Ambicjonalne oświadczenie

  • 31.05.2021, 15:57
  • Bartosz Lipiński
Ambicjonalne oświadczenie Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Alicja Dobrowolska i Krystyna Wilczewska
Prowadzenie obrad przez przewodniczącą rady miejskiej w Augustowie często wywołuje uzasadnioną krytykę. Jest jeszcze gorzej, gdy na bardzo krytyczną recenzję działalności Alicji Dobrowolskiej w radzie decyduje się osoba, którą trudno jest posądzić o prywatną niechęć wobec przewodniczącej. Oświadczenie wygłoszone na niedawnej sesji przez radną Krystynę Wilczewską było emocjonalne, jednak trudno byłoby z nim teraz polemizować.

Bartosz Lipiński

Doskonale znamy wszystkie zarzuty kierowane przez opozycję pod adresem przewodniczącej rady miejskiej Alicji Dobrowolskiej. Chodzi przede wszystkim o niebywałą stronniczość oraz konfliktowość. Znakiem rozpoznawczym tej pani stały się również niezwykłe gafy językowe, na które nie może pozwolić sobie osoba stająca na tak wysokim stanowisku. Na niedawnej sesji emocjonalne oświadczenie wygłosiła Krystyna Wilczewska, niegdyś też przewodnicząca rady.

Oświadczenie byłej przewodniczącej

Krystyna Wilczewska powiedziała, że ma ogromny żal do obecnej przewodniczącej rady, gdyż to za jej przyzwoleniem dochodzi do pomówień, oskarżeń, konfliktów oraz intryg podczas posiedzeń. Radna Dobrego Wyboru podkreśliła, że funkcja przewodniczącej jest zaszczytna i odpowiedzialna, dlatego Alicja Dobrowolska nie powinna pozwalać na insynuacje, ale przede wszystkim nie powinna w nich uczestniczyć. Wilczewska zauważyła, że Dobrowolska zabiera głos w każdej sprawie, komentuje i ocenia wszystkie wypowiedzi radnych, a później poddaje je krytyce. Radna opozycji stwierdziła, że obecna przewodnicząca wprowadza intrygi do rady miejskiej. Wilczewska przypomniała, że na wcześniejszych posiedzeniach stroniła od krytyki i cierpliwie przyglądała się przebiegom sesji, lecz zdecydowała się dokonać oceny. W opinii radnej Wilczewskie przewodnicząca Dobrowolska uzurpuje sobie prawo do wszystkiego, np. odbiera głos osobom mającym inne poglądy niż obóz rządzący, zaś innym radnym umożliwia dłuższe i swobodne wypowiedzi, co nie powinno mieć miejsca. Swoje oświadczenie Krystyna Wilczewska zakończyła przekonaniem, że jej komentarz może dać Alicji Dobrowolskiej dużo do myślenia i wniosek nasuwa się sam. Radna Dobrego Wyboru oceniła, że przewodnicząca powinna podejść do tego bardzo ambicjonalnie. Konkluzja jest oczywista, ale niepowiedziana dosłownie. Opozycja uważa, że jedynym rozwiązaniem byłaby dymisja Alicji Dobrowolskiej.

Obecna przewodnicząca bez zmiany

Przewodnicząca rady próbowała się bronić, ale robiła to dosyć groteskowo. Alicja Dobrowolska życzyła Krystynie Wilczewskiej, by została w przyszłości przewodniczącą i miała w składzie rady Marcina Kleczkowskiego. Wilczewska słusznie zauważyła, że dwie kadencje temu była przewodniczącą i w ówczesnej radzie był także Marcin Kleczkowski. Radna opozycji dodała, że osoba sprawująca funkcję przewodniczącej musi umieć rozmawiać z wszystkimi radnymi. Alicja Dobrowolska stwierdziła, że radna Dobrego Wyboru podważa jej autorytet w radzie, a ocenę tej sytuacji pozostawia mieszkańcom. Do kolejnych wyborów pozostało jeszcze sporo czasu. Ktoś mógłby dodać: „niestety”. Gdyby obecna kadencja trwała tyle, co poprzednie, już za półtora roku dowiedzielibyśmy się jak augustowianie oceniają pracę rady, nieustanne spory na przemian z kabaretami, do czego przyczynia się walnie pani Dobrowolska. Zostały jeszcze ponad dwa lata. To wystarczający czas na opamiętanie lub też totalne pogrążenie autorytetu rady.

*Artykuł ukazał się w 19/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Była i jest
Była i jest 01.06.2021, 07:38
Krystyna Wilczewska to kobieta z klasą
Anna
Anna 31.05.2021, 19:08
Gdyby głupota miała skrzydła Pani przewodnicząca latała by nad Augustowem jak gołębica,kobieto ogarnij się bo ja się wstydzę kto w tym mieście rządzi
Moja ocena ...mieszkanka
Moja ocena ...mieszkanka 31.05.2021, 11:52
Jestem mieszkanką Augustowa i szlak mnie trafia jak słyszę pani głos, wypowiedzi ....jarmarczne pokrzykiwania, wymądrzania, stronniczość, łamanie mowy polskiej, ocenianie wypowiedzi radnych, pouczanie.............. kobieta bez ambicji i honoru!
Jeszcze 2 lata .....🙉
Never_PO_again
Never_PO_again 31.05.2021, 13:47
pisze się szlag a nie szlak.. ale nie wiem co panią trafia.. w każdym bądź razie za dwa lata kolejne 5 lat.. a wtedy trafi panią na pewno szlag
Cam chamem na wieki , wieków ..amen
Cam chamem na wieki , wieków ..amen 31.05.2021, 18:47
@Never_PO_again ...trzeba było od razu napisać że jesteśmy "Hołota i POpaprańcy" ..... jak to zrobił Brudziński.
Moja ocena ...mieszkanka
Moja ocena ...mieszkanka 31.05.2021, 18:16
Jak zwykle odwracanie uwagi od problemu ! Taka pani przewodnicząca jest na rękę koalicji rządzącej stronniczość, robienie zadymy, mam wrażenie że nie wie jaka jest jej rola w tej radzie! A wyborów już nie wygrałeś! Sześć słabiutkich mandatów i statek tonie ! Za 5 lat będziesz chylkiem przemykać przez Augustów żeby cię nikt nie poznał !
Ps. Szlag słownik poprawia na szlak i wielkie halo !
Znam ten styl ...sam się z tej biednej kobiety pośmiewasz ....kamerki nie kłamią !

Pozostałe