Chłopcy pijarowcy

  • 15.04.2021, 15:57
  • Krzysztof Przekop
Chłopcy pijarowcy Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Z przodu Filip Chodkiewicz, z tyłu Mirosław Karolczuk
W czwartek oddajemy w Wasze ręce 1140 wydanie „Przeglądu Powiatowego”. Najciekawsze artykuły zamieszczamy w wydaniu papierowym, są też dostępne w subskrypcji na naszym portalu.

Krzysztof Przekop by Koty2

Władza nigdy nie śpi, ona zawsze czuwa. Pisząc ten wstępniak zastanawiam się czy machina propagandowa urzędu miasta przygotowała już ripostę, czy dopiero czeka na rozwój sytuacji? Po publikacji ubiegłotygodniowej zapowiedzi kolejnego wydania „Przeglądu Powiatowego” w sieci zawrzało. Niby przypadkowo w tym samym dniu na stronie internetowej magistratu pojawił się paszkwil atakujący naszą redakcję. Trudno jednak uwierzyć w zbieg okoliczności. W ubiegłym roku kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, gdy krótko po naszym wstępniaku na Facebooku zastępcy burmistrza i ugrupowania Nasze Miasto pojawiała się odpowiedź, która z całą pewnością musiała być przygotowana znacznie wcześniej. Długie, koniecznie okraszone nieprzebraną ilością buziek, uśmiechów, kciuków, muskułów, strzałeczek teksty tylko czekały na sygnał do publikacji. Tym razem pijarowcy obecnej władzy zagalopowali się jeszcze dalej. Zapłacili naszej konkurencji za opublikowanie na ich łamach propagandowego artykułu, który w zamierzeniu miał przedstawić działalność naszej redakcji, jako niewiarygodną. Tworzenie płatnych zleceń przeciwko adwersarzom, a także kupowanie przez burmistrza kryptoreklam atakujących niezależne media to zachowania skandaliczne i przypominające metody ubeckie. Udokumentowaliśmy tę okropną historię. Polecam tekst: „Kłamstwa i niegodziwość władzy”.

Pijar, dbanie o własny wizerunek obecnych władz miasta są doskonale znane. Tylko jak długo można „jechać na picu”? Przyglądając się działalności obozu rządzącego mogę określić go mianem pięknie zapakowanego pudełka, które w środku jest puste. Co najważniejsze, nie jest to żadna złośliwość, ale obiektywne stwierdzenie stanu faktycznego. My już teraz wiemy, jak będzie wyglądać podsumowanie kadencji. Na konferencji prasowej Naszego Miasta będziemy mogli usłyszeć przede wszystkim slogany o wyciągnięciu ludzi z błota. Będzie to oczywiście nawiązywać do wylania asfaltu na krótkich ulicach kilku dzielnic. Oczywiście, że to zadanie jest potrzebne. Ale jest to obowiązek miasta i pijarowcy będą mieli spory kłopot, aby dorobić do niego jakąkolwiek martyrologię. W obecnej kadencji samorządu w Augustowie faktycznie doszło do jednej spektakularnej inwestycji infrastrukturalnej, która poprawiła komfort życia większości mieszkańców i bez wątpienia oddziałuje na rozwój miasta. Chodzi o przebudowę powiatowej ulicy Wojska Polskiego. Świetnie pamiętamy, że nie wszyscy radni miejscy byli nastawieni entuzjastycznie do tej inwestycji. Mówimy tu przede wszystkim o radnych, którzy tworzą koalicję rządzącą. Głośne zastanawianie się nad wsparciem finansowym remontu, gdy miasto ma inne potrzeby oraz nie jest głównym inwestorem, kwestionowanie zasad podziału kosztów między miastem i powiatem, które funkcjonują od wielu lat, wojna o budowę latarni ulicznych. Dziś ci sami radni koalicji rządzącej Naszego Miasta i banitów z klubu PiS uznają przebudowę Wojska Polskiego za swój sukces i dowód rozwoju miasta, co podnieśli w piśmie sądowym przeciwko naszej redakcji.

Nie jest dziełem przypadku, że niemalże w każdym swoim podsumowaniu dokonań burmistrz Mirosław Karolczuk wymienia budowę toalet nad jeziorem Necko. Ta niewielka inwestycja była rzeczywiście potrzebna mieszkańcom i turystom. Ale jak dobrze pamiętamy na początku eksploatacji toalety dotykały dosyć poważne problemy techniczne związane m.in. z systemem pobierania opłat za korzystanie. Osoby sprzątające musiały wrzucić monetę, żeby dostać się do środka. Jeżeli nawet przy tak niedużym i niedrogim zadaniu jak budowa toalet (będących synonimem sukcesu aktualnej władzy) dochodziło do kuriozalnych awarii, to mówi samo za siebie. Porównanie dokonań dzisiaj rządzących osób z kadencjami burmistrza Leszka Cieślika wygląda dramatycznie. Nie chcę kopać leżących, ale za Cieślika (czołowego wroga Naszego Miasta obok „Przeglądu Powiatowego”) skanalizowano i zwodociągowano cały Augustów, powstały bulwary, odremontowano główne arterie w mieście, nad jeziorem Necko pojawił się najnowocześniejszy w tamtym czasie w Europie wyciąg narciarstwa wodnego, wybudowano basen za blisko dwadzieścia milionów złotych. Jak porównać to z budową toalet? Nie da się. Brak spektakularnych sukcesów można przykryć tylko pijarem, podobnie rozmydla się klęski. To temat rzeka. O obecnej sytuacji Augustowa można napisać pracę doktorską z socjologii.

Chcąc zrealizować wielkie inwestycje, należy mieć na to pieniądze. W poprzednim tygodniu poinformowaliśmy Czytelników o utraconej w kompromitujących okolicznościach szansie na pozyskanie przez nasze miasto ponad 45 mln zł z Funduszy Norweskich. Na tym porażki się nie kończą. Niedawno ukazała się lista wniosków województwa podlaskiego, które dostały dofinansowanie z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podobnie jak we wcześniejszym rozdaniu RFIL po stronie Augustowa widnieje okrągłe zero. Pijarowcy władz miasta mają poważny problem, dofinansowanie otrzymał samorząd powiatu augustowskiego. Argument pod nazwą: „Powiat też nic nie dostał” odpada. Polecam tekst okładkowy pod tytułem: „Kolejna bolesna porażka”.

W najnowszym numerze naszej gazety publikujemy bardzo ciekawą rozmowę z Tomaszem Wasilewskim, który jeszcze kilka miesięcy temu pełnił obowiązki dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji. Pan Tomasz pracował w CSiR przez blisko dwadzieścia lat, ostatnio ku własnemu zdumieniu dostał wypowiedzenie. Tym samym dołączył też do grona osób pracujących przez długi okres w instytucjach miejskich, które w ostatnich latach pożegnały się z dotychczasową posadą. Jest to tylko przypadek albo wynik reorganizacji? Nie sądzę. Swoją drogą w mieście ewidentnie brakuje obecnie kindersztuby. Wasilewskiemu przekazano wypowiedzenie przed świętami. Przed Wielkanocą o odwołaniu z funkcji dowiedziała się była prezes Kodremu. Tak smutnych decyzji nie powinno się ogłaszać nikomu tuż przed najważniejszym dniami w roku.

W „Przeglądzie Powiatowym” nie ma i nie będzie miejsca na brudny, czarny pijar opłacany przez burmistrza publicznymi środkami mieszkańców. Jest tu natomiast zawsze bardzo dużo miejsca na głos mieszkańców. Niedawno do naszej redakcji zwrócili się Czytelnicy z prośbą o interwencję. Temat był niezwykle ważki, chodziło o bezpieczeństwo augustowian. Gdyby nie sygnał od mieszkańców, o niespodziewanym zagrożeniu niewielu z nas by wiedziało. Dzięki naszym Czytelnikom i podjętej przez nas interwencji, udało się zapobiec nieszczęściu. O tych i innych istotnych sprawach przeczytamy w najnowszym numerze „Przeglądu Powiatowego”.

Jest co poczytać.

Krzysztof Przekop

Redaktor naczelny

Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dlaczego?
Dlaczego? 18.04.2021, 16:49
Dlaczego dotychczas Pan Burmistrz nie zorganizował konferencji prasowej w sprawie wyjaśnienia przyczyn utraconych ponad 40 mln euro? Dlaczego nie zostala powolana komisja śledcza w sprawie wykrycia winnych? Dlaczego nie zostala powiadomiona prokuratura? Dlaczego? Mieszkańcy chcą wiedzieć .
Przypomne
Przypomne 18.04.2021, 17:07
40 mln zl, czyli 10 mln euro. Z reszta sie zgadzam.
wiza
wiza 18.04.2021, 08:49
Skoro nasi włodarze dbają o wizerunek miasta to wniosę mało uwagę.
Sporo podróżuję (ostatni służbowo Leira Portugalia) wszędzie na świecie centralne miejsce w mieście jakim jest rynek tętni życiem od wiosny. Jest miejscem kawiarenek letnich. Miejsce miejskiej "wolnej trybuny". Jest miejscem spotkań mieszkańców zwyczajnie nawet posiedzieć z rodziną. Jest miejscem spotkań dla wszystkich. Miejsce m integracji społecznej mieszkańców. Oczywiście są miejsca nad wodą gdzie idzie się na piwo, gdzie jest inna atmosfera indywidualna.Króluje młodzież jej temperament i zwyczaje.
Nasz rynek jest smutne tak jakby skażony brak tylko ogrodzenia.
Sebastianbrudas
Sebastianbrudas 18.04.2021, 11:13
Bo to nie serce miasta. Na rybackiej jest rynek
Klamczuszki z NM
Klamczuszki z NM 17.04.2021, 22:33
Kłamio, kłamio, kłamio i kłamio
Rodzina go poparła
Rodzina go poparła 17.04.2021, 18:58
Dobkowski dostał 41 głosów. Można sprawdzić na stronie KPW. Kilku radnych z jego ekipy musiało zrezygnować by szef został radnym.
Wyższa szkoła niższa
Wyższa szkoła niższa 18.04.2021, 08:58
Czy niektórzy radni NM kandydowali, żeby potem zrezygnować?
To jest oszukiwanie wyborców.
Jaki mandat społeczny ma do rządzenia Śleszyńska czy Dobkowski?
Śleszyńska w wyborach 137 głosów, Dobkowski 92 głosy
młyńska
młyńska 17.04.2021, 14:51
Jak się wygrywa wybory i ma się dalej władzę to psu na budę czcze gadanie mieszkańców. Oczywiste że nie będą nikogo słuchać tylko swoje robić......?
To jest przywilej wygranych. Niestety my mieszkańcy zawsze jesteśmy bici po tyłku.
To jest przywilej demokracji, której jak widać nie rozumiemy.
Taka prawda
Taka prawda 17.04.2021, 18:33
Tylko oni nie wygrali drugi raz wyborów! PiS wygrało wybory a oni NM rządzi pisem(5 banitami) i miastem! Trzeba umieć się ustawić !
Jak wszystkie wróbelki ćwierkają na dachu to miastem rządzi 1 człowiek który nawet 100 głosów nie dostał na wyborach.
Tracą wszyscy
Tracą wszyscy 17.04.2021, 12:45
Zawłaszczanie miasta.
Ropuch
Ropuch 17.04.2021, 10:14
Co z młodzieżową radą miasta? Co wyniosła do miasta? Jak się rozwija? Jakie decyzje, projekty, pomysły wniosła? Mały rudy tak szumnie obwołał sukces, stary pośrodku niczym posąg do fotografii pozował i co z tego wynikło dla miasta?
Odpowiadam:
Odpowiadam: 17.04.2021, 10:25
Pijar.
satyra źle pojęta szkodzi zdrowiu
satyra źle pojęta szkodzi zdrowiu 16.04.2021, 13:26
Teraz to zaczyna wyglądać na 2 piętra Pan Lipsky, 2 piętra Pan Siara, 1 piętro UM, 1 piętro Nadzor budowlany ......
I...... jeśli zostanie wybudowany.......

(Wpis satyryczny niczego nie sigerujący)
Bez kija nie podchodź
Bez kija nie podchodź 15.04.2021, 17:55
O jacy mili ludzie. Spojrzenia łagodne, szczery uśmiech na twarzy, życzliwość aż od nich bije.
Dość już tych afer i aferałów z Naszego Miasta
Dość już tych afer i aferałów z Naszego Miasta 15.04.2021, 15:51
Od kilku miesięcy Przegląd ujawnia kolejne ogromne afery Naszego Miasta, a publiczność na FB, wyznawcy Doba, krzyczą aby dać już spokój z tymi aferami. Ale powinni krzyczeć nie do Przeglądu a do Karolczuka i spółki.
Kargul
Kargul 15.04.2021, 16:30
To sami swoi tak krzyczą.
Jarzombek
Jarzombek 15.04.2021, 11:30
Panie polityk zp! Wróble ćwierkają że to co do tej pory był za pijar UM to nic w porównaniu z tym co może nadejść. Jak to zawsze bywa augustowskie biznesmeny przesadziły za cenę działki na Ogrodowej. I wróble ćwierkają że dopiero teraz pijar pójdzie z UM jak zmienić zagospodawanie przestrzenne by pierwszy wierzowiec w mieście powstał. Już tu nasz Filip ogłosił sukcesy, 6 baniek za pustostan i parkingi w gratisie a wyjdzie ch**j, dooopa i kamieni kupa.👈☝👇🖕.
Afryka dzika
Afryka dzika 15.04.2021, 14:58
podobno mają zrobić 60 nowych parkingów na ogrodowej? ale tam juz jest 50, to ile będzie docelowo? 110? tylko gdzie?
Sprzedają już nawet ulice.
Sprzedają już nawet ulice. 15.04.2021, 15:19
Z tego co wiadomo miasto za 1,5 mln ma przekazać deweloperowi połowę Ogrodowej. Bez przetargu. Ten wybuduje tam sobie miejsca parkingowe dla nowego bloku.
mamy dość
mamy dość 15.04.2021, 17:21
A ludzie z okolicznych bloków niech parkują sobie koło starego ZUSU, na 3-Maja albo ogóle niech wyjadą do Suwałk jak im się nie podoba.
Mirek 6 baniek
Mirek 6 baniek 15.04.2021, 12:52
Tym powinny zająć się służby, bo to na kilometr śmierdzi korupcją. Powinno się sprawdzić, kto jest prawnikiem deweloperów i jaka jest jego rola w całej układance.
Brawo
Brawo 15.04.2021, 14:07
Korupcją by śmierdziało żeby to sprzedano za 600 tys. zł a nie za 6 mln. Masz jakiekolwiek pojecie tym co piszesz? W starostwie już by medal wybili z takiej okazji dla organizatorów przetargu.. a w mieście pewnie nawet premii nikt nie dostał.. i to ma być korupcja?
Pieniądz nie smierdzi
Pieniądz nie smierdzi 15.04.2021, 14:51
Ci co stawali do przetargu wiedzieli, że można zbudować tam 40 mieszkań. Teraz miasto zwezajac ogrodową pozwoli wybudować kolejne 40. To właśnie pachnie korupcją na kilometr. Decyzja miasta pozwoli zarobić deweloperowi dodatkowe 20-30 mln złotych. Czujesz smród?
Beata
Beata 15.04.2021, 15:39
80 mieszkań to chyba faktycznie 4 piętra nie wystarczą.
Teraz na ulicy parkuje 50 samochodów to gdzie zaparkuje kolejnych 60? Ludzie z okolicznych bloków będą pokrzywdzeni. Już powinni się zainteresować.
Nie_rozumiem
Nie_rozumiem 15.04.2021, 15:36
czyli ta działka po zwężeniu Ogrodowej powinna kosztować 36 mln zł? jeżeli tak to to jest najdroższa działka na świecie i przekręt na skalę światową :)
pracobiorca_biedny
pracobiorca_biedny 15.04.2021, 15:30
czuję że ty nie czujesz skoro 40 mieszkań da zarobić 20-30 mln zł...
poczytaj i się doucz o kosztach, przychodach i dochodach.... bo z twojej wyliczanki wynika że mieszkanie będzie kosztować 500-750 tys. zł a koszt jego budowy 0,00 PLN .. Powinieneś zostać deweloperem!!!!
dać mu siana
dać mu siana 15.04.2021, 11:39
Ile tam ma być mieszkań? 1000?
I pięć pięter po ziemią na parkingi?
A komunalnych na Silikaty, a co?
jakoś tak to widzę
jakoś tak to widzę 15.04.2021, 12:27
Bo to ma być wierzowiec na skalę naszych możliwości. Miasto pod naszymi rządami Naszego Miasta pięknie się rozwija i my tym wierzowcem otwieramy oczy niedowiarkom.
Mówimy patrzcie to my zmienilismy plany i sprzedaliśmy działkę i nikt nikt nie ma prawa poważać naszych możliwości. Bo jest to wierzowiec wspólny, budowany w oparcou o 2 deweloperów i to nie jest ostatnie nasze słowo.
a ja tak to widzę
a ja tak to widzę 15.04.2021, 13:36
wieżowiec pisze się przez "ż" a nie prze "rz". ale jaka opozycja taka ortografia... a dewelopera twojego burmistrza to ściga już komornik...
Wierzowiec
Wierzowiec 15.04.2021, 11:36
ej Jarzombek.. z ciebie to jest dopiero wierzowiec... buhahahahaha
Miś
Miś 15.04.2021, 10:31
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla Naszego Miasta burmistrz Karolczuk Mnirosław, Naszego Miasta Tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!
🐸
🐸 17.04.2021, 10:08
Chyba żaby 😂
niech się mury pną do góry
niech się mury pną do góry 15.04.2021, 14:09
Podobno Nasze Miasto ma postawić ekologiczne popiersie Miroslawa I (ubezwłasnowolnionego) Karolczuka podobno "Burmistrza" z tych nakrętęk zbieranych pod urzędem miasta.
Ma to być ekologiczna instalacja obok tej najdroższej 40 letniej szopy Sparty z lakierowanego wodnym lakierem drewna. To ma być wizytówka eko Augustowa.
Można? Można!
Ever
Ever 16.04.2021, 11:12
Baza sportów wodnych to najgorsza inwestycja ever.
inspektor
inspektor 16.04.2021, 12:50
Najlepszym projektem był najtańszy projekt. Wybrano nie najlepszy tylko najdroższy. Procentowo było najwięcej do zarobienia. Szanowna komisja konkursowa to wie i widziała cyfry.
Pola
Pola 15.04.2021, 22:07
Postawmy 3 rzezby. 3 zasłużonych radnych dla miasta naszego. Jedna przy szopie kajakarzy, druga proponuje przy basenie a ostania przy Zygmuncie ku czci NM
polityk zp
polityk zp 15.04.2021, 07:33
Szanowni. Sukcesem jest że każdy radny Naszego Miasta który szedł w pierwszej kadencji do wyborów dziś ma swój biznes i układy na miejską kasę w dobie pandemi. Tylko Karolczuk kiepsko na tym wyszedł bo jedyny biznes jaki ma to wynajem swojego mieszkania i biedulek u dewelopera mieszkać kątem musi. Miało być Nasze Miasto i jest. Czego nie rozumiecie?
I co teraz powiecie?
I co teraz powiecie? 15.04.2021, 08:22
U dewelopera?
To pewnie dlatego tak się Augustów rozwija mieszkaniowo. Dużo mieszkań się buduje, ceny spadają, coraz więcej młodych przeprowadza się do Augustowa. Podobno z okolicznych miast ludzie masowo przenoszą się tutaj i tam włodarze zastanawiają się jak nam się to udało? Podobno ma być konferencja prasowa pn "Augustów miastem przyszłości" Będzie znowu podpisana umowa na przygotowanie panelu dla burmistrza i z-cy i to już nie będzie 20 tysięcy tylko dużo więcej. Co jest w tej sytuacji chyba uzasadnione.
Pytam
Pytam 15.04.2021, 08:57
To sarkazm jest karwa kawka?
Jest super
Jest super 15.04.2021, 09:50
No jak nakopali tyle borowiny to i sanatoria rosną jak grzyby po deszczu!
Magda lena
Magda lena 15.04.2021, 07:27
A gdzie w ząbek czesany? Czyżby na papierosie?
Kasa dobra, odpowiedzialności brak
Kasa dobra, odpowiedzialności brak 15.04.2021, 13:42
Jemu tam zwisa, on nie z Augustowa, rodzinka nie będzie się wstydzić a sąsiedzi patrzeć drwiąco.
Sławuś ze Suwałk
Sławuś ze Suwałk 15.04.2021, 10:11
Może już w zespole do przygotowania kolejnego projektu?
UE
UE 15.04.2021, 13:25
Projektu pn. "Jak nie otrzymać dofinansowania"???
.
. 14.04.2021, 22:17
Co dzieje sie z Podstrefa Augustow? Wydaje mi sie, ze powinno zachecac inwestorow do tworzenia miejsc pracy, zeby przecietny Kowalski mogl pracowac od poniedzialku do piatku w godziwych warunkach i za odpowiedie wynagrodzenie.
Wstyd
Wstyd 14.04.2021, 15:28
Nikt nie chwali wspaniałego klepiska dla psów za dwudniowym basenem... Co jest! Taki piękny obiekt!
Pies
Pies 14.04.2021, 22:26
Brud smród i ubóstwo
rak
rak 14.04.2021, 12:21
Wywodzę się z tego miasta( korzenie z Krakowskiej kto taką pamięta). Widziałem wiele, pamięta rozwój miasta Albatros. hotel FSO bulwary potem Mostowa etc.
pamietam za Gierka pełen Augustów jego recenzje.
Niech ten wspaniały duet coś powie pozytywnego obecnie.
Winę za obecnie rządzących ponosimy my mieszkańcy. Czy to jest wystarczająca kara z obecne władze. Obawiam się że taki już będzie w kolejnej kadencji???
Podłożem jest brak ludzi młodych którzy chcą ......
Paszoł won
Paszoł won 14.04.2021, 13:51
Młodych już nie chcemy
Augustów_future
Augustów_future 15.04.2021, 13:21
i tych 65+ też nie.. UM to praca 24 godziny na dobę a nie L4
Dziad
Dziad 15.04.2021, 20:03
A mirek ile ma lat??
Augustów No Future
Augustów No Future 15.04.2021, 17:25
Oj widzę podejście do starszych jak u szefa.
radek
radek 14.04.2021, 13:41
Młodych to już Augustów wybrał, dziękujemy za radę ale gonić to nieudaczne towarzystwo.
Obserwator
Obserwator 15.04.2021, 22:11
Myśle ze nie wiek jest tu problemem a dwuzawodowość delikatnie mówiąc .kucharzy do garów, nauczycieli do szkół, przedszkolanki do przedszkoli, sprzedawców do sklepów.
Niestety ale dopóki rządzą NM to się nie uda.
Cyprian
Cyprian 14.04.2021, 12:00
Przepraszam bardzo, bo nie jestem w temacie. A co z oświetleniem LED na ulicach miejskich?Tyle było szumu, taki sukces przecie odtrąbiono. Czy LEDy już zostały wstawione, czy jeszcze nie, bo nie bardzo wiem.
efeffe
efeffe 16.04.2021, 09:18
Do lamp ledowych i internetu dorzucam: wymianę wodomirzy na zdalne (pomijając fakt, że nie sa wymieniane po utracie ważności legalizacji od wielu lat), kopalnię borowiny, mostki nad rzeką. Ile razy to było obiecywane i wypowadane peany? Widział to ktoś?
fvrbrt
fvrbrt 14.04.2021, 16:42
Tak samo jak i internet światłowodowy co to "pierwsze podłaczenia planowane na czerwiec 2019 r.". Już mnie głowa boli od tych sukcesów. Po 50 razy gada o tym samym, a tego nigdzie nie widać.
Żarówa
Żarówa 14.04.2021, 12:12
Też tę sprawę obserwuję i brak jakichkolwiek ruchów. Już w marcu miała wchodzić firma i przebudować oświetlenie w całym mieście. Sukces był odtrąbiony, fotki i poemat na FB dodany a tym czasem cisza. Można podejrzewać, że jest to sukces jakich w mieście wiele. Nie chcę być złośliwy i obym się mylił.
Palacz
Palacz 14.04.2021, 13:04
Nowe władze wielu takim sprawom będą musiały się w przyszłości przyjrzeć ...kto wygrywał w takich konkursach i na jakich warunkach. Mnie ciekawi na jakim etapie jest budowa spalarni biomasy przy MPEC-u ... tutaj też cisza .
Pełen pakiet
Pełen pakiet 14.04.2021, 11:43
Dla kompletnego sukcesu tych dwóch dżentelmenów że zdjęcia brakuje wyburzenia Atolu, Albatrosu i basenu. Na koniec należałoby zaorać Wojska Polskiego.
True
True 14.04.2021, 12:23
Albatros to legenda i własność prywatna.. a Atol to badziewie architektoniczne za grube pieniądze... może kiedyś dowiemy się kto na tym zarobił...
Bura szopa
Bura szopa 14.04.2021, 13:54
A ciekawe kto na bazie za grube miliony dla kilku kajakarzy się dorobił? Wygląda teraz jak by miała z 40 lat ! Już nie tylko dach oblazł z lakieru ale i ściany!
Detektyw
Detektyw 14.04.2021, 15:06
uderz w stół... ale wszystko kiedyś się wyjaśni.. działki na Rybackiej, Portowej itd...
Paweł
Paweł 14.04.2021, 22:27
Tylko pomnika Zygmunta brak
bajki dla wyborców
bajki dla wyborców 14.04.2021, 10:38
Największym sukcesem Naszego Miasta jest remont plaży Bielnik (robiony od pierwszej kadencji), 2 KATAFALKI jako stoły biesiadne z grilem bez zadaszenia i ścianki wiatrołapu, nowy gmach urzędu miasta (może do końca kadencji oddadzą), parking dla państwa Bielawskich z obwodnicą w jednym kierunku by turysta trafił do właściwego pierwszego lokalu a nie konkurencji i totalny zanik życia w centrum miasta po 17. To powinno być przedmiotem studiów jak zaorać centrum na rzecz swoich biznesów.
Tylko PRem można te klęski przekuć w sukces.
Amicus Plato
Amicus Plato 14.04.2021, 12:15
O jakim centrum miasta piszesz? Przecież centrum przeniosło się teraz na ulicę Rybacką, a tam jak sam zauważyłeś życie kwitnie 😃

Pozostałe