Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:33
Reklama

Kłamstwo lub indolencja

Podziel się
Oceń

W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1148 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.
Kłamstwo lub indolencja
Na zdjęciu: Krystyna Wilczewska i Dariusz Ostapowicz, w tle blok w Silikatach

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop by Koty2

Do piątku pogoda będzie ciepła i słoneczna. W sobotę i niedzielę może niestety spaść deszcz. Lato coraz bliżej.

Dobkowski kłamie lub jest ignorantem

19 marca 1968 roku Władysław Gomułka wygłosił przemówienie, które przeszło do historii. Pytał, czy w Polsce są żydowscy nacjonaliści, wyznawcy ideologii syjonistycznej. W przemówieniu zaatakował intelektualistów: Kazimierza Dejmka, Stefana Kisielewskiego, Pawła Jasienicę i Antoniego Słonimskiego. Widział w nich wrogów socjalistycznej ojczyzny. Przemówienie było skutkiem wystąpień studentów po zdjęciu z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka.

W maju 2021 roku Tomasz Dobkowski udzielił wywiadu w periodyku żony finansowanym przez burmistrza Karolczuka. Zdecydowanie nie zachęcam do jego studiowania, bo jest on akademickim przykładem mowy nienawiści i tworzenia teorii o spisku wokół wielkiego obywatela Augustowa. Wrogami Augustowa stają się w ustach Dobkowskiego radni opozycyjni i „wiadome siły”. Mamy tam propagandę sukcesu, której nie powstydziłby się Edward Gierek, ale mamy tam też zwyczajne kłamstwa dotyczące budżetu miasta. Dobkowski mówi, że budżet wzrósł o prawie sto milionów złotych w przeciągu roku. Jest to zwykłe kłamstwo godne milionów Alicji Dobrowolskiej. W latach 2018-2020 budżet po stronie wydatków wynosił kolejno 135 mln złotych, 119 mln zł i 160 mln złotych. Plan na rok 2021 przewiduje wydatki w kwocie 183 mln złotych. Pan Dobkowski, wybitny znawca problematyki rozwoju Augustowa, albo celowo kłamie, co jest godne potępienia, albo zwyczajnie nie wie, ile wynosi budżet Augustowa i dlatego snuje fantasmagorie. Brak kompetencji i ignorancja wielkiego wizjonera i budowniczego pomyślności mieszkańców Augustowa są gorsze niż łgarstwa na użytek polityczny. Pozostawiam to ocenie Czytelników. W wywiadzie są oczywiście zapowiedzi kolejnych spraw sądowych. Kierowanie kolejnych pozwów musi skończyć się przypięciem do Dobkowskiego etykiety pieniacza.

  1. polecam tej kiepskiej lektury z jeszcze jednego powodu. Trudno ten niepodpisany fabrykat uznać za przygodę intelektualną.

Polecam za to wiele tekstów prawdziwie niezależnego tygodnika „Przegląd Powiatowy”.

Mieszkania nie dla wszystkich

Miasto buduje mieszkania, w tym słynny już blok w Silikatach. Okazuje się, że aby otrzymać tam lokal trzeba będzie udowodnić specyficzną cechę osobową. Autorem testu jest radny Ostapowicz, który powoli wyrasta na pretendenta do tytułu Złotousty 2021. Ma godnych rywali w osobach radnej Roszkowskiej, czy Dobrowolskiej, ale walka o prymat staje się coraz bardziej zaciekła. Test Ostapowicza będzie niezwykle trudny, bo trzeba będzie udowodnić, że jest się „porządnym”. Jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec ulicy Szkolnej, robi wszystko, by zaprowadzić jako taki porządek w kamienicy miejskiej. Nie ma wsparcia ze strony radnych ani burmistrza. Ciekaw zatem jestem, jak będzie wyglądał test na porządność w wykonaniu Dariusza Ostapowicza. Zapraszam do lektury artykułu okładkowego „Mieszkania dla porządnych”.

Hamują rozwój Augustowa

Aż strach pomyśleć, że radni hamują rozwój Augustowa. Moje analizy mówią, że z rozwojem Augustowa jest bardzo źle i nie zaczaruje tego faktu opłacana przez burmistrza propaganda, ani sprawy sądowe wytaczane dziennikarzom i społecznikom. Z licznych wypowiedzi samych radnych wynika, że radni koalicji i opozycji są zgodni, że wybrańcy hamują rozwój. Radni różnią się jednak w ocenie, kto jest temu winny. Samorządowcy reprezentujący Nasze Miasto w koalicji z banitami z PiS oskarżają radnych opozycji o hamowanie rozwoju miasta, opozycja uważa, że to rządzący są winni hamowaniu.

Obecnie toczy się sprawa sądowa z pozwu szóstki radnych z przewodniczącą Dobrowolską na czele przeciwko mojej osobie. Poszło o stwierdzenie, że radni hamują rozwój Augustowa. Nie jestem, jak widać, w tej ocenie osamotniony. Zapraszam do przeczytania tekstu „Hamują rozwój Augustowa”.

Sherlock Holmes na miarę Augustowa

Radni opozycyjni złożyli wniosek o wygaszenie mandatu Mirosławowi Zawadzkiemu. Tenże przez swoją firmę wystawił na rzecz miasta i jednostek miejskich ponad 150 faktur na sumę prawie pół miliona złotych. Radnych opozycyjnych jest 10, ale pod wnioskiem podpisało się jedynie 8 osób. Śledztwo w sprawie brakujących parafek przeprowadziła radna Jolanta Oneta Roszkowska. Dedukcja na miarę Sherlocka oraz błyskotliwe wnioski zostały ujawnione na ostatniej sesji. Podsumowanie dochodzenia jest bardzo interesujące i oburza opozycję. Kweres opisujemy w tekście „Niezwykła dedukcja radnej”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny


Napisz komentarz

Komentarze

Zgaduj zgadula 10.06.2021 22:42
Po dzisiejszej sesji zastanawiam się, kto jest największym kłamczuszkiem. Filip, Sieczkowski, czy Tomek Inteligent. Waham się. Jednak pierwsze miejsce wśród idiotek mam. Bezapelacyjnie.

Wszyscy równi, ale nasze świnie równiejsze 10.06.2021 09:37
Szleszyńska wnosi projekt uchwały na 5 minut przed sesją i jest OK, Piasecka wnosi projekt na komisję przed kilkoma dniami i jest za późno. I czego nie rozumiecie matołki?

Waga unda 09.06.2021 21:50
http://augustow24.pl/info/droga-z-augustowa-do-bialegostoku-zostanie-zmodernizowana.23861.html Czyli sprawa drogi ekspresowej łączącej Via Baltice i Via Carpatie która mogła iść przez Augustów i połączyć go z Białymstokiem jest przegrana, wybrano wariant Ełk Knyszyn. Mydla nam oczy że drogę śmierci z Augustowa do Białegostoku przebudują do 2029 a w międzyczasie zrobią nikomu nie potrzebną obwodnicę przez puszcze. Czyli kolejny sukces

Też grajewianin 10.06.2021 07:51
Waga unda. Tez lubisz odgrzewane kotlety z drugiej ręki .Teksty z podanego przez ciebie źródła są kopiowane bezczel ie z radia bialystok..A ty łykasz jak pelikan W radio są jeszcze nagrania dziwiekowe ale pan z Grajewa nie potrafi juz ich skopiować .

jędrzej 10.06.2021 08:37
Drugą obwodnicę Augustowa zrobią przy poparciu burmistrza Augustowa.

jest git 09.06.2021 15:17
Żona przeprowadziła i opublikowała obiektywny wywiad z Dobkowskim a zapłacił za to Karolczuk z pieniędzy podatnika. Fajne. Tak po augustowskiemu. Dlatego właśnie jesteśmy i będziemy zawsze 50 lat za murzynami, z całym szacunkiem dla murzynów.

konfabulacje 09.06.2021 18:51
mieszkańcy znowu zapłacili za propagandę nie mającą niw wspólnego z rzeczywistością

reżyser 09.06.2021 09:47
Każdy oglądał "Karierę Nikodema Dyzmy". Pan Tomasz Dobkowski przebija wspaniałe role Cezarego Pazurę i Romana Wilhemi. Taki augustowianin to skarb wręcz narodowy.

Uważny czytelnik 08.06.2021 22:59
Przeczytałem wywiad z panem Dobkowskim i osobiście uważam, że to bardzo ciekawy i wartościowy tekst. Pan Dobkowski bardzo merytorycznie wypowiedział się na temat sytuacji Augustowa. Chylę przed nim czoła. Rozumiem to, że ma bardzo wielu przeciwników politycznych, a mimo to potrafi skutecznie bronić swoich racji. Naprawdę apeluję o umiar jego politycznych oponentów i ufam, że współpraca ponad podziałami będzie jeszcze możliwa w naszym pięknym, królewskim mieście.

nie kłam 09.06.2021 07:47
Do garów ...

realista 09.06.2021 12:27
czytelnicy tego dziennika to w większości sfrustrowani , nic nie umiejący działacze i sympatycy po , którzy odcięci od koryta tylko biadolą, bo sami nic nie potrafią..... A Tomek jest dla nich czymś niezrozumiałym i nieosiągalnym w ich pojmowaniu rzeczywistości... czas przejść na emeryturę i oszczędzić sobie wstydu panowie i panie... czekam na pozytywne komentarze... hahahahahah

Pa 09.06.2021 13:36
Spadaj trolu.

zacznijcie od siebie 09.06.2021 15:47
O chyba Tomuś sobie napisał komentarz :) Nie jestem starym sfrustrowanym nic nie umiejącym działaczem PO, ani sympatykiem po, ani nikt mnie nie oderwał od koryta, trzeźwo myślę, do emerytury jeszcze daleko, jestem przedsiębiorcą, płacę podatki i widzę że źle się dzieje w moim mieście! Gdzie jest demokracja, wydaje się wam że problemem jest opozycja, obiektywnie patrząc wy sami jesteście problemem, szukacie wiecznie wrogów, winnych że coś nie wyszło. Nie liczycie się z czyimś zdaniem, uważacie się za nieomylnych. Zejdźcie na ziemię! Nie mam do was zaufania!

ha, ha, ha 09.06.2021 18:40
ani sfrustrowani, ani działacze, ani sympatycy po ludzie, którzy widzą jak Augustów cofa się w rozwoju, tonie w brudzie i marazmie po prostu

Pragnę wyjaśnić 09.06.2021 21:25
Osobnik, który tym razem podpisał się "realista" i dodał komentarz o godzinie 12:27 od pewnego czasu pisze komentarze na tym forum pod różnymi pseudonimami. Jest to bez wątpienia co najmniej zwolennik (nie przesądzam czy członek) Ich Miasta, który celowo dezinformuje. Chce bowiem od dłuższego czasu narzucić fałszywą narrację, że przeciwko Ich Miastu jest wyłącznie elektorat Koalicji Obywatelskiej. To nieprawda i ów osobnik świetnie sobie z tego zdaje sprawę. Przeciwko temu, co dzieje się dziś w mieście są mieszkańcy o rozmaitych poglądach i preferencjach wyborczych, od prawa do lewa, podobnie jak czytelnicy tego dziennika. Ja życzę Ich Miastu pewnego scenariusza, który byłby przez nich najmniej oczekiwany. Mianowicie, życzę Ich Miastu, aby w przyszłej kadencji samorządu większość w radzie miejskiej miał PiS, a Kleczkowski został burmistrzem. Ale wtedy każda niegodziwa sytuacja z obecnej kadencji zostanie wyjaśniona i rozliczona. Także proponowałbym osobnikowi (od dłuższego czasu bredzącemu, że przeciwko jego ulubionej formacji jest tylko PO, a reszta jest zadowolona z sytuacji w mieście), by naprawdę liczył na to, że Platforma dojdzie do władzy, bo jak dojdzie PiS z Kleczkowskim na czele, to będzie dopiero z ich strony wielka determinacja, by skrupulatnie zweryfikować każdą decyzję z okresu 2018-2023 i może być naprawdę interesująco.

przecież to widać 09.06.2021 21:55
Członek ..na pewno

będzie dobrze 09.06.2021 22:17
Ich Miasto jest skończone i dobrze o tym wie. Jeden, dwa mandaty to jest ich max w przyszłej kadencji. Dlatego puszczają im wszelakie hamulce i zwieracze, prą do swego arogancko i na chama. Jeszcze wiele napsują, naszkodzą, wielu ludzi obrzucą gunwem i skrzywdzą. Ale koniec jest blisko, już widać światło w tunelu.

Wyborca 08.06.2021 21:22
Dureń lub oszust. Tyle w temacie.

Dobkowski to kłamca 08.06.2021 21:19
Dobkowski skłamał w wywiadzie samego ze sobą nie jeden raz. Mówi, że prowadzi działalność od 30 lat. Internet mówi, że od 17. Może przedtem działał na czarno? Chyba że kłamie jak najęty.

Taczki 08.06.2021 21:12
Wywiad Tomasza rozwala. Czy on sam wierzy w to co mówi? Czy po prostu świadomie chce mieszkańcom zamieszać w głowie? Najśmieszniejszy jest fragment o budowie bloków dla 15 tys. osób. I taka propaganda od 7 lat! Zgroza

Z.Z 09.06.2021 09:08
gdzie można przeczytać ten wywiad?

niech żyją wolne media 08.06.2021 20:20
Paszczak jako człowiek o prostej umysłowości jest zwyczajnie zazdrosny o wszystko, czego w tym mieście nie może kontrolować, czyli między innymi o Waszą gazetę i portal. Dlatego próbuje tworzyć alternatywną wersję rzeczywistości posuwając się w swoich fantasmagoriach poza granicę absurdu. Jeszcze trochę i nawet Oneta może okazać się zdumiona dyrdymałami, które ten człowiek wygaduje. Chciał zaistnieć, to zaistniał - mniej więcej tak jak ktoś, kto puszcza głośnego bąka w kulturalnym towarzystwie.

niepotrzebne lub 08.06.2021 19:42
"Lub" w tytule należy zastąpić słowem "i". Nasz petrobonzo, wizjoner od siedmiu boleści, człowiek o horyzontach ciasnych jak majty rozmiaru XS na tyłku zawodnika sumo, po prostu jednocześnie kłamie i jest ignorantem. Wywiadu z samym sobą nie skomentuję, bo go nie czytałem i nie zamierzam wyrządzać swojemu mózgowi tej krzywdy.

Pobojowisko 08.06.2021 21:20
Naprawdę warto przeczytać. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby działanie tych pseudo kreatorów dobrobytu nie dewastowało zacnego miasta. Widać do czego prowadzi polityka: weekend, muza, piwo i do następnego weekendu.

Czytelnik 08.06.2021 22:18
Prośbę o link do wywiadu Dobkowskiego. Nie mogę znaleść.

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama