Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:50
Reklama

Ostapowicz nie chce ustąpić

Podziel się
Oceń

Przewodniczący komisji uzdrowiskowej rady miejskiej Dariusz Ostapowicz w rozmowie z naszą gazetą niejednokrotnie deklarował, że ktoś inny powinien pełnić jego funkcję. Po wielu miesiącach od tych zapowiedzi nic się nie zmieniło. Ostatnio o rezygnację Dariusza Ostapowicza dopytywała radna Aleksandra Sigillewska. Reakcja przewodniczącego była dość emocjonalna i nerwowa.
Ostapowicz nie chce ustąpić
Na pierwszym planie: Dariusz Ostapowicz

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Dariusz Ostapowicz kieruje obecnie pracami dwóch istotnych komisji w augustowskiej radzie miejskiej. Banita z PiS od początku kadencji stoi na czele komisji uzdrowiskowej, a od jesieni 2019 roku jest też przewodniczącym komisji rozwoju. Na drugiej z funkcji zastąpił byłą radną Naszego Miasta Aleksandrę Kleczkowską, która niespodziewanie złożyła mandat. Ta sytuacja jest bez wątpienia dużym wyzwaniem. Nigdy nie jest łatwo ciągnąć dwie sroki za ogon, ale w tym przypadku mówimy o działalności decydującej o przyszłości miasta. Dariusz Ostapowicz jest już doświadczony, gdyż był również radnym poprzedniej kadencji samorządu miejskiego.

W ostatnich miesiącach na przewodniczącego spadło wiele krytyki, w tym apeli o rezygnację z zajmowanych stanowisk. Podczas sesji budżetowej z grudnia ub.r. szef augustowskiego PiS Marcin Kleczkowski kilkukrotnie powtarzał hasło „Ostapowicz musi odejść”, nie zostawiając na nim suchej nitki za kierowanie komisją rozwoju. M. Kleczkowski oceniał m.in., że komisja spotyka się rzadko, a w ramach jej prac nie omówiono wniosków złożonych przez burmistrza do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (Augustów nie otrzymał dofinansowania na żaden z wniosków złożonych po sesji z września 2020) i propozycji radnych opozycyjnych do budżetu. Ostatnio Ostapowicz usłyszał postulat o rezygnację ze stanowiska w drugiej komisji.

Podczas posiedzenia komisji uzdrowiskowej z 12 lutego, Aleksandra Sigillewska dokonała krytycznej recenzji działań podejmowanych przez przewodniczącego. Radna PiS stwierdziła, że jeżeli D. Ostapowiczowi nie są bliskie tematy uzdrowiska, to powinien ustąpić z funkcji. Zaproponowała również kandydata na jego następcę w osobie Mieczysława Szczerbakowa, dla którego, zdaniem radnej zagadnienia związane ze środowiskiem i uzdrowiskiem są ważne.

Ostapowicz dosyć emocjonalnie zripostował, że radna Sigillewska nie będzie go zdejmowała z funkcji, zaś o jego przyszłości zdecydują członkowie komisji. Na pomoc przewodniczącemu ruszyła Alicja Dobrowolska. Banitka z PiS przypomniała A. Sigillewskiej, że sama ustąpiła ze stanowiska przewodniczącej dwóch komisji (ds. budżetu oraz społeczno-oświatowej), bo „nie chciała pracować”. Gwoli ścisłości należy podkreślić, że radna A. Sigillewska swoją decyzją o rezygnacji najprawdopodobniej uprzedziła odwołanie jej z funkcji przez rządzącą większość.

Debata na ostatniej komisji uzdrowiskowej każe przypomnieć kilka faktów. Gdy Ostapowicz stanął na czele komisji rozwoju zapytaliśmy go czy będzie odtąd kierował dwiema komisjami.

-Wydaje mi się, że dla sprawnego funkcjonowania mojej osoby w radzie będzie właściwe, jeżeli przewodnictwo w komisji uzdrowiskowej przejmie inna osoba, posiadająca do tego predyspozycje –tak stwierdził Ostapowicz w rozmowie z naszą gazetą 25 października 2019 r.

Mijały miesiące, ale komisja uzdrowiskowo nadal miała tego samego przewodniczącego. 17 lipca 2020 roku zadzwoniliśmy do Dariusza Ostapowicza przypominając mu o wcześniejszej zapowiedzi. Usłyszeliśmy wówczas opinię, że każdy przewodniczący powinien odpowiadać za daną komisję, żeby móc skupić się na jej pracach. Radny przekazał nam kolejną deklarację.

-Jak najbardziej dam temu przykład, że skoro jestem przewodniczącym komisji rozwoju, to komisją uzdrowiskową powinien kierować ktoś inny. Mam na myśli osobę, która nie będzie przypadkowo wybranym przewodniczącym, ale kimś posiadającym w temacie prac komisji odpowiednie doświadczenie. Myślę, że jeszcze w tym roku po wakacjach się to rozstrzygnie –takiej wypowiedzi w lipcu ubiegłego roku, udzielił Ostapowicz „Przeglądowi Powiatowemu”.

Dlaczego Ostapowicz pomimo tak jasnych zapowiedzi nadal kieruje komisją uzdrowiskową? Być może ze względu na to, że dziś w koalicji rządzącej brakuje chętnych do jego zastąpienia. Może już czas wziąć odpowiedzialność za własne słowa?

*Artykuł ukazał się w 7/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Wyborca 02.03.2021 09:26
Motyla noga, pawie pióro. Ostapowicz kreuje siebie na niezłomnego! Parodia i brak szacunku dla zdradzonych wyborców. Powinien być przepis zdradzisz wylatujesz a nie mandat mam społeczny i nie ustąpię z koryta. Bez honoru, czci i moralne dno.

Od rana mam dobry humor 02.03.2021 07:23
Ta piękna dyskusja ustawiła mi dzień.

dr nauk medycznych 02.03.2021 02:46
Jeden nayczyciel w liceum ciągle nam powtarzał, żebyśmy nie ukrywali, jeśli czegoś nie wiemy, bo to świadczy o naszej inteligencji. Mądrość człowieka inteligentnego polega na tym, że wie czego nie wie. Głupi natomiast nie wie, że jest głupi, ale uważa się za mądrego. Trochę to sokratejskie. Platon był uczniem Sokratesa. Wypadałoby wiedzieć.

Czytelnik 02.03.2021 11:58
Darek jest przykładem nieuświadomionej niekompetencji. Kiedyś było o tym na łamach Przeglądu. To najbardziej niebezpieczny poziom niewiedzy. Tornister był za ciężki.

może ktoś wie? 02.03.2021 12:20
Faktycznie to jest sedno...a jak mu to uświadomić?

Wielki filozof 01.03.2021 23:57
Zdjęcie do artykułu jest z gatunku tych, które nie tylko się widzi, ale również słyszy. Patrząc na to zdjęcie słyszę pana Darka deklamującego: "Amicus Plato".

inny wielki filozof 02.03.2021 02:48
A ja na zdjęciu słyszę"Spie...aj dziadu". Wyobrażnia nas ponosi :)))

Belmondo 01.03.2021 22:27
Czy cieć już studiuje sentencje w różnych językach? A kasjerka?

Tadeusz Boy - Żeleński 01.03.2021 21:10
Każdy człowiek staje się pajacem, byle go pociągnąć za odpowiednią nitkę

Antoni Lizut 01.03.2021 20:11
Dziś na świecie jak i w Polsce celebrytami stają się jacyś fordanserzy, krawcowe, kucharki czy panie od ścierania kurzu. To potwornie zabawne! Charakterystyczne dla polskiej kultury masowej jest to, że w odróżnieniu od zagranicznych celebrytów u nas te osoby prawie zawsze się nienawidzi. Traktuje się ich jak takie zabawki, z których można się pośmiać, a potem rozjechać w internecie. Jest to o tyle uczciwy układ, że wszyscy ludzie, którzy się do tego pchają, mają pełną tego świadomość. Są tacy, którzy nieźle z tego żyją. Mnie jednak potwornie śmieszy to, jak wiele osób jest gotowych kompromitować się publicznie właściwie za darmo, jeszcze dostając za to cięgi. W takich Stanach robienie z siebie idioty w mediach jest z reguły dobre płatną pracą. Tutaj na ogół nie. Ale chętnych nie brakuje.

woj 01.03.2021 21:34
A co ty mi tu wykładasz o jakichś celebrytach? W nosie mam celebrytów! Mnie interesuje jak zachowują się ci, którzy mają wladzę w mieście. Od tego zależy przyszłość mieszkańców.

Richard Paul Evans 01.03.2021 20:02
Widocznie Bóg kocha głupców, skoro tylu ich stworzył.

Cierpienie jest nauką 01.03.2021 19:58
Pathei mathos

Platon 01.03.2021 19:52
Музыка — это моральный закон. Она дает душу вселенной, крылья уму, полет воображению; музыка придает очарование всему бытию.

Lew 01.03.2021 19:50
Жизнь слишком коротка, чтобы тратить ее на диеты, жадных мужчин и плохое настроение.

William 01.03.2021 19:48
Follow your heart, but take your brain with you.

czekamy z popkornem 01.03.2021 19:40
Robi się ciekawie. Zaczęło się od francuskiego, teraz łacina, co będzie dalej? K..... ch........ j.......

Platon powrócił 01.03.2021 19:26
Portret Platona do ratusza zamówić. Tego nie ma nigdzie ani w Ełku ani w Suwałkach. Jesteśmy pierwsi.

uczyć się języków 01.03.2021 19:22
Proponuję żeby radni podciągnęli się z łaciny i zawsze kilka zdań było po łacinie. Ewentualnie odrobinę francuskiego może być ale tylko w wolnych wnioskach.

Veritas 01.03.2021 19:20
Amicus Plato, sed magis nostre urbe.

Przyjacielem Platon, lecz większym Nasze Miasto. 01.03.2021 19:32
Powinno raczej być: Amicus Plato, sed magis Nostre Urbe.

Arystoteles 01.03.2021 17:04
Amicus Plato, sed magis amica veritas!

Kato 01.03.2021 17:11
Amicus Fikus Adios Amigos

AAA 01.03.2021 18:13
A to ci filozof, ancymon. Chyba Oneta mu to wynalazła w necie. A później rzekła: "6 złotych proszę, nie, po łacinie to będzie 16". A Alka tylko mruknęła pod nosem "no Dariusz, teraz to szapapaż". A tak w ogóle, to z prawdą jest jak z d...ą, każdy ma własną i tak właśnie jest w przypadku pana Ostapowicza. A zdania nie zaczyna się od a.

BAU 01.03.2021 18:34
Errare humanum est. Co za czasy,łacina wraca do łask,Szopa pa paż.

Temperatura: 24°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 1 Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 2 Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 3 Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 4 Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 5 Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 6 Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 7 Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 8 Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 9 Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 10 Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 11 Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 12 Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 13 Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 14 Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 15 Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 16 Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 17 Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 18 Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 19 Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 20 Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 21 Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 22 Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 23 Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 5 z dnia 28 maja - strona 24 Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bolszewickie standardy Treść komentarza: Na naukę nigdy nie jest za późno, jednak w tym przypadku nie jest problem, kiedy i jaką wiedzę "śliski" arywista chce powziąć, tylko czy oporne na wiedzę mentale tego aparatczyka, pozwala mu przyswoić wiadomości spoza widnokręgu ograniczonego horyzontem tołkowania, narzuconym sekcie PiS przez kompulsywnego szkodnika z Nowogrodzkiej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:06 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: BAU Treść komentarza: Przecież burmiszczunio woli Chorwację,po co mu zamulone Necko albo Sajno? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:49 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Em Treść komentarza: Augustowskie piekiełko od lat. Nic dziwnego, że Augustów się zwija i nikt tu nie chce niczego robić. Takie mamy elity. Niestety. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:13 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: r4g3 Treść komentarza: Na ulicy Hotelowej jest prędkość do 20 km/h. Zachodzę w głowę jakim cidem można doprowadzić do kolizji przytakiej prędkości. Czy będzie tam ograniczenie do 10 km/h aż do świateł z Al. Kardynała? Oj chyba jechało się "toszkę" szyciej. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:04 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Wychodek, kret i "śliski" egotyk-dzban wyautowani Treść komentarza: Psychopatyczny wychodek i jego serwilistyczny kret chcieli zainfekować klub naszomiastową dżumą. W Augustowie już chyba tylko Sparta nie została skażona naszomiastowopisowskim modelem zarządzania, zaczerpniętym z trzewi feudalnego folwarku pańszczyźnianego. Jak do tej pory mogą tylko cmoknąć w dudę prezesa i zarząd klubu. Natomiast żałosny kabotyn z ratusza zapisze się na kartach historii jako ten, który bolszewicką metodą na zagłodzenie chciał na rympał przejąć klub, jednak zarząd pokazał temu kompulsywnie szkodnikującemu dzbanowi, gdzie raki zimują i gdzie jest jego miejsce w szeregu z uwagi na jego "śliskie" morale i kurzy rozumek. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:56 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Czym jest finansowany niedobór w zaliczkach na co? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:39 Źródło komentarza: Mieszkańcy chcą odwołać całą Radę Nadzorczą Spółdzielni. Decyzja zapadnie na Walnym 30 czerwca Autor komentarza: Dziękujemy Treść komentarza: Obejrzyjcie ostatnią sesję. Pani Chrulska jest najlepszą radną powiatu tej kadencji. Pani Wiesławo jesteśmy z Panią. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Po co jest starostwo! Treść komentarza: Standardy więzienne... karać, zastraszyć, w garniturku... Co to jest za sposób pomocy? Jak się nie ma pojęcia o szkolnictwie to trzeba zrezygnować albo się douczyć. Na naukę za późno około 60 lat ale próbować warto. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:32 Źródło komentarza: Białoruskie standardy Autor komentarza: Remont spróchniałego molo vs rekreacyjna kładka nad Nettą z wieżami widokowymi Treść komentarza: Nad Neckiem są trzy miejskie kąpieliska, w tym dwa oddalone od siebie o około 300 m, natomiast nad jeziorem Sajno urząd miejski pod rządami trzech burmistrzów spod znaku Nasze Miasto-PiS, nie potrafi zorganizować nawet jednego kąpieliska z ratownikami wodnymi zapewniającymi stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego. Programy rządowe finansowane z KPO oferują szeroki strumień funduszy na finansowanie, między innymi tego typu inwestycji służących uatrakcyjnieniu terenów w Polsce północno-wschodniej. No, ale jeśli trzech lanserow z fejsbuka konceetowo zawala pozyskiwanie setek milionów złotych z Funduszy Norweskich i Szwajcarskich, to nie ma co się dziwić, że miasto wymianę spróchniałych desek na molo Radiowej Trójki, nota bene jednego z największych molo w Polsce, finansuje ze środków, znaczy się 60 mln złotych, które miały finansować przedsięwzięcie związane z budową kładki nad rzeką Nettą, która w kampanii burmistrza Karolczuka i Nasze Miasto-PiS, poza enigmatycznym hasłem "Teraz nasza rodzina ", była sztandarowym projektem mających podnieść Augustow z przysłowiowych kolan, niczym Andrzej Sebastian Duda sprawił w trakcie swojej żałosnej prezydentury, iż pisowskie aparatczyki realizowały program dojenia Polski i budżetów domowych polskich rodzin Funduszem NIEsprawiedliwości. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 18:25 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i gamoni spod znaku Nasze Miasto-PiS☝️💪🤡👺👹🚀🛰🛸🥸🫵💰💰💰💸🤑🤝👏🏚🏚🏚 Treść komentarza: Dzielnica Augustowa, jaką w świetle podziału administracyjnego jest Sajenek, z uwagi na bardzo dużą popularność tej okolicy w okresie letnim wśród mieszkańców Augustowa i przyjezdnych, powinna posiadać zorganizowane miejsca do wypoczynku i rekreacji nad polożonymi w tej okolicy akwenami, czyli co najmniej jedno kąpielisko i dwa miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na jeziorze Sajno. Burmistrz Karolczuk, jako w świetle obowiązującego prawa instytucja odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych znajdujących się w granicach Augustowa, na pewno popełnił aktualną analizę zagrożeń obowiązującą w 2026 r., do której dokonania jest ustawowo zobowiązany w świetle art. 4 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, tym samym zapewnił wyposażenie tego obszaru w komunalne kąpielisko i wywiązał się z wymagań stricte wynikających z przywołanego powyżej aktu normatywnego, ściśle regulującego właściwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym przypadku obszarach wodnych znajdujących się w granicach administracyjnych miasta Augustów. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:11 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: patologia ałgóstowska Treść komentarza: A gdzieś był jak żeś ,,rzondził" teraz krytykant numer jeden - patologia Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:42 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie Autor komentarza: Art. 4 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych & art. 160 kk Treść komentarza: Sajenek jest w granicach Gminy Miasto Augustów, więc może burmiszcz Karolczuk zreflektuje się wreszcie i zamiast uporczywie drenować miejski budżet setkami tysięcy złotych etatami dwóch zastępców burmistrza Augustowa i statystami w miejskich jednostkach organizacyjnych, niezwłocznie zlikwiduje przynajmniej jeden etat zastępcy i zawnioskuje do RM o wyrażenie zgody na utworzenie kąpieliska przy dość dużej, w okresie letnim tłumnie obleganej plaży nad jeziorem Sajno w Sajenku, które funkcjonować będzie od połowy czerwca do końca sierpnia. Osobom korzystającym z obszarów wodnych znajdujących się w granicach danej gminy, ustawowo należy się zapewnienie bezpieczeństwa, w tym poprzez tworzenie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, i nie ma żadnego głupkowatego tłumaczenia, że nie ma pieniędzy, skoro vena dopisuje, ale na uskutecznianie niegospodarnych działań, nota bene co roku dojmująco drenujących miejski budżet, setkami tysięcy złotych przepanymi na etatowe fanaberie, co do zasady mające swoje źródło w niegospodarności i kumoterskiej polityce kadrowej. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Dramat nad jeziorem Sajenko. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji Autor komentarza: Tak Treść komentarza: Kogo masz na myśli? Podaj chociaż imię. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:31 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Pewnie , jak "wieszczy" z-ca Chodkiewicz, wszystko przez ten "nieudolny Zarząd Sparty a w szczególności Prezesa Sparty" odbywa się ten turniej. A swoją drogą ciekawe jakie "zasługi" ma w tym trener Warmi Grajewo i "wybitny" menedżer sportu , były piłkarz zatrudniony w CSiR Augustów? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 19:06 Źródło komentarza: 32 drużyny i 600 zawodników. W Augustowie rozpoczyna się Sparta Cup 2026 Autor komentarza: Tadeusz Jaworski Treść komentarza: Chciało się komunikacyjnych bajpasów a nie spacerowego ciągu w Parku Uzdrowiskowym to się zaczyna. Ciekawe jak będzie to wyglądało jak powstaną hotele wielokondygnacyjne pomiędzy Hotelową a brzegiem Necka ? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:54 Źródło komentarza: Kolizja w okolicach augustowskiego cmentarza Autor komentarza: Felek Treść komentarza: Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą głosować i skończy się ta buta NM. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 16:07 Źródło komentarza: Spółdzielnia w cieniu ratusza. Dlaczego nie będzie dobrze, dopóki rządzą nią ludzie burmistrza Autor komentarza: leśny ludek Treść komentarza: Dziękuję za sugestię, ale niestety... nasi radni się nie łapią, bo strona skupia się tylko na radnych gmin (i tylko jeżeli pracują w podmiotach zależnych od tej gminy). A u nas jest tak, że radni miejscy masowo pracują w powiecie, a w zamian radni powiatowi pracują w mieście i tak oczywistego konfliktu interesów nie ma. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:43 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: jogurt Treść komentarza: Szymonie dopisuj tych gagatków na portalu "każdy musi gdzieś pracować peel". Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:17 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: Skyr Treść komentarza: Ostatnio był nabór do ZUS. Dwie osoby, takie samo stanowisko. Rekrutacje przeszły dwie osoby, zatrudniono jedną. Byłego kierownika ze szpitala, bo do emerytury trzeba jakoś dociągnąć. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:15 Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy w powiecie augustowskim Autor komentarza: www Treść komentarza: zamknąć ruch ns rynku Zygmunta Augusta- całkowicie , bo latem jest problem z przejazdem. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Znany problem na ulicy Mostowej w Augustowie
Reklama