Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 00:47
Reklama

Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada

Podziel się
Oceń

Seks jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Według słynnej piramidy utworzonej na podstawie badań Abrahama Maslowa, stosunek płciowy stoi w jednym szeregu czynności niezbędnych do życia, razem ze spaniem i jedzeniem. O jego roli oraz konsekwencjach związanych ze wstrzemięźliwością rozmawialiśmy z ginekologiem dr n. med. Maciejem Jędrzejko.
Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada

Autor: iStock

- Stare indiańskie powiedzenie „człowiek choruje z powodu niespełnionych marzeń” najlepiej oddaje sytuację deprywacji seksualnej, czyli pozbawienia możliwości realizacji potrzeb seksualnych. Na długotrwały brak seksu reagują też nasze organizmy i dotyczy to obu płci. Wydaje się oczywiste, że powinniśmy zachować równowagę w spełnianiu wszystkich potrzeb podstawowych wg Maslova, a często zapominamy, że seks to jedna z nich – wyjaśnia dr Maciej Jędrzejko.

Seks może być dobry albo zły

Specjalista uważa, że seks jest jak dotyk - może być zarówno dobry jak i zły. Ten drugi występuje wtedy, kiedy jedna ze stron uczestniczy w akcie seksualnym wbrew swojej woli lub bez prawdziwej potrzeby, np. dla tzw. „dobra związku” lub z „małżeńskiego obowiązku”, bez emocji związanych z prawdziwym pragnieniem swojego partnera. Takie osoby powinny jak najszybciej skorzystać z porady specjalisty psychoterapeuty-seksuologa. 

- Dbanie też o strefę emocjonalną, towarzyszącą seksowi, jest niezmiernie ważne. W dobrej, zdrowej relacji chodzi przede wszystkim o to, żeby nasz partner czuł się ważny - czyli był samodecydującym o sobie podmiotem seksu, a nie bezwolnym przedmiotem, którego druga strona używa do zaspokojenia swoich instynktów seksualnych – wyjaśnia ginekolog.

Apetyt na seks

Czyli libido, można znacząco zwiększyć, przede wszystkim zapewniając partnerce seksualnej poczucie szacunku oraz wpływając na jej poczucie ważności.

- Czasem wystarczy drobny gest, jak kupienie kwiatów, ale doświadczenie życiowe i wiedza seksuologiczna nauczyły mnie, że zwykle trzeba znacznie więcej. Hojność w tym przypadku nie ma ceny liczonej w złotówkach, a w niemierzalnych do końca „jednostkach uwagi” – wyjaśnia dr Jędrzejko.

Koncentrowanie się na zaufaniu i wzajemnej bliskości emocjonalnej, owocuje cudownym seksem z partnerką, która czynnie uczestniczy w akcie seksualnym, a nie przyjmuje pozycję przysłowiowej „kłody”, która tylko czeka „aż on skończy”. To bardzo smutna i frustrująca obydwie strony sytuacja, która jest ważnym sygnałem, że trzeba natychmiast zbadać relacje i rozpocząć „prace renowacyjne” - najlepiej ze specjalistą psychoterapeutą par.

Kobieta i mężczyzna – dwa seksualne światy

- Różnice potrzeb między kobietami a mężczyznami oddaje powiedzenie, że „dla kobiety jaki dzień – taka noc, a dla mężczyzny jaka noc – taki dzień”. Niestety w tym zdaniu ukryta jest też bomba z opóźnionym zapłonem, bowiem dla wielu par seks staje się walutą... za którą można kupić określone zachowania drugiej strony. To zwykle jest początek końca dobrej relacji. Sam seks to za mało, aby mówić o zaspokojeniu potrzeb – opowiada ginekolog Maciej Jędrzejko. 

Zespół wdowi

Nazywany inaczej zespołem Kehrera, to jeden z ważniejszych tematów, które wciąż nie są szeroko znane w społeczeństwie, choć warto o nim mówić. Dotyczy kobiet, które z różnych przyczyn musiały zrezygnować ze współżycia.

Zdarza się, że kobieta, która regularnie uprawiała seks ze swoim mężem, nagle zostaje pozbawiona możliwości współżycia w wyniku poważnej choroby partnera (np. zawał serca, udar mózgu, rak prostaty, rak penisa czy inne poważne schorzenia wyłączające mężczyznę z aktywności seksualnej. Brak możliwości zrealizowania potrzeb przez kobietę w pełni sprawną seksualnie, może spowodować tzw. „Pentagon Kehrera”, czyli zespół pięciu objawów, na który składają się: bóle w podbrzuszu przypominające miesiączkę, żylaki przymaciczne, powiększenie macicy, zanik lub brak okresu oraz świąd w okolicach pochwy i bolesność wiązadeł krzyżowo-macicznych.

- Jeśli te objawy występują w jednym czasie, mogą świadczyć właśnie o tej przypadłości. Nie mówi się zbyt wiele o skutkach wstrzemięźliwości seksualnej, ale to z pewnością jeden z nich. Jest to typowe schorzenie psychosomatyczne, które mija wraz z ponownym rozpoczęciem współżycia lub w wyniku psychoterapii seksuologicznej, która uczy odpowiednich zachowań zastępczych – wyjaśnia dr Maciej Jędrzejko. 

Łatwiej mówić o zaletach seksu

W Polsce w stałych związkach seks uprawia się średnio 1-2 razy w tygodniu, jednak statystyczne ujęcie częstości współżycia wymaga podziału na grupy wiekowe. Na początku relacji zwykle ilość stosunków jest znacznie większa. W jesieni życia ta ilość spada, ale dobre związki zbudowane przez lata na miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku, podejmują udaną aktywność seksualną nawet po 75-80 roku życia. Możliwość uprawiania seksu ma tylko dolną granicę (prawną -15 lat), natomiast górny limit wiekowy nie istnieje. Stosunek osób w wieku podeszłym jest dla zdrowia równie dobroczynny. Badania seksuologiczne bezsprzecznie udowadniają, że regularnie współżycie istotnie zmniejsza ryzyko zawału serca.

- Regularne stosunki przyczyniają się do wydzielania hormonów, na przykład tzw. „hormonów szczęścia”, czyli beta-endorfin. Jest to ważna substancja, która w organizmie odpowiada między innymi za efekty przeciwbólowe, za regenerację uszkodzonych tkanek, wspiera układ odpornościowy, oraz poprawia nastrój. W dużych stężeniach ma też działanie ekstatyczne. Nie znamy jeszcze pełnego zakresu działania beta-endorfin, jednak dotychczas nie odkryliśmy żadnych negatywnych jego efektów – tłumaczy dr Jędrzejko.

Rola edukacji seksualnej

W idealnym świecie dzieci w wieku przedszkolnym mogłyby zdobywać wiedzę na temat seksu. Oczywiście dostosowaną do ich wieku i możliwości percepcji.

- W krajach, gdzie edukacja seksualna jest powszechna, stosuje się nawet stymulację łechtaczki w czasie porodu, ponieważ wytwarzane w ten sposób beta-endorfiny mają silne działanie przeciwbólowe – tłumaczy ginekolog. W Polsce ta metoda mogłaby okazać się szokująca i nieobyczajna, jednak w wysoko cywilizowanych krajach świata staje się co raz bardziej popularna – dodaje.

Seks musi być przyjemnością obojga

Warto mówić głośno o tym, że seksu nie można traktować jako przykrego obowiązku. Dr Jędrzejko opowiada, że w swoim gabinecie spotyka pacjentki, które nie odczuwają przyjemności z bliskości ze swoimi mężami.

– Bywa tak, że żona idzie do kościoła i w czasie spowiedzi słyszy od księdza, że jej obowiązkiem jest uprawiać seks z mężem, bo do tego zobowiązała się przysięgą na ślubnym kobiercu. To poważny problem, bo seks powinien być zawsze obopólną przyjemnością – wyjaśnia specjalista.

Ginekolog uważa również, że zbyt rzadko mówi się o tzw. gwałtach małżeńskich, gdzie żona zmuszana jest do czynności seksualnych „w imię obowiązku małżeńskiego”.

- Jest to temat tabu, który sprawia, że zamiast problemy rozwiązywać, wiele kobiet pogłębia się w osamotnieniu, ze wstydu wzbraniając się przed poproszeniem o pomoc specjalistę. Niestety nadal krzywdzący stereotyp społeczny określa jednoznacznie jej role seksualne, kompletnie ignorując zdobycze współczesnej seksuologii i psychologii – zauważa dr Maciej Jędrzejko.

Kobiety potrafią latami udawać orgazmy, żeby zaspokoić potrzeby partnera. W rzeczywistości szczytowania nigdy lub prawie nigdy nie osiągają. To powoduje narastające poczucie frustracji u obu stron i pogłębia zestaw niezrealizowanych potrzeb. Toczy się w ten sposób błędne koło nieszczęścia.

- Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wskażą sposoby rozwiązania większości problemów seksualnych. Mamy XXI wiek. Już czas zacząć o seksie rozmawiać otwarcie - puentuje dr Maciej Jędrzejko. 


Napisz komentarz

Komentarze

Temperatura: 17°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama