Dla tych, którzy się pogubili w szumie medialnym

  • 07.04.2021, 20:03
  • Krzysztof Przekop
Dla tych, którzy się pogubili w szumie medialnym Krzysztof Przekop
Dwukrotnie skarżyliśmy się na bezczynność burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W jednej sprawie zapadł wyrok niekorzystny dla burmistrza, w drugiej wyroku nie było, bo sąd uznał niedopuszczalność skargi.
Były dwie skargi. Jedna została rzeczywiście odrzucona i sąd w ogóle jej nie rozpatrywał. Tę sprawę burmistrz uznaje za wygraną. Ciekawy pogląd, ale niech mu będzie.
W drugiej sprawie był wyrok niekorzystny dla burmistrza:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku po rozpoznaniu w Wydziale II na posiedzeniu niejawnym w dniu 26 lutego 2021 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi redaktora naczelnego Przeglądu Powiatowego na bezczynność Burmistrza Miasta Augustowa w przedmiocie informacji publicznej
1. zobowiązuje Burmistrza Miasta Augustowa do załatwienia wniosku redaktora naczelnego „Przeglądu Powiatowego w Augustowie z w zakresie dotyczącym żądania udostępnienia raportów o zasięgu poszczególnych wpisów oraz nakładzie czasopisma „Augustowski Reporter”, a także oświadczeń o ilości rozprowadzanych egzemplarzy czasopisma „Augustowski Reporter”;
2. stwierdza, że organ dopuścił się bezczynności;
3. stwierdza, że bezczynność organu nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa;
4. nie wymierza organowi grzywny;
5. odrzuca skargę w pozostałym zakresie;
6. zasądza od Burmistrza Miasta A. na rzecz Krzysztofa Przekopa kwotę 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Ten wyrok burmistrz również uznaje za swoje zwycięstwo.
Życzę sobie samych takich przegranych.
 
 
 
 
Krzysztof Przekop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wizja przyszłości
wizja przyszłości 08.04.2021, 10:45
Czy Miro wie że warto być przyzwoitym?
Każda władza przemija a wtedy tylko opłukiwanue aut na wjeździe do automatycznej myjni u jaśnie Pana Dobkowskiego zostanie. O wtedy to ten parasol dopiero się przyda i jako cieć pilnowanie strefy perzu Naszego Miasta zostanie.
Przemyśl to chłopie. Jeszcze masz czas.
Obserwatorium
Obserwatorium 08.04.2021, 11:38
Za daleko zabrnął a refleksja przyjdzie za późno.
Dajta pokój
Dajta pokój 08.04.2021, 11:55
Dziwię sie ludziom, którzy nadal pokładają jakieś nadzieje na refleksje w przypadku tego człowieka. Było już dużo przykładów pokazujących, że on idealnie pasuje do Ich Miasta, np. w najnowszym Przeglądzie jest bardzo ciekawy wywiad z byłą prezes Kodremu mówiącą, że po odwołaniu jej z funkcji burmistrz nie powiedział nawet słowa "dziękuję" za kilkuletnią pracę, czego wy się po nim teraz spodziewacie, bo chyba nie zmiany?
Pati
Pati 08.04.2021, 14:44
Ja absolutnie niczego po nim się nie spodziewam. Jak to mówił Miller do Ziobry???
4ff
4ff 08.04.2021, 10:33
Czy UM nie ma ważniejszych spraw do realizowania?
Już wyjaśniam
Już wyjaśniam 08.04.2021, 12:08
Nie, ponieważ ci ludzie doskonale czują się w atmosferze wojennej, przybierając pozę oblężonej twierdzy (casus wojny z Walulikiem). Mogą wtedy narzucać tematy zastępcze i grać emocjami (co im najlepiej wychodzi), a wtedy publika nie będzie już interesować się rozwojem czy inwestycjami, tylko kolejną wymianą ciosów. Przecież to kopia sytuacji z poprzedniej kadencji. Kto pamięta tamten okres nie jest zaskoczony. Tylko wróg się zmienił i zamiast Walulika (który nie był w stanie się bronić) atakują w sposób kloaczny inne osoby mogące im zagrozić (które mają dużo większe pole obrony i "amunicję" argumentów niż miał poprzedni burmistrz).
Burmistrz zaorany
Burmistrz zaorany 08.04.2021, 07:23
Rządzą nami psychopaci
Niezła wpadka burmistrza
Niezła wpadka burmistrza 08.04.2021, 07:12
Kupiłem gazetę i teraz wiem dlaczego burmistrz robił wczoraj zasłonę dymną. Koniecznie trzeba przeczytać
Pigwa
Pigwa 08.04.2021, 01:23
Będzie długo, ale warto poczytać. Daje do myślenia.

Fragmenty wywiadu z dr Martą Maleszą - adiunktem na psychologii - nt. psychopatów (GW z 7 IV):
- "typowy psychopata bez problemu kłamie i manipuluje otoczeniem, nawet osobami najbliższymi"
- "wyglądają normalnie i przyjaźnie. Wielu z nich potrafi zdobyć sympatię dzięki ujmującej osobowości – co sprawia, że łatwo przychodzi im manipulowanie innymi'
- "psychopata niemal nie zna lęku, czuje się nietykalny"
- "nie ma żadnych oporów: bez mrugnięcia okiem będzie sięgać po to, co – jak sądzi – mu się należy'
- "psychopaci mają zwykle szeroko otwarte oczy – zimne i pozbawione emocji. Nawet kiedy świat się wali"
- "Psychopaci posługują się też specyficznym językiem. Często używają spójników „bo”, „dlatego że”, „ponieważ”, „więc”. Wygląda na to, że nieustannie szukają ciągów przyczynowo-skutkowych, próbując stworzyć własne standardy logiczne i usprawiedliwić swoje działania. W ogóle dużo mówią. Mają dar oratorski, wypowiadają się w sposób sprawny i opanowany."
- "sztuczny uśmiech będzie pojawiał się na twarzy psychopaty o wiele częściej niż u reszty populacji"
I najlepsze: "Psychopaci wykorzystują oszustwo jako ewolucyjną strategię przetrwania (pozyskania większej ilości zasobów i przekazania genów). W sposób konsekwentny opierają się na swoim uroku osobistym, braku empatii, braku wyrzutów sumienia, kłamstwie, manipulacji, a także wykorzystywaniu innych."

Na wszelkie próby przypisywania tym cytatom konkretnych postaci odpowiadam: nie to było moim celem i niczego nie sugeruję, a za czyjeś ewentualne interpretacje nie mogę odpowiadać :)
Te oczy
Te oczy 08.04.2021, 13:34
Wypisz wymaluj żaba!
Eryk
Eryk 08.04.2021, 15:13
żaba?
Żabi skrzek
Żabi skrzek 08.04.2021, 17:21
Więcej. Ropuch?
Wstrząsające
Wstrząsające 08.04.2021, 07:20
O k... mać. Szokujące i natychmiast budzące daleko idące przemyślenia.
Flip?
Flip? 08.04.2021, 07:19
Te oczy coś mi podpowiadają, no i to bgadulstwo
Cyklop
Cyklop 08.04.2021, 17:23
Może by tak choć jedno oko zakrył? Taką przepaską. Jak pirat👀👀👀👀👀👀👀👀
Sto lat
Sto lat 07.04.2021, 22:54
Koniec dnia i zdecydowane zwycięstwo redakcji z podłą propagandą Chodkiewicza. Gratuluję i życzę kolejnych dobrych dni w walce z kłamstwem miejskim.
Taka prawda
Taka prawda 07.04.2021, 20:28
Tragikomicznym błędem rządzących jest to, że wybierają sobie za przeciwników i toczą wojenki z ludźmi od siebie mądrzejszymi, którzy dysponują dużo większym od nich potencjałem intelektualnym i nie muszą posługiwać się kłamstwami albo manipulacjami do pokazania jaka jest prawda. Mówiąc o osobach mądrzejszych od obecnej ekipy rządzącej mam na myśli chociażby Panią Wiesławę Chrulksą oraz Pana Krzysztofa Przekopa.
Burmistrz zapłacił już 100 zł od wygranej?
Burmistrz zapłacił już 100 zł od wygranej? 07.04.2021, 20:25
Wytłumaczcie mi, w jaki sposób Karolczuk wygrał, jak przegrał. Ktoś to rozumie?
BAU
BAU 08.04.2021, 18:42
Te koszta 100 pln jest z pieniędzy podatników czy z pensji p.Burmistrza?
Przegrałeś Mirek i basta
Przegrałeś Mirek i basta 07.04.2021, 20:22
Cienka ta "wygrana" burmistrza. Dzisiejsze wydarzenia dowidzą, że burmistrz nie umie czytać ze zrozumieniem
Gdzie jest opozycja?
Gdzie jest opozycja? 07.04.2021, 20:19
Burmistrz rozpętał wojnę w mediach. Widać po co kupował wydawców augustow24 i org. To jest próbka tego z czym spotka się przeciwnik ich miasta w wyborach. Po to budują lokalne imperium medialne z naszych podatków. Dobre
Przykrywanie to stary trik
Przykrywanie to stary trik 07.04.2021, 21:32
Tracą grunt pod nogami i dlatego takie desperackie i agresywne działania.
To widać wyraźnie.
Mały jest wyraźnie w swoim żywiole: pisze, rozstawia po kontach, widać aż go roznosi. A duży to już się poddał i chyba ma to wszystko w d.....
ROMA
ROMA 07.04.2021, 20:44
burmistrz już w tej chwili pokazał nam dosadnie jaką rolę pełni i jak jest sprawowany urząd w tej kadencji. Nikt już chyba niema wątpliwości co to są za ludzie.
Ohcnjj
Ohcnjj 07.04.2021, 20:13
Brawo Krzysztof

Pozostałe