Ostapowicz nie chce ustąpić

  • 01.03.2021, 15:40
  • Bartosz Lipiński
Ostapowicz nie chce ustąpić Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy Na pierwszym planie: Dariusz Ostapowicz
Przewodniczący komisji uzdrowiskowej rady miejskiej Dariusz Ostapowicz w rozmowie z naszą gazetą niejednokrotnie deklarował, że ktoś inny powinien pełnić jego funkcję. Po wielu miesiącach od tych zapowiedzi nic się nie zmieniło. Ostatnio o rezygnację Dariusza Ostapowicza dopytywała radna Aleksandra Sigillewska. Reakcja przewodniczącego była dość emocjonalna i nerwowa.

Bartosz Lipiński

Dariusz Ostapowicz kieruje obecnie pracami dwóch istotnych komisji w augustowskiej radzie miejskiej. Banita z PiS od początku kadencji stoi na czele komisji uzdrowiskowej, a od jesieni 2019 roku jest też przewodniczącym komisji rozwoju. Na drugiej z funkcji zastąpił byłą radną Naszego Miasta Aleksandrę Kleczkowską, która niespodziewanie złożyła mandat. Ta sytuacja jest bez wątpienia dużym wyzwaniem. Nigdy nie jest łatwo ciągnąć dwie sroki za ogon, ale w tym przypadku mówimy o działalności decydującej o przyszłości miasta. Dariusz Ostapowicz jest już doświadczony, gdyż był również radnym poprzedniej kadencji samorządu miejskiego.

W ostatnich miesiącach na przewodniczącego spadło wiele krytyki, w tym apeli o rezygnację z zajmowanych stanowisk. Podczas sesji budżetowej z grudnia ub.r. szef augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski kilkukrotnie powtarzał hasło „Ostapowicz musi odejść”, nie zostawiając na nim suchej nitki za kierowanie komisją rozwoju. M. Kleczkowski oceniał m.in., że komisja spotyka się rzadko, a w ramach jej prac nie omówiono wniosków złożonych przez burmistrza do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Augustów nie otrzymał dofinansowania na żaden z wniosków złożonych po sesji z września 2020) i propozycji radnych opozycyjnych do budżetu. Ostatnio Ostapowicz usłyszał postulat o rezygnację ze stanowiska w drugiej komisji.

Podczas posiedzenia komisji uzdrowiskowej z 12 lutego, Aleksandra Sigillewska dokonała krytycznej recenzji działań podejmowanych przez przewodniczącego. Radna PiS stwierdziła, że jeżeli D. Ostapowiczowi nie są bliskie tematy uzdrowiska, to powinien ustąpić z funkcji. Zaproponowała również kandydata na jego następcę w osobie Mieczysława Szczerbakowa, dla którego, zdaniem radnej zagadnienia związane ze środowiskiem i uzdrowiskiem są ważne.

Ostapowicz dosyć emocjonalnie zripostował, że radna Sigillewska nie będzie go zdejmowała z funkcji, zaś o jego przyszłości zdecydują członkowie komisji. Na pomoc przewodniczącemu ruszyła Alicja Dobrowolska. Banitka z PiS przypomniała A. Sigillewskiej, że sama ustąpiła ze stanowiska przewodniczącej dwóch komisji (ds. budżetu oraz społeczno-oświatowej), bo „nie chciała pracować”. Gwoli ścisłości należy podkreślić, że radna A. Sigillewska swoją decyzją o rezygnacji najprawdopodobniej uprzedziła odwołanie jej z funkcji przez rządzącą większość.

Debata na ostatniej komisji uzdrowiskowej każe przypomnieć kilka faktów. Gdy Ostapowicz stanął na czele komisji rozwoju zapytaliśmy go czy będzie odtąd kierował dwiema komisjami.

-Wydaje mi się, że dla sprawnego funkcjonowania mojej osoby w radzie będzie właściwe, jeżeli przewodnictwo w komisji uzdrowiskowej przejmie inna osoba, posiadająca do tego predyspozycje –tak stwierdził Ostapowicz w rozmowie z naszą gazetą 25 października 2019 r.

Mijały miesiące, ale komisja uzdrowiskowo nadal miała tego samego przewodniczącego. 17 lipca 2020 roku zadzwoniliśmy do Dariusza Ostapowicza przypominając mu o wcześniejszej zapowiedzi. Usłyszeliśmy wówczas opinię, że każdy przewodniczący powinien odpowiadać za daną komisję, żeby móc skupić się na jej pracach. Radny przekazał nam kolejną deklarację.

-Jak najbardziej dam temu przykład, że skoro jestem przewodniczącym komisji rozwoju, to komisją uzdrowiskową powinien kierować ktoś inny. Mam na myśli osobę, która nie będzie przypadkowo wybranym przewodniczącym, ale kimś posiadającym w temacie prac komisji odpowiednie doświadczenie. Myślę, że jeszcze w tym roku po wakacjach się to rozstrzygnie –takiej wypowiedzi w lipcu ubiegłego roku, udzielił Ostapowicz „Przeglądowi Powiatowemu”.

Dlaczego Ostapowicz pomimo tak jasnych zapowiedzi nadal kieruje komisją uzdrowiskową? Być może ze względu na to, że dziś w koalicji rządzącej brakuje chętnych do jego zastąpienia. Może już czas wziąć odpowiedzialność za własne słowa?

*Artykuł ukazał się w 7/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".

Bartosz Lipiński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca
Wyborca 02.03.2021, 09:26
Motyla noga, pawie pióro. Ostapowicz kreuje siebie na niezłomnego!
Parodia i brak szacunku dla zdradzonych wyborców.
Powinien być przepis zdradzisz wylatujesz a nie mandat mam społeczny i nie ustąpię z koryta. Bez honoru, czci i moralne dno.
Od rana mam dobry humor
Od rana mam dobry humor 02.03.2021, 07:23
Ta piękna dyskusja ustawiła mi dzień.
dr nauk medycznych
dr nauk medycznych 02.03.2021, 02:46
Jeden nayczyciel w liceum ciągle nam powtarzał, żebyśmy nie ukrywali, jeśli czegoś nie wiemy, bo to świadczy o naszej inteligencji. Mądrość człowieka inteligentnego polega na tym, że wie czego nie wie. Głupi natomiast nie wie, że jest głupi, ale uważa się za mądrego. Trochę to sokratejskie. Platon był uczniem Sokratesa. Wypadałoby wiedzieć.
Czytelnik
Czytelnik 02.03.2021, 11:58
Darek jest przykładem nieuświadomionej niekompetencji. Kiedyś było o tym na łamach Przeglądu. To najbardziej niebezpieczny poziom niewiedzy. Tornister był za ciężki.
może ktoś wie?
może ktoś wie? 02.03.2021, 12:20
Faktycznie to jest sedno...a jak mu to uświadomić?
Wielki filozof
Wielki filozof 01.03.2021, 23:57
Zdjęcie do artykułu jest z gatunku tych, które nie tylko się widzi, ale również słyszy. Patrząc na to zdjęcie słyszę pana Darka deklamującego: "Amicus Plato".
inny wielki filozof
inny wielki filozof 02.03.2021, 02:48
A ja na zdjęciu słyszę"Spie...aj dziadu". Wyobrażnia nas ponosi :)))
Belmondo
Belmondo 01.03.2021, 22:27
Czy cieć już studiuje sentencje w różnych językach? A kasjerka?
Tadeusz Boy - Żeleński
Tadeusz Boy - Żeleński 01.03.2021, 21:10
Każdy człowiek staje się pajacem, byle go pociągnąć za odpowiednią nitkę
Antoni Lizut
Antoni Lizut 01.03.2021, 20:11
Dziś na świecie jak i w Polsce celebrytami stają się jacyś fordanserzy, krawcowe, kucharki czy panie od ścierania kurzu. To potwornie zabawne! Charakterystyczne dla polskiej kultury masowej jest to, że w odróżnieniu od zagranicznych celebrytów u nas te osoby prawie zawsze się nienawidzi. Traktuje się ich jak takie zabawki, z których można się pośmiać, a potem rozjechać w internecie. Jest to o tyle uczciwy układ, że wszyscy ludzie, którzy się do tego pchają, mają pełną tego świadomość. Są tacy, którzy nieźle z tego żyją. Mnie jednak potwornie śmieszy to, jak wiele osób jest gotowych kompromitować się publicznie właściwie za darmo, jeszcze dostając za to cięgi. W takich Stanach robienie z siebie idioty w mediach jest z reguły dobre płatną pracą. Tutaj na ogół nie. Ale chętnych nie brakuje.
woj
woj 01.03.2021, 21:34
A co ty mi tu wykładasz o jakichś celebrytach? W nosie mam celebrytów! Mnie interesuje jak zachowują się ci, którzy mają wladzę w mieście. Od tego zależy przyszłość mieszkańców.
Richard Paul Evans
Richard Paul Evans 01.03.2021, 20:02
Widocznie Bóg kocha głupców, skoro tylu ich stworzył.
Cierpienie jest nauką
Cierpienie jest nauką 01.03.2021, 19:58
Pathei mathos
Platon
Platon 01.03.2021, 19:52
Музыка — это моральный закон. Она дает душу вселенной, крылья уму, полет воображению; музыка придает очарование всему бытию.
Lew
Lew 01.03.2021, 19:50
Жизнь слишком коротка, чтобы тратить ее на диеты, жадных мужчин и плохое настроение.
William
William 01.03.2021, 19:48
Follow your heart, but take your brain with you.
czekamy z popkornem
czekamy z popkornem 01.03.2021, 19:40
Robi się ciekawie. Zaczęło się od francuskiego, teraz łacina, co będzie dalej?
K..... ch........ j.......
Platon powrócił
Platon powrócił 01.03.2021, 19:26
Portret Platona do ratusza zamówić. Tego nie ma nigdzie ani w Ełku ani w Suwałkach.
Jesteśmy pierwsi.
uczyć się języków
uczyć się języków 01.03.2021, 19:22
Proponuję żeby radni podciągnęli się z łaciny i zawsze kilka zdań było po łacinie.
Ewentualnie odrobinę francuskiego może być ale tylko w wolnych wnioskach.
Veritas
Veritas 01.03.2021, 19:20
Amicus Plato, sed magis nostre urbe.
Przyjacielem Platon, lecz większym Nasze Miasto.
Przyjacielem Platon, lecz większym Nasze Miasto. 01.03.2021, 19:32
Powinno raczej być: Amicus Plato, sed magis Nostre Urbe.
Arystoteles
Arystoteles 01.03.2021, 17:04
Amicus Plato, sed magis amica veritas!
BAU
BAU 01.03.2021, 18:34
Errare humanum est. Co za czasy,łacina wraca do łask,Szopa pa paż.
AAA
AAA 01.03.2021, 18:13
A to ci filozof, ancymon. Chyba Oneta mu to wynalazła w necie. A później rzekła: "6 złotych proszę, nie, po łacinie to będzie 16".
A Alka tylko mruknęła pod nosem "no Dariusz, teraz to szapapaż".
A tak w ogóle, to z prawdą jest jak z d...ą, każdy ma własną i tak właśnie jest w przypadku pana Ostapowicza.
A zdania nie zaczyna się od a.
Kato
Kato 01.03.2021, 17:11
Amicus Fikus Adios Amigos

Pozostałe