Apel klubu radnych Koalicji Obywatelskiej

  • 25.03.2021, 12:57
  • Klub radnych Koalicji Obywatelskiej
Apel klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na zdjęciu klub radnych Koalicji Obywatelskiej w Augustowie
Na dzisiejszej sesji rady miejskiej w Augustowie radny Koalicji Obywatelskiej Adam Sieńko przedstawił apel w imieniu swojego klubu. Przesłaną do nas treść apelu klubu radnych Koalicji Obywatelskiej rady miejskiej w Augustowie opublikowaliśmy poniżej.

Apel klubu radnych Koalicji Obywatelskiej rady miejskiej w Augustowie:

"W nawiązaniu do wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczących Ustawy o Samorządzie Gminnym, a szczególnie stosowania artykułu 24 f ustęp 1, Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej apeluje o dobrowolne zrzeczenie się mandatu Radnego:

przez osoby prowadzące działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego oraz wykorzystujące swą funkcję do uzyskiwania nieuprawnionych korzyści dla siebie i bliskich.

Posiadane i uzyskane informacje wskazują, że w przypadku kilku Radnych dochodzi do kolizji wypełniania mandatu Radnego i prowadzenia działalności gospodarczej.

Chcemy uniknąć sytuacji wskazywania poszczególnych Radnych i doprowadzania do niepotrzebnej konfrontacji. Ze względu na szacunek do mieszkańców, a także do i tak bardzo nisko ocenianej Rady Miejskiej zwracamy się do Radnych, którzy znaleźli się w omawianej sytuacji do dobrowolnego zrzeczenie się mandatu".

Klub radnych Koalicji Obywatelskiej w augustowskiej radzie miejskiej

Klub radnych Koalicji Obywatelskiej

Czy radny Tomasz Dobkowski powinien złożyć mandat w związku ze sprzedażą paliwa do instytucji miejskich?

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomasz
Tomasz 28.03.2021, 22:12
W interesie nas wszystkich jest, aby radni, którzy wykonują swoje funkcje, nie kierowali się wyłącznie własnym interesem, ale przede wszystkim dbali o szeroko rozumiany interes publiczny.
Jestem przeciw
Jestem przeciw 28.03.2021, 10:47
Bielawska - przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji
Roszkowska - wiceprzewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji
Na ostatnim posiedzeniu komisji widać było wyraźnie jaki mają stosunek do mieszkańców, którzy napisali petycję w sprawie utworzenia parku na Zarzeczu.
Wrogość, pogarda i agresja.
A przecież komisja ma działać w imieniu mieszkańców. Ma być ich głosem.
Mieszkańcy czują się jak intruzi, przychodzący w łaskę do pana, atakowani za to że odważyli się napisać petycję.
Na sesji nie mogą nawet przedstawić petycji wszystkim radnym i mieszkańcom.
Rada miasta składa się z radnych a radni są wybrani przez mieszkańców.
Widać że niektórzy po 2 latach już o tym zapomnieli.

Szapo paż
Szapo paż 31.03.2021, 05:26
Nic prostszego. Skoro oni zapomnieli o mieszkańcach to niech mieszkańcy ich nazwiska zapomną podczas kolejnych wyborów samorządowych. Ich nazwiska jednak w przestrzeni publicznej będą na długo jeszcze zapamiętane chociażby za zespoły szkolno przedszkolne, podwyżki, zmiany i sprzedaż gruntów miejskich, obsadzanie stanowisk miejskich ,, fachowcami" z poza Augustowa, za asfalt pod swoimi oknami, ,,skokiem na wszystkie komisję miejskie, nie wspomnę o faksymilach i konferencjach, bieganiem po sądach i prokuraturze, brudzie w mieście, o 1 min. dla mieszkańca i wiecznych animozjach podczas wyreżyserowanych wystąpieniach o wychwalaniu burmistrza przy byle okazji nie wspominając. itd .....
Oj nazbierało się tego przeć dwa i pół roku. Strach pomyśleć co jeszcze nas czeka.
Związek zawodowy
Związek zawodowy 28.03.2021, 12:16
Masz słuszną rację a co gorsze że dotyczy to również solidarnościowców. Wstyd ale pożyjemy zobaczymy.
Środkowy palec w górze
Środkowy palec w górze 28.03.2021, 12:58
Chudecki, radny z Borek głosował za połączeniem szkoły nr 2 z przedszkolem nr 2, pomimo dwóch negatywnych opinii rad pedagogicznych. Co to oznacza?
Że zupełnie nie identyfikuje się z tymi ludźmi. Oni go wybrali na radnego z tego okręgu a teraz on im pokazuje środkowy palec.
Jest to chyba możliwe tylko w Augustowie.
kamil
kamil 29.03.2021, 07:58
Związek zawodowy Solidarność zrzesza też nauczycieli, którzy rok temu i w tym roku byli przeciwni tworzeniu zespołów. To co wyprawia Chudrcki to hańba dla związku i jego idei. Czy władze związkowe nie widzą jakiego mają reprezentanta w Augustowie, a może im się podoba taka postawa?
Miękiszon
Miękiszon 29.03.2021, 09:23
Trzeba pisać, pisać, pisać skargi wyżej. Niech nie czuje się bezkarny. Każdy powinien ponieść konsekwencje własnych wyborów i decyzji. Czy rozmawiał z nauczycielami? Spotkał się z nimi?
Ob
Ob 28.03.2021, 15:02
On za wszystkim z tym drugim ręką do góry.
Oni nie mają własnego zdania tylko potakują i są za wszystkim co im każą l
wstyd zostanie
wstyd zostanie 28.03.2021, 14:35
Kazali to głosował. A co on może? Jeszcze by mu na Deraku asfalt zwinęli.
Lafirryndyy
Lafirryndyy 28.03.2021, 12:35
Z nich takie persony jak z koziej d..... Uszy trąba
Zniesmaczona
Zniesmaczona 28.03.2021, 07:57
Na sesjach opluwanie sie , zero omawiania konkretnych spraw dla miasta , p przewidniczaca jest irytujaca , nie da sie w takiej atmosferze pracowac , zenada ! Opozycjo dzialaj !
:-)
:-) 27.03.2021, 23:17
Przesłuchałem w dniu dzisiejszym ostatnią sesję rady miasta. Pewne wnioski wyciągnąłem:
1. Pani Sigillewska, Piasecka czy Wilczewska - klasa sama w sobie i tu komentować oraz uzasadniać nie trzeba.
2. Pani Roszkowska - kilka różnych wyświetleń i widać - przypisano jej rolę "wiecznie zdziwionej i nie rozumiejącej" - zwykle tak zaczyna swoje wypowiedzi.
3. pani przewodnicząca - komentuje wypowiedzi innych (już kiedyś nazwano to zachowanie w jednym z komentarzy załączonych tutaj) - stronniczość widać - jak tylko wypływa z ust radnych coś, co jest niewygodne władzy od razu się ucina, jak rządzący to wręcz nie zauważa się niektórych zachowań. W mojej ocenie po niniejszej radzie - pani ta nawet nie kryje się, że jest przewodniczącą obozu rządzącego a nie całej rady. Skandalem jest podejście do gościa - mieszkańca miasta! Zapomniała pani, że jest REPREZENTANTEM MIESZKAŃCÓW. Poniekąd to oni są pani "pracodawcami".
I na Boga ludzie - nauczcie się języka polskiego: "uczni", "wyłańczać" czy "bede" .

Co do zespołów - ja również nie widzę żadnych korzyści. Widzę jednak pewne hmm sytuacje:
1. Pani dr Chrulska popierała poprzedniego burmistrza - "wylot",
2. Pani dyrektor SP 6 - podobnie - "wylot"
3. Pani dr przedszkola 3 - jak wyżej;
4. Teraz - pani dyr. SP 2 - podobnie?
Mnie się coś nasuwa, ale ...
Jak można ocenić pracę zespołów w okresie, gdy praktycznie nie funkcjonowały. Może warto zapytać: uczniów, rodziców, rady pedagogiczne - jak przez ten rok w zespołach im się "funkcjonowało".
Zaproponowano Centrum Usług Wspólnych - dla mnie rozwiązanie ok - nie trzeba nikogo zwalniać, a można po prostu redukować etaty na zasadzie naturalnych przejść na emeryturę. W prywatnych przedsiębiorstwach jedna księgowa często obsługuje kilkuset pracowników i daje radę.
BylyWyborcaNM
BylyWyborcaNM 27.03.2021, 10:56
NaszoMiejskiemu przywódcy Tomaszowi dedykuję cytat z Pasikowskiego „leżysz pan i robisz pod siebie…” i nieudolna próba zniszczenia Harasima tego nie zmieni.
Szkodniki
Szkodniki 27.03.2021, 10:01
W programie rozwój lokalny wspaniale wypadają do tej pory Ełk i Grajewo.
https://www.eog.gov.pl/strony/…
Ełk na liście jest na 5 miejscu a Grajewo na 6 miejscu.
Myślę że mają ogromną szansę na miliony euro. Będziemy jeździć niedługo i podziwiać.
Chcę wyjaśnień, bo to wszystko się kupy nie trzyma. Jak można przestrzelić i napisać wniosek na 10 mln i 27 tys. euro?

Miasto Flipa i Flapa
Miasto Flipa i Flapa 27.03.2021, 08:41
Proponuję na rynku ustawić pomnik Flipa i Flapa. Będzie to atrakcja turystyczna. Niech Augustów zostanie patronem tych postaci.
Dla Augustowa czas się zatrzymał.
Dla Augustowa czas się zatrzymał. 27.03.2021, 11:13
Flip i Flap pod kolumną Zygmunta!
Flip i Flap przy napisie Augustów.
Tata
Tata 27.03.2021, 14:39
Ławeczka z flipem i flapem zamiast Beaty
F&F
F&F 27.03.2021, 10:43
Obok kosz z popsutymi jajami
B. B
B. B 27.03.2021, 09:52
I niech gawrony zrobią swoje.
Chcę wyjaśnień
Chcę wyjaśnień 26.03.2021, 20:19
Od 3 -10 mln euro.
Już to że awansowali do II etapu było dziwne, chociaż tam tylko kilka kartek trzeba było wypełnić. W Internecie można znaleźć formularz zarysu wniosku.
Dostali się do II etapu po to żeby wszystko spie__przyć.
Jak można ocenić ludzi, którzy są tak niekompetentni?
Kto może odpowiadać w UM za sprawy finansowe projektu nad którym pracuje się rok? To chyba oczywiste. Skarbnik?
Karolczuk powinien dokładnie to mieszkańcom wyjaśnić.
Jeśli się pojawi, w co wątpię.
Dghhbhj
Dghhbhj 26.03.2021, 22:04
Ktotokarolczuk? A co on może?
Miro
Miro 26.03.2021, 22:39
A gdzie on jest ? Ktoś cos pisał o Białym misiu ? On chyba tylko jest na etacie aby pobierać 11 tys. miesięcznie . Chociaż jak dla mnie to bardzo dużo za pozowanie do zdjęć.. A tak na serio to przecież skarbnik ponoć zajął miejsce Pana Sieńki w Związku Komunalnego Biebrza?
To pewnie w nagrodę ? Tylko za co ?
Urugulu
Urugulu 26.03.2021, 18:20
Co jest w Augustowie, a w innych pobliskich miastach? Warto popatrzeć. To proste przełożenie, jacy radni i włodarze takie efekty. Radni wyznaczają burmistrzowi zadania. No to brawo, brawo. Maseczki kupcie takie co i oczy zakrywają, bo obciach jak ..., chodzić po mieście. I teraz nie dziwię się czemu kamerek nie włączacie.
Transparętnie
Transparętnie 26.03.2021, 17:16
Mam pytanie , czy to prawda że firma Transdźwig świadczy usługi dla miasta ? Jak jest rozliczana taka usługa bo nie jest chyba objęte przetargami ? A jeżeli nie to cena jest w gestii właściciela a zapłata po stronie UM.
Renata
Renata 26.03.2021, 20:05
Boze, jak długo jeszcze? Jak tak można? Jeśli to prawda, to czy tym ludziom mało?????
Dobkowski powinien odejść szybciutko
Dobkowski powinien odejść szybciutko 26.03.2021, 15:47
Jedno mnie wczoraj zaskoczyło. Pani Kornelius, której burmistrz z naszych podatków płaci za doradzanie miastu, że wszystkich sił broni radnego Dobkowskiego używając najbardziej przewrotnych i naciąganych konstrukcji prawniczych. Może niech Dobkowski jej za to płaci, a nie mieszkańcy.
Grochal
Grochal 26.03.2021, 19:39
I like it :) Bardzo celna uwaga budżetowa.
patologia
patologia 26.03.2021, 16:45
Też to zauważyłem. Jej tłumaczenie było tak pokrętne i niewiarygodne, że nawet bez większej znajomości prawa można stwierdzić, że absolutnie nie trzyma się kupy. Gadała coś o jakichś spółkach, przetargach itp. co absolutnie nie ma żadnego znaczenia w kontekście artykułu 24f ustawy o samorzadzie gminnym. To jest typowy układ zamknięty i układ ten coraz bardziej się wynaturza i bezczelnie rozrasta na naszych oczach
Brudno jest w mieście
Brudno jest w mieście 27.03.2021, 17:12
Później nie ma co się dziwić że ludzie mają jakieś domysły . Gdyby była transparentność to niepotrzebne by było ciągania po sądach . Komu to służy, bo miastu na pewno nie.
Reżyseria
Reżyseria 26.03.2021, 19:33
A nie odniosłeś wrażenia że ostatnie pytanie przewodniczącej do korneliusowej było ustawione ?
Bo mi się wydaje że to była znowu ustawka . Jeżeli tak to zodne pożałowania wiejskie przedstawienie.
kloaka
kloaka 26.03.2021, 20:10
Przede wszystkim jedna i druga w panice broniły Dobkowskiego. Żałośnie to wypadło. Widać musieli się wcześniej naradzać jaką linie obrony przyjąć na wypadek ataku na wodza. Nieudolnie to wyszło, ale oni tak działają, im chodzi o przekaz jaki pójdzie w eter, nie każdy musi znać szczegóły sprawy na tyle aby wychwycić że gadają bzdury. Dobrowolska jest szczególnie żałosna w tym swoim zaplątaniu, niezrozumieniu swej roli, w tej swojej kelnerskości i usłużności tzw. władzy. Ona nie jest w stanie nawet tego zrozumieć, że dzieki niej zrobiono z tej rady szmatę do podłogi, ścierę do czyszczenia kibla i parodię na skalę całego kraju.
Krzywe wargi
Krzywe wargi 26.03.2021, 20:06
Dobrze, że w ogóle można coś zrozumieć z jej rozmowy. 😂😂😂
Kurator
Kurator 26.03.2021, 12:17
Karolczuk, przez którego miasto straciło dziesiątki milionów Euro, powinien przeprosić i odejść jak najszybciej że stanowiska w niepamięć. Bo jak pamięć zostanie, to niech Bóg ma go w swojej opiece.
Feliks
Feliks 26.03.2021, 13:10
Chytry dwa razy traci ...
999
999 26.03.2021, 10:37
teraz to opozycja winna a wcześniej to się glosowało na ,,młodziaków,,bo niby tacy bystrzy.owszem dla siebie.
Zmarnowana szansa
Zmarnowana szansa 26.03.2021, 09:00
27 tysięcy euro wstydu!!!!
Szach mat
Szach mat 26.03.2021, 07:14
W szachowej nomenklaturze na wczorajszej sesji nasze Miasto oddało hetmana za gońca. Platforma odstrzeliła Dobkowskiego, a Dobkowski odstrzelił Harasima. Wynik meczu 4 do 2 dla Platformy. Te dwa mandaty do wygaszenia.
?
? 26.03.2021, 11:25
o co chodzi? czy ktoś może nakreślić sytuacje?
Szach, prawie mat
Szach, prawie mat 26.03.2021, 07:44
Ola Sigillewska zrobiła szach burmustrzowi
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 25.03.2021, 21:48
Mam sam zgłosić wniosek do Wojewody o odwołanie Radnego? Po co jest ta śmieszna opozycja? Po co ten apel? Udajecie, że coś robicie a bierzecie diety za nic.
leszcz
leszcz 26.03.2021, 09:12
Opozycja jest taki samym g....em jak rada. Kasa i i mają w du.... Nas Mieszkańców.
Niech chociaż w mordę dadzą komuś w imię mieszkańców. Przecież taki Dobkowski w żywe oczy im kłamie bo wie że nic mu nie zrobią. Taka opozycja nakręca go do dalszych działań. Trwaj opozycjo wieki.
Towarzysz
Towarzysz 26.03.2021, 07:15
Jak znam życie Marian zglosi
Tron
Tron 26.03.2021, 07:10
Dawno już pisałem że prowadzący działalność gospodarczą i czerpiący korzyści z kasy miejskiej nie powinien być radnym bo to zawsze będzie budzić kontrowersje.W trybie pilnym trzeba tym się zająć i upublicznić którzy radni dostali dofinansowanie bądź ich firmy świadczyły usługi na rzecz miasta za które otrzymywali pieniądze z kasy miejskiej i jakie to były kwoty. Inną sprawą jest konieczne zgłoszenie tego faktu do organu zwierzchniego . Osobiście mam nadzieję że tak się stanie
prawnik
prawnik 26.03.2021, 11:12
czyli Harasim i Mroziewska OUT...
obatel
obatel 26.03.2021, 12:59
Z tego, co zrozumiałem, Harasim prowdzi działalność, ale wynajmuje obiekty sportowe doraźnie, wnosząc normalne opłaty jak każdy obywatel tego miasta. Nie korzysta z żadnych ulg. Nie ma prawa wynająć, dajmy na to, dwóch torów basenu i za to normalnie, bez zniżek, zapłacić? Może w ogóle jako radny nie powinien chodzić na basen, bo korzysta z mienia miejskiego?
Zibi
Zibi 26.03.2021, 13:43
takie mamy prawo a nieznajomość prawa szkodzi.. znasz taką zasadę? niestety ale jak chce być radnym to niech nie prowadzi działalności gospodarczej na mieniu miasta... sorry
Inny prawnik
Inny prawnik 26.03.2021, 12:15
Raczej Zawadzki, Dobkowski, Śleszyńska i Bielawska OUT. Tak to wygląda
🥶
🥶 26.03.2021, 20:08
Tfu 🤢
,, ...sługi za szlugi   ."
,, ...sługi za szlugi ." 26.03.2021, 10:42
Panie Tadeuszu z chęcią posłuchał bym co Pan chciał wczoraj powiedzieć . Może za pośrednictwem i dzięki uprzejmości PP mógłby Pan swobodnie zabrać głos bez żadnych limitów czasowych na łamach gazety lub jej portalu ? Bo chyba tylko tutaj mieszkańcy którzy mają odmienne zdanie mogą zabrać głos. Jak widać na RM poprawnym zachowaniem jest wyłącznie klaskanie i składanie ukłonów rządzącym i urzędnikom
SZOK
SZOK 25.03.2021, 21:47
Skandal z funduszami norweskimi. Mieszkańcy stracili szansę na tyle ciekawych inwestycji. SZANSĘ!!!!!
Bo przekroczyli kwotę o 27 tys. euro. Czy tam są ludzie kompetentni?
Kwota o którą można się ubiegać jest nawet na stronie UM!!!!!
https://urzad.augustow.pl/cont…
Sławek
Sławek 25.03.2021, 23:15
Jest tam ktoś kto umie liczyć?
Czy zajmuje się czymś innym?
Przecież była realna szansa na otrzymanie dofinansowania!
Ale lepiej na fb wypisywać głupoty żeby to przykryć!.

Nieudolność, brak kompetencji, brak profesjonalizmu, brak szacunku dla mieszkańców.


pungent vomit
pungent vomit 25.03.2021, 23:15
Ojej. I nie było żadnej konferencji prasowej Karolczuka i Małego Kłamczucha w tej sprawie? Jak to możliwe? Przecież oni tacy transparentni i lubią się ze społeczeństwem komunikować. No nic, czekamy, z pewnością ogłoszą niebawem że to oczywista wina opozycji.
Ewka
Ewka 25.03.2021, 22:01
Rowniez uwazam to za skandal, to jest NIE DO USPRAWIEDLIWIENIA. To jest dzialanie na szkode miasta Augustowa. W miejsce Augustowa w konkursie wszedl Sokolow Podlaski. Tylko dlatego ze pojawilo sie te 27 tys ponad kwote wskazana w regulaminie. I wniosek Augustowa przepadl z niedopelnienia formalnego. NIE DO USPRAWIEDLIWIENIA !!
:(
:( 25.03.2021, 20:59
To co widziałem na tej sesji to już nawet nie nadaje się do komentowania. Skomentować można jedynie zachowanie mieszkańców - i nie jest moim celem tutaj obrażanie Państwa.
Radni to PRZEDSTAWICIELE mieszkańców - pięknie Państwa "przedstawiają" i dalekie od piękna świadectwo o mieszkańcach miasta wystawiają. Pozwalajcie na to dalej - radni przeminą, opinia o mieście pozostanie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2021, 20:52
1 minuta dla mieszkańca !
Tą RM sięgnęła dna !
1 minuta i wypad
1 minuta i wypad 25.03.2021, 23:24
1 minuta dla mieszkańca!
To jest kwintesencja tej władzy!
Mają Was w duuuuuupppppp_____ie
1 minuta
1 minuta 25.03.2021, 22:30
1 minuta.
Ale dopiero po wysiedzeniu 9 godzin.
1 minuta. Z łaską.
Destrukcja
Destrukcja 26.03.2021, 06:49
Pełna Arogancja dla mieszkańca który czekał cierpliwie aby zabrać głos. SZOK ! Kim ty kobieto jesteś ? Chodziłaś z bułeczkami i wystawałaś aby zbierać nasze podpisy tylko dla tego aby dziś w taki sposób traktować mieszkańców ? Zdajesz sobie sprawę że za nie co ponad dwa lata będziesz zwykłą osobą jedną z wielu w tym mieście? A następny kwiatek który poucza o zachowaniu coś plecie o podwójnych standardach . A jak było z tymi 6 zł i bramką w Bat ? Nie obchodzą mnie wasze żale i rozgrywki z Panem Kleczkowskim . Waszą rolą jest patrzenie na ręce burmistrza i ocena jego pracy a nie klaskanie i podziękowania ! Składanie własnych wniosków,pomysłów na rozwój tego miasta tak aby mieszkańcom to miasto było przyjazne i byli dumni że tu żyją. A tym czasem uprawiacie prywatne rozgrywki które mnie g.....o obchodzą.
,, Augustów to jego mieszkańcy" Żenada !
Najgorsza RM w historii tego miasta .
Dno
Dno 25.03.2021, 20:41
Przewodnicząca RM: "Na Kleczkowskiego nie ma bata". Nie wiem czy to sesja czy transmisja z bazaru.

Pozostałe