Antyterroryści w liceum

  • 06.05.2021, 14:25
  • Krzysztof Przekop
Antyterroryści w liceum
Trwa maturalny maraton. W I Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie podczas dzisiejszego (06.05.) egzaminu z języka angielskiego pojawili się policjanci. Po mieście zaczęła krążyć plotka, że w tej szkole doszło do przecieku tematów i jedna z uczennic miała mieć rzekomo gotowca. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna.

Tak jak w latach ubiegłych do szkół, w których odbywają się matury wysyłane są  maile z różnymi pogróżkami. Podobnie stało się w I Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie. Na skrzynkę mailową szkoły przyszła wiadomość, już w trakcie wpuszczania maturzystów na egzamin, że jeden ze zdających ma do siebie przypiętą bombę. W związku z tym w szkole pojawiły się odpowiednie służby. 

-Podczas sprawdzania maturzystów u jednej z dziewcząt w połach ubrania znaleziono telefon i baterię -wyjaśnia Anna Sus -Cilulko, dyrektor I LO w Augustowie. -Rzeczy te zostały jej zabrane. Nie była to żadna ściąga ani gotowiec. W związku z tym, że mail o bombie przyszedł w trakcie wpuszczania maturzystów na salę, zrodziło się spore zamieszanie i dlatego telefon nie został zdającej wcześniej zabrany. Na szczęście alarm bombowy okazał się fałszywy, ale przez ten głupi wybryk pisanie egzaminu opóźniło się o 45 minut. Zrodziło też wiele nerwów dla wszystkich. W pierwszej kolejności jako dyrektor placówki muszę dbać o bezpieczeństwo w szkole, a w tym przypadku, oprócz naszych absolwentów egzamin zdawały też osoby z zewnątrz, skierowane do nas przez komisję egzaminacyjną. Były to osoby nam zupełnie nieznane.  W przypadku takich alarmów bombowych należy być czujnym, nigdy bowiem nie wiadomo, czy wysłana pogróżka jest fałszywa czy prawdziwa. W takich sytuacjach nie można ryzykować. Tak więc musieliśmy działać zgodnie z procedurami . 

Z naszych informacji wynika, że podobny mail został wysłany do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, tam jednak żartownisie przewidzieli inny scenariusz, podając że zdająca osoba ma bombę w plecaku. W tej szkole  sprawdzano plecaki i torby.  

 

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe