Sukces na olimpiadzie

  • 28.04.2021, 12:29
  • Krzysztof Przekop
Sukces na olimpiadzie
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie zostały finalistkami LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Maturzystka Olga Wysocka i Barbara Pużyńska z klasy II wykazały się ogromną wiedzą literacką i zostały zwolnione z egzaminu maturalnego.

Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie Olga Wysocka z klasy maturalnej oraz Barbara Pużyńska z klasy II zostały finalistkami LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Olimpiada do łatwych nie należała. Zanim otrzymały ten zaszczytny tytuł uczennice musiały się wykazać naprawdę ogromną wiedzą.

-Dziewczęta musiały przejść kolejne etapy trudnych zmagań i zdobyć odpowiednią ilość punktów w etapie szkolnym oraz okręgowym zawodów, w części pisemnej i ustnej oraz otrzymać kwalifikację do etapu centralnego -informuje Dorota Prokop, nauczycielka języka polskiego II LO w Augustowie i jednocześnie opiekunka uczennic, która przygotowała je do olimpiady. -Uczennice wykazały się ogromną wiedzą z zakresu historii literatury polskiej i powszechnej, wiedzą z dziedziny językoznawstwa oraz sprawnością w tworzeniu prac badawczych.

Uzyskując tytuł finalisty uczennice wywalczyły zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego z wynikiem 100% zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym oraz możliwość przyjęcia na najbardziej renomowane uczelnie w kraju. Gratulujemy wspaniałym humanistkom oraz ich opiekunce pani Dorocie Prokop.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe