Ryby bogactwem Ziemi Augustowskiej

  • 02.06.2021, 09:48
  • Beata Perzanowska
Ryby bogactwem Ziemi Augustowskiej Fot. M. Chodacz Podsumowanie zawodów wędkarskich w ramach projektu promującego Ziemię Augustowską jako obszar zależny od rybactwa
30 maja w Augustowie na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyły się zawody wędkarskie i spotkanie promujące album pt. „Szlaki turystyczne Ziemi Augustowskiej pod znakiem ryby”.

Wieści z powiatu 

Oba przedsięwzięcia zrealizowane zostały w ramach operacji „Promocja dziedzictwa rybackiego Ziemi Augustowskiej”, która współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w zakresie Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Łowienie ryb ma istotne znaczenie dla lokalnej społeczności, od założenia miasta Augustowa, aż do czasów współczesnych – powiedział, witając licznie zebranych, Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski – pomysłodawca projektu. – Dlatego chcemy promować dziedzictwo rybackie Ziemi Augustowskiej i zachęcać mieszkańców oraz turystów do odkrywania tego bogactwa, dodał starosta.

Wędkarze próbowali swego szczęścia w połowach na rzece Netcie, pod profesjonalnym okiem Członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło w Augustowie, na czele z Prezesem Mieczysławem Szczerbakowem oraz Wiceprezesem Maciejem Kaszubą.

Następnie uczestnicy zawodów udali się na spotkanie promujące album ukazujący szlaki turystyczne Ziemi Augustowskiej – papieskie, kajakowe, żeglarskie, piesze, rowerowe i konne, z podkreślonymi na każdym szlaku elementami dziedzictwa rybackiego. Autorem tekstu do albumu był Wojciech Batura. W albumie zamieszczone zostały fotografie głównie: Martyny Chodacz, Leszka Czokajło, Grzegorza Haraburdy i Janiny Osewskiej. Ponadto wiele osób bezpłatnie udostępniło zdjęcia, za co składamy serdeczne podziękowanie.

W spotkaniu uczestniczyli twórcy albumu oraz zaproszeni goście, m.in. Robert Jabłoński – Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Bogdan Dyjuk – Radny Województwa Podlaskiego, Cezary Cieślukowski – Prezes Stowarzyszenia LGR „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” oraz Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta i Marek Dobkowski – Członek Zarządu Powiatu w Augustowie.

Podobne spotkanie odbyło się również 26 maja w stolicy i zorganizowane zostało we współpracy z Klubem Augustowian w Warszawie.

Red.


 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wędkarz PZW
wędkarz PZW 06.06.2021, 08:21
Jak tak dalej będzie to za 2-3 lata "Kormorany bogactwem Ziemi Augustowskiej" będą.
Ryby tylko z opiwieści.
wedkarz
wedkarz 03.06.2021, 03:00
To tu naprawdę są ryby???Chyba w sklepach?
tgtr
tgtr 04.06.2021, 09:03
W sklepach są? Śledzik na raz, szproty, paprykarz szczeciński?
polarisy
polarisy 02.06.2021, 22:17
Serwy,Studzienicze -siatka na siatce.Ale najważniejsze ,że u pana dzierżawcy w sklepie rybka świeża jest.

Pozostałe