Kłamstwo lub indolencja

  • 10.06.2021, 11:00
  • Krzysztof Przekop
Kłamstwo lub indolencja Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Krystyna Wilczewska i Dariusz Ostapowicz, w tle blok w Silikatach
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1148 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Do piątku pogoda będzie ciepła i słoneczna. W sobotę i niedzielę może niestety spaść deszcz. Lato coraz bliżej.

Dobkowski kłamie lub jest ignorantem

19 marca 1968 roku Władysław Gomułka wygłosił przemówienie, które przeszło do historii. Pytał, czy w Polsce są żydowscy nacjonaliści, wyznawcy ideologii syjonistycznej. W przemówieniu zaatakował intelektualistów: Kazimierza Dejmka, Stefana Kisielewskiego, Pawła Jasienicę i Antoniego Słonimskiego. Widział w nich wrogów socjalistycznej ojczyzny. Przemówienie było skutkiem wystąpień studentów po zdjęciu z afisza „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka.

W maju 2021 roku Tomasz Dobkowski udzielił wywiadu w periodyku żony finansowanym przez burmistrza Karolczuka. Zdecydowanie nie zachęcam do jego studiowania, bo jest on akademickim przykładem mowy nienawiści i tworzenia teorii o spisku wokół wielkiego obywatela Augustowa. Wrogami Augustowa stają się w ustach Dobkowskiego radni opozycyjni i „wiadome siły”. Mamy tam propagandę sukcesu, której nie powstydziłby się Edward Gierek, ale mamy tam też zwyczajne kłamstwa dotyczące budżetu miasta. Dobkowski mówi, że budżet wzrósł o prawie sto milionów złotych w przeciągu roku. Jest to zwykłe kłamstwo godne milionów Alicji Dobrowolskiej. W latach 2018-2020 budżet po stronie wydatków wynosił kolejno 135 mln złotych, 119 mln zł i 160 mln złotych. Plan na rok 2021 przewiduje wydatki w kwocie 183 mln złotych. Pan Dobkowski, wybitny znawca problematyki rozwoju Augustowa, albo celowo kłamie, co jest godne potępienia, albo zwyczajnie nie wie, ile wynosi budżet Augustowa i dlatego snuje fantasmagorie. Brak kompetencji i ignorancja wielkiego wizjonera i budowniczego pomyślności mieszkańców Augustowa są gorsze niż łgarstwa na użytek polityczny. Pozostawiam to ocenie Czytelników. W wywiadzie są oczywiście zapowiedzi kolejnych spraw sądowych. Kierowanie kolejnych pozwów musi skończyć się przypięciem do Dobkowskiego etykiety pieniacza.

  1. polecam tej kiepskiej lektury z jeszcze jednego powodu. Trudno ten niepodpisany fabrykat uznać za przygodę intelektualną.

Polecam za to wiele tekstów prawdziwie niezależnego tygodnika „Przegląd Powiatowy”.

Mieszkania nie dla wszystkich

Miasto buduje mieszkania, w tym słynny już blok w Silikatach. Okazuje się, że aby otrzymać tam lokal trzeba będzie udowodnić specyficzną cechę osobową. Autorem testu jest radny Ostapowicz, który powoli wyrasta na pretendenta do tytułu Złotousty 2021. Ma godnych rywali w osobach radnej Roszkowskiej, czy Dobrowolskiej, ale walka o prymat staje się coraz bardziej zaciekła. Test Ostapowicza będzie niezwykle trudny, bo trzeba będzie udowodnić, że jest się „porządnym”. Jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec ulicy Szkolnej, robi wszystko, by zaprowadzić jako taki porządek w kamienicy miejskiej. Nie ma wsparcia ze strony radnych ani burmistrza. Ciekaw zatem jestem, jak będzie wyglądał test na porządność w wykonaniu Dariusza Ostapowicza. Zapraszam do lektury artykułu okładkowego „Mieszkania dla porządnych”.

Hamują rozwój Augustowa

Aż strach pomyśleć, że radni hamują rozwój Augustowa. Moje analizy mówią, że z rozwojem Augustowa jest bardzo źle i nie zaczaruje tego faktu opłacana przez burmistrza propaganda, ani sprawy sądowe wytaczane dziennikarzom i społecznikom. Z licznych wypowiedzi samych radnych wynika, że radni koalicji i opozycji są zgodni, że wybrańcy hamują rozwój. Radni różnią się jednak w ocenie, kto jest temu winny. Samorządowcy reprezentujący Nasze Miasto w koalicji z banitami z PiS oskarżają radnych opozycji o hamowanie rozwoju miasta, opozycja uważa, że to rządzący są winni hamowaniu.

Obecnie toczy się sprawa sądowa z pozwu szóstki radnych z przewodniczącą Dobrowolską na czele przeciwko mojej osobie. Poszło o stwierdzenie, że radni hamują rozwój Augustowa. Nie jestem, jak widać, w tej ocenie osamotniony. Zapraszam do przeczytania tekstu „Hamują rozwój Augustowa”.

Sherlock Holmes na miarę Augustowa

Radni opozycyjni złożyli wniosek o wygaszenie mandatu Mirosławowi Zawadzkiemu. Tenże przez swoją firmę wystawił na rzecz miasta i jednostek miejskich ponad 150 faktur na sumę prawie pół miliona złotych. Radnych opozycyjnych jest 10, ale pod wnioskiem podpisało się jedynie 8 osób. Śledztwo w sprawie brakujących parafek przeprowadziła radna Jolanta Oneta Roszkowska. Dedukcja na miarę Sherlocka oraz błyskotliwe wnioski zostały ujawnione na ostatniej sesji. Podsumowanie dochodzenia jest bardzo interesujące i oburza opozycję. Kweres opisujemy w tekście „Niezwykła dedukcja radnej”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez burmistrza Karolczuka, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zgaduj zgadula
Zgaduj zgadula 10.06.2021, 22:42
Po dzisiejszej sesji zastanawiam się, kto jest największym kłamczuszkiem. Filip, Sieczkowski, czy Tomek Inteligent. Waham się. Jednak pierwsze miejsce wśród idiotek mam. Bezapelacyjnie.
Wszyscy równi, ale nasze świnie równiejsze
Wszyscy równi, ale nasze świnie równiejsze 10.06.2021, 09:37
Szleszyńska wnosi projekt uchwały na 5 minut przed sesją i jest OK, Piasecka wnosi projekt na komisję przed kilkoma dniami i jest za późno. I czego nie rozumiecie matołki?
Waga unda
Waga unda 09.06.2021, 21:50
http://augustow24.pl/info/drog…
Czyli sprawa drogi ekspresowej łączącej Via Baltice i Via Carpatie która mogła iść przez Augustów i połączyć go z Białymstokiem jest przegrana, wybrano wariant Ełk Knyszyn. Mydla nam oczy że drogę śmierci z Augustowa do Białegostoku przebudują do 2029 a w międzyczasie zrobią nikomu nie potrzebną obwodnicę przez puszcze. Czyli kolejny sukces
jędrzej
jędrzej 10.06.2021, 08:37
Drugą obwodnicę Augustowa zrobią przy poparciu burmistrza Augustowa.
Też grajewianin
Też grajewianin 10.06.2021, 07:51
Waga unda. Tez lubisz odgrzewane kotlety z drugiej ręki .Teksty z podanego przez ciebie źródła są kopiowane bezczel ie z radia bialystok..A ty łykasz jak pelikan W radio są jeszcze nagrania dziwiekowe ale pan z Grajewa nie potrafi juz ich skopiować .
jest git
jest git 09.06.2021, 15:17
Żona przeprowadziła i opublikowała obiektywny wywiad z Dobkowskim a zapłacił za to Karolczuk z pieniędzy podatnika. Fajne. Tak po augustowskiemu. Dlatego właśnie jesteśmy i będziemy zawsze 50 lat za murzynami, z całym szacunkiem dla murzynów.
konfabulacje
konfabulacje 09.06.2021, 18:51
mieszkańcy znowu zapłacili za propagandę nie mającą niw wspólnego z rzeczywistością
reżyser
reżyser 09.06.2021, 09:47
Każdy oglądał "Karierę Nikodema Dyzmy".
Pan Tomasz Dobkowski przebija wspaniałe role Cezarego Pazurę i Romana Wilhemi.
Taki augustowianin to skarb wręcz narodowy.
Uważny czytelnik
Uważny czytelnik 08.06.2021, 22:59
Przeczytałem wywiad z panem Dobkowskim i osobiście uważam, że to bardzo ciekawy i wartościowy tekst. Pan Dobkowski bardzo merytorycznie wypowiedział się na temat sytuacji Augustowa. Chylę przed nim czoła. Rozumiem to, że ma bardzo wielu przeciwników politycznych, a mimo to potrafi skutecznie bronić swoich racji. Naprawdę apeluję o umiar jego politycznych oponentów i ufam, że współpraca ponad podziałami będzie jeszcze możliwa w naszym pięknym, królewskim mieście.
realista
realista 09.06.2021, 12:27
czytelnicy tego dziennika to w większości sfrustrowani , nic nie umiejący działacze i sympatycy po , którzy odcięci od koryta tylko biadolą, bo sami nic nie potrafią..... A Tomek jest dla nich czymś niezrozumiałym i nieosiągalnym w ich pojmowaniu rzeczywistości... czas przejść na emeryturę i oszczędzić sobie wstydu panowie i panie... czekam na pozytywne komentarze... hahahahahah
Pragnę wyjaśnić
Pragnę wyjaśnić 09.06.2021, 21:25
Osobnik, który tym razem podpisał się "realista" i dodał komentarz o godzinie 12:27 od pewnego czasu pisze komentarze na tym forum pod różnymi pseudonimami. Jest to bez wątpienia co najmniej zwolennik (nie przesądzam czy członek) Ich Miasta, który celowo dezinformuje. Chce bowiem od dłuższego czasu narzucić fałszywą narrację, że przeciwko Ich Miastu jest wyłącznie elektorat Koalicji Obywatelskiej. To nieprawda i ów osobnik świetnie sobie z tego zdaje sprawę. Przeciwko temu, co dzieje się dziś w mieście są mieszkańcy o rozmaitych poglądach i preferencjach wyborczych, od prawa do lewa, podobnie jak czytelnicy tego dziennika. Ja życzę Ich Miastu pewnego scenariusza, który byłby przez nich najmniej oczekiwany. Mianowicie, życzę Ich Miastu, aby w przyszłej kadencji samorządu większość w radzie miejskiej miał PiS, a Kleczkowski został burmistrzem. Ale wtedy każda niegodziwa sytuacja z obecnej kadencji zostanie wyjaśniona i rozliczona. Także proponowałbym osobnikowi (od dłuższego czasu bredzącemu, że przeciwko jego ulubionej formacji jest tylko PO, a reszta jest zadowolona z sytuacji w mieście), by naprawdę liczył na to, że Platforma dojdzie do władzy, bo jak dojdzie PiS z Kleczkowskim na czele, to będzie dopiero z ich strony wielka determinacja, by skrupulatnie zweryfikować każdą decyzję z okresu 2018-2023 i może być naprawdę interesująco.
będzie dobrze
będzie dobrze 09.06.2021, 22:17
Ich Miasto jest skończone i dobrze o tym wie. Jeden, dwa mandaty to jest ich max w przyszłej kadencji. Dlatego puszczają im wszelakie hamulce i zwieracze, prą do swego arogancko i na chama. Jeszcze wiele napsują, naszkodzą, wielu ludzi obrzucą gunwem i skrzywdzą. Ale koniec jest blisko, już widać światło w tunelu.
przecież to widać
przecież to widać 09.06.2021, 21:55
Członek ..na pewno
ha, ha, ha
ha, ha, ha 09.06.2021, 18:40
ani sfrustrowani, ani działacze, ani sympatycy po

ludzie, którzy widzą jak Augustów cofa się w rozwoju, tonie w brudzie i marazmie
po prostu
zacznijcie od siebie
zacznijcie od siebie 09.06.2021, 15:47
O chyba Tomuś sobie napisał komentarz :)
Nie jestem starym sfrustrowanym nic nie umiejącym działaczem PO, ani sympatykiem po, ani nikt mnie nie oderwał od koryta, trzeźwo myślę, do emerytury jeszcze daleko, jestem przedsiębiorcą, płacę podatki i widzę że źle się dzieje w moim mieście! Gdzie jest demokracja, wydaje się wam że problemem jest opozycja, obiektywnie patrząc wy sami jesteście problemem, szukacie wiecznie wrogów, winnych że coś nie wyszło. Nie liczycie się z czyimś zdaniem, uważacie się za nieomylnych. Zejdźcie na ziemię! Nie mam do was zaufania!
Pa
Pa 09.06.2021, 13:36
Spadaj trolu.
nie kłam
nie kłam 09.06.2021, 07:47
Do garów ...
Wyborca
Wyborca 08.06.2021, 21:22
Dureń lub oszust. Tyle w temacie.
Dobkowski to kłamca
Dobkowski to kłamca 08.06.2021, 21:19
Dobkowski skłamał w wywiadzie samego ze sobą nie jeden raz. Mówi, że prowadzi działalność od 30 lat. Internet mówi, że od 17. Może przedtem działał na czarno? Chyba że kłamie jak najęty.
Taczki
Taczki 08.06.2021, 21:12
Wywiad Tomasza rozwala. Czy on sam wierzy w to co mówi? Czy po prostu świadomie chce mieszkańcom zamieszać w głowie?
Najśmieszniejszy jest fragment o budowie bloków dla 15 tys. osób.
I taka propaganda od 7 lat!
Zgroza
Z.Z
Z.Z 09.06.2021, 09:08
gdzie można przeczytać ten wywiad?
niech żyją wolne media
niech żyją wolne media 08.06.2021, 20:20
Paszczak jako człowiek o prostej umysłowości jest zwyczajnie zazdrosny o wszystko, czego w tym mieście nie może kontrolować, czyli między innymi o Waszą gazetę i portal. Dlatego próbuje tworzyć alternatywną wersję rzeczywistości posuwając się w swoich fantasmagoriach poza granicę absurdu. Jeszcze trochę i nawet Oneta może okazać się zdumiona dyrdymałami, które ten człowiek wygaduje. Chciał zaistnieć, to zaistniał - mniej więcej tak jak ktoś, kto puszcza głośnego bąka w kulturalnym towarzystwie.
niepotrzebne lub
niepotrzebne lub 08.06.2021, 19:42
"Lub" w tytule należy zastąpić słowem "i". Nasz petrobonzo, wizjoner od siedmiu boleści, człowiek o horyzontach ciasnych jak majty rozmiaru XS na tyłku zawodnika sumo, po prostu jednocześnie kłamie i jest ignorantem. Wywiadu z samym sobą nie skomentuję, bo go nie czytałem i nie zamierzam wyrządzać swojemu mózgowi tej krzywdy.
Pobojowisko
Pobojowisko 08.06.2021, 21:20
Naprawdę warto przeczytać.
Byłoby to nawet śmieszne, gdyby działanie tych pseudo kreatorów dobrobytu nie dewastowało zacnego miasta.
Widać do czego prowadzi polityka: weekend, muza, piwo i do następnego weekendu.
Czytelnik
Czytelnik 08.06.2021, 22:18
Prośbę o link do wywiadu Dobkowskiego. Nie mogę znaleść.

Pozostałe