Politycy przeciwko polityce (artykuł, filmy i zdjęcia)

  • 05.06.2021, 14:57
  • Bartosz Lipiński
Politycy przeciwko polityce (artykuł, filmy i zdjęcia) Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Filip Chodkiewicz na manifestacji przed augustowskim sądem przeciwko zmianom w sądownictwie proponowanym przez PiS (lato 2017 r.)
Ugrupowanie polityczne Nasze Miasto od dawna odżegnuje się od polityki. Pamiętamy chociażby deklarację z kampanii wyborczej, o skończeniu z polityką w szkołach. Dzisiaj ze zdumieniem śledzimy „realizację” tego postulatu. Radny opozycji sugeruje, że osoby z koalicji rządzącej miastem puszczają oko do Szymona Hołowni. Jeżeli jest to prawda, to byłby to kolejny zwrot polityczny u ludzi podkreślających swoją bezpartyjność i apolityczność.

Bartosz Lipiński

Legitymacje partyjne za drzwiami

Podczas inauguracyjnej sesji bieżącej kadencji samorządu Filip Chodkiewicz wygłosił bardzo pamiętne hasło. Ówczesny radny Naszego Miasta, a teraz zastępca burmistrza zaapelował do radnych, aby wchodząc na salę obrad zostawiali przed wejściem legitymacje partyjne. Mówił wtedy również o plemiennej wojnie polsko-polskiej. Chodkiewicz, któremu blisko do ruchów bezpartyjnych ma w swojej karierze wydarzenia, mogące wzbudzać pytania o jego polityczną tożsamość. Latem 2017 roku przez całą Polskę przetoczyły się protesty przeciwko zmianom w sądownictwie postulowanym przez rząd PiS. Manifestacje odbywały się też w Augustowie. Na spotkaniach przeciwko propozycjom rządu PiS przed budynkiem augustowskiego sądu był obecny ówczesny przewodniczący rady miejskiej Filip Chodkiewicz. Wspomniany radny nie tylko solidaryzował się z protestującymi, ale wygłosił także płomienne przemówienie. Ocenił, że znicze trzymane przez manifestantów mogą oznaczać pogrzeb niezależnego sądownictwa i demokracji. Na pikietach widywano także innych byłych i obecnych radnych Naszego Miasta.

Pogrzeb demokracji i nagła zmiana

Dwa lata później Nasze Miasto oficjalnie zawiązało egzotyczną koalicję w radzie miejskiej z banitami z klubu PiS. Nikomu nie przeszkadzała polityczna przeszłość i jak mogło się zdawać poważne różnice światopoglądowe. Niezwykłe wydarzenia miały też miejsce latem ubiegłego roku. Podczas kampanii prezydenckiej oficjalnego poparcia kandydatowi Andrzejowi Dudzie udzielił burmistrz Mirosław Karolczuk i szef ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski.

Poparcie było zdumiewające, biorąc pod uwagę aktywność polityczną Filipa Chodkiewicza i innych osób z ekipy Naszego Miasta, sprzeciwiających się wcześniej sztandarowej reformie rządu PiS. Prawdziwym hitem był jednak obrazek, kiedy w lipcu 2020 roku Chodkiewicz w towarzystwie marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego oraz radnego sejmiku województwa podlaskiego Pawła Wnukowskiego oczekiwał na przyjazd premiera Mateusza Morawieckiego do Augustowa. Opisana historia zdarzyła się przed drugą turą wyborów na urząd prezydenta, zaś premier Morawiecki agitował wówczas za reelekcją dla Andrzeja Dudy.

Wykluczających się sprzeczności jest mnóstwo. Z jednej strony Filip Chodkiewicz oraz inni przedstawiciele Naszego Miasta protestujący przeciwko decyzjom rządu PiS. Z drugiej strony koalicja Naszego Miasta z banitami z klubu PiS i pryncypał Filipa Chodkiewicza podpisujący deklarację o poparciu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Niedawno radny Tomasz Miklas zasugerował, że Nasze Miasto puszcza oko do Szymona Hołowni i prowadzi działania mające im pomóc w zdobyciu sympatii środowiska politycznego formacji Polska 2050. Jeżeli radny Miklas ma rację, to wszystkie slogany o odcinaniu się od polityki znów runą w gruzach.

*Artykuł ukazał się w 21/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego. Poniżej publikujemy filmy i zdjęcia.

Filip Chodkiewicz (ówczesny przewodniczący rady miejskiej i radny Naszego Miasta) na manifestacji przed sądem w Augustowie przeciwko reformie sądownictwa rządu PiS  - lato 2017 roku VIDEO:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Filip Chodkiewicz (ówczesny przewodniczący rady miejskiej i radny Naszego Miasta) na manifestacji przed sądem w Augustowie przeciwko reformie sądownictwa rządu PiS  - lato 2017 roku ZDJĘCIE:

Filip Chodkiewicz (zastępca burmistrza Augustowa) w oczekiwaniu na przyjazd do Augustowa premiera rządu PiS Mateusza Morawieckiego, w towarzystwie radnego wojewódzkiego Pawła Wnukowskiego i marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego - lipiec 2020 roku ZDJĘCIE:

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podczas wiecu poparcia Andrzeja Dudy - czerwiec 2020 roku VIDEO:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk po podpisaniu deklaracji poparcia Andrzeja Dudy - czerwiec 2020 roku ZDJĘCIE:

Szef ugrupowania Nasze Miasto Tomasz Dobkowski po podpisaniu deklaracji poparcia Andrzeja Dudy - czerwiec 2020 roku ZDJĘCIE:

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fhb
Fhb 11.06.2021, 10:29
I jeszcze tego jegomościa zapraszają. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,1…
wyborza
wyborza 09.06.2021, 15:51
Bardzo mądry artykuł! Popatrzcie wyborcy do czego są zdolni politycy żeby dorwać się do władzy ! Jak kameleony nie ma świętości można z każdym utworzyć układ/koalicję byle by dostać się do koryta! Wstyd !
janek
janek 09.06.2021, 11:04
Takich działaczy popierał w wyborach Kleczkowski z Jurgielem. Naiwni mieszkańcy zwolennicy PiS wierząc tym panom poparli Karolczuka i nasze miasto w wyborach na burmistrza. Wstyd panie Kleczkowski, kiedy pan przeprosi zmanipulowanych mieszkańców?
Leon
Leon 09.06.2021, 13:15
Ja też czekam na przeprosiny. Za poparcie Karolczuka i wprowadzenie banitów.
Nie byłoby to przejawem słabości, wręcz przeciwnie.
tępa propaganda
tępa propaganda 08.06.2021, 13:26
Ależ tu dziś inwazja troli z Ich Miasta! Coś się komuś pod tyłkiem musi palić ostro. Ewentualnie zaczęli płacić za posta. No cóż, jak się nic nie udaje, to trzeba brzydko się chwytać, zresztą oni nic innego nie potrafią, mistrzowie destrukcji i zakłamania.
nie polityk, nie pismak
nie polityk, nie pismak 07.06.2021, 16:03
Ależ Wy nie lubicie tego NM. Jakby poparł PO było by OK. Spójrzcie na drugie podwórko. W 2015 roku pan z drugiego podwórka poparł B. Komorowskiego na prezydenta. Dzisiaj odbiera medale, czy tam inne rzeczy, za rzekome zasługi od premiera Morawieckiego. Ma w swoim zapleczy działacza PiS, choć wojenki toczyli na sesjach. No cóż o drugim podwórku się nie napisze. A i pewności nie mam, że ten komentarz ujrzy światło dzienne.
Pozdrawiam i dalej wybierajcie tych ludzi z jednego podwórka czy drugiego, a na pewno będzie lepiej, nie dla was rzecz jasna.
obserwator
obserwator 09.06.2021, 12:01
też nie widzę tych wszystkich zdjęć szefów z zaprzyjaźnionego samorządu z posłem Zielińskim , premierem Morawieckim itd.. no cóż...
koniec z NM
koniec z NM 08.06.2021, 11:49
Nie lubimy bo to banda szkodliwych nieudaczników, którzy zupełnie nie nadają się do zarządzania miastem. Czego się nie tkną, to spier.....ą. Jedyne co im wychodzi to toporna propaganda sukcesu, zupełnie niewiarygodna. Dość ich szkodliwych rządów.
koniec z PO
koniec z PO 08.06.2021, 14:24
koniec to jest z PO w Augustowie... chociaż zawsze była słaba
Multimedalista
Multimedalista 08.06.2021, 12:33
a ja nie lubię tych co nic nie robią tylko książki piszą w zaciszu gabinetów w czasie pracy ... bo wtedy to co można spierdo... tych książek i tak nikt nie czyta.. pozdrawiam
frre
frre 09.06.2021, 09:11
A co ma robić z nudów? Podane wszystko pod nos, czasem wyskok do przemowy i przecięcia to siedzi i pisze.
Pipi
Pipi 08.06.2021, 00:52
Na "drugim podwórku" nie ma afer, sesje są merytoryczne, praca wre, mądre decyzje są podejmowane i powiat otrzymuje nagrody, niezależnie od tego, kto rządzi państwem. Nie daj Boże wpuścić tam NM. Zaraz wszystko rozwalą.
PS Ja też popierałam Komorowskiego, bo w zestawieniu z Dudą nie miałam wyboru.
Langstrum
Langstrum 08.06.2021, 14:44
Nie daj Boże i nie głosowałaś za Dudą? a za Komorowskim bezbożnikiem?
Pipi
Pipi 08.06.2021, 17:43
Owszem :)) Spomiędzy dwóch bezbożników któregoś trzeba było wybrać.
zorientowany
zorientowany 08.06.2021, 12:08
Nagrody to powiat kupuje szanowna pipi.. tak to działa , jakby pani nie wiedziała... a ze powiat nic nie robi dla rozwoju miasta Augustowa to każdy widzi...
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 08.06.2021, 17:55
Co zazdrość zżera? Tak kupił sobie wyróżnienie od Morawieckiego ! To i ty sobie kup! Ja widzę że powiat pozyskuje dużo kasy z zewnątrz i realizuje planowane zadania. I nie wychwala się na prawo i lewo że smarknął 20 metrów asfaltu !
Widzę też że NM próbuje zarządzać powiatem na co ma wydawać kasę !
Pipi
Pipi 08.06.2021, 17:46
dla rozwoju Augustowa pracuje (teoretycznie) burmistrz a starostwo dla całego powiatu, a nie tylko miasta, więc nie zwalaj winy za ten zastój na powiat
mieszkaniec
mieszkaniec 08.06.2021, 18:43
ale o to chodzi że o stolicę powiatu w ogóle nie dba... dobrze wie że tu głosów nie dostanie więc w sumie słusznie..
Czas na zmiany
Czas na zmiany 08.06.2021, 19:07
Powiatowi trudno dogadać się z madralami z miasta ! I tyle w temacie!
NM prowadzi od początku wojenki z wszystkimi co myślą inaczej ! Czas na zmianę bo poprostu nie da się na to patrzeć ! NM nie uznaje demokracji ...musi być dyktatura
mieszkaniecAugustowa
mieszkaniecAugustowa 09.06.2021, 08:43
Powiat wspiera okoliczne samorządy gminne, wspólnie realizując różne projekty inwestycyjne. Pozyskuje środki finansowe z zewnątrz. To co wielokrotnie było podkreślane jedynym samorządem, z którym trudno współpracować to samorząd miejski. Wrócę tylko do początku tej kadencji samorządu i wojnę jaką rozpoczęło miasto z powiatem o realizację inwestycji na ulicy Wojska Polskiego. Niewiele brakowało a inwestycja nie doszłaby do skutku. Powiat z sukcesem prowadzi szpital, hospicjum i szkoły średnie. Sesje w powiecie prowadzone są sprawnie i merytorycznie. Powiat to doświadczenie, praca, wiedza, sukces, miasto to wojna, destrukcja, propaganda, polityka, porażka. Brawo STAROSTOWIE. Boże chroń mieszkańców przed Naszym Miastem.
józek
józek 09.06.2021, 10:57
Brawo mieszkańcu Augustowa. Pełna zgoda na wystawioną ocenę. Dodałbym jedynie, że działacze NM na twarzach i w działaniu wpisane mają oszustwo. Ich główny politruk nawet jak mówi dzień dobry to też kłamie.
Konstanty
Konstanty 06.06.2021, 08:03
Ciekawy i mocny materiał. Nie powiem, że nie.
Judasz
Judasz 05.06.2021, 23:13
Brzydki człowiek
My nie soł polityki
My nie soł polityki 05.06.2021, 19:40
Jeśli chodzi o odcinanie się Naszego Miasta od polityki, to na myśl przychodzą mi tylko proste słowa wybitnego myśliciela, filozofa i logika, nieodżałowanego profesora Bogusława Wolniewicza, który powiedział niegdyś o nacechowanej hipokryzją postawie pewnej grupy osób: "My nie patrzmy na to co oni gadają o sobie, my patrzmy na to co oni robią".
Kolo
Kolo 05.06.2021, 17:45
Hipokryzja , żeby nie powiedzieć dosadniej
marian
marian 05.06.2021, 16:22
Jak długo jeszcze ci oszuści będą dręczyć augustowian?

Pozostałe