„A czym drzewa kwitną wiosną? Wierszami!”

  • 30.04.2021, 10:41
  • Admin Admin
„A czym drzewa kwitną wiosną? Wierszami!”
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Rutkach zorganizowała Gminny Konkurs Poetycki w rocznicę urodzin Joanny Kulmowej - znanej i lubianej poetki piszącej dla dzieci. Parafraza słów jej wiersza stała się hasłem konkursu, zaś radosna atmosfera i pozytywna energia wierszy Joanny Kulmowej była inspiracją dla uczestników konkursu. Uczniowie klas IV-VIII zostali zachęceni do napisania wierszy, z których tchnąć będzie poczucie humoru, optymizm i wiosenne wibracje. Tę inicjatywę objął swym Honorowym Patronatem Wójt Gminy Augustów Zbigniew Buksiński.

List do redakcji

Dzieci i młodzież chętnie zgłaszały swoje utwory przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Organizacja konkursu odbyła się w całości online, za koordynację pracy odpowiedzialne były pomysłodawczynie konkursu – polonistki ze Szkoły Podstawowej w Rutkach – pani Edyta Galicka i pani Małgorzata Grzęda. Zakodowane prace trafiły do rąk Komisji Konkursowej, w skład której weszły: pani Barbara Gałczyńska – augustowska poetka i malarka, pani Elżbieta Sierzputowska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie oraz pani Zuzanna Rogucka – przedstawicielka Gminy Augustów. Jurorki wytypowały laureatów, a przy tym z przyjemnością zapoznały się z twórczością uczniów.

W wierszach jest sporo zabawnych, spontanicznych rymowanek. Dużo w tym koloru, słońca, dynamiki” – powiedziała nam pani Gałczyńska, której bliski jest temat piękna przyrody i natury. Zwłaszcza utwory młodszych uczniów dostarczyły jej wielu miłych wrażeń. „Muszę przyznać, że wszystkie wiersze są piękne, budzące radość i nadzieję. Miałam nie lada dylemat z wyborem” podsumowała swój werdykt Jurorka pani Rogucka, która często i chętnie wspiera szkoły w inicjatywach związanych z rozwijaniem talentów artystycznych uczniów. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rutkach Bogusława Grądzka dziękuje za współpracę na rzecz rozwijania talentów uczniów, pielęgnowania w nich życzliwości i poczucia humoru. Laureaci poszczególnych miejsc oraz licznych wyróżnień otrzymali atrakcyjne nagrody zakupione ze środków Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Rutkach. Wiersze zostały zebrane w tomiku dostępnym u organizatorów.

Małgorzata Grzęda

Wyniki konkursu:
Kategoria uczniów klas IV-VI

I miejsce – Kacper Masłowski (SP Jabłońskie) op. Alicja Trocka
ex aequo Mateusz Kowalczyk (SP Rutki) op. Edyta Galicka
ex aequo Anita Turowska (SP Rutki) op. Małgorzata Grzęda

II miejsce – Julia Kowalewska (SP Żarnowo) op. Lucyna Lewkiewicz
ex aequo Lena Chełmińska (SP Białobrzegi) op. Jan Saczko

III miejsce – Antonina Czerobska (SP Kolnica) op. Lilla Rutkowska
ex aequo Paweł Kowalczyk (SP Rutki) op. Małgorzata Grzęda

Kategoria uczniów klas VII-VIII:

I miejsce – Bartłomiej Kowalczyk (SP Rutki) op. M. Grzęda

II miejsce – Weronika Kowalewska (SP Żarnowo) op. Lucyna Lewkiewicz

III miejsce – Martyna Grygo (SP Rutki) op. Małgorzata Grzęda

 

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe