PILNE: Dobkowski obroniony, Harasim i Piasecka nie

  • 29.04.2021, 21:30
  • Krzysztof Przekop
PILNE: Dobkowski obroniony, Harasim i Piasecka nie Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski
Na sesji rady miejskiej w czwartek, 29 kwietnia głosowano nad wygaszeniem mandatów trójce radnym: Tomaszowi Dobkowskiemu (Nasze Miasto) oraz Rafałowi Harasimowi i Izabeli Piaseckiej (Koalicja Obywatelska). Wnioskodawcy podnieśli argument prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego. Dzięki głosom koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS radny Dobkowski został obroniony przed wygaszeniem mandatu. Koalicyjna większość zdecydowała o wygaszeniu mandatów dwójce pozostałych samorządowców, którzy już zapowiedzieli, że będą dochodzić swoich praw przed sądem i nie zamierzają odchodzić z rady.

Krzysztof Przekop by Koty2

Nagranie audio dyskusji nad wygaszeniem mandatu Tomaszowi Dobkowskiemu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagranie audio dyskusji nad wygaszeniem mandatu Rafałowi Harasimowi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nagranie audio dyskusji nad wygaszeniem mandatu Izabeli Piaseckiej:

Część 1:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Część 2:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wynik głosowania nad wygaszeniem mandatu Tomaszowi Dobkowskiemu:

Wynik głosowania nad wygaszeniem mandatu Rafałowi Harasimowi:

Wynik głosowania nad wygaszeniem mandatu Izabeli Piaseckiej:

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trochę poniosło za daleko
Trochę poniosło za daleko 2 dni temu, 20:08
8:05 sesji, najlepsze wystąpienie - radnego Zawadzkiego
Ksiądz Jacek
Ksiądz Jacek 03.05.2021, 12:01
Ci, którzy otrzymują władzę, na tyle mogą się nią szczycić, na ile szczyciliby się, gdyby im zostało powierzone zadanie obmywania nóg braciom.

Sw. Franciszek
Ksiądz Jacek
Ksiądz Jacek 03.05.2021, 11:44
Obejrzałem spokojnie sesję. Wzruszyłem się dobrocią i wielkością Dobkowskiego. Wzruszyłem się kimirsenowską uległością NM i zdrajców z PiS wobec wodza. To chyba najgorsza władza w historii Augustowa, najbardziej brutalna, skłócona ze wszystkimi, zadufana w sobie i fatalnie wyedukowana. To są tlumoki, co władzę sobie kupiły, choć wybory przegrały. A ta nienawiść w wypowiedziach Dobkowskiego i Zawadzkiego to już istny kosmos braku empatii, szacunku do drugiego człowieka, o wartościach chrześcijańskich i katolickich nawet nie wspomnę. To są źli ludzie. Czeka ich kara boska.
Kalosz
Kalosz 03.05.2021, 14:43
Panie Zawadzki, wstyd, obłuda. A kreuje się Pan na gorliwego katolika. Gdyby miał Pan kręgosłup moralny to opuścił by Pan to szemrane towarzystwo a tym czasem głosuje Pan zgodnie z linią partii ustanowioną przez Wodza, zero sprzeciwu. Pana wybór, ale w takim wypadku należy zrzucić płaszcz głęboko wierzącego i po prostu robić swoje.
polarisy
polarisy 2 dni temu, 18:44
Ci co stoją w pierwszym rzędzie przed ołtarzem,zazwyczaj najwięcej za uszami mają.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.05.2021, 12:30
To prawda księże Jacku, w Augustowie rządzi w czystej postaci zło a z punktu widzenia wiary szatan. Tyle krzywdy ludziom, którzy od lat pracowali dla tej społeczności, tyle kłamstw i manipulacji, tyle łez ile drwiny i buty. Augustów opętało zło.
Koledzy królika
Koledzy królika 01.05.2021, 09:30
A najciekawsza i najważniejsza sprawa z tej sesji to POSTIW.
Podniesionym przez radną Sigillewską tematem trzeba zająć się jak najszybciej. To sprawa pilna!!!!!
Czyżby byli chętni na dzierżawę tego wyjątkowego miejsca w Augustowie?
Dlaczego nie rozmawia się głośno co zrobić z tym miejscem?
Dzierżawa na 30 lat oznacza degradację tego terenu, brak wpływu na to co tam będzie, można powiedzieć brak rozwoju tego terenu. Czy o to właśnie chodzi?
Opowiadanie o hotelach, sanatoriach, inwestorach to bzdury i mydlenie oczu, bo cichaczem chce się wydzierżawić na 30 lat najlepsze miejsce w Augustowie.
Mówcie o tym, piszcie, bo za miesiąc lub dwa będzie po sprawie.

Dąbek
Dąbek 03.05.2021, 12:03
Rodzina pewnej radnej ma na to wielką ochotę
Magda
Magda 03.05.2021, 16:09
A czy to źle, że ona chce za nieduże pieniądze dzierżawić najładniejszą plażę w Augustowie? Robić spokojnie biznesik mając w okolicy dobrych znajomych.
Na Zarzeczu parę fajnych miejsc jest jeszcze do przejęcia.
Chamy
Chamy 03.05.2021, 17:39
Mowa o znanym w mieście rodzeństwie? 🤔
Nie ma zgody
Nie ma zgody 03.05.2021, 19:29
To naprawdę nie jest śmieszne.
Kolejny świetny pomysł żeby dzierżawić lokalnym biedakom najlepsze tereny zamiast szukać inwestora na 4,5 gwizdkowy hotel. Trzeba głośno o tym mówić, jeszcze jest czas.
Anna
Anna 01.05.2021, 09:19
Weźcie się do pracy a nie załatwiacie swoje interesy bo ten mi się niepodoba a tamten ma nowszy samochód itd itp...... Zajmijcie się wreszvie pracą na rzecz MIASTA cała rada wraz z burmistrzem powinna się podać do dymisji , takiego bagna i niekompetencji jak teraz jeszcze nie było szkoda słów ale mam wrażenie że chyba jestescie tam dla tych diet.
Mocny słabością innych
Mocny słabością innych 01.05.2021, 09:03
Obserwuję Dobkowskiego o lat. Zawsze był zadufanym ignorantem i nic się nie zmieniło. Szczęście jego polega na tym, że opozycja jest jaka jest.
Błazen
Błazen 30.04.2021, 23:36
To jakaś groteska. Towarzystwo wzajemnej adoracji w postaci "Naszego Miasta" lawiruje na cienkiej linie odnośnie argumentacji wygaszeń mandatów radnych Piaseckiej i Harasima vs. nie wygaszeniem mandatu radnego Dobkowskiego. Wyniki głosowań obiektywnej Rady Miejskiej powinny być diametralnie odmienne. Jestem ciekaw orzeczenia Sądu Administracyjnego w tej sprawie, a następnie skonfrontowania go z cytowaną na sesji opinią Wojewody.
Czarna Inez
Czarna Inez 30.04.2021, 22:59
Tak po prawdzie, to z tym Miklasem jest tak, że jak patrzę czasem na te obrady augustowskie, to ów jegomość jest chyba najczęściej straszony sądami. A co do głosowania w sprawie Dobkowskiego to gdyby nie jego wstrzymanie się od głosu byłby remis 10:10 i zaistniałaby sytuacja niezajęcia stanowiska przez radą. Nie byłoby uchwały, więc i nie byłoby czego zaskarżyć.
Motyl kobieta ...
Motyl kobieta ... 01.05.2021, 07:08
Czyli .... NM chciało przechytrzyć opozycję a radny Miklas to zablokował i furtka odwoławcza jest otwarta. Brawo ....
Obserwator
Obserwator 01.05.2021, 13:05
Zwracam honor radnemu co wstrzymal sie od glosu. Brawo!! Co za emocje. No intucyja podpowiadala, ze musi byc wyzszy cel tego rozdania i jak zwykle nie mylilem sie.
Ruda
Ruda 30.04.2021, 20:33
Dlaczego tak podobno świetna przewodnicząca robi z posiedzenia RM jarmark? Dlaczego pozwala na agresywne i nieuprzejme pyskówki w wykonaniu urzędników miejskich? Czy jej rolą nie jest dbałość o powagę RM i szacunek wobec radnych? Dlaczego przewodnicząca nie interweniuje, kiedy p. Sokołowska przerywa wypowiedź Radnej, wtrąca się w pół słowa, nie pozwala dokończyć, tylko słowotokuje swoje rzekome racje? Czy to jest zgodne ze statutem? Czy udzielono jej głosu? Czy udzielanie głosu zastępcy burmistrza na każde jego żądanie jest okazywaniem szacunku wobec radnych? Czyim reprezentantem na każdej sesji jest przewodnicząca: Rady czy burmistrza? Dlaczego jednych radnych przywraca do porządku, wytykając im wypowiedzi nie na temat, a innym na to pozwala, np. radnej Bielawskiej, która w punkcie o wygaszaniu mandatu konkretnemu radnemu, pytała o innego, omawianego wcześniej? Czy to było tylko przypadkiem umknęło jej uwagi? Czemu nie strofuje radnej Bielawskiej czy Śleszyńskiej, które spoza kadru, bez udzielenia im głosu, wypowiadają się na temat innych radnych? Rozumiem, że taka postawa podoba się NM i stąd pokłony, ale co ona ma współnego z bezstronnością i powagą sprawowanej funkcji??? Cała żenada, która ma miejsce na sesji, jest wyłącznie winą przewodniczącej, co słusznie zauważyła p. Wilczewska.
Norma
Norma 01.05.2021, 16:17
Cyt. "Dlaczego jednych radnych przywraca do porządku, wytykając im wypowiedzi nie na temat, a innym na to pozwala, np. radnej Bielawskiej, która w punkcie o wygaszaniu mandatu konkretnemu radnemu, pytała o innego, omawianego wcześniej? Czy to było tylko przypadkiem"
Jakim przypadkiem?! Przecież jeszcze nakazała powtórzyć pytanie, które nie miało nic wspólnego z omawianym aktualnie tematem. Tak pilnuje statutu, że się do niego nie stosuje. A statut wypadałoby przewodniczącej znać, a nie z każdym ***relem zwracać się do prawnika miejskiego, zatrudnionego przez burmistrza a nie RM. Na co zwracam przewodniczącej uwagę!
Felicjan
Felicjan 01.05.2021, 07:11
Jak to czemu, dzięki nim została przewodniczącą . Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie ....
Wytrzeszcz
Wytrzeszcz 30.04.2021, 19:05
"co za straszna era, w której idioci rządzą ślepymi" Wiliam Szekspir
PrzyjacielAugustowa
PrzyjacielAugustowa 30.04.2021, 16:30
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
Miękiszon
Miękiszon 30.04.2021, 15:41
Panie Redaktorze, nie trafił Pan z wynikiem.
Nie było 10:10
Radny Miklas powinien się wytłumaczyć na forum gazety.
NN
NN 30.04.2021, 17:01
Jestem bardzo zaniepokojony zdrowiem psychicznym Pana radnego . Mam nadzieję że wszystko w porządku ?

Chyba nie!
Chyba nie! 30.04.2021, 18:07
Ja również.
Pijak
Pijak 30.04.2021, 19:06
A jak tam z trunkami? 🤔
Marek Marek
Marek Marek 30.04.2021, 14:52
Czy zechcialby ktos rizjasnic troszeczku czemu jeden pan radny wstrzymal sie od glosu i wniosek o wygaszenie mandatu pana Tomka obronil sie 10 do 9 zamiast 10 do 10 ? Bo nic z tego nie kumam? Po stronie koalicji i banitow dyscypilna, a po stronie opozycji co to jest?
Tak pytam
Tak pytam 30.04.2021, 15:19
Jaki był w tym cel radnego Miklasa ?
Chyba taki
Chyba taki 01.05.2021, 07:13
Gdyby był remis utrudnione a wręcz niemożliwe by było zaskarżenie do sądu ...
Oglądacz
Oglądacz 30.04.2021, 12:24
Tak naprawdę w interesie Augustowa jest masowe rozpowszechnianie tego, co się dzieje na sesjach. Oni o tym wiedzą, dlatego tak przeciągają sesje po 12 godzin, bo kto ma czas to oglądać? Sesja raz w miesiącu, dodatkowo kilka komisji, na które odsyła Przewodnicząca tych, co chcą dyskutować nad ważnymi problemami. A na sesji tylko szybkie przegłosowanie, bez dyskusji, żeby mieszkańcy się niczego nie dowiedzieli. No bo przecież: "Ale chwileczkę, teraz ja mówię Panie Radny, proszę sobie odsłuchać komisję, tam była szeroka dyskusja, nie będziemy do tego wracać na sesji, bo wiecie państwo, czasami to nawet gdyby jak zaczynamy od 10 to gdyby nie moja osoba to byśmy obradowali do nie wiem, może i nawet 5 dni".

Podziwiam radnych, którzy pracują etatowo, bo muszą chyba brać urlop w pracy. Urzędnikom i radcom prawnym to rybka, bo i tak będzie miał zapłacone za nadgodziny, a właściciele dobrze prosperujących firm zarezerwują sobie wolny dzień w kalendarzu. Gorzej z tymi, którzy prowadząc działalność gospodarczą MUSZĄ PRACOWAĆ, a nie tylko NADZOROWAĆ byznesy.

Za to Przewodnicząca wydłuża w nieskończoność sesje dopuszczając do:
a) nielimitowanych czasowo tyrad słownych Wiceburmistrza Chodkiewicza ("ale chwileczkę, chcieliście państwo odpowiedzi, to o co wam chodzi? a jak się nie podoba, to proszę zmienić statut")
b) pokrętnych interpretacji prawnych w wykonaniu słowotoku Radnej, przepraszam Radcy Prawnej Kornelius ("Ymmm Szanowni Radni, mmmmnnnn sprawa wygląda następująco: o ile z jednej strony mmm obowiązujące orzecznictwo mówi, że mmmnnn..."
c) dopuszczania do zupełnie zbędnych i niemerytorycznych wywodów radnych NM, za to poruszane kwestie opozycji przewodnicząca w arogancki sposób komentuje, ogranicza czas, ucina, każe wyciszać radnych. Wystarczy obejrzeć losowo 5 minut jakiejkolwiek sesji.

Dopiero na sesjach widać, jacy naprawdę są ludzie, którzy zawłaszczyli to miasto. Układ towarzysko-biznesowy, fałszywcy, jeden drugiego popiera, żeby móc zarobić więcej pieniążków. A reszta, która "nie dostąpiła zaszczytów" niech zapier... za miskę ryżu. "MY WAM ROBIMY INWESTYCJE! a wy znajdziecie u nas pracę. To jest dla was dobry układ, bo my zarobimy na kolejne domy i samochody, a wy dostaniecie godną płacę za bycie u nas kelnerem albo sprzedawcą."
Stado owiec
Stado owiec 30.04.2021, 14:41
Dokładnie Tak !
Po wczorajszym spektaklu co niektórzy pewnie leczą kaca i pewnie już im lżej . Gorzej z tymi którzy mają i długo będą mieli kaca moralnego bo po 5 latach trzeba będzie mieszkańcom spojrzeć w oczy. Mam prośbę do pana Miklasa aby może wyborcom uzasadnił swój głos wstrzymujący ? Co to jakiś raptowny zwrot , nie udana próba schowania głowy w piasek ? Jak by co to meble luśki ? Albo coś jest czarne albo białe ! Według mnie Zawiódł pan na całej linii i już lepiej niech pan nie zabiera może głosu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.04.2021, 15:19
panie Mikkas może by pan rozważył wstąpienie w szeregi NM ? Albo może razem z banitami ? Bo już chyba nie jest panu po drodze z mieszkańcami ?
Czego pan się wystraszył ? Ktoś panu coś powiedział ? Obiecał ? Czy taka osobista twórczość ?.
Ciekawy
Ciekawy 30.04.2021, 16:41
Może pan Kleczkowski by zabrał głos w temacie wczorajszego głosowania ? Należą się chyba jakieś wyjaśnienia jak to było że kolega partyjny wstrzymując się w głosowaniu obronił oponęta partyjnego ? Wszystko w porządku na podwórku PiS ? Czy znów polecisz do posła Jurgiela aby poparł pana Karolczuka w następnych wyborach !
Tak pytam
Tak pytam 30.04.2021, 11:29
Czy wykorzystywanie budynku Atola do umieszczenia reklamy przedsiębiorstwa/firmy, nie jest swego rodzaju wykorzystywaniem mienia komunalnego???
wykiwany
wykiwany 30.04.2021, 11:25
Pani Pawłowicz otwarcie powiedziała: To My wygraliśmy wybory!!!!
leśny ludek
leśny ludek 30.04.2021, 09:33
Pan Dobkowski jednej rzeczy nie rozumie - jasne że nikt nie zabroni tankowania w jego stacji traktorowi z Centrum Sportu. Tylko w dobrym guście (nawet pomijając kwestie prawne) byłoby w takiej sytuacji nie łączyć tego z byciem radnym.
gajowy
gajowy 30.04.2021, 09:51
Smród dalej się unosi i będzie dalej się ciągnął dopóki niezależny sąd nie wyda w tej sprawie wyroku a opinie wojewody ?...hmmm , żenujące to było . Tak jak powiedział radny Cieślik należy po prostu prawnie to wyjaśnić i tylko sąd może to uczynić . A wtedy będzie można z otwartą przyłbicą powiedzieć .... to ja miałem rację i wojewoda . Utnie się wtedy wszystkie spekulacje , plotki i nawet płacz każdy z mieszkańców zrozumie a tak ? niesmak jest coraz większy .
czekamy
czekamy 30.04.2021, 09:32
Panie Przekop, napisz Pan jak najszybciej kilka słów komentarza od siebie na ten temat. W końcu Pana nazwisko padło tam wczoraj kilkukrotnie. Jak tam wciąż nie mogę uwierzyć w to co się stało, nie ogarniam tego rozumem, moja wrodzona uczciwość i przywiązanie do zasad nie pozwalają mi uwierzyć, że to może być prawda a nie jakiś koszmarny sen.
Brawo opozycja
Brawo opozycja 30.04.2021, 08:09
Brawo Iza i Rafał. Wytrzymali państwo ogromną presję, atak prawnika miejskiego Beaty K., atak watahy z Prywatnego Miasta Dobkowskiego. Brawo Wy
parabuch
parabuch 30.04.2021, 20:20
Pamiętacie kogo Walulik oprócz Karolczuka wyrzucił z urzędu zaraz po rozstaniu z NM? Czy to było przypadkowe? Mam wrażenie, że nie, bo dość szybko zorientował się, kto pociąga za sznurki.
Dla przypomnienia: https://www.radio.bialystok.pl…
Augustów no future
Augustów no future 30.04.2021, 21:26
Tak pamiętam p Sokołowską i mecenas Kornelius.
A ten coś tam mówił o super wydziale ale on dużo rzeczy mówi z których mało co wynika
Magda
Magda 30.04.2021, 21:16
Zarabia więcej niż burmistrz więc może z tego wynika jej zachowanie.
Lena
Lena 30.04.2021, 22:30
Nadal korzysta z męskiego kibla na parterku?
Zygmunt August
Zygmunt August 30.04.2021, 07:52
Stado Wilków przywdziała owcze skóry i przy zgodnym beczeniu i gromkim aplauzie udając niewiniątka dokonało rzezi . Ten sposób pokazali kto tu rządzi. To nic że mogą robić milionowe interesy, wycinać drzewa bez pozwolenia , budować parkingi gdzie im się podoba, publikować i pisać jak im wygodniej przygotowując teren pod kolejny atak . Wszystko w imię jedynej słusznej racji . I co im zrobicie ? Nic ! Bo zastraszą was sądami ,zrobią wroga ludu, przy tym wykorzystując wszelkie możliwe środki oczywiście płacąc za to miejskimi pieniędzmi ! Możecie pisać do Wojewody i Posła ale oni pozostaną głusi na wasz skowyt bo to Wy wybraliście w amoku wyborczym tę watahę. Następna szansa za nieco ponad dwa lata.
jeszcze 2 lata
jeszcze 2 lata 30.04.2021, 09:56
Dokładnie. Czarna karta w historii Augustowa. Może kiedyś za 2 lata ludzie zaczną mówić co ta grupa nadludzi wyprawiała przez lata rządzenia. Na razie po cichu wśród znajomych. Mam nadzieje, że kara ich nie ominie. Na szczęście większości mieszkańców naszego pięknego miasta klapki już opadły. Więc po trupach do celu, ponieważ wiedzą, że to już koniec ich baletów. Ale nazwa w sam raz. Nasze Miasto i tak o to traktują mienie miejskie.

Pozostałe