Drzewa zniknęły z żeglugi

  • 08.03.2021, 09:29
  • Beata Perzanowska
Drzewa zniknęły z żeglugi
Do naszej redakcji mieszkańcy często zgłaszają różnego rodzaju uwagi i kierują prośby o zajęciem się jakimś tematem. Tym razem otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z Czytelników związane z wycinką drzew na terenie Augustowskiej Żeglugi.

Ludzie proszą naszą gazetę o rozwiązanie różnorakich problemów w wielu sprawach. Zwracają się do nas po pomoc i za naszym pośrednictwem pytają o bardzo różne kwestie. Ostatnio do naszej redakcji zadzwonił zaniepokojony Czytelnik.

-Zniknęły piękne drzewa z terenu żeglugi, które były tam od szeregu lat -mówi augustowianin. -Nie wiem, czy nie miały nawet po 150 lat. Bodajże były to topole. Rozumiem, że zapewne administratorzy tego terenu mają zgodę na wycinkę drzew, ale chciałbym wiedzieć, z jakiego powodu zostały one usunięte. Z tego co pamiętam, nie przeszkadzały za bardzo klientom żeglugi, a wręcz przeciwnie dodawały uroku.

W pierwszej kolejności, żeby zapytać o powód wycinki drzew na terenie Augustowskiej Żeglugi, skierowaliśmy się do miejskich urzędników. Ci podpowiedzieli nam, że zgodę na wycinkę drzew wydał konserwator zabytków. Niestety nie udało nam się skontaktować się konserwatorem. Zadzwoniliśmy więc do Sławomira Aleksandrowicza, wicedyrektora Augustowskiej Żeglugi.

-Te drzewa były posadzone w latach 70-tych nielegalnie -wyjaśnił nam Sławomir Aleksandrowicz. -Miało to miejsce w ramach akcji uczczenia święta 1 maja, a w ekipie sadzącej drzewa znajdowałem się osobiście ja, jako młody człowiek. Sadzenie tych drzew ma nawet odzwierciedlenie w naszej dokumentacji portowej. Wystąpiliśmy o zgodę na wycinkę z powodu złego stanu zdrowia drzew. Miały one po 50 lat i były niebezpieczne dla naszych turystów. Wielokrotnie zdarzało się, że zmurszałe gałęzie i korony spadały na ludzi. Teraz będzie o wiele bezpieczniej.

Sławomir Aleksandrowicz dodaje, że na terenie żeglugi już sadzone są kolejne drzewa i będą kolejne nasadzenia.

Beata Perzanowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Med
Med 09.03.2021, 10:02
Ludzie piszą to i ja napiszę: jacyś idioci pod Hetmanem wyjeli metalowe kosze z betonowych smietników. Jeden został wsadzony na znak green velo, pozostałe trzy wylądowały wraz z zawartością w Necku na przystani żeglugi. Łapy przy samej .....
niePiS
niePiS 09.03.2021, 14:09
To lokalni patrioci na pewno, wszystko niszczą...
34f34
34f34 09.03.2021, 09:59
Na końcu cmentarza przy prosektorium, na granicy z parkingien, kilka sosen wycięto i co?
Mati
Mati 08.03.2021, 23:31
Prywatne drzewa na prywatnym placu. Pozwolenie jest. Co to komu przeszkadza? Niedługo na własnym podwórku nie będzie można się załatwić....
Lol
Lol 08.03.2021, 15:53
Nielegalnie posadzone drzewa bo komuniści sadzili 1 maja :))) Padłem .. Drzewa i jeziora to jedyne co Augustów ma do zaoferowania .
Bogdan
Bogdan 08.03.2021, 09:46
W Polsce to już narodowy sport donoszenie na wszysko i wszyskich
zrobił sie
Justysia
Justysia 08.03.2021, 13:51
PiSowcy z prezesem na czele nauczyli ludzi że trzeba donosić , przecież miało być prawo i sprawiedliwość
mAREK
mAREK 08.03.2021, 09:40
Nie miał kto liści zamiatać ? BARBARZYŃSTWO .

Pozostałe