Uwaga. Zmiana formuły biegu Wings for Life World Run

  • 06.05.2021, 12:02 (aktualizacja 06.05.2021, 13:21)
  • Krzysztof Przekop
Uwaga. Zmiana formuły biegu Wings for Life World Run
W niedzielę, 9 maja, o godz. 13.00 na całym świecie odbywa się prestiżowy bieg Wings for Life World Run. Bieg zaplanowano też w Augustowie. Ze względów epidemicznych formuła biegu ulegnie zmianie.

Wings for Life World Run to naprawdę wyjątkowy globalny wyścig przeznaczony dla biegaczy, jak i uczestników na wózkach inwalidzkich. Zamiast dążyć do mety, zawodnicy ścigają się z wirtualnym Samochodem Pościgowym. W ramach piątej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 9 maja 2021 roku, uczestnicy startujący w Polsce będą mogli także pobiec razem w Augustowie. Wings for Life World Run to impreza, która odbywa się już od kilku lat na całym świecie. Jest to wydarzenie charytatywne i opłaty startowe w 100 procentach są przekazywane na konto światowej fundacji, która zajmuje się badaniami nad urazami kręgosłupa oraz wspieraniem leczenia osób z przerwanym bądź uszkodzonym rdzeniem kręgowym. 

Formuła biegu jednak ulegnie zmianie. Ekipa Wings For Life World Run poinformowała, że ze względów epidemicznych Zorganizowane Biegi z Aplikacją nie mogą się odbyć. To jednak nie oznacza, że nie można wziąć udziału w tej imprezie. 

-Aktualnie obowiązujące przepisy zezwalają na organizację zawodów sportowych do 50 osób jedynie na obiektach sportowych. Poza takimi obiektami uprawianie sportu jest dozwolone tylko indywidualnie. Naszym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo uczestników oraz stosowanie się do przepisów prawa, w tym wypadku do aktualnie obowiązujących obostrzeń epidemicznych. W konsekwencji Zorganizowane Biegi z Aplikacją w Polsce muszą zostać odwołane -informują organizatorzy. -Biegacze zgłoszeni do  biegu zorganizowanego zostaną automatycznie przekierowani do udziału w biegu indywidualnym z aplikacją i mogą pobiec samodzielnie 9 maja 2021 na dowolnie wyznaczonej przez siebie trasie.

Organizatorzy apelują, by pobiec indywidualnie. Zachęcają do stworzenia wirtualnej drużyny. Szczegóły w linku https://www.wingsforlifeworldrun.com/en/teams/create) 

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe