Wojewoda pozwala na dużo. Niektórym

  • Wczoraj, 11:38
  • Krzysztof Przekop
Wojewoda pozwala na dużo. Niektórym Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski (w środku)
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1143 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Maj opóźnia się o co najmniej dwa tygodnie. Do niedzieli niewiele się zmieni. Deszcz, trochę słońca, znowu deszcz, temperatura 10-15 stopni Celsjusza w dzień w nocy 5. Prognozy na przyszły tydzień mówią o upałach, nawet do 27 stopni. Będzie gorąco jak w augustowskiej polityce.

Wojewoda zmienił dramaturgię sesji

Ostania sesja rady miejskiej miała zaplanowaną dramaturgię, scenariusz nie był tajemnicą. Jednak reżyseria zaskoczyła chyba wszystkich obserwatorów. Reżyseria Tomasza Dobkowskiego była godna Oskara. Polityczny majstersztyk. Wielką rolę w tym spektaklu odegrał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Radny Dobkowski otrzymał w swojej sprawie od wojewody w iście ekspresowym tempie opinię prawną. Pismo wojewody rozbraja wszelkie argumenty opozycji dotyczące prowadzenia milionowych interesów radnego z miastem. Zdaniem wojewody takie biznesy są absolutnie legalne i radny nie może ponieść żadnej odpowiedzialności. Dziwaczna to porada prawna, która w całej Polsce otwiera radnym możliwość prawie nieograniczonych interesów z gminami. No chyba że chodzi o sprzedaż kartaczy lub prowadzenie kółek sportowych przez radnych opozycyjnych. Przy okazji zachęcam do zasięgania u pana wojewody porad prawnych. Biuro pokazało, że działa sprawnie i jest darmowe.

Temat opisujemy w artykule okładkowym „Augustowskie eldorado”. Serdecznie zapraszam do lektury.

Mamy to

Wydaje się, że strefa płatnego parkowania staje się po wielu latach faktem. Cieszą się emeryci i renciści, bo za parę groszy mają wolne miejsce pod sklepem lub bankiem. Ucieszą się turyści, bo centrum miasta będzie znacznie luźniejsze. Zmartwili się z całą pewnością właściciele i pracownicy firm z augustowskiego rynku. Miejmy nadzieję, że liczni klienci, którzy mogą teraz dotrzeć do ich zakładów, zrekompensują im tę stratę. „Za parkowanie trzeba już płacić” to tekst o otwarciu strefy. Kierowcy dostrzegli już niewielkie problemy, ale ufamy, że przejściowe.

Nasi w Warszawie

Bogdan Falicki nie spoczywa na laurach. Opisujemy jego kolejne inicjatywy i działania. Tym razem mamy augustowsko-warszawski łańcuch ludzi dobrej woli. Miło czytać takie rzeczy.

Wojna na mandaty

Po tym, jak w okolicach Wielkanocy radni opozycyjni złożyli wniosek o wygaszenie mandatu Dobkowskiego, polityczną konsekwencją stały się wnioski sygnowane przez radnych Naszego Miasta o wygaszenie mandatów Rafałowi Harasimowi i Izabeli Piaseckiej. W odbiorze społecznym waga „przewinień” radnych opozycji i radnego Dobkowskiego jest nieporównywalna. Z jednej strony sprzedaż kartaczy brydżystom i sporadyczne korzystanie przez młodzież z boiska i basenu, z drugiej interesy liczone w milionach złotych. Mam w tej sprawie dziesiątki telefonów dziennie od naszych Czytelników. W piątek dwa razy musiałem ładować telefon. Większość w radzie uważa inaczej niż ja i nasi Czytelnicy i dlatego Tomasz Dobkowski mandat zachował, a Piasecka i Harasim biegają teraz po prawnikach.

Zapraszam do zapoznania się z tekstami „Nielegalny handel kartaczami” i „Ma odejść, bo płacił miastu”.

Płacz i łzy na sesji

Na poprzedniej sesji sporo emocji, wręcz łez wywołało proste wydawało się pytanie. Otóż projektant bazy kajakowej nosi takie samo nazwisko jak kierownik wydziału inwestycji w urzędzie miejskim. Pytanie o powinowactwo nasuwa się samo i wielu naszych Czytelników zadawało je na naszym forum dyskusyjnym. Zastanawia scenariusz odpowiedzi. Najpierw Filip Chodkiewicz długo krytykował radną Piasecką za zadane pytanie, jednak z jego dywagacji nie dowiedzieliśmy się, czy kierowniczka i projektant są rodziną, czy należy to wykluczyć. Dopiero po kilku godzinach pani kierownik ze łzami w oczach, przy licznych wycieczkach słownych w stronę radnej Piaseckiej, odpowiedziała, że „nie zna człowieka”. Czy Filip Chodkiewicz ma rację twierdząc, że na plotkę należy reagować zdecydowanie, zanim utrwali się w ludzkich umysłach? Oczywiście, że ma rację. Dlatego urzędnicy miejscy powinni odpowiadać na wiele pytań. Obecny zastępca burmistrza bez żadnego problemu odpowiedział kiedyś na nasze pytanie o powiązania jego rodziny z przedszkolem na ulicy Wybickiego. Plotki ucichły, bo ludzie poznali prawdę, że takie związki istnieją. Jestem pewien, że pytania o powiązania rodzinne powinny być zadawane, a odpowiedzi udzielane bez zbędnej egzaltacji, bez łez, bez emocji. To oczyszcza atmosferę.

Incydent z poprzedniej rady opisujemy w tekście „Podwójne standardy to norma”.

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez urząd miasta, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prawda się obroni sama. #obiecanawykonane #Augustówruinie
Prawda się obroni sama. #obiecanawykonane #Augustówruinie Wczoraj, 23:13
Mam prawdziwą, prostą akcję. Piszmy pod każdym postem

#Augustówwruinie
Emeryt
Emeryt Dzisiaj, 13:28
albo platforma w ruinie..
Podium domyka Koalicja Obywatelska z wynikiem 15,1 proc. ankietowanych (2 pkt. proc. spadku). KO wprowadziłaby do Sejmu 74 posłów

Boss
Boss Dzisiaj, 14:54
ale co was boli? że do wyborów wprowadzicie 10 posłów do parlamentu? ktoś wam jeszcze wierzy? nakręcacie się w 15 osób na tym forum i tyle... Emeryt ma coś zbudować ? niech lepiej nic nie kombinuje bo znowu stracicie dwóch kolejnych radnych... douczyć się trzeba albo zmienić szefów
Bezradni
Bezradni Dzisiaj, 15:18
A ilu radnych NM straciło ? czy oby nie 10 ? Równia pochyła i nic tego nie zmieni .
hehe
hehe Dzisiaj, 14:41
To dane z TVPiS?
necko
necko Wczoraj, 15:13
Trzeba napompować temat. Rozbudować aureolę skrzywdzonego i wystąpić o odszkodowanie. Wiadomo do kogo i kto zapłaci!!!
sprawiedliwość musi być
sprawiedliwość musi być Wczoraj, 13:24
Wysłuchałem z uwagą treści pisma wojewody odczytanego (czy raczej wydukanego) przez Dobkowskiego na sesji. Powiem tak - interpretacja wojewody jest wyjątkowo usłużna, wręcz podejrzanie przychylna wersji radnego i idzie zupełnie w poprzek aktualnego orzecznictwa sądów w takich sprawach. Zadziwiające jest też ekspresowe tempo udzielenia odpowiedzi. Sprawa śmierdzi na kilometr. To nie ma szansy obronić się przed sądem - ważne, żeby w ogóle tam trafiło.
leśny ludek
leśny ludek Wczoraj, 14:42
To pismo jest pozbawione jakiejkolwiek mocy prawnej.
www
www Wczoraj, 08:29
Czy na ul.Rybackiej , parkingi są płatne ?
Sylwia
Sylwia Wczoraj, 08:48
No właśnie, jak wygląda sprawa użyczonego parkingu na Rybackiej?
Plastus i spółka
Plastus i spółka Wczoraj, 16:51
Kto będzie parkingowym? Sylwia czy Pawł?
Skok na kasę
Skok na kasę Wczoraj, 08:01
A może to kopalnie króla Salomona?
Zgniłocha
Zgniłocha Wczoraj, 07:48
Bezprawie i niesprawiedliwość!
Widzę jak jest naprawdę
Widzę jak jest naprawdę 2 dni temu, 23:57
Wolne media to wartość nadrzędna. Cieszę się, że w Augustowie istnieją media, które weryfikują poczynania władz i robią to mając świadomość, że mogą spotkać ich za to niemiłe konsekwencje. Dzięki działalności tych mediów mieszkańcy mogą zapoznać się z wydarzeniami przedstawionymi uczciwie, tak jak prezentują się one w rzeczywistości. Gdyby nie było wolnych mediów dziś mielibyśmy przekonanie, że Augustów popada w dobrobyt. Jaki koń jest wszyscy widzą.
Z.S.
Z.S. 2 dni temu, 23:21
Po odsłuchaniu audio dotyczącego wygaszenia mandatów radnym: p. Dobkowskiemu, p. Piaseckiej, p.Harasimowi jestem wstrząśnięta poziomem dyskusji, manipulacją, domniemaną niewinnością lub przewinieniem!
Tak naprawdę należało by wielu radnym wygasić mandat, ponieważ jeśli współmałżonek prowadzi firmę powiązaną z UM i drugi współmałżonek razem ją prowadzi (fizycznie ) a oficjalnie nie ma z nią nic wspólnego to chyba to jest kłamstwo a raczej oszukiwanie . To że ktoś przekazał firmę na współmałżonka lub matkę, ojca czy kogoś innego a jednak nadal ją razem prowadzi jest hipokrytą! Bo nie zmienia to faktu że nadal ma wpływ na korzystanie z mienia publicznego !
Zabierały głos właśnie osoby powiązane przez rodzinę z korzystania z mienia UM i osądzały innych jest to (trudno mi dobrać słowo) bezczelność !
To nie przedsiębiorca i redaktor naczelny w jednej osobie p.Przekop jest kłamcą (wiele razy było to odmienione w różnych przypadkach) tylko sami zapatrzeni w siebie, nieomylni niektórzy radni . Brakuje wam klasy a wypowiedzi banitów którzy oszukali wyborców PiSu są poprostu żałosne !
Tak myślę
Tak myślę Wczoraj, 09:02
Szukając rymu do słowa "banici" nie wiem dlaczego przychodzi mi do dziś do głowy jedno słowo i akurat takie: "nieprzyzwoici". Jeżeli ktoś wprowadził w błąd swoich wyborców i przed wyborami zapewniał wierność partii z której kandyduje i jej programowi, a dziś reprezentuje inne ideały i inny program, to powinien odejść i zaprzestać działalności politycznej.
rym
rym Wczoraj, 14:27
Banici - wszyscy miejmy ich głęboko w rzyci!
Firmanctwo stosowane
Firmanctwo stosowane Wczoraj, 07:10
Czemu tak od razu atakować Bielawska czy Szlaszynska. Przecież to święte osoby są. A że łase na kase......
Antoni
Antoni 2 dni temu, 23:01
Chciałbym zapytać pana wojewodę, czy zapoznał się z wszystkimi aspektami tej sprawy i zna całe spectrum sytuacji, wobec której wydał swoją opinię? Chciałbym też dowiedzieć się, czy pan wojewoda zdaje sobie sprawę z tego, że jego opinia ma kolosalne znaczenie z punktu widzenia sytuacji miasta Augustowa, bo z Białegostoku tego najprawdopodobniej nie widać.
Pixi
Pixi Wczoraj, 06:36
Czy to prawda że Pan Wojewoda gościł na łodzi radnego ?
WWW
WWW Dzisiaj, 08:50
tak
Biała dama
Biała dama Wczoraj, 07:12
Gościł, a jakże. I Wnukowski i Kosicki. A jak! Się gości, się ma
Mieszkaniec
Mieszkaniec Wczoraj, 08:23
Widać biuro prawne Wojewody takie same jak UM w Augustowie. Pogratulować specjalistów.
Magda lena
Magda lena Wczoraj, 16:53
Ciekawe czy panie korzystają z męskiego 😉
Same niejasności ...
Same niejasności ... Wczoraj, 08:03
To właśnie jest ta nieskazitelność radnego, odczytał łamiącym głosem (zastanawiałam się czy to słaba umiejętność czytania, czy wzruszenie) żelazny list od wojewody oczyszczający go z zarzutów. Czy to nie hipokryzja ? Czy prawo jest takie same wobec wszystkich? Czy jest takie elastyczne że jeden radny może, a drugi nie może? Czy pani prawnik miejska nie ma kaca moralnego?
Nie interesuję się polityką, nie mam uprzedzeń do żadnej partii, uważam że powinno się wybierać na swoich przedstawicieli do sprawowania władzy ludzi przyzwoitych, którzy mają honor, poczucie odpowiedzialności za nas mieszkańców! Niech każdy z radnych postawi przed sobą lustro i niech szczerze odpowie czy nie ma sobie nic do zarzucenia !
Tron
Tron Wczoraj, 14:57
Dla większości to owe lustro rozsypie się w drobny mak ! Mnie zastanawia jak Ci bohaterowie spoglądają w oczy swoich wyborców ? Jak zamierzają dalej żyć wśród ludzi których oszukali ? Jak daleko się posuną jeszcze za garść przysłowiowych srebrników ? na ile mają jeszcze miękkie kręgosłupy aby robić pośmiewisko, lawirować , przeczyć prawdzie ? To wszystko czemu ma służyć ? Bo na pewno nie mieszkańcom.
Pipi
Pipi Dzisiaj, 14:40
A co oni wiedzą o wyborcach? Mają kółko swoich adoratorów (sąsiadek, krewnych i znajomych), którzy im kadzą, przymilają się, słodzą. Im wystarczy ten głos jako głos ludu, innych nie słuchają,
Ślepa
Ślepa 2 dni temu, 21:12
Podajcie ten kawałek, kiedy pani płacze.
guma od majtek
guma od majtek 2 dni temu, 20:13
Prawo w tym kraju jest elastyczne jak guma od majtek. Kto może sobie na to pozwolić, naciąga tę gumę do granic wytrzymałości. A prosty, uczciwy człowiek, otwiera tylko coraz szerzej oczy z niedowierzania, nic nie rozumiejąc i pyta, gdzie jest prawo i sprawiedliwość?? Im więcej go w nazwach, tym mniej w rzeczywistości.
ooloo
ooloo Wczoraj, 02:29
Raczej prezerwatywa. Zależy tylko jaki członek i kto kogo.

Pozostałe