Augustów na mapie prestiżowej imprezy

  • 26.04.2021, 12:24
  • Krzysztof Przekop
Augustów na mapie prestiżowej imprezy
Augustów dzięki staraniom Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego i augustowskich biegaczy znalazł się na mapie największej światowej charytatywnej imprezy biegowej pod nazwą Wings for Life World Run. Bieg odbędzie się już niebawem, bo 9 maja. Zapisy nadal trwają, ale warto powiedzieć, że biorąc udział w tym wydarzeniu wesprzeć można rozwój badań nad urazami kręgosłupa i leczenie osób z przerwanym lub uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Cel jest więc bardzo szczytny.

Wings for Life World Run to naprawdę wyjątkowy, globalny wyścig przeznaczony dla zarówno biegaczy, jak i uczestników na wózkach inwalidzkich. Zamiast dążyć do mety, zawodnicy ścigają się z wirtualnym Samochodem Pościgowym. W ramach piątej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 9 maja 2021 roku, uczestnicy startujący w Polsce będą mogli także pobiec razem w Augustowie.

-Cieszymy się niezmiernie, że to w naszym mieście odbędzie się ta prestiżowa impreza. Wings for Life World Run to impreza, która odbywa się już od kilku lat na całym świecie. Jest to wydarzenie charytatywne i opłaty startowe w 100 procentach są przekazywane na konto światowej fundacji, która zajmuje się badaniami na urazami kręgosłupa oraz wspieraniem leczenia osób z przerwanym bądź uszkodzonym rdzeniem kręgowym -wyjaśniają Andrzej Zarzecki i Bartosz Cichy, współorganizatorzy między innymi Półmaratonu Augustowskiego. -Jesteśmy bardzo dumni, że dostaliśmy taką możliwość i będziemy na całym świecie nie tylko wspierać szczytną ideę, ale także promować Augustów. Dla Augustowa i augustowskiego środowiska biegaczy, ten bieg to kontynuacja tradycji biegowej. Mamy nadzieję, że będzie to dobry przedbieg przed 10 jubileuszowym Półmaratonem Augustowskim i rozgrywanym co roku biegiem charytatywnym. Zapraszamy do udziału w jednej z największych imprez charytatywnych na świecie, która zawita również do Augustowa 9 maja. Chcielibyśmy żeby wszyscy ci, którzy chcą być aktywni i mogą być aktywni pobiegli razem dla tych którzy biegać nie mogą.

A na czym polegać będzie bieg? Zasada jest taka, że bieg startuje tego samego dnia i o tej samej godzinie we wszystkich lokalizacjach na całym świecie.

-I to niezależnie od strefy czasowej. U nas akurat będzie to godzina 13.00, ale w Australii będzie to dość późna noc, a w Stanach Zjednoczonych Ameryki wczesny ranek. Specyfika biegu polega na tym, że biegacze nie biegną do mety, bo meta biegnie do biegaczy a właściwie jedzie -dodają organizatorzy. -Biegaczy na trasie ścigać będzie wirtualny samochód, wyposażony w gps, który startuje pół godziny po rozpoczęciu biegu. Każdy zapisany zawodnik otrzyma dostęp do aplikacji, która będzie śledziła zawodnika na podstawie gps i podawała jego dystans oraz kiedy potencjalnie meta go dogoni. Niektórzy przebiegną kilka kilometrów, ale zawodowcy są w stanie osiągnąć wynik około 60 km. Warto zaznaczyć, że wirtualny samochód rozpoczyna jazdę z prędkością 14 km na godzinę i co pół godziny zwiększa prędkość.

Zapisy na augustowską trasę Wings for Life World Run jeszcze trwają. Zapisać można przez ogólnoświatowy portal biegu wybierając Augustów. Wszelkie informacje można też znaleźć na FB ATP Augustów -Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestnicząc w biegu dać swoją cegiełkę by wesprzeć ideę tego biegu -zachęcają organizatorzy Trasa biegu w Augustowie będzie wiodła po pętli 5 km w okolicy augustowskiego amfiteatru, bulwarów nad rzeką Nettą i jeziorem Necko.

Bieg odbędzie się 9 maja o godz. 13.00. Promują go w naszym kraju tak znani sportowcy jak między innymi Adam Małysz, Monika Pyrek i Kuba Przygoński.

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe