Dzień Dziecka pretekstem do ważnej inicjatywy

  • 02.06.2021, 13:13 (aktualizacja 03.06.2021, 13:40)
  • Beata Perzanowska
Dzień Dziecka pretekstem do ważnej inicjatywy
Przy okazji konsultacji odnośnie strategii rozwoju Augustowa na lata 2021-2030 członkowie stowarzyszenia Polska 2050 z Augustowa podnieśli temat braku placu zabaw w centrum miasta. Postulowali potrzebę utworzenia w parku przy Rynku Zygmunta Augusta miejsca, które pozwoliłoby dzieciom na spędzenie miło czasu przy okazji wyjścia na lody czy na spacer, a rodzicom odjęło stresu związanego z zabawą ich pociech na podstawie pomnika Zygmunta Augusta.

W odpowiedzi usłyszeli, że teren parku objęty jest nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków, który musiałby na taką instalację wyrazić zgodę. W związku z tym postanowili spróbować przekonać konserwatora zabytków do takiego pomysłu. Jednym z elementów ich starań była zorganizowana w Dzień Dziecka wystawa plenerowa prac plastycznych wykonanych przez dzieci uczęszczające do augustowskich placówek edukacyjnych. Blisko 300 rysunków, obrazów, a nawet jedna makieta przedstawiające wymarzony przez dzieci plac zabaw, było do obejrzenia w parku miejskim. Na odwiedzające wernisaż dzieci czekała domowa lemoniada oraz żółte baloniki. Ponadto zbierano na arkuszu brystolu „podpisy” dzieci w postaci odrysowanych rączek, które wraz z pracami plastycznymi zostaną dołączone do pisma skierowanego do podlaskiego konserwatora zabytków. Autorzy postulują w nim - oprócz zasadności utworzenia w parku placu zabaw - przygotowanie miejsca, choćby w formie niewielkiego audytorium, które umożliwiałoby prowadzenie w parku zajęć dla przedszkolaków czy lekcji terenowych z przyrody, ekologii, a nawet historii naszego miasta dla starszych dzieci. Zarówno na etapie rozmów o samym pomyśle z kierownikami placówek edukacyjnych, nauczycielami, rodzicami, ale przede wszystkim dziećmi, jak i w dniu samej wystawy, inicjatywa spotkała się z dużym, pozytywnym odzewem. O kolejnych etapach realizacji inicjatywy członków stowarzyszenia Polska 2050 będziemy informować. 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe