XIII Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza Miasta

  • 18.06.2021, 10:18
  • Beata Perzanowska
XIII Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza Miasta…
W niedzielę, 6 czerwca rozegrano turniej o tytuł mistrza Augustowa w golfie. Była to już trzynasta edycja tego turnieju.

Formuła turnieju, organizowanego przez Augustowski Klub Golfa, jest otwarta co oznacza, że o tytuły mistrzowskie mogą walczyć nie tylko mieszkańcy Augustowa. Wśród 21 sportowców, którzy stanęli w szranki, oprócz golfistów z Augustowa i najbliższych okolic, przyjechali również zawodnicy z Białegostoku, Ełku i Olecka. Turniej objął honorowym patronatem Burmistrz Augustowa. Jest już tradycją Mistrzostw Augustowa, że włodarze miasta obejmują zawody swoim patronatem, przyczyniając się tym samym do promocji tego pięknego sportu. Uczestnicy tegorocznego turnieju zostali szczególnie zaszczyceni przez Mirosława Karolczuka, burmistrza miasta, który osobiście honorował nagrodami tegorocznych laureatów. Turniej rozegrano na dystansie 18 dołków, a dodatkowo uczestnicy wzięli udział w konkurencjach towarzyszących: na najdokładniejsze uderzenie oraz na najdłuższe uderzenie. Obie te konkurencje rozegrano dla dwóch odrębnych grup: startujących z żółtych pól startowych tzw. „tee” (mężczyźni) i czerwonych (kobiety i juniorzy). Tytuły mistrzowskie przyznano w dwóch kategoriach: brutto (bezwzględna liczba uderzeń) oraz netto (liczba uderzeń skorygowana o współczynnik umiejętności gracza, tzw. handicap) Pogoda w czasie turnieju była znakomita, nie padało, nie było za gorąco, a wiatr nie był zbyt silny. Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 a ostatni gracze zeszli z pola o 15:30.

Robert Hanisz z Augustowskiego Klubu Golfa

Oto nagrody i tytuły Mistrzów Augustowa w Golfie na rok 2021:

W kategorii brutto:

1) Krzysztof Okrągły (Kolnica) – 80 uderzeń

2) Waldemar Dzierżyński (Białobrzegi) – 84

3) Paweł Sikora (Augustów) – 86

W kategorii netto:

1) Piotr Popiołkowski (Świętajno) – 74 uderzenia

2) Andrzej Sawicki (Augustów) – 76

3.) Robert Wyszkowski (Białystok) – 78

Zwycięzcy konkursów towarzyszących:

Na najdłuższe uderzenie

a) z żółtych tee – Paweł Sikora

b) z czerwonych tee – Antoni Zdrodowski

Junior na najdokładniejsze uderzenie:

a) z żółtych tee – Mirosław Newel (Białystok)

b) z czerwonych tee –Antoni Zdrodowski

Beata Perzanowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe