Rosyjska ruletka

  • 28.04.2021, 15:57
  • Krzysztof Przekop
Rosyjska ruletka Na zdjęciu: Tomasz Dobkowski (w centrum), Rafał Harasim i Izabela Piasecka
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1142 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Nie dość, że mamy zamknięte hotele i pensjonaty, to jeszcze na dokładkę majówka nie rozpieści nas pogodą. Będzie niezbyt ciepło, zaledwie do 14 stopni w dzień, 5-6 stopni w nocy, a w dodatku będzie sporo padać. No cóż, jak nie żre, to nie żre.

Przez obrady naszej rady miejskiej przetaczał się już temat toto-lotka, gdyż w jednej z kolektur podczas obrad pracuje ważna radna. Na poniedziałkowej komisji rozwoju toto-lotek pojawił się w zupełnie innym kontekście. Otóż jeden z radnych Naszego Miasta przyrównał składanie wniosków o dofinasowanie inwestycji ze środków zewnętrznych do gry w toto-lotka. Albo uda się jakąś kasę „wygrać”, albo nie. Taka postawa rządzących wiele wyjaśnia. Nieważne są kompetencje, nieważne są dobre wnioski, nie są ważne inwestycje prorozwojowe, dla nich liczy się łut szczęścia. Wniosek jest jak kupon toto-lotka wypełniony na chybił trafił. Byle jak, byle co, może uda się psim swędem wygrać kasę z zewnątrz, będzie się czym chwalić na Facebooku. A że czas nie stoi w miejscu, inne samorządy się rozwijają znacznie szybciej, lepiej korzystają z funduszy unijnych? A kogo to obchodzi?

Ludzkie pany

Cieszymy się, że Nasze Miasto gra z nami jedynie w toto-lotka. Mają władzę i mogliby zagrać z nami w rosyjską ruletkę. Przypominam, że jest to gra dla prawdziwych twardzieli. Polega na tym, że do bębenka rewolweru wkłada się jeden ostry nabój, a grający na zmianę kręcą bębenkiem i strzelają sobie w głowę. Przegrywa ten, który pierwszy trafi na ostry nabój. Nie muszę dodawać, że jest to jego ostatnia porażka w życiu. Nie wierzę oczywiście, że do gry stanąłby jakiś dygnitarz z Naszego Miasta. Wystawiliby jakiegoś naiwnego, puste konto na Facebooku lub próbowali doprowadzić do gry jednoosobowej, najlepiej kogoś z opozycji lub naszej redakcji. Oświadczam, że nie piszę się na żaden hazard, zwłaszcza z miejskim koryfeuszem.

Luminarze z Naszego Miasta mają dwa poważne problemy

Pierwszy dotyczy samego szefa, Tomasza Dobkowskiego. Od lat prowadzi milionowe interesy z wykorzystaniem majątku miejskiego. Jest to prawnie niedopuszczalne. Nie można mieć żadnych wątpliwości, że robi to w sposób wyrachowany i świadomy, bo temat był już poruszany, jednak nigdy nie był zbadany. Tym razem zarówno radni, jak i nasz tygodnik zdobyli twarde dowody na łamanie prawa przez radnego Dobkowskiego. Nie budzą one najmniejszej wątpliwości. Siłę tych dowodów potwierdza zachowanie polityków Naszego Miasta. Stawiają liczne zasłony dymne, odwracają uwagę opinii publicznej wrzutkami politycznymi.

Zasłony dymne służą też przykryciu kompromitacji stulecia, jakim jest otrzymanie czwarty raz z rzędu okrągłej sumy ZERA złotych z funduszy zewnętrznych. Nie jest niestety łatwo dotrzeć z prawdziwym przekazem do opinii publicznej. Zarówno wolna prasa jak i opozycja mają wielką pracę do wykonania. Prawda jest zwykle mniej barwna, mniej krzykliwa, ma mniej obrońców niż barwna i pozornie lepsza w odbiorze manipulacja. Zapraszam do przeczytania artykułu „Czwarty raz zero złotych”

Kasa, kasa, kasa

I tu jest jeszcze jeden subtelny problem. Burmistrz i jego poplecznicy mają niemalże nieograniczony dostęp do publicznych pieniędzy. Mogą zatem tworzyć profesjonalne filmiki, całe strony w mediach społecznościowych. Jak niesie wieść miejska, burmistrz ma nawet swojego osobistego fotografa i operatora kamery, który towarzyszy mu wszędzie jak papieżowi. Wiadomo, pijar ma swoje prawa i wymagania. Nie byłoby może w tym nic tak bardzo szczególnego, gdyby nie fakt, że propaganda jest głównym celem obecnej władzy miejskiej. Wierzą, że kłamstwo powtórzone sto razy, stanie się prawdą. Oby nie, póki „Przegląd” żyje.

O metodach dymienia przez władze miejskie w naszych umysłach traktuje artykuł "Zasłona dymna Dobkowskiego". Warto przeczytać.

Już za dzień matura

Początek maja oznacza kwitnące kasztanowce i matury. Nikomu nie trzeba mówić, że matury w tym roku nie będą normalne. Będziemy śledzić egzaminy, a w tym numerze rozmawiamy z dwójką maturzystów i dyrektorami szkół. Zapraszam do przeczytania tekstu „Największe obawy przed matematyką”.

Wiosna, piękna pani

Wiosna odsłoniła wiele śmieci w mieście, ale także w lasach. Nasi Czytelnicy przysyłają nam zdjęcia takich miejsc, ale są też ludzie, którzy nie czekają na nikogo i sami zwyczajnie sprzątają porzucone przez innych śmieci. Mowa o stowarzyszeniu Polska 2050, którego członków coraz częściej można dostrzec w różnych cennych aktywnościach. Piszemy o tym w tekście „W hołdzie Ziemi”.

Ocalić od zapomnienia

Nie wolno nam dopuścić do zapomnienia naszych starszych braci w wierze, którzy przed wojną stanowili znaczną część mieszkańców Augustowa. Piszemy o tym i przypominamy, że powstaje „Księga pamięci Żydów Augustowskich”. Jamiński Zespół Indeksacyjny pracuje nad tym niezwykłym wydawnictwem. Książkę można już zamawiać pod linkiem: https://jzi.org.pl/ksiega-pamieci-zydow-augustowskich/

O tych oraz wielu innych ważnych sprawach, o których nie napiszą media finansowane przez urząd miasta, przeczytamy w najnowszym „Przeglądzie Powiatowym”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ostre cięcie
Ostre cięcie 29.04.2021, 20:34
Czyli WW miał rację ..
Chirurg pilnie potrzebny
Chirurg pilnie potrzebny 29.04.2021, 20:08
Jaka krzywousta paskudna. Co ona ze sobą zrobiła? Nos to jak u diabła ku...... A usta....
Precz z satrapią
Precz z satrapią 29.04.2021, 06:07
To już jest prywatne miasto Dobkowskiego, taka satrapia. Gdyby nie wolne media i nieliczni radni byłoby już posprzątane, czyli Augustów przejęty przez kilka osób. A tak jest jeszcze szansa
czekamy
czekamy 28.04.2021, 17:24
To już jutro! Oglądajta narody, będzie zabawa, bedzie się działo. Coś czuję że ta sesja przejdzie do historii. Dobrze że są zdalnie, to do rękoczynów nie dojdzie, ale będzie krwawa jatka połaczona z mega erupcją głupoty. Ja osobiście czekam jak kania dżdżu tego jak Szapapaż będzie tłumaczyć, że Dobo jest w pełni lege artis. To będzie piękne!!
picowanie bajerą
picowanie bajerą 28.04.2021, 22:55
Czuję też, ze będzie eksplozja taniej, tandetnej i wydumanej propagandy, wiecie, obiecanewykonane, mamy to, jeden wielki plac budowy, a to wszystko dzieki nam. Chyba w snach.
ooloo
ooloo 28.04.2021, 20:26
"A fructibus eorum cognoscetis eos"
wef
wef 28.04.2021, 18:59
Zakładam podwójne majty, bo się zleję. :-)
Mądry_Polak
Mądry_Polak 28.04.2021, 14:29
zgadza się.. a po co lekarzowi w prywatnym gabinecie urządzenie za setki tysięcy zł jak można skorzystać z urządzenia w szpitalu a później i rachunek wypisać dla pacjenta prywatnie?
f4g4g4
f4g4g4 28.04.2021, 17:47
Nawet zakaz wykonaywania pracy w prywatnych lecznicach i gabinetach jak się jest na państwowej posadzie nic nie da.
Będzie_dobrze
Będzie_dobrze 28.04.2021, 13:40
PiS zagwarantowało sobie głosy posłów Lewicy w Sejmie przy okazji głosowania nad funduszem odbudowy. . ale będzie kasa do rozdysponowania .... czyli już koalicja KO nie istnieje. i chyba wszyscy już mają dość PO.. trzeba iść za wygranymi i rozwojem kraju... najbliższe wybory w Augustowie to pokażą.. NM-PIS -80%, Hołownia 10%, PO - 3% czyli błąd statystyczny, inni - 7%
wyborca
wyborca 28.04.2021, 19:26
dzisiejszy sondaż pis-30 KO-21 Hołownia 20 lewica -7 konferencja i psl nie wchodzą a w Augustowie Nasze Miasto będze mialo z 5 % i po zabawie.
Wyborca
Wyborca 28.04.2021, 16:47
Jeśli PiS będzie z NM to ja na pis nie zagłosuje ? Już raz mnie p. Dariusz O. oszukał !
Śmieszny sondaż 🙃 NM i PiS ....może należało podać ile ma NM a ile PiS ! Podejrzewam że PiS 79 % a NM 1 % 😆
wefwe
wefwe 28.04.2021, 17:48
Żal Ciebie, że kiedykolwiek pisowi uwierzyłeś.
Czy to juz Białoruś...?
Czy to juz Białoruś...? 28.04.2021, 10:22
Paszkwil w SBeckim stylu uderzający w panią Piasecką ma podobny kontekst jak dzisiejsze wejście CBA do mieszkania syna Mariana Banasia. Haki i tylko haki się liczą w rozgrywkach takich ludzi ...
Korea_Północna?
Korea_Północna? 28.04.2021, 12:06
zgadzam się.. tak samo pokrzywdzony Banaś jak i Piasecka
Ohydne metody
Ohydne metody 28.04.2021, 14:34
Tu nie jest mowa o Banasiu ..tylko o kontekście i metodach walki z przeciwnikiem . Banaś jako prezes NIK za mocno zaczął grzebać wokół Morawieckiego i Dworczyka i myk ... rano przeszukanie u jego syna. Pani Piasecka powiedziała głośno o pewnych sprawach ...i myk dwa dni później jest filmik . Czego Koreanko nie rozumiesz ....?
ciekawy
ciekawy 28.04.2021, 14:25
ale że niby pokoje na wynajem?
Widz
Widz 28.04.2021, 08:57
Nie mogę już się doczekać kolejnego odcinka Muppet Show.
Reżyser wielkie gały
Reżyser wielkie gały 28.04.2021, 19:26
Z żabą w roli głównej!!!
To naprawdę jest ważne
To naprawdę jest ważne 28.04.2021, 07:39
Sprawy polityczne to jedno a drugie to sprawy zwykłych ludzi.
Komu zależy na tym by zlikwidować pływanie w Augustowie? Przez 20 lat młodzież mogła trenować i osiągać sukcesy i nikomu to nie przeszkadzało. A kiedy przyszedł nowy dyrektor i zmienił cennik to teraz już nikogo nie będzie stać na to żeby na tym obiekcie trenować.
Wczoraj na komisji społeczno-oświatowej była o tym mowa. Żenującym było patrzeć na reakcję dyrektora CSIR. Czyżby chciał tym sposobem (podwyżki) pozbyć się pływaków z pływalni?
robi się znajomo
robi się znajomo 28.04.2021, 13:36
A po co ma się tam plątać kompetentny trener, który będzie patrzył co się dzieje na basenie? Lepiej się go pozbyć.
Boguś
Boguś 28.04.2021, 11:26
Aby nasze miasto napisało chociaż jeden projekt odnośnie basenu modernizacja stałaby się rzeczywistością. Gwarantuje ze projekt zakwalifikowałby się na środki. Wiadome jest ze w czasie covid nie dostaniemy pieniędzy na wyimaginowane projekty a na to co niezbędne. Dyrektor z 3 miesięcznym stażem już powinien mieć kilka projektów na biurku a niestety ale się nie sprawdził. Co można robić na zamkniętym objęcie? Przerost formy nad treścią.
Poinformowany
Poinformowany 30.04.2021, 00:50
Napisało
Specjalista
Specjalista 28.04.2021, 11:58
nie znasz się człowieku i gwarantujesz, bo w tej chwili nie ma i w ostatnich czasach nie było żadnych ogłoszonych konkursów na modernizacje,remonty etc.. basenów. ale pisać każdy może podobnie jakśpiewać...
nie pitol
nie pitol 28.04.2021, 12:52
Specjalista z ciebie jak z koziej d... trąba. Jak nie wiesz, to nie pitol głupot, pierwszy z brzegu przykład, remont pływalni w Gorlicach dofinansowany z RFIL-u. Jak się chce to można, a że u nas dwie lewe ręce do wszystkiego i nic się nie chce, to później mamy jak mamy. Remont basenu nie przyniesie żadnej korzyści żadnym kolesiom, więc nikt się nim nie interesuje. I tyle.
https://www.gorlice.pl/pl/223/…
pływak
pływak 28.04.2021, 14:35
Interesuje, interesuje ..jak popadnie w ruinę do za bezcen go wykupią
wefwe
wefwe 28.04.2021, 17:50
i połaczą z mC Donaldem?
wyrażaj_się
wyrażaj_się 28.04.2021, 14:20
a z ciebie to nawet nie trąba tylko d-... Gorlice to województwo małopolskie a RFIL Augustów składa do wojewody podlaskiego. pokaż mi remont basenu w podlaskim... poza tym.. są to środki tak upolitycznione że lepiej żeby PO nie doszła do władzy w Augustowie bo nigdy miasto nic nie dostanie i będzie h..., d.. i kamieni kupa z Augustowa jak to kiedyś ich znamienity przedstawiciel powiedział...
Magda Lena
Magda Lena 28.04.2021, 19:30
Magda, daruj sobie. Winni się tłumaczą. Wnioski trzeba umieć pisać, po prostu...
kompetentni inaczej
kompetentni inaczej 28.04.2021, 17:09
A po co w podlaskim ktoś miał składać jeśli nie miał potrzeby? Każde miasto realizuje dla siebie ważne inwestycje. U nas basen wymaga remontu i można było zgłosić zamiast mostków nad Nettą za 1,2 mln złotych.
Jak zobaczyli taki wniosek to pewnie się nieźle naśmiali.
wefwe
wefwe 28.04.2021, 17:51
OK, ale ile lat o tych mostkach mówią? 10? 20?
👍💪🦾🤛😆
👍💪🦾🤛😆 28.04.2021, 16:56
Przecież w Augustowie jest "obiecane - wykonane" 👍🤜🤛💪💪💪🦾 same suksesy, niech nasi rzadzacy pokażą jaka w Augustowie kuźnia sukcesu!
Przecież na stronach NM na FB same sukcesy, na wszystko jest wytłumaczenie ....da się? Da się ! 😆👍💪💪💪
Kto to jest?
Kto to jest? 28.04.2021, 10:10
Przyszedł żeby zniszczyć?
niezgoda rujnuje
niezgoda rujnuje 28.04.2021, 10:51
ciekawa dyskusja 1h 32 minuta
https://esesja.tv/transmisja/1…
Spadochroniarz
Spadochroniarz 28.04.2021, 10:29
Coś jest na rzeczy.
Rozważam teorie
Rozważam teorie 28.04.2021, 09:00
Można by snuć pewne teorie, po pierwsze basen powstał za kadencji burmistrza Leszka Cieślika i jest to bez wątpienia jeden z jego wielkich sukcesów, po drugie basenem zarządzał i stał się jego synonimem nielubiany przez wiadome osoby pan Andrzej Zarzecki. Być może jest to odpowiedź na pytanie dlaczego dziś wokół tego obiektu jest tyle negatywnych emocji, chociaż powinien być dumą mieszkańców.
Smutna rzeczywistość
Smutna rzeczywistość 28.04.2021, 09:15
Dumą to on był a teraz to powinien być zmodernizowany, bo patrząc na obiekty w porównywalnych miastach to nasz to już dziaderstwo.
Marek
Marek 28.04.2021, 01:00
Chcę ustosunkować się do nagrania pani radnej Piaseckiej. Zrobiono pani dużą krzywdę, ale prawda na końcu zawsze zwycięża. Proszę się nie martwić, wszak oliwa zawsze sprawiedliwa. Nie liczy się to, że ktoś panią przegłosuje. Jest pani osobą godną sprawowania mandatu rady miejskiej, bo mówi pani wprost jak z pani perspektywy wygląda sytuacja rady miejskiej w Augustowie. To pani w moim uznaniu jest zwycięzcą tej sytuacji i życzę pani, aby w przyszłości stanęła pani na czele opozycji, zostając kandydatem na burmistrza Augustowa.
Amicus Plato
Amicus Plato 27.04.2021, 23:55
No i co można napisać? Chyba tylko tyle: "Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas".
Nie poddawać się, robić swoje
Nie poddawać się, robić swoje 27.04.2021, 23:20
Nie wiem dlaczego Nasze Miasto napotyka na taką krytykę. To dobre ugrupowanie, a pozytywne zmiany ich rządów widoczne są gołym okiem, o czym przypominam tylko malkontentom.
JużniePIS
JużniePIS 28.04.2021, 06:03
Orneta, przestań. Jak jest wszyscy widzą. Tylko niektórym rozum i wzrok odebrało.
Totolotek
Totolotek 28.04.2021, 19:16
Jestem zdumiona!
Marzenie
Marzenie 28.04.2021, 01:48
Prawie idealnie.... burmistrz błyskotliwy, operatywny, charyzmatyczny, świetnie zarządza miastem......
zastępca uprzemy, , ogromna wiedza merytoryczna w każdej dziedzinie .....pani przewodnicząca rady miejskiej kulturalna, taktowna, obiektywna, pięknie się wysławia ........koalicja rządząca dba o wszystkich mieszkańców miasta, z uwagą słucha radnych z opozycji .........
Miasto czyste, zadbane.........
Marzenie .....
Celestyn
Celestyn 27.04.2021, 23:05
Mam wrażenie, że niektórzy radni dostali się do rady na zasadzie losowania toto lotka.
Bonifacy
Bonifacy 28.04.2021, 06:55
Jeżeli tak wygląda toto lotek że wszystko jest ustawione to czas przestać grać
Beton
Beton 27.04.2021, 22:10
Ale policja przytaczana w filmiku atakującym radną stanowi niezależną formację od miasta i budżet policji nie jest finansowany ze środków miejskich. Tak więc widać, że Dobo i spółka czuje że dobierają się im do du.py i w panice próbują się bronić. Rozwoju brak, inwestycji brak, kolejna kasa z zewnątrz przegrana, syf
Miro
Miro 27.04.2021, 20:51
To już nie w głowach się po przewracało tylko w du..ch !!!!!
Stół od pingponga
Stół od pingponga 27.04.2021, 20:11
Ktotokarolczuk ma swojego fotografa? A co tam fotografować? Chyba wielkie czoło.
ooloo
ooloo 28.04.2021, 20:19
Lepiej niech nie błyska fleszem, bo jeszcze pomyśli, że strzelają i ochroniarzy zatrudnią.

Pozostałe