wszystkich stron tej debaty) z dnia 29.04.2021. Bardzo smaczne. Jestem ciekaw w jaki sposób bedzie teraz to odwijać i uzasadniać, że wojewoda to w zasadzie g.....o się zna na tym. W poniższym linku godzina 7:50:50.
https://esesja.tv/transmisja/1…
Dalszy seans wzajemnego wylizywania tylnych części ciała też ciekawy, niektorzy powinni ze wstydu zapaść się pod ziemie, ale jako że są troglodytami lub cwanymi cynikami, to sie nie zapadną.
ooloo
ooloo 23.06.2021, 21:30
No no. Ciekawe co na to OIRP w Białymstoku?
Ccc
Ccc 22.06.2021, 09:47
Proszę o to min. wypowiedź pani przewodniczącej RM Augustów Alicji Dobrowolskiej.
Może Sejm RP na specjalnym posiedzeniu zajmie się sprawą ? kto wie ?
https://www.radio.bialystok.pl…
obrigato szapopaż
obrigato szapopaż 22.06.2021, 10:57
Adwocem pani przewodnicząca przejdzie do meritum sprawy i poprosi panią prawnik o pasującą pod NM wykładnię prawną .
Prawo i Sprawiedliwość
Prawo i Sprawiedliwość 22.06.2021, 09:29
To teraz świętobliwy Mirek Zawadzki.
Musi być sprawiedliwości na tym świecie.
Słuchacz
Słuchacz 22.06.2021, 09:11
Po raz kolejny pani przewodnicząca daje pokaż już sam nie wiem czego. W radio Białystok ta pani mówi jakieś nie stworzone rzeczy ! Ona poddała by opiniowanie tej sytuacji Ustawodawcy ! Na wątpliwości która opinia Wojewody jest słuszna ! Skandal ! Żenada. I już nie mieści się w głowie co ta kobieta wyprawia

Pozostałe