Dobkowski zabrany z Atola

  • 26.04.2021, 12:55
  • Krzysztof Przekop
Dobkowski zabrany z Atola Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu: Tabliczka (która wisiała na budynku "Atol") m.in. z nazwą firmy radnego Tomasza Dobkowskiego
Tomasz Dobkowski powinien niebawem pożegnać się z mandatem radnego rady miejskiej w Augustowie. Wszystko przez liczone w milionach interesy z miastem. Niedawno z Atola zniknęła reklama firmy Dobkowskiego wisząca tam od kilkunastu lat.

Krzysztof Przekop by Koty2

Dobkowski powinien złożyć mandat

Na sesji rady miejskiej w Augustowie będzie dyskutowane wygaszenie mandatu radnego Tomasza Dobkowskiego. Wniosek złożył klub radnych Koalicji Obywatelskiej. Ma to związek z potwierdzonymi informacjami o kupowaniu paliwa od firmy lidera ugrupowania Nasze Miasto przez spółki oraz instytucje miejskie. Ustawa o samorządzie gminnym zabrania takich praktyk. Władze miasta kupują i opłacają także ogromnymi pieniędzmi propagandowe artykuły w „Augustowskim Reporterze” współnależącym do żony Tomasza Dobkowskiego.

Tabliczka zabrana z budynku Atol

Z miejskiego Atolu na Rynku Zygmunta Augusta po kilku latach zniknęła tabliczka, na której widniała reklama firmy należącej do Tomasza Dobkowskiego. Warto tu przypomnieć o sytuacji z ostatniej kampanii wyborczej. Gdy Wojciech Walulik powiesił na Atolu banner wyborczy, przedstawiciele formacji Nasze Miasto podnieśli larum i uważali, że jest to niedopuszczalne.

O wyjaśnienie tej kwestii zwróciliśmy się do burmistrza. Zapytaliśmy Mirosława Karolczuka o to, na jakiej podstawie od wielu lat na budynku Atol wisiała tabliczka z reklamą firmy Tomasza Dobkowskiego oraz poprosiliśmy o podanie powodu jej zabrania z początkiem tego miesiąca. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi burmistrza Augustowa.

Karolczuk idzie w zaparte

-Na budynku zwanym Atolem nie wisiała tabliczka z napisem „Dobkowski paliwa” -twierdzi burmistrz Mirosław Karolczuk. -Na tymże budynku znajdował się zegar elektroniczny z oznaczeniem nazwy fundatora, którym byli „British American Tobacco” oraz „Dobkowski-paliwa”. Z uwagi na fakt, iż zegar został ufundowany przez ww. podmioty, nie zawierano żadnej umowy, która była podstawą wystawienia faktury VAT. Przedmiotowy zegar został zainstalowany w latach 2008/2009. Po latach eksploatacji zegar przestał działać. Ten fakt wielokrotnie zgłaszali mieszkańcy miasta i z tego względu polecono demontaż zegara wraz z tabliczką, aby dokonać konserwacji oraz ewentualnej naprawy, po której całość wróci na dawne miejsce –zakomunikował w piśmie do „Przeglądu Powiatowego” Mirosław Karolczuk.

Reklama Dobkowskiego za 5 zł bez VAT

Odpowiedź burmistrza jest zdumiewająca. Faktem jest, że tabliczka z reklamą firmy Dobkowskiego wisiała na mieniu miejskim, jakim jest Atol, kiedy właściciel tej firmy sprawował mandat radnego. Oczywiście, że tak było, co można zobaczyć na zdjęciach. Prawo jest jasne, radny nie może wykorzystywać mienia komunalnego do prowadzenia biznesu.

Burmistrz znowu zaprzecza faktom, podobnie jak przy przegranej sprawie sądowej z naszą redakcją. Ufam, że wielu z naszych Czytelników, podobnie jak ja, nie może pogodzić się z faktem, że ludzie sprawujący wysokie funkcje publiczne uciekają się do tak bezczelnych kłamstw.

Przy okazji pojawia się pytanie o gospodarowanie majątkiem miejskim. Koszt takiego zegara to góra 2 tysiące złotych. Reklama Tomasza Dobkowskiego i BAT wisiała tam przez co najmniej 13 lat. Zatem miasto wyceniło koszt reklamy radnego Dobkowskiego na sumę rzędu 5 złotych miesięcznie. Jestem przekonany, że przy takim cenniku za zajęcie elewacji Atola wielu augustowskich przedsiębiorców byłoby chętnych na powieszenie tam swojej reklamy. Ale nie każdy nazywa się Dobkowski.

Pojawia się jeszcze problem podatkowy. Wszystkie towary lub usługi wymieniane w ramach barteru na gruncie podatku VAT uznawane są za odpłatne i strony powinny wymienić się fakturami. Burmistrz twierdzi, że strony nie wystawiały faktur za wymianę usług barterowych, a tym powinien zainteresować się naczelnik urzędu skarbowego.

Krzysztof Przekop

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ooloo
ooloo 27.04.2021, 18:52
Cóż za prymitywy w tej "radzie". Po obejrzeniu można doznać intelektualnego wstrząsu mózgu. Nie wiem z kim się ta HETERA na rozumy zamieniła. Taka wyliniała mądrość.
Dno dna
Dno dna 27.04.2021, 15:46
Głowacki dziś pokazał swoją twarz.
O co chodzi
O co chodzi 27.04.2021, 17:10
Gdzie?
kurdebele
kurdebele 27.04.2021, 15:34
Róbcie screeny, bo poblokują!
https://www.facebook.com/LoveA…
Cały czas
Cały czas 27.04.2021, 13:48
Google z 2017 jasno pokazują .... https://goo.gl/maps/U2ochpXxeZ…
Kotełek
Kotełek 27.04.2021, 12:47
Ej, Pudelek wrócił :D
https://www.youtube.com/watch?…
Wyborca
Wyborca 27.04.2021, 13:49
Ten filmik powinien obejrzeć każdy mieszkaniec miasta ! Kto głosował na panią przewodniczącą?
Chyba mu powinno być wstyd! Największa porażka ostatnich wyborów!
Uważam, że jeśli ktoś nie ma internetu i jest radnym to powinien przyjść do UM i skorzystać z miejskiego łącza ! W końcu sam na sali obrad covidem się nie zarazi! Ma zapłacone za udział w sesji!
skandal
skandal 27.04.2021, 15:44
Dokładnie tak, dostanie pewnie nawet pokój w urzędzie miasta i będzie uczestniczył a nie tylko udawał.
Pycha , wielka pycha
Pycha , wielka pycha 27.04.2021, 13:44
Pogardliwy to był śmiech ... to na wizji a poza nią ? aż strach pomyśleć
kinematografia padlinożerców
kinematografia padlinożerców 27.04.2021, 09:18
Cała sprawa z tym żenującym filmikiem pokazuje dobitnie jak podli i nikczemni ludzie rządza aktualnie w mieście, jakie to moralne zera zdolne do najpaskudniejszych rzeczy aby tylko utrzymać się u koryta i zdyskredytować innych, jak chore pomysły potrafią lęgnąć się w ich spaczonych mózgach. Autorowi a przede wszystkim pomysłodawcy tego paskudnego paszkwila, skoro tak lubi kino, dedykuję cytat z innego filmu: "Olo, czujesz? Tak, ale to nie gunwo, to ***...."
Lewiatan
Lewiatan 27.04.2021, 11:29
tak to jest jak ktoś udaje że nie jest przedsiębiorcą a nim jest...... chytry traci dwa razy
ciekaw
ciekaw 27.04.2021, 06:27
A kedy ten zegar wróci na miejsce???I jaki jest koszt reperacji zegara za 2tys????
Upadek moralny
Upadek moralny 27.04.2021, 06:23
Nasze Miasto jest przykładem jak nisko można upaść, gdy napędzają cie głupie ambicje.
Młot na czarownicę
Młot na czarownicę 26.04.2021, 22:58
Dobkowski urządza polowanie na czarownice. Trafiło na Izę Piasecką. Ale stos płonie już pod Dobkowskim, a Anuszka już rozlała olej.... Ale on chyba nie zna Bułhakowa
Młot, dobre określenie
Młot, dobre określenie 27.04.2021, 06:31
To ten radny, który lubi publicznie spać w sałatce?
Był widywany w takiej pozie.
Był widywany w takiej pozie. 27.04.2021, 08:15
Ten sam. Tak ciężko pracuje, że czasami zaśnie w sałatce w knajpie. Źli ludzie twierdzili, że to z powodu przedawkowania. Ale chodziło o pracę dla Ich Muasta
Filipek
Filipek 26.04.2021, 22:54
Grunt się pali pod nogami NM.
Oj pali się, i bardzo dobrze.
Nm
Nm 26.04.2021, 21:22
A jak pan się odniesie co do radnej Piaseckiej czy będzie cicho w pana gazecie
Duży chłopak to i duża kasa z miasta
Duży chłopak to i duża kasa z miasta 26.04.2021, 22:30
Akcja Dobkowskiego przeciw Piaseckiej to zasłona dymną. Ten koleś kręci lody na kasie miejskiej na miliony złotych. Ma czego bronić
Renata
Renata 26.04.2021, 22:12
Nie wisiała na atolu. Poza tym bardzo uczynna i uprzejma osoba.
Oni uważają wyborców za debili. I mogą mieć rację
Oni uważają wyborców za debili. I mogą mieć rację 26.04.2021, 21:34
Założę się, że Przegląd opisze sprawy Piaseckiej i Harasima oraz oczywiście Dobkowskiego. Być może opiszę też Zawadzkiego i Bielawskiej. Założę się też że Reporter Dobkowskiego opiszę tylko opozycję. Wspomni może że Dobkowskiemu rada nie wygasiła mandatu, a opozycji wygasiła.
Dno
Dno 27.04.2021, 07:10
Radny czy nie i tak dla mnie jest nikim
Strach w NM
Strach w NM 26.04.2021, 21:06
Dobkowski jest w niezłej panice. Uciekają się już nawet do produkcji profesjonalnych filmów szkalujących radnych opozycji. Używają metod esbeckich. Szkoda porzadnych radnych.
Oni i my
Oni i my 26.04.2021, 22:28
Szkoda mądrych, kompetentnych radnych opozycji którzy w normalnej sytuacji byliby wielkim wsparciem dla mieszkańców.
Rada Miasta Augustowa z której mieszkańcy mogliby być dumni. Widzę to oczyma wyobraźni i czekam.
Tomuś Romuś i Atomuś
Tomuś Romuś i Atomuś 26.04.2021, 16:10
Żałosne - to tak samo jakby mówić o tym, że coś finasowała UE i zakazać jej wywieszenia informacji, że coś zostało sfinansowane z jej środku - oj redaktorku redaktorku ty się na prawdę pogrążasz w swoich żałosnych teksatach co raz to bardziej.
A Dobkowski jestvradnym
A Dobkowski jestvradnym 26.04.2021, 22:27
Unia Europejska nie jest radną
Radny może o wiele mniej. Dobkowski też
Radny może o wiele mniej. Dobkowski też 26.04.2021, 16:24
Ciemny jesteś. Czy naprawdę nie przeszkadza Ci, że Dobkowski zwyczajnie łamie prawo i powinien złożyć mandat. A wtedy niech wiesza sobie gdzie chce i co chce.
Bezwstydnik
Bezwstydnik 26.04.2021, 16:48
Przeszkadza to nam jajo mieszkańcom. Wstydu nie ma
Złote usta
Złote usta 26.04.2021, 14:22
Czy ja dobrze słyszałem wyborny cytat złotoustej radnej na dzisiejszej komisji: "Park obok parku i parkiem pogania"?
szapapaż
szapapaż 26.04.2021, 18:34
Złote usta, z których płyną fekalia głównie. Co się odezwie, to jakby szambo w sąsiedztwie wybiło. Gdzie ten Kleczkowski to babsko wynalazł? Powinien za karę mieć dożywotnie zatwardzenie, że tę mistrzynię intelektu do rady wprowadził, za karę niech jej słucha jeszcze przez 2 lata.
Tron
Tron 26.04.2021, 19:17
Wynalazł to jedno ale kto głosował ?
Darek
Darek 26.04.2021, 20:42
Ja, tak jak 137 innych osób. A kto ją znał? startowała z listy PIS a teraz jest w klubie 11+. Czy to nie oszustwo?
za jakie grzechy
za jakie grzechy 26.04.2021, 19:35
Ci co głosowali, powinni mieć zatwardzenie dłużej niż dożywotnio. I codzienny przymusowy półgodzinny seans cytatów wybranych podczas bezskutecznej nasiadówki na klozecie. Zamiennie można by włączyć cytaty wybrane z Amicus Plato celem przypomnienia jak to za komuny bywało.
Nowak
Nowak 26.04.2021, 14:08
"Sądy przez rok nie zrobią nic". Sławomir Neumann nagrany, TVP ujawnia taśmy.... Sąd to może wyp... w kosmos, może to prowadzić trzy lata – bez znaczenia to jest - ocenia. Dodaje, że jego zdaniem akty oskarżenia będzie miało 60-70 proc. prezydentów miast. - Na nikim to nie będzie robiło wrażenia - stwierdza....
ale już nie ma neumanna i nie ma po.. to skąd ta pewność?

Pozostałe