Rekordowe wzloty i upadki

  • 10.06.2021, 11:00
  • Bartosz Lipiński
Rekordowe wzloty i upadki Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Mirosław Karolczuk
Burmistrz przedłożył raport o stanie miasta za rok 2020. Ze słów Mirosława Karolczuka oraz jego sprzymierzeńców wyłania się obraz Augustowa, jako krainy niemal mlekiem i miodem płynącej, przeżywającej prawdziwy rozkwit. Opozycja jest przeciwnego zdania. Podczas debaty nad raportem wiele miejsca poświęcono niepokojącej demografii, która zdaniem części radnych świadczy o błędnym zarządzaniu miastem i niesie fatalne skutki.

Bartosz Lipiński

Raport przedstawiony przez burmistrza trudno uznać za zaskakujący. Z łatwością można było przewidzieć, które zadania z roku 2020 zostaną najbardziej zaakcentowane, gdyż słyszymy o nich niemal przy każdej okazji. Nie ma także żadnej niespodzianki w tym, że burmistrz i jego koalicjanci widzą otaczającą nas rzeczywistość w różowych okularach, nawzajem gratulując sobie osiągnięć. Zaskoczeniem nie jest krytyczna recenzja raportu ze strony radnych opozycji.

Burmistrz mówi o rekordach

Mirosław Karolczuk zauważył, że poprzedni rok był trudny, wyjątkowy i inny niż wszystkie dotychczasowe ze względu na pandemię koronawirusa. W Augustowie odnotowano bardzo niską liczbę urodzeń. Na świat przyszło 250 nowych mieszkańców. Niestety w tym czasie odnotowano wysoką i niespotykaną od dawna liczbę zgonów. Zmarło 356 mieszkańców. Tym samym przyrost naturalny był na zdecydowanym minusie. Burmistrz podkreślił, że pandemia przełożyła się na straty gospodarcze spowodowane ograniczeniem prowadzenia działalności gospodarczej wielu branż. Załamały się dochody z podatku PIT. Z uwagi na ograniczenie działalności sportowej, kulturalnej oraz oświatowej, realizacja dochodów jednostek miejskich stanęła pod sporym znakiem zapytania. Chwilową ulgę dało nam letnie luzowanie obostrzeń, a jesień przyniosła drugą falę pandemii i związane z nią poważne konsekwencje gospodarcze.

Jak zawsze najciekawsze fragmenty raportu dotyczyły przedsięwzięć wykonanych w naszym mieście w minionym roku. Burmistrz mówił o „rekordowych inwestycjach” o wartości 33,7 mln zł. Zgodnie z oczekiwaniem najwięcej miejsca poświęcono działowi transport i łączność, na który przeznaczono ok. 15 mln zł. Jako najważniejsze inwestycje infrastrukturalne w 2020 roku burmistrz wymienił przede wszystkim kosztowne remonty ulic Rybackiej i Kilińskiego. Nadmienił również o mniejszych ulicach w dzielnicach Borki oraz Lipowiec. Na gospodarkę mieszkaniową przeznaczono ponad 2,5 mln zł. Za szczególny powód do satysfakcji burmistrz uznał budowę bloku komunalnego na ulicy Turystycznej w dzielnicy Silikaty. M. Karolczuk z dumą mówił o wydatkach na oświatę i wychowanie w wysokości ponad 5,5 mln zł. Doczesne miejsce na liście z tego działu zajmuje modernizacja Przedszkola nr 2 z zagospodarowaniem terenu. Budynek ten stał się piękniejszy i bardziej energooszczędny. W analizie burmistrza nie mogło zabraknąć działu kultury i ochrony dziedzictwa, na co wydano ponad 2,5 mln zł. Szczególnym powodem do radości Mirosława Karolczuka jest rozbudowa Miejskiego Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta. Burmistrz stwierdził, że nie może już doczekać się, aby siąść w sali teatralnej oraz skorzystać z innych atrakcji Augustowskich Placówek Kultury.

Po bardzo długim wystąpieniu Mirosława Karolczuka głos zabierali radni. Lider ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski był zachwycony raportem i gratulował popieranemu przez siebie włodarzowi. Dobkowski przyznał, że rok 2020 był trudny, ale wydaje mu się, że na tle okolicznych gmin oraz miast Augustów jest na wysokim poziomie, jeśli chodzi o zarządzanie.

Demografia jest dramatyczna

Do opinii Dobkowskiego odniósł się Tomasz Miklas. Radny PiS pytał szefa Naszego Miasta, czy użyte przez niego sformułowanie „wydaje mi się” i wyróżnianie Augustowa na tle innych miast jest oparte na twardych danych, czy jest to jedynie rodzaj przechwałki oraz propaganda sukcesu? Miklas zauważył, że z raportu przebijają się niepokojące dane dotyczące demografii. Wspominał także o głośno komentowanych porażkach w zdobywaniu środków zewnętrznych.

Marcin Kleczkowski zgodził się z opinią burmistrza, że rok 2020 był trudny. Dodał, że choć trudności spowodowała pandemia, to pojawiły się one też za przyczyną burmistrza, formacji Nasze Miasto i całej jedenastki tworzącej koalicję rządzącą w radzie miejskiej. Kleczkowski przekonywał, że niepokojące dane demograficzne nie dotyczą jedynie niskiej liczby urodzeń i wysokiej ilości zgonów. Lider augustowskiego PiS twierdził słusznie, że ważnym czynnikiem kształtującym demografię jest to, ilu mieszkańców chce się osiedlać w mieście. Kleczkowski powiedział, że każdego dnia setki ludzi z pobliskich gmin i miast np. Bargłowa, Sztabina czy Lipska, dowożonych jest do Augustowa do miejsca pracy. Zdaniem byłego przewodniczącego rady miejskiej osoby z zewnątrz pracujące w naszym mieście, za przyczyną rządzących nie mają motywacji i możliwości, by się tu osiedlić. To ogromny problem, kiedy ludzie pracujący w augustowskich zakładach odprowadzają podatek PIT w innych miastach i gminach. Taka sytuacja przekłada się później bardzo wymiernie na stan budżetu. Kleczkowski ocenił, że do osiedlenia w Augustowie skłaniać mogłyby tanie mieszkania komunalne oraz dostępność do tanich żłobków i przedszkoli. Radny PiS podkreślił, że augustowski żłobek nie może przyjąć wszystkich chętnych, a na liście rezerwowej przy obecnym naborze znajduje się aż 46 dzieci. Zdaniem Kleczkowskiego zapotrzebowanie jest pewnie dwukrotnie wyższe niż wskazuje lista rezerwowa, tymczasem nie wszystkich rodziców stać jest na pobyt dziecka w prywatnym żłobku. Kleczkowski podkreślił, że wymienione przez niego aspekty mają zasadniczy wpływ na rozwój Augustowa i niezwykle krytycznie ocenił działania ekipy rządzącej w tym zakresie.

Mieszkańcy uciekają z miasta

Aleksandra Sigillewska powiedziała, że osoby skupione wokół obozu władzy w Augustowie nie zakrzyczą rzeczywistości. Zdaniem radnej PiS wystarczy wyjechać poza Augustów i oczy same się otwierają. Sigillewska relacjonowała, że rozmawiający z nią mieszkańcy pytają ją, dlaczego w Augustowie jest tak brudno i brzydko, dlaczego nie ma parków i zieleni. Radna odpowiada im zawsze, aby skierowali te pytania do osób z formacji Nasze Miasto. W trakcie wypowiedzi Aleksandry Sigillewskiej dało się dostrzec na ekranie wybuchających śmiechem Tomasza Dobkowskiego i Sylwię Bielawską. Zdaniem Sigillewskiej obraz wyłaniający się z raportu świadczy o tym, że Augustów nie przykuwa uwagi żadnymi dokonaniami, zaś na tle takich miast jak Ełk, Suwałki, Grajewo czy Olecko wypada blado. Radna PiS stwierdziła, że same remonty ulic nie robią żadnego wrażenia na kuracjuszach czy turystach, bo odcinki dróg remontuje się wszędzie. Sigillewska była kolejną osobą przekonującą, że dobrą rekomendacją dla każdego miasta jest liczba mieszkańców. Jeśli miasto jest dobrze zarządzane, to rośnie też liczba mieszkańców i takie miasto ma przed sobą przyszłość. Z informacji radnej wynika, że od 2011 roku liczba mieszkańców Augustowa systematycznie spada, zmniejsza się też liczba urodzeń, przyrost naturalny jest ujemny tak jak saldo migracji. Sigillewska komentowała, że ludzie nie przeprowadzają się do Augustowa, ale z niego uciekają. Radna przyznała, że sama zna przykłady augustowian, którzy wyprowadzają się do innych miast. Sigillewska odbiera ich decyzje ze smutkiem, ale i ze zrozumieniem. Radna PiS podsumowała raport burmistrza, jako mało rzeczowy, zawierający niewiele konkretnych informacji i dużo zdjęć. Sigillewska krytykowała burmistrza i zapowiedziała, że nie zagłosuje za udzieleniem mu wotum zaufania.

*Artykuł ukazał się w 22/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Słoma, dużo słomy
Słoma, dużo słomy 15.06.2021, 08:09
Mieszkańcom zaczynają się oczy otwierać. Zaczynają powoli dostrzegać jak Augustów odstaje od miast naszego regionu. Wystarczy, że pojadą do Suwałk......
A z tego co słychać to będzie jeszcze gorzej.
Tak to jest gdy brak horyzontów.

Jakie miejsce jest obecnie najbrzydsze w Augustowie?
Buda, na budzie, budą pogania.
dziś pytanie, dziś odpowiedź
dziś pytanie, dziś odpowiedź 15.06.2021, 10:45
Ulica Mostowa, okolice rzeki??
Tak się zastanawiam, kto pozwolił na ustawienie tam tych ohydnych, tandetnych, jarmarcznych bud?
Kibic
Kibic 14.06.2021, 21:45
Przy "sukcesach" Mirka nasza drużyna nie wypadła tak źle
w sumie racja
w sumie racja 15.06.2021, 09:38
Przynajmniej nie przegrali do zera.
Afera w wodociągach
Afera w wodociągach 13.06.2021, 07:42
Czy redakcja może wyjaśnić, o co chodzi z karą za ścieki? Czy to prawda, że burmistrz zapłaci 7 milionów kary z naszych podatków? Czy to prawda, że Karolczuk ukrywał ten fakt? Za co ta kara?
Rządzą nami debile
Rządzą nami debile 12.06.2021, 12:45
Nasze Miasto i Karolczuk udowadniają dnia każdego, że miastem można rządzić będąc kompletnym imbecylem.
komputronic
komputronic 12.06.2021, 07:34
O sukcesie internetu światłowodowego też nie.
No kto by pomyślał. Takie spece że czytać umów ze zrozumieniem nie potrafią. Władza specjalnej troski.
Ubaw po pachy
Ubaw po pachy 11.06.2021, 19:51
O funduszach norweskich też nie wspomniał.
ale jaja
ale jaja 12.06.2021, 08:35
Przecież to wina opozycji tak jak z "sasinowymi" wyborami ..
Mniej niż zero.
Mniej niż zero. 11.06.2021, 19:50
Brawo Burmistrz Mirek. Jesteś mistrzem, jak mówi nafciarz. Brawo, brawo. Kolejny wielki sukces. Wodociągi mają zapłacić karę 7 mln złotych. Tym razem przynajmniej nie ZERO. To będzie tylko 1000 złotych na rodzinę. Mieszkańcy chętnie zapłacą za ten sukces
Sługus
Sługus 11.06.2021, 17:22
Przeczytał to co mu w łapy dali.
pensjonat Poziomka
pensjonat Poziomka 11.06.2021, 09:08
Tego jeszcze w histori miasta nie było.
Plaża Bielnik zostala skoszona 9.06 trzy dni po długim weekendzie czerwcowym. Dla kogo są obecni włodarze?
Jak można tak ruinować wizerunek miasta, zniechęcać turystów do ponownych odwiedzin?
To celowe działanie na szkodę osób prowadzących działalność turystyczną? Ma tu nic nie być poza Jabłonkami i stacją paliw Iness? To jest ta pomoc po COVID19?
I co mi zrobicie ...?
I co mi zrobicie ...? 11.06.2021, 21:29
Wszystkie ulice wyremontowane wiodące na rybacką, parking bezpłatny też nowy i kawał nabrzeża ....i jest tu wszystko transparentne !
Mirek dystopijny
Mirek dystopijny 10.06.2021, 23:02
Może miasto z tym genialnym burmistrzem na czele winno zlecić realizację jakiegoś dystopijnego projektu artystycznego. Obyło by się bez dekoracji
brawo wy
brawo wy 10.06.2021, 18:38
Mieszkańcy Śródmieścia i innych blokowisk, możecie już dziękować waszym wybrańcom. 11+ właśnie uchwaliło że śmieci wywożone będziecie mieli raz w tygodniu! Lećta do kwiaciarni po bukiety dla waszych dobroczyńców. Będzie syf, szczury, kiła i mogiła, śmieciowy Armageddon jak swego czasu w Neapolu. Jest super, świetne władze mamy!!
Czy jesteśmy na łączach, czy upał je zerwał?
Czy jesteśmy na łączach, czy upał je zerwał? 10.06.2021, 18:12
Czy dobrze usłyszałem, że pani Oneta odnosząc się do mieszkańców Śródmieścia w dyskusji o pojemnikach na śmieci powiedziała dziś: "Może powinniśmy sięgnąć dna"? Dzisiejszy upał nie sprzyja pracy intelektualnej niektórych radnych, bo ich percepcja sięgnęła dna.
Orneta
Orneta 11.06.2021, 08:52
Czy w tym przypadku nawet upał nie ma znaczenia???
anatol
anatol 10.06.2021, 16:50
O czym tu ten czopek bredzi. Długi wekend czerwcowy ostatni dzień a człowiek z kosą spalinową w niedzielę rano od 7 kosił trawę na siłowni pod chmurką na plaży Bielnik. Turyści oczy przecierali ze zdumienia pytając czy tu jakiś gospodarz w mieście jest.
Koszmar. Tak nieudolnej władzy jeszcze Augustów nie miał. Dyskwalifikuje ich to do dalszego rządzenia.
Aga
Aga 10.06.2021, 19:08
Na norkach przy sklepie o 5 rano gość z dmuchawa do liści lata
zygmunt
zygmunt 10.06.2021, 15:22
kara 7.5 mln zł dla wodociągów no no fachowcy od zarządzania firmami , kto to nadzoruje burmistrz ,zastępca czy kto...
Też sukces ?
Też sukces ? 11.06.2021, 08:19
Dlaczego burmistrz o tej karze nie wspomniał w raporcie?
Vod
Vod 12.06.2021, 07:23
Głupio teraz odwołać prezesa ....jak się po niego osobiście do Lidzbarka jeździło .......a przepraszam przecież to rada nadzorcza powołuje i odwołuje 😆
Czegoś nie rozumiem
Czegoś nie rozumiem 12.06.2021, 12:07
W Lidzbarku go nie chcieli?
Ruda wsza
Ruda wsza 11.06.2021, 17:16
Bo według niego to sukces? 🤔 🤣
Jan
Jan 10.06.2021, 15:46
A za co? Mógłbyś przybliżyć temat?
ret
ret 12.06.2021, 10:08
Kleczkowski już dawno na sesji mówił, że walą ścieki do rzeki .
zygmunt
zygmunt 10.06.2021, 15:56
krótko mówiąc za brudne ścieki odprowadzane do środowiska ,do rzeki i zapłacimy jako podatnicy jak za zboże...
abc
abc 10.06.2021, 14:28
Rewelacyjne wystąpienie radnej Sigillewskiej, merytorycznie, w punkt i sedno, chociaż trochę zbyt delikatnie w stosunku do tych troglodytów i prymitywów.
El_profesore
El_profesore 10.06.2021, 14:48
dno i wodorosty.. nic sama nie potrafi i udaję mądrą...
Glon
Glon 10.06.2021, 16:21
Widzę, że bardzo zazdrościsz, matołku. Przynajmniej nic nie musisz udawać, od razu widać coś za jeden.
plankton
plankton 10.06.2021, 16:37
Glonie jeden.. matołkiem to jesteś dla mnie ty... no chyba że znasz perfekcyjnie 3 języki obce i skończyłeś studia za granicą tak jak ja.
i teraz wodospad negatywnych lajków .. czekam.. ale prawda jest tak ze ja sam zdobędę wśród znajomych właścicieli firm (moich znajomych i przyjaciółó ) i ich pracowników tysiąc głosów za... matołku....
Orlen
Orlen 11.06.2021, 08:55
Tomku, po co te nerwy
Tomek_Inees
Tomek_Inees 11.06.2021, 14:02
jak to po co? przez to co w tej chwili się dzieje na rynku zarobiłem za 5 m-cy tylko 2 mln zł a w zeszłym roku już miałem w tym okresie 2,1 mln zł.. i jak nie być nerwowym?
Przyjaciel 😁
Przyjaciel 😁 11.06.2021, 07:50
Uniwersytet Cambridge czy Sorbonne ?
Tysiąc głosów za ....😁😁😁
El-profesore
El-profesore 10.06.2021, 16:29
oj glonie byś się zdziwił... wiem że nie powinienem nic tutaj pisać ale czasami nie wytrzymuję.. wybacz glonie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.06.2021, 14:08
Wypowiedź Pana radnego Sieńko bardzo mi się podobała,była merytoryczna i rzeczowa.Bardzo trafnie komentował wybrane fragmenty raportu.Myślę,że jako nieliczny przeczytał ZE ZROZUMIENIEM ten raport.Apeluję jednocześnie do radnych Dobkowskiego,Bielawskiej o powstrzymanie się z głupkowatymi uśmieszkami,drapaniem się na wizji oraz inni mało kulturalnymi zachowaniami
Nieporadni
Nieporadni 11.06.2021, 08:56
Trzeba wiedzieć jak się zachować. Jaki widać nie wszyscy mają to coś...
kornik
kornik 10.06.2021, 16:16
Podobno w Lipsku jest lepiej niż w Augustowie. – tak twierdzi radny wszystkowiedzący . to przeprowadź się do Lipska ciulu głupi
augustowiak
augustowiak 11.06.2021, 08:29
Tumanowiczu korniku, mieszkam w tym mieście tu płacę podatki, utrzymuję po części urzędników i mam prawo oczekiwać rozwoju mojego miejsca życia a w tylnej części mego ciała mam nadętą propagandę z minionej epoki włodarzy mego miasta i ich mało licznego otoczenia. Swoje rady skieruj do działaczy NM aby jak najszybciej opuścili to miasto i uwolnili mieszkańców. Jak jest wszyscy widzimy a niektórzy odczuli to na własnej skórze, a zwłaszcza prezesi spółek, dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne szkół, mieszkańcy dzielnic np. Zarzecza, czy wyrzucani z pracy urzędnicy.
też_augustowiak
też_augustowiak 11.06.2021, 10:06
Tumanowiczem to jesteś ty.. bo nigdy tak dobrze nie było (zawsze oczywiście może być lepiej), ale wybory pokażą.. i się zdziwisz. ps. zawsze wyrzucani , zwalniani będą źli.. do której grupy się zaliczasz? a podatki to płacę też i to na dodatek bardzo duże...
Romek
Romek 11.06.2021, 18:36
Może ty żyjesz w innej rzeczywistości a może jak mówi radny Mietek na haju bo ja obecną sytuację widzę jako stan wojny na sesjach miejskich, totalną nieudolność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, urojenia w ocenach wystawionych dyrektorom szkół, wywalanie z funkcji doświadczonych dyrektorów, prezesów, urzędników, robienie zakupów u radnych Naszego Miasta na ogromne kwoty wspierając ich prywatne biznesy, pokazywanie środkowego palca w ważnych kwestiach społecznych ( nauczyciele, mieszkańcy np. Zarzecza, mieszkańcy lokali komunalnych), procesowanie się z mediami, społecznikami, dyrektorami szkół, mógłbym tak jeszcze wymieniać ale powiem krótko gonić to towarzystwo z Augustowa.
Fus
Fus 11.06.2021, 15:32
Popatrz co zrobili z Kleczkowski i kogo posadzili na jego miejsce.
Wyborca
Wyborca 11.06.2021, 13:57
Też czekam na wybory. Każdemu kandydatowi na radnego z NM, który będzie mnie nachodził w domu zrobię specjalne powitanie, które zapamięta do końca życia.
augustowiak
augustowiak 11.06.2021, 13:13
Tumanowiczu niestety augustowiaku wkrótce wyrok w sprawie sądowej z Panią dyrektor Chrulską rozstrzygnie spór o prawdomówność i kompetencje oraz spór sądowy z gazetą PP w sprawie hamowania rozwoju miasta. Przed kilku laty "dobry gospodarz" przerżnął sromotnie walkę o fotel burmistrza nie wprowadzając do rady ani jednego radnego. Wierzę w mądrość wyborców i uważam, że Nasze Miasto jest na dobrej drodze aby ten wyczyn powtórzyć i pełna zgoda, zawsze powinni być wyrzucani i zwalniani ci źli. W odróżnieniu od ciebie Tumanowiczu trzeźwo patrze na to co wyprawiają włodarze i ich poplecznicy w moim mieście i twierdzę, że nigdy nie było tak źle w moim mieście jak obecnie.
tri
tri 11.06.2021, 19:07
Oraz spór z Marianem .
Wszystko ma swój kres
Wszystko ma swój kres 11.06.2021, 12:11
Nie czuję dobra .....a co tak nerwowo piszesz? Też płacę podatki i to nie małe ....i czekam na koniec tego cyrku jaki nam zafundowało NM!
wyborca
wyborca 11.06.2021, 13:24
a ja czuję i w ogóle nie jestem nerwowy.... to staraj się przekonywać ludzi do głosowania ... bo ja to zamierzam robić do potęgi n tak jak do tej pory nie robiłem. bo wkur,.. mnie komentarze na tym forum... niestety dla ciebie a stety dla miasta będę działać za rozwojem czyli NM. pozdrawiam
dość tym pseudo politykierom, nie chcemy partyjniaków w tym mieście tylko ludzi co te miasto rozwijają , co obecnie widać na każdym kroku (proporcjonalnie do skali miasta, jego dochodów i możliwości)
mafia
mafia 11.06.2021, 14:41
Marny trolu, proporcjonalnie do skali możliwości, to widać marazm i zastój jakiego nigdy nie było oraz skrajnie bezsensowną politykę inwestycyjną, widać prywatyzację i rozkradanie, widać chamstwo i arogancje rządzących, widać lekceważenie ludzi i wszechobecną pogardę. To miasto opanowała mafia, ktorej trzeba się pozbyć.
Wszystko ma swój kres
Wszystko ma swój kres 11.06.2021, 14:31
Radzę do okulisty się udać.....chociaż, rozumiem że jesteś jednym z nich i czujesz dobro !
Nie bawię się polityką uważam że są ludzie albo mądrzy uczciwi stworzeni do rządzenia z charyzmą lub maniacy polityczni którym władza odbiera rozum ....partia intelektu nie doda. W NM tego brakuje i to też jest partia. Wystarczy obejrzeć posiedzenie RM .....mam nadzieję że dostrzegasz braki w kulturze i intelekcie. Za pieniądze nie da się kupić rozumku !
nadleśnik
nadleśnik 10.06.2021, 14:50
na lasach to może się zna.. nie przeczę... ale reszta to czepialstwo typowe opozycji... niech spojrzy na to co prezentował jako burmistrz ()raporty) i uderzy się w pierś.. ale prawo opozycji mówić że białe to czarne
Powiatowy-szukacz
Powiatowy-szukacz 10.06.2021, 14:00
czy jest gdzieś do wglądu raport o stanie powiatu? tak chciałbym porównać z tym miejskim i wtedy się wypowiedzieć o ich jakości...
Waldek
Waldek 10.06.2021, 17:06
Gram na BIPie
leśnik
leśnik 10.06.2021, 13:58
do zwolnieni leśniczy z Topiłówki.. podobno
Czesław
Czesław 10.06.2021, 13:34
To się w głowie nie mieści. Jeśli dobrze usłyszałem radny koalicji rządzącej zastanawia się w swojej publicznej wypowiedzi czy dwójka radnych opozycyjnych krytykujących kolor bloku w Silikatach była naćpana? To jakieś niebywałe epitety. Takie słowa są podłe i absolutnie niedopuszczalne. Jestem zbulwersowany słuchając tej dyskusji.
Taka kultura
Taka kultura 10.06.2021, 18:39
Jaka koalicja rządząca ....takie wypowiedzi !
Każdy widzi jaki jest "koń" !
Johny
Johny 10.06.2021, 13:20
Pani Bielawska kolejny raz w ostatnich miesiącach przerywa wypowiedzi radnym opozycyjnym, przewodnicząca rady nie zwraca jej uwagi i nie każe odnotować jej zachowania w protokole.
Warzywniak
Warzywniak 11.06.2021, 08:59
Totalny braku kultury!!!

Pozostałe