Powiat nie zwalnia tempa

  • 20.06.2021, 15:00
  • Bartosz Lipiński
Powiat nie zwalnia tempa Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Augustowie
Kolejne ważne inwestycje powiatu augustowskiego poprawiające komfort mieszkańców i przyjezdnych niebawem staną się faktem. Podczas niedawnej kameralnej uroczystości w miejscowości Monkinie poinformowano o decyzjach związanych z przebudową dróg w gminie Nowinka. Wicestarosta augustowski Dariusz Szkiłądź nie kryje radości mówiąc o trwających i zaplanowanych zadaniach. Powiat skutecznie zabiegał o środki zewnętrzne.

Bartosz Lipiński

We wtorek, 1 czerwca, w miejscowości Monkinie odbyła się niewielka ceremonia z udziałem między innymi posła Jarosława Zielińskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego Romualda Łanczkowskiego, starosty augustowskiego Jarosława Szlaszyńskiego i wicestarosty Dariusza Szkiłądzia oraz wójt gminy Nowinka Teresy Strękowskiej. W trakcie uroczystości przekazano bardzo pozytywne informacje dotyczące zadań infrastrukturalnych w gminie Nowinka. Chodzi przede wszystkim o kontynuację i powiększenie zakresu niezwykle spektakularnej inwestycji drogowej obecnej kadencji samorządu na trasie Płociczno-Bryzgiel-Ateny. Imponujące i zrealizowane już częściowo zadanie można by porównać do obwodnicy między Augustowem i Suwałkami. O niedawnym wydarzeniu w Monkiniach rozmawialiśmy z wicestarostą augustowskim Dariuszem Szkiłądziem, który nie ukrywa ogromnej satysfakcji.

-Podczas uroczystości w Monkiniach wójt gminy Nowinka pani Teresa Strękowska podzieliła się z nami pozytywną informacją, że reprezentowana przez nią gmina wesprze inwestycję powiatową kwotą 200 tys. zł. Naszą radość z tego powodu potęguje fakt, że wcześniej powiat augustowski otrzymał na realizację zadań w gminie Nowinka także znaczące dofinansowanie zewnętrzne między innymi z programów rządowych. Drugim bardzo istotnym wydarzeniem na uroczystości było oficjalne przekazanie firmie Strabag terenu pod inwestycje, czyli drogi w Monkiniach o długości 550 metrów, a także drogi na odcinku z Bryzgla na Macharce. Drugie z tych zadań infrastrukturalnych to droga o długości ponad 2 kilometrów i jest to inwestycja ściśle powiązana z realizowanym przedsięwzięciem remontowym na trasie Płociczno-Ateny. Firma Strabag zobowiązała się do wykonania dwóch wspomnianych zadań o wartości ponad 930 tys. zł na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy. Rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy. Prawdopodobnie inwestycje będą ukończone do wakacji –powiedział Dariusz Szkiłądź.

-Na ceremonii w Monkiniach stronę rządową reprezentował pan minister Jarosław Zieliński. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za wsparcie i szczere zainteresowanie inwestycjami w gminie Nowinka. Dzięki przychylności państwa polskiego, niezwykle wymiernej pomocy finansowej cała inwestycja w gminie Nowinka o łącznej długości 16 km wraz z przebudową mostów w miejscowości Podnowinka będzie zrealizowana. Koszt całej inwestycji to kwota ok. 9 mln zł. Uważam, że śmiało można mówić o rekordowym zadaniu, które stanie się faktem w aktualnej kadencji naszego samorządu. Na uroczystość przyjechał też pan Romuald Łanczkowski, od niedawna wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego. Środki wojewódzkie miały wpływ na możliwość wykonania naszych inwestycji. W Monkiniach pojawili się radni powiatowi w osobach przewodniczącej komisji budżetu i finansów pani Elżbiety Pszczoły, a także członka zarządu powiatu pana Waldemara Jedlińskiego. Radni ci są związani z gminą Nowinka, więc ich obecność była naturalna. Czekamy na pomyślny finał prac. Uważamy, że nasze inwestycje poprawią komfort podróży mieszkańcom oraz turystom –dodał wicestarosta.

*Artykuł ukazał się w 23/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wacław Malinowski.
Wacław Malinowski. 23.06.2021, 14:03
Powiatowi włodarze są na medal. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
młodyaugustowianin
młodyaugustowianin 21.06.2021, 14:10
Miło jest poczytać o sukcesach powiatu augustowskiego. Szkoda, że tylko powiatu, niestety w mieście bez zmian, wojny, zero kasy na inwestycje i fałszywa propaganda. Dziś na fejsie laurka z weekendu, przepełnione kosze i zafajdana okolica. Szkoda, że okolice wokół jeziora nie są powiatowe. Nie musielibyśmy się wstydzić. Kiedy w końcu pożegnamy tych wybrańców z urzędu miejskiego?
Pozdro600
Pozdro600 21.06.2021, 18:57
Po piśmie Wojewody, jednego już niebawem ....
Wielodzietny
Wielodzietny 21.06.2021, 21:51
Brud, smród i ubustwo. Miasto turystyczne. Czy wie ktoś kto jest gospodarzem tego miasta? 🤔
Miras
Miras 22.06.2021, 01:16
Ja jestem tutaj szefem!
Andrzej K.
Andrzej K. 21.06.2021, 11:46
Serdeczne pozdrowienia dla Pana Ministra, Panów Starostów, Urzędników i Pracowników jednostek podległych. Gratuluję dobrej współpracy.
Może ktoś w końcu pomyśli ...że
Może ktoś w końcu pomyśli ...że 21.06.2021, 09:43
5G dla Augustowa ..to jest priorytet . Dlaczego wypadliśmy z planów budowy szerokopasmowego Internetu. Ciągle w tyle , ciągle w tyle ..
maria h.
maria h. 21.06.2021, 09:37
Można bez bicia piany i mimo różnic politycznych? Można! Tylko w mieście ciągle jakieś cyrki ze stratą dla mieszkańców.
mieszkaniecgminyNowinka
mieszkaniecgminyNowinka 21.06.2021, 09:00
Panie Darku cieszy się Pan, że realizujecie inwestycję drogową w naszej gminie, my też bardzo się cieszymy i nie zapomnimy, a tymczasem dziękujemy.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.06.2021, 08:23
Współpraca starostów z politykami partii rządzącej, wójtami przynosi wymierne skutki w postaci inwestycji, które mają służyć mieszkańcom i turystom. 16km. dróg, mosty w Jagłowie i Podnowince robią wrażenie. Dobrze, że chociaż w powiecie udały się nam władze. We wszystkich dziedzinach pracy panowie starostowie odnoszą sukcesy, począwszy od merytorycznych i sprawnych sesji po inwestycje drogowe, utrzymanie szkół i powiatowego szpitala oraz hospicjum. GRATULACJE PANOWIE. BRAWO!
Oh Yeah
Oh Yeah 21.06.2021, 00:55
Gratuluję Powiatowi Augustowskiemu. Zawsze jak coś obiecają, to wykonają!

Pozostałe