Przyznano stypendia szkolne

  • 06.04.2021, 15:12
  • Beata Perzanowska
Przyznano stypendia szkolne
Zarząd Powiatu przyznał uczniom augustowskich szkół średnich stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Wieści z powiatu

Podstawą do ubiegania się o stypendium, udzielanego na drugi okres roku szkolnego 2020/2021, były osiągnięcia uzyskane przez młodzież w pierwszym półroczu. Środki wypłacone będą jednorazowo w kwocie 1.240 zł. Stypendiami uhonorowano 19 uczniów, w tym 8 za wyniki w nauce i 11 za osiągnięcia sportowe.

Do stypendium za wyniki w nauce zgłaszani są dwaj uczniowie każdej szkoły, wytypowani przez radę pedagogiczną, którzy w klasyfikacji śródrocznej uzyskali najwyższe średnie ocen.

Natomiast stypendium sportowe otrzymało dziewięciu uczniów, będących członkami Kadry Narodowej – trzy osoby uprawiające narciarstwo wodne oraz po dwie osoby z dyscyplin: kajakarstwo, pływanie i karate kyokushin. Ponadto stypendia otrzymało wytypowanych przez rady pedagogiczne szkół dwoje uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca na zawodach rangi wojewódzkiej.

Serdecznie gratulujemy Stypendystom, ich Rodzicom i Nauczycielom.

Red.

 

Beata Perzanowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe