Akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie

  • 08.06.2021, 17:34
  • Beata Perzanowska
Akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Zespole…
Tematem, który dominował w ostatnim czasie w Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie, było „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważne jest dla nas wszystkich bezpieczne zachowanie na drodze, zarówno pieszych, jak i kierowców.

Wychowankowie uczestniczyli w różnych formach działań przybliżających tę problematykę. uczestniczyli w różnych formach działań przybliżających tę problematykę. Wykonali gazetkę tematyczną, gdzie w bardzo przystępny sposób zostały przedstawione najważniejsze zasady ruchu drogowego. Podzieleni na grupy, układali hasła do krzyżówki, które następnie umieszczone zostały na dużym formacie ściennym. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Bądź bezpieczny na drodze”, który polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 20 pytań dotyczących znajomości przepisów ruchu drogowego. Przeprowadzony on został w bardzo ciekawej i nowatorskiej formie, bo za pomocą programu Quizizz. Odbyło się również spotkanie z funkcjonariuszami policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Młodzież miała możliwość zdobycia wiedzy u źródeł, czyli od osób na co dzień zajmujących się kontrolą ruchu drogowego i egzekwowaniem przestrzegania przepisów kodeksu drogowego przez pieszych i kierowców. Mogła zadawać pytania i rozwiać wątpliwości, które czasem nasuwają się podczas użytkowania drogi. Wykorzystując talenty i uzdolnienia aktorskie młodzieży nagrany został też filmik edukacyjny. „Reporterzy” przeprowadzili wywiad zadając wychowankom pytania na temat znajomości ruchu drogowego. Filmik kończy się hasłem:” Nie skreślaj życia zbyt szybko”. Cykl tych wszystkich przedsięwzięć pozwolił młodym ludziom na pogłębienie i utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze, przyczynił się do popularyzowania świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym zarówno w charakterze pieszego, pasażera, kierowcy, czy też kierującego motorem lub rowerem. Rozwinął też poczucie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Zespół Placówek Młodzieżowych w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (65)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe