Lwy z Augustowa w akcji

  • 02.03.2021, 12:47
  • Beata Perzanowska
Lwy z Augustowa w akcji
Akademia Lew Augustów brała udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Olecka w piłce nożnej. Piłkarze, a szczególnie piłkarki z Augustowa, zaskarbili sobie serca organizatorów turnieju. W trakcie zmagań nie przyznawano miejsc, bo przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i radość gry. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom i medal, a augustowskim Lwom udało się przywieźć dwa puchary.

Akademia Lew Augustów jest nowym klubem w naszym mieście. Szkółkę piłkarską założył Łukasz Lewkiewicz, który swoją przygodę̨ z piłką nożną rozpoczął w Sparcie Augustów. Trener i założyciel akademii jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi oraz absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku fizjoterapii. Łukasz Lewkiewicz był nie tylko fizjoterapeutą, ale i trenerem przygotowania motorycznego Widzewa Łódź́ na poziomie rozgrywkowym Ekstraklasy i 1 ligi piłki nożnej. Posiada uprawnienia trenera UEFA piłki nożnej, jest też dietetykiem sportowym oraz trenerem przygotowania motorycznego.

Zawodnicy Akademii Lew Augustów ostatnio brali udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Olecka dla dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Zmagania odbywały się w sobotę, 20 lutego w Hali Lega w Olecku. Uczestniczyły w nich drużyny z Ełku, Olecka oraz Augustowa. Augustowskie Lwy do turnieju zgłosiły dwie drużyny, przy czym jedna z nich składa się wyłącznie z dziewczynek. Augustowskie piłkarki były jedynymi na oleckich zawodach. Dziewczynki zaskarbiły sobie serca organizatorów, jak i wszystkich trenerów dzięki swojej wielkiej ambicji, waleczności oraz umiejętności, które pozwoliły na walkę na równi z chłopcami. Każda z drużyn biorąca udział w turnieju rozegrała po osiem meczy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych podopiecznych. Każda z naszych drużyn przegrała tylko po jednym meczu. Na turnieju nie były przyznawane miejsca, liczyła się̨ dobra zabawa i radość́ z gry. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz medal, co wzbudziło u dzieci wielką radość́, przywieźliśmy również̇ 2 puchary -mówi Łukasz Lewkiewicz, założyciel Akademii Lew Augustów.

Warto dodać, że na co dzień augustowskie Lwy współpracują też z trenerem z Ełku, Bartłomiejem Koniecko, który posiada licencję trenera UEFA i jest założycielem oraz byłym trenerem UKS Rona 03 Ełk. Jako trener prowadził takie zespoły seniorskie jak Płomień Ełk, Biebrza Goniądz, Śniardwy Orzysz czy Czarni Olecko. Grał też w barwach Mazura Ełk i Warmii Grajewo. Obecnie trenuje w Akademii Lew Augustów i w klubie partnerskim Akademia Junior Ełk.

 

Beata Perzanowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu dziennikpowiatowy.pl.z siedzibą w Augustowie, ul. Młyńska 34 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe