45 metrowy zwój trafił do generalnej

  • 01.05.2021, 10:13
  • Krzysztof Przekop
45 metrowy zwój trafił do generalnej
O konieczności budowy drogi ekspresowej Suwałki-Augustów-Białystok, która byłaby łącznikiem Via Carpatii z Vią Balticą, na naszych łamach pisaliśmy wielokrotnie. Suwalscy społecznicy zebrali podpisy pod petycją skierowaną do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie popierającą tę inwestycję. 45 metrowy zwój zawierający 5645 podpisów trafił już do Warszawy.

Budowa drogi ekspresowej Suwałki-Augustów-Białystok w ocenie podlaskich samorządowców, przedsiębiorców, polityków, jak i mieszkańców jest niezwykle ważną inwestycją. Powstanie takiej drogi da ogromne możliwości dla rozwoju tego regionu i poprawi bezpieczeństwo. Inwestycję, która byłaby łącznikiem między Vią Carpatią i Vią Balticą, popierają lokalne samorządy, jak i wiele innych środowisk. Jakiś czas temu odbyła się akcja zbierania podpisów wśród mieszkańców województwa. Młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki–Augustów–Białystok" informują, że petycja trafiła już do głównej siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

-Petycja, którą podpisało aż 5654 mieszkańców z całego województwa podlaskiego, trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pragniemy przypomnieć, że petycja składa się z 218 stron, a ich zwój liczy aż 45 metrów - mówi Piotr Rydzewski, jeden z inicjatorów akcji.

Z kolei kolejny inicjator akcji Damian Izbicki podkreśla, że mimo przekazania petycji nadal będą podejmowane inicjatywy na rzecz tej inwestycji.

-Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku naszych poprzednich petycji, ta również spotka się z pozytywnym odbiorem. Aktualnie czekamy na odpowiedź od GDDKiA i nadal będziemy podejmować inicjatywy w ramach akcji #EkspresowePodlaskie -mówi Damian Izbicki.

-Petycję oraz nasze działania przedstawiliśmy także podlaskim parlamentarzystom. Zarówno z Podlaskim Zespołem Parlamentarnym, jak i Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad podjęliśmy współpracę, jesteśmy chętni do rozmów, spotkań oraz dalszych działań. Wszystko na rzecz mieszkańców naszego regionu - zaznacza Piotr Wasilewski, jeden z inicjatorów akcji.

Inicjatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom za wielkie zaangażowanie i mobilizację.

-Liczba podpisów pokazuje, jak ważna dla całego województwa jest budowa ekspresówki przez Augustów. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przybliżmy realizację tej trasy -podkreśla Grzegorz Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Suwalscy społecznicy zapewniają, że o dalszych postępach akcji #EkspresowePodlaskie będą informować na bieżąco.

 

Oprac. Krzysztof Przekop na podstawie materiału przesłanego przez inicjatorów petycji i akcji #EkspresowePodlaskie

 

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe