Piracka impreza czytelnicza w Czwórce

  • 28.05.2021, 11:09 (aktualizacja 28.05.2021, 11:25)
  • Beata Perzanowska
Piracka impreza czytelnicza w Czwórce
Po powrocie do szkoły ze zdalnej edukacji warto postawić na integrację, zabawę i radość ze spotkania na żywo, dlatego zorganizowałam piracką imprezę czytelniczą w szkolnej bibliotece. Najpierw wymieniliśmy się z dziećmi wiedzą na temat piratów, poczytaliśmy o zabawnych przygodach pirata Rabarbara, a potem przystąpiliśmy do pirackich konkurencji. Mali piraci musieli z zawiązanymi oczami zatknąć flagę na bocianim gnieździe, strącić flagę z masztu za pomocą piłeczki tenisowej, zapobiec „wybuchowi” kuli armatniej z pirackiego statku oraz wykonać zadania z pirackiej listy. Było też pirackie przeciąganie liny. Dzieci zapewniały, że bawiły się świetnie i czekają na kolejne imprezy w bibliotece.

List do redakcji 

Najpierw wymieniliśmy się z dziećmi wiedzą na temat piratów, poczytaliśmy o zabawnych przygodach pirata Rabarbara, a potem przystąpiliśmy do pirackich konkurencji.

Mali piraci musieli z zawiązanymi oczami zatknąć flagę na bocianim gnieździe, strącić flagę z masztu za pomocą piłeczki tenisowej, zapobiec „wybuchowi” kuli armatniej z pirackiego statku oraz wykonać zadania z pirackiej listy. Było też pirackie przeciąganie liny. Dzieci zapewniały, że bawiły się świetnie i czekają na kolejne imprezy w bibliotece.

 

Monika Rowińska

nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe