Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 lutego 2026 20:24
Reklama

Dla tych, którzy się pogubili w szumie medialnym

Podziel się
Oceń

Dwukrotnie skarżyliśmy się na bezczynność burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W jednej sprawie zapadł wyrok niekorzystny dla burmistrza, w drugiej wyroku nie było, bo sąd uznał niedopuszczalność skargi.
Dla tych, którzy się pogubili w szumie medialnym
Krzysztof Przekop
Były dwie skargi. Jedna została rzeczywiście odrzucona i sąd w ogóle jej nie rozpatrywał. Tę sprawę burmistrz uznaje za wygraną. Ciekawy pogląd, ale niech mu będzie.
W drugiej sprawie był wyrok niekorzystny dla burmistrza:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku po rozpoznaniu w Wydziale II na posiedzeniu niejawnym w dniu 26 lutego 2021 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi redaktora naczelnego Przeglądu Powiatowego na bezczynność Burmistrza Miasta Augustowa w przedmiocie informacji publicznej
1. zobowiązuje Burmistrza Miasta Augustowa do załatwienia wniosku redaktora naczelnego „Przeglądu Powiatowego w Augustowie z w zakresie dotyczącym żądania udostępnienia raportów o zasięgu poszczególnych wpisów oraz nakładzie czasopisma „Augustowski Reporter”, a także oświadczeń o ilości rozprowadzanych egzemplarzy czasopisma „Augustowski Reporter”;
2. stwierdza, że organ dopuścił się bezczynności;
3. stwierdza, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa;
4. nie wymierza organowi grzywny;
5. odrzuca skargę w pozostałym zakresie;
6. zasądza od Burmistrza Miasta A. na rzecz Krzysztofa Przekopa kwotę 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Ten wyrok burmistrz również uznaje za swoje zwycięstwo.
Życzę sobie samych takich przegranych.
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

wizja przyszłości 08.04.2021 10:45
Czy Miro wie że warto być przyzwoitym? Każda władza przemija a wtedy tylko opłukiwanue aut na wjeździe do automatycznej myjni u jaśnie Pana Dobkowskiego zostanie. O wtedy to ten parasol dopiero się przyda i jako cieć pilnowanie strefy perzu Naszego Miasta zostanie. Przemyśl to chłopie. Jeszcze masz czas.

Obserwatorium 08.04.2021 11:38
Za daleko zabrnął a refleksja przyjdzie za późno.

Dajta pokój 08.04.2021 11:55
Dziwię sie ludziom, którzy nadal pokładają jakieś nadzieje na refleksje w przypadku tego człowieka. Było już dużo przykładów pokazujących, że on idealnie pasuje do Ich Miasta, np. w najnowszym Przeglądzie jest bardzo ciekawy wywiad z byłą prezes Kodremu mówiącą, że po odwołaniu jej z funkcji burmistrz nie powiedział nawet słowa "dziękuję" za kilkuletnią pracę, czego wy się po nim teraz spodziewacie, bo chyba nie zmiany?

Pati 08.04.2021 14:44
Ja absolutnie niczego po nim się nie spodziewam. Jak to mówił Miller do Ziobry???

4ff 08.04.2021 10:33
Czy UM nie ma ważniejszych spraw do realizowania?

Już wyjaśniam 08.04.2021 12:08
Nie, ponieważ ci ludzie doskonale czują się w atmosferze wojennej, przybierając pozę oblężonej twierdzy (casus wojny z Walulikiem). Mogą wtedy narzucać tematy zastępcze i grać emocjami (co im najlepiej wychodzi), a wtedy publika nie będzie już interesować się rozwojem czy inwestycjami, tylko kolejną wymianą ciosów. Przecież to kopia sytuacji z poprzedniej kadencji. Kto pamięta tamten okres nie jest zaskoczony. Tylko wróg się zmienił i zamiast Walulika (który nie był w stanie się bronić) atakują w sposób kloaczny inne osoby mogące im zagrozić (które mają dużo większe pole obrony i "amunicję" argumentów niż miał poprzedni burmistrz).

Burmistrz zaorany 08.04.2021 07:23
Rządzą nami psychopaci

Niezła wpadka burmistrza 08.04.2021 07:12
Kupiłem gazetę i teraz wiem dlaczego burmistrz robił wczoraj zasłonę dymną. Koniecznie trzeba przeczytać

Pigwa 08.04.2021 01:23
Będzie długo, ale warto poczytać. Daje do myślenia. Fragmenty wywiadu z dr Martą Maleszą - adiunktem na psychologii - nt. psychopatów (GW z 7 IV): - "typowy psychopata bez problemu kłamie i manipuluje otoczeniem, nawet osobami najbliższymi" - "wyglądają normalnie i przyjaźnie. Wielu z nich potrafi zdobyć sympatię dzięki ujmującej osobowości – co sprawia, że łatwo przychodzi im manipulowanie innymi' - "psychopata niemal nie zna lęku, czuje się nietykalny" - "nie ma żadnych oporów: bez mrugnięcia okiem będzie sięgać po to, co – jak sądzi – mu się należy' - "psychopaci mają zwykle szeroko otwarte oczy – zimne i pozbawione emocji. Nawet kiedy świat się wali" - "Psychopaci posługują się też specyficznym językiem. Często używają spójników „bo”, „dlatego że”, „ponieważ”, „więc”. Wygląda na to, że nieustannie szukają ciągów przyczynowo-skutkowych, próbując stworzyć własne standardy logiczne i usprawiedliwić swoje działania. W ogóle dużo mówią. Mają dar oratorski, wypowiadają się w sposób sprawny i opanowany." - "sztuczny uśmiech będzie pojawiał się na twarzy psychopaty o wiele częściej niż u reszty populacji" I najlepsze: "Psychopaci wykorzystują oszustwo jako ewolucyjną strategię przetrwania (pozyskania większej ilości zasobów i przekazania genów). W sposób konsekwentny opierają się na swoim uroku osobistym, braku empatii, braku wyrzutów sumienia, kłamstwie, manipulacji, a także wykorzystywaniu innych." Na wszelkie próby przypisywania tym cytatom konkretnych postaci odpowiadam: nie to było moim celem i niczego nie sugeruję, a za czyjeś ewentualne interpretacje nie mogę odpowiadać :)

Flip? 08.04.2021 07:19
Te oczy coś mi podpowiadają, no i to bgadulstwo

Cyklop 08.04.2021 17:23
Może by tak choć jedno oko zakrył? Taką przepaską. Jak pirat????????

Wstrząsające 08.04.2021 07:20
O k... mać. Szokujące i natychmiast budzące daleko idące przemyślenia.

Te oczy 08.04.2021 13:34
Wypisz wymaluj żaba!

Eryk 08.04.2021 15:13
żaba?

Żabi skrzek 08.04.2021 17:21
Więcej. Ropuch?

Sto lat 07.04.2021 22:54
Koniec dnia i zdecydowane zwycięstwo redakcji z podłą propagandą Chodkiewicza. Gratuluję i życzę kolejnych dobrych dni w walce z kłamstwem miejskim.

Taka prawda 07.04.2021 20:28
Tragikomicznym błędem rządzących jest to, że wybierają sobie za przeciwników i toczą wojenki z ludźmi od siebie mądrzejszymi, którzy dysponują dużo większym od nich potencjałem intelektualnym i nie muszą posługiwać się kłamstwami albo manipulacjami do pokazania jaka jest prawda. Mówiąc o osobach mądrzejszych od obecnej ekipy rządzącej mam na myśli chociażby Panią Wiesławę Chrulksą oraz Pana Krzysztofa Przekopa.

Burmistrz zapłacił już 100 zł od wygranej? 07.04.2021 20:25
Wytłumaczcie mi, w jaki sposób Karolczuk wygrał, jak przegrał. Ktoś to rozumie?

BAU 08.04.2021 18:42
Te koszta 100 pln jest z pieniędzy podatników czy z pensji p.Burmistrza?

Przegrałeś Mirek i basta 07.04.2021 20:22
Cienka ta "wygrana" burmistrza. Dzisiejsze wydarzenia dowidzą, że burmistrz nie umie czytać ze zrozumieniem

Gdzie jest opozycja? 07.04.2021 20:19
Burmistrz rozpętał wojnę w mediach. Widać po co kupował wydawców augustow24 i org. To jest próbka tego z czym spotka się przeciwnik ich miasta w wyborach. Po to budują lokalne imperium medialne z naszych podatków. Dobre

ROMA 07.04.2021 20:44
burmistrz już w tej chwili pokazał nam dosadnie jaką rolę pełni i jak jest sprawowany urząd w tej kadencji. Nikt już chyba niema wątpliwości co to są za ludzie.

Przykrywanie to stary trik 07.04.2021 21:32
Tracą grunt pod nogami i dlatego takie desperackie i agresywne działania. To widać wyraźnie. Mały jest wyraźnie w swoim żywiole: pisze, rozstawia po kontach, widać aż go roznosi. A duży to już się poddał i chyba ma to wszystko w d.....

Ohcnjj 07.04.2021 20:13
Brawo Krzysztof

słabe opady śniegu

Temperatura: -9°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 12 z dnia 18 gru - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdfTreść komentarza: Mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej to około 10 tys osób ,prawie 1/3 mieszkańców miasta i faktycznie nie obchodzi ich to, co się dzieje w zarządzaniu Spółdzielnią? Prezes Kodrem, konkurencyjnej firmy rządzi w Spółdzielni...Czy naprawdę musi tak być?Data dodania komentarza: 4.02.2026, 12:01Źródło komentarza: Trzeci dzień bez wody. Dramat mieszkańców Augustowa i interwencja radnych (AKTUALIZACJA)Autor komentarza: OnTreść komentarza: Dziwne że Wnukowski tym się nie zainteresował, powinien zorganizować spotkanie i konferencje.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:44Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Przyjaciel .Treść komentarza: Czasami trzeba czekać latami żeby poznać gościa . Tak i w przypadku Waldemara cały czas pchał się na wójta Gminy Nowinka a mieszkańcy spuszczali go po niecheblowanej poręczy i to z seczkami a on ciągle marzył o wojtowaniu tyle razy dostawał po ryjku i nic i dalej , i Wisia i Pawełek i nic , tak i widać w starostwie tylko chodzi p koryto dla siebie i rodziny .Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:21Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: Myślący.Treść komentarza: Nen cały bajzel mówiąc delikatnie z tymi zatrudnieniami w starostwie to tylko i wyłącznie przez Jedlińskiego Waldemara, no bo przecież to on pierwszy sprzedał się, zdradzając byłego starostę za stanowisko i korytko dla synka Pawełka, pokazał że nożna coś ugrać, no to inni nie są gorsi i idą za ciosem ,za taki chwyt to gościa Waldemara na taczkę i do Szczebry, kozy paść a nie rządzić.Data dodania komentarza: 4.02.2026, 11:04Źródło komentarza: Pytania o zatrudnienia w starostwie i jednostkach powiatu augustowskiegoAutor komentarza: BeneQTreść komentarza: W tym konkretnym przypadku to księciunio musiałby się chwycić za łopatę. Słabo to widzęData dodania komentarza: 4.02.2026, 07:08Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Obserwator.Treść komentarza: Widać dokładnie,jak za dawnych czasów,jak Jedliński wypromował Dorotkę na wójta Gminy Nowinka to wspólnie zreorganizowali szkołę w Monkiniach omalo nie sprzedali Ośrodka Zdrowia w Nowince, ratowali kino że omaly włos budynek nie został zrównany z ziemią.Tak i w powiecie jak Jedliński przyłożył rękę do zmiany starosty powiatu to proszę szkoła ,, Laswegas,, zamknięta i nie wiadomo co ze szpitalem jak widać też są kłopoty, reasumując czy Jedliński Waldemar przynosi pecha czy może dobiera kadrę która kompletnie nie umie rządzić tylko jak widać i słychać zatrudnia swoich .Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:06Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: CSiR wytwórnią etatów dla towarzyszy Nasze Miasto-PiS?Treść komentarza: Na jakim stanowisku zatrudnili w CSiR "trenerka" ds. infantylnych intryg? Tam już chyba miglantów administracyjnych z naszomiastowego nadania jest więcej, niż pracowników liniowych. Jeszcze niedawno fejsbukowy trenerek był zatrudniony jako trener drużyny piłkarskiej w jakiejś miejscowości pod Białymstokiem? Czyżby już podziękowano dla fejsbukowego fachowca za niezwykle owocną współpracę?Data dodania komentarza: 4.02.2026, 07:01Źródło komentarza: Sparta Augustów z głodowym wsparciemAutor komentarza: KOZA drużynowego wychodkiewiczaTreść komentarza: Trzeba zapytać "kozy" pod auspicjami drużynowego wychodkiewicza i jego popaprańców z drużyny pszczelarzo-harcerzy, co dalej z remontem/modernizacją ulicy Kościelnej i chorymi kasztanowcami? Lamusy boją się ruszać tego tematu, ponieważ wiedzą, że kasztanowce są do wykarczowania w przypadku wykonania kompleksowego remontu i modernizacji tego odcinka ulicy Kościelnej.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 22:33Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: fanTreść komentarza: Widać już wszystko, jak to zaplanowana akcja pseudo władzy, już trenerek od żenującej konferencji znalazł ciepłą posadkę w CSiR... a tak na marginesie to tam już więcej kierowników i menadżerów jak zwykłych pracowników, a na orlik nie stać żeby zatrudnić konserwatora, żeby dzieci mogły pokopać piłkę... obrzydliwe co oni robią...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:39Źródło komentarza: Sparta Augustów z głodowym wsparciemAutor komentarza: KIBICTreść komentarza: Panie redaktorze proszę zainteresować się zatrudnieniem i opisać sytuację zatrudniania z Suwałk ludzi, brania pieniędzy z podatków Augustowian i odprowadzania podatków w Suwałkach, to jakiś skandalData dodania komentarza: 3.02.2026, 21:33Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: PracownikTreść komentarza: Teraz Waldek tylko macha rączkami na sesji, a się nie odezwie bo nie ma nic do powiedzania. Waldek ile pobiera synek z powiatowej kasy miesięcznie w PZD?! Jakie ma kwalifikacje do zajmowanego stanowiska i za co odpowiada? Pawełej ostatnio w gabinecie was wyśmiał i nazwał "bardzo pięknie" i do czego się nadajecie, ale głosujecie i jesteście zakładnikami. Dopytajcie go. Jak trzeba to podam datę i godzinę i miejsce.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 21:04Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Żeby to było jedno miejsce gdzie się przejść nie da… Mam wrażenie że większość właścicieli domów w ogóle nie odśnieża chodników. Ja rozumiem że to prawo to relikt i w niektórych miastach po prostu to odśnieża miasto, ale u nas to tak wygląda, że teraz nikt tego nie odśnieża i nikomu to nie przeszkadza.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 20:28Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: Mieszkaniec.Treść komentarza: Za takie rządzenie to tylko taczki, jednego do Lipska do wideł, drugiego do Szczebry kozy paść,te że Szczebry kiedyś chciał wywozić innych,to przejażdżka na taczce aż się prosi i to jeszcze trochę obornika żeby w pupę nie było zimno,Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:54Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Patrząc na ogólną sytuację kraju, po rządach "Kaczego Mędrca Czerwonej Gwiazdy", niebawem trzeba będzie 1/3 obywateli zamknąć. Przykre co patologia potrafi zrobić..Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:30Źródło komentarza: Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w powiecie augustowskimAutor komentarza: oolooTreść komentarza: "Bo łone som od brania piniendzy a nie od roboty." Takie lokalne watażki z mózgowiem wielkości orzecha włoskiego..Data dodania komentarza: 3.02.2026, 18:24Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: widać dokładnieTreść komentarza: Widać co się zmieniło po wyborach i jak funkcjonuje teraz powiat.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 14:04Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: BeneQTreść komentarza: To że remont jest potrzebny jest oczywiste, ale do czasu remontu można by było zmienić oznakowanie na parkingu w taki sposób aby samochody parkowały ukośnie. Było by więcej miejsca na chodniku i dało by się normalnie odśnieżyć. Na dzień dzisiejszy parkowanie jest tam utrudnione, co więcej miasto pobiera opłatę za parkowanie a jest to niezgodne z prawem, miejsca parkingowe nie mają odpowiednich wymaganych przez ustawę wymiarów. Tak więc, miasto nie remontuje, nie odśnieża, nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców, niezgodnie z prawem każe płacić za możliwość zaparkowania połową samochodu.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 13:23Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejśćAutor komentarza: AdfTreść komentarza: To, że trzeba myśleć samodzielnie,to chyba powinno być hasło i wezwanie do rady nadzorczej SM. Halo....Pani Izabela Simonienko i reszta... włączycie myślenieData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:46Źródło komentarza: Konkurs na Zastępcę Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie — zgłoszenia do 16 lutego 2026Autor komentarza: DianaTreść komentarza: Chirurgia i wewnętrzny leżą i kwiczą. Dno. Nawet inni lekarze odradzają, aby tam się kłaść. Nieźle jest na ortopedii. Innych oddziałów nie znam. Jeśli Dobrowolskiej wydaje się, że wszystko jest OK, to najwyraźniej nie widziała, jak funkcjonują inne szpitale, w których poziom empatii i opieki pielęgniarskiej jest naprawdę wysoki. U nas to niespotykane, aby pielęgniarki same, niewzywane, przychodziły do pacjenta i sprawdzały jego stan, i to co chwilę. Tu nawet jak wezwiesz, to pojawia się chmura gradowa z wściekłym obliczem na gębie. A już sposób zwracania się do pacjenta to kolejny poziom dna. Nie wiem, może im za mało płacą, ale czy powinni więcej za takie podejście???Data dodania komentarza: 3.02.2026, 12:16Źródło komentarza: Jaka jest sytuacja augustowskiego szpitala?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Mieczyslaw się sprzedał , to teraz z miastem w tym roku na pewno wyremontują i usuną kasztanowceData dodania komentarza: 3.02.2026, 12:15Źródło komentarza: Nie da się tędy normalnie przejść
Reklama