Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 07:58
Reklama

Radna odczuwa wstyd

Podziel się
Oceń

Radna miejska Aleksandra Sigillewska wstydzi się wizerunku przystanków komunikacji miejskiej w Augustowie. Na dowód tego prezentuje zdjęcia pokazujące obskurne wiaty przystankowe w niektórych miejscach na mapie miasta. Prezes spółki Necko twierdzi, że podejmowane są regularne działania celem poprawy estetyki oraz stanu technicznego na przystankach. Sezon letni zbliża się wielkimi krokami i wkrótce przyjadą do nas turyści.
Radna odczuwa wstyd
Na zdjęciu: Obskurny przystanek autobusowy w Augustowie

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Aleksandra Sigillewska to jedno z największych odkryć tej kadencji samorządu miejskiego. Jak na debiutantkę w radzie miejskiej jej aktywność można uznać za imponującą. Sigillewska jest w ścisłej czołówce radnych składających interpelację do burmistrza. Dotychczas złożyła ich około 70. Jest to wynik spektakularny, bo dziesięciokrotnie wyższy np. od zdecydowanej części radnych koalicji rządzącej Naszego Miasta oraz banitów z klubu PiS. Zaangażowanie w działania społeczne nie jest jednym atutem wyróżniającym Aleksandrę Sigillewską. Radna opozycji często zwraca uwagę na ważne sfery życia w mieście, które wcześniej raczej rzadko były zauważalne. Tak jest także w przypadku jednej z jej ostatnich interpelacji, gdzie podnosi temat zaniedbanych wiat przystankowych komunikacji miejskiej. Sigillewska słusznie zwraca uwagę na fakt korzystania z przystanków mieszkańców, ale również turystów czy kuracjuszy.

Obskurny wizerunek części przystanków

-W sezonie letnim Augustów odwiedzają licznie turyści, którzy dodatkowo mogą korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Dlatego budzi mój sprzeciw wygląd wiat przystankowych zlokalizowanych na terenie miasta. Wiaty przystankowe stanowią obecnie powód do wstydu. Są w opłakanym stanie: powybijane szyby, pordzewiały elementy metalowe, łuszcząca się i odpadająca stara farba. Tak wygląda obecnie większość wiat przystankowych i nie jest to wizytówka Augustowa. Jako mieszkanka wstydzę się przed gośćmi, turystami, kuracjuszami, którzy odwiedzają Augustów –komentowała w interpelacji radna PiS Aleksandra Sigillewska.

Radna chciała dowiedzieć się o działaniach podejmowanych w celu poprawienia estetyki oraz stanu technicznego wiat przystankowych, pytała o konkretny plan modernizacji i wymiany wiat, a także o to czy przed sezonem turystycznym wiaty zostaną przynajmniej pomalowane i zostaną wstawione w nich nowe szyby. Aleksandra Sigillewska do interpelacji dołączyła też kilka zdjęć przystanków przy augustowskich ulicach, prezentujących się niezwykle obskurnie.

Spółka podejmuje systematyczne działania

Radnej odpowiedzi udzielił prezes miejskiej spółki Necko, który poinformował o działaniach podejmowanych na rzecz poprawy wizerunku i stanu wiat przystankowych. Z odpowiedzi tej możemy dowiedzieć się, że spółka podejmuje regularne starania celem poprawy standardu na przystankach w miarę swoich możliwości finansowych. Prezes przekazał m.in., że w ostatnich latach wymieniono najbardziej zdewastowane tabliczki z rozkładem jazdy na nowe, pojawiły się nowe nalepki z nazwami przystanków, dokonano wymiany zamków w większości gablot przystankowych, umieszczono nowe znaki z nazwami przystanków, odnowiono i wymieniono nowe ramki, na przystankach rozmieszczono też specjalne kody QR z dostępem do aplikacji mobilnej. Prezes przekazał ponadto, że istnieje plan wymiany 20-25 przystanków w centrum miasta w najbardziej prestiżowych lokalizacjach. Koszt wymiany jednej wiaty ma wahać się w granicach 13-15 tys. zł. Do tej kwoty należy doliczyć jednak inne elementy np. transport od producenta, osadzenie wiaty, wydanie zezwolenia budowlanego, doposażenie w gablotę na rozkład jazdy z tabliczką z nazwą przystanku oraz kosz na śmieci. To oznacza, że całościowy koszt nowej wiaty to kwota rzędu 20-22 tys. zł. Prezes zauważył, że przed sezonem letnim obecne wiaty przystankowe są sukcesywnie myte i planowane są drobne remonty naprawcze związane z renowacją powłoki lakierniczej. Być może sugestie radnej dadzą pozytywny efekt.

*Artykuł ukazał się w 21/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Halina 08.06.2021 09:38
Takich radnych nam trzeba!

Mieszkańcy tez się wstydzą 08.06.2021 08:35
Skończmy z mówieniem, że Augustów jest miastem turystycznym. Jest eksploatowany przez grupę osób jak złoże, ale zwykli mieszkańcy nie mają z tego żadnych korzyści. Ktoś powie, że mogą zjeść i wypić piwo, bo więcej lokali gastronomicznych, ale tanio nie jest więc nie wiem czy korzystają. Za to coraz więcej jarmarcznych bud szpeci miasto, większość na dwa miesiące, a potem przychodzi jesień i jest szaro, buro, brudno i ponuro. Necko kursuje do Studzienicznej a tam wiaty jeszcze bardziej obrzydliwe. Może to ma być taki folklor?

Dawid 08.06.2021 09:12
Najwięcej ma do powiedzenia zawsze ten, który nawet nie wie jak kursują autrobusy w Augustowie. Komunikacja miejska od ładnych paru lat nie dojeżdża do Studzienicznej - ale swoją ,,mądrością" trzeba się wykazać na tym forum - przecież każdy tu może udawać że jest mądry...

Grzegorz 07.06.2021 22:11
A może wielka pani radna w ramach czynu społecznego zakupi wiadro farby i kilka pendzelków i zamiast wymyślać kolejne głupoty weźmie się za porządną robotę np. przy odmalowaniu 3-4 wiat przystankowych skoro się ich tak wstydzi - do dzieła pani bezradna. Wszyscy na piśmie tacy mądrzy po 10 interpelacji na jeden temat a może tak by wziąć się do faktycznej roboty a nie szukać taniej sensacji...

Ruina 08.06.2021 08:23
Czyżby Paweł się odezwał? Niech poprawi rozkład jazdy autobusów.....bo jest tragiczny. Wiaty przystankowe to tylko wierzchołek góry lodowej, który widać bezpośrednio. Oprócz tego są brudne, oklejone stare autobusy, rozkład jazdy nie wiadomo dla kogo, linie źle rozplanowane........cała ta pseudo komunikacja umiera.

Radosław 08.06.2021 09:14
Nikt Ci nie każe z tego korzystać są osoby, które korzystają i nie wylewają swoich żali na wszystko i na wszystkich - opamiętaj się pani bezradna bo może być za późno - co do Pawła chopie trzymaj się i miej w poważaniu robota wykonana jak należy. To tylko kwestia czasu i te kraczące wrony będą musiały za to wszystko przepraszać - cierpliwości - czas rozliczeń nastanie, ale będzie to baaaardzo trudny czas.

Obiektywnie 08.06.2021 13:41
Przestań straszyć ! Właśnie to forum odzwierciedla odczucia mieszkańców .....tylko to forum ! Gdzie mają się poskarżyć? Sam przejdź się po mieście i oceń sprawiedliwie! Autobusami miejskimi nie jeżdżę ale wiaty mijam! Obiektywnie: kwiaty zaniedbane każdy inny, oświetlenie też nie spójne, dekoracja świąteczna każdy pies z innej budy . Jest brudno! Nie rozumiem dlaczego w Suwałkach potrafią w Ełku nawet w małych Sejnach! Radna ma rację ! Ps. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię !

mały 08.06.2021 17:50
A od kiedy to za wyrażanie opinii o publicznych podmiotach trzeba przepraszać? hahaha

Marcinek 07.06.2021 22:09
To skoro pani bezradna tak wstydzi się miasta to po co jest radną? Dziwne niech zrezygnuje i nie szuka dziury w całym... Wstyd jedynie może być za panią bezradną bo interpelacje powinny dotyczyć kwesti istotych dla mieszkańców a zapoznając się z treściami interpelacji tejże pani mam wrażenie, że idąc ulicą znajdzie papierek od cukuerka i będzie robiła wielkie halo bo jak brudno w tym mieście - trza pisać interpelację czemu nikt tego papierka nieposprzątał - zdaje się dorośli ludzie a zachowują się gorzej niż dzieci w przedszkolu z tymi swoimi wymysłami.

Miś 08.06.2021 01:00
Na pierwsze masz Grzegorz a na drugie Marcin? Bo ten sam styl i te same błędy. Radny nie jest od malowania wiat. Za wygląd i porządek w mieście ktoś bierze kasę, a radny ma dopilnować, czy jest za co płacić.

łaczę się we wstydzie 07.06.2021 16:42
Ja także odczuwam wstyd za każdym razem gdy skądś wracam do tego brzydkiego, zapyziałego, brudnego, zaniedbanego, smutnego miasta zwanego Augustowem. Królewskim grodem jak z koziej d...y trąba.

ooloo 06.06.2021 17:13
I co tu komentować? Można tylko przyznać rację Pani radnej Oli. Gdzie te czasy kiedy do Augustowa zjeżdżali tłumnie turyści z całej Polski? Zastanawia mnie tylko czy reszta radnych jest ślepa? Jakoś nie grzeszą takimi felietonami. Może problem z ortografią i gramatyką? Pomożemy.

Temperatura: 20°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A w Augustowie od dawna brak dofinansowań. Brawo urzędnicy od pozyskiwania środków! Brawo burmistrzowie! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 15:49 Źródło komentarza: Fundusze Europejskie dla Podlaskiego wspierają zielone inwestycje w powiecie augustowskim Autor komentarza: Gienek Treść komentarza: Bo Kotarski chce na Burmistrza … nie będzie się wychylał, bo jeszcze go skrytykują 😂 Data dodania komentarza: 19.06.2026, 10:47 Źródło komentarza: Fatalna sytuacja demograficzna Augustowa Autor komentarza: Szymon Teżewski Treść komentarza: Mi starosta odpisał w odpowiedzi o zarobki i urlopy na wykonywanie mandatu radnych pracujących w powiecie, że... nie wie którzy pracownicy są radnymi. Po czym przegrał w WSA sprawę o bezczynność w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną, ale radczyni prawna w imieniu starostwa odwołała się do NSA, wiec przyjdzie na odpowiedź jeszcze długo poczekać. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 20:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Kto nami rządzi... Kto ich wybrał.. Babcia i dziadek? i mamy zaścianek ? Treść komentarza: Ostatnia sesja pokazała mieszkańcom brak poziomu, kultury wypowiadajacych się niektórych osób. Brawa należą się Pani Chrulskiej, osobie merytorycznej, inteligentnej, która powiedziała prawdę Panu. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim
Reklama